Ιδέες για ονομασία, σλόγκαν εταιρείας/επιχείρησης

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι καλό μου, έχω δει ότι δεν είναι αυτονόητο το χαμόγελο. Αλλά είναι για έναν ξένο, που έχει μάθει την ευγένεια σε όλους τους τομείς (ακόμα και στην εφορία), άρα το ότι θα του χαμογελάς όταν του δίνεις το κλειδί από τη δική του οπτική γωνία δεν είναι κάτι συγκλονιστικό. Εκτός αν έχει σιχαθεί τα μούτρα των άλλων rent-a-car και ξαφνικά βρεθεί πάνω σου. :)

Τη διαφορά θα κάνει φυσικά και η εμπειρία και η συμπεριφορά σας, απλά ρωτάω αν έχεις συγκεκριμένες, απτές ιδέες για το τι άλλο παραπάνω θα προσφέρετε. Πχ, ένα δικό σας φυλλάδιο με προτάσεις για το τι να κάνει ο άλλος στις διακοπές του, το ότι απαντάτε στα τηλέφωνα 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, κλπ.
Και ρωτάω γιατί ίσως από αυτό το κάτι παραπάνω που σκοπεύεις να προσφέρεις βρεις καλή ιδέα για το όνομα ή το Logo. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δίκιο έχεις, δεν είπα κάτι αντίθετο, απλά γι'αυτό εστίασα στην ποιότητα διότι ξέρω ότι την παρέχουμε! ;) Φυλλάδιο με πληροφορίες και προτάσεις έχουμε ήδη, πάντα δίνουμε το κινητό μας τηλέφωνο οπότε είμαστε σε επικοινωνία 24 ώρες για παν ενδεχόμενο και ένα σωρό άλλα. Η ποιότητα, η όρεξη, η καλή διάθεση και τα ... έξτρα... χαμόγελα υπάρχουν!!! Από ιδέες για όνομα στερέψαμε γι' αυτό ζητάω την βοήθειά σας!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
:)
Σε ποια περιοχή θα είστε;

Ίσως κάτι αστείο, πχ rent-a-vrrrrrm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ηράκλειο Κρήτης.... Κι εμένα μου αρέσουν τέτοια περίεργα ονόματα αλλά νομίζω είναι δύσκολα για τουρίστες... Όμορφο όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, δύσκολο, με τις Avis/Herz/Europcar μέσα στο αεροδρόμιο, και καμιά 20αριά τοπικές εταιρείες ακριβώς απ'έξω από το Καζαντζάκης, χρειάζεστε κάτι χαριτωμένο. Εδώ βρήκα εταιρεία με το όνομα Rent-a-wreck!! (Στην Αμερική, όχι Ελλάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Όλοι οι καλοί χωράμε!!!!! :) Κάτι θα γίνει.... Ωραίο και αυτό το όνομα... Απλά δεν έχω βρει ακόμα ένα να πω ΟΥΑΟΥ!!! :/
Ευχαριστώωωωω πάντως!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
rent-a-vroom, μ' αρέσει, το ψηφίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starela

Νεοφερμένος

Η Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Λες...??? Κι εμένα μου κάνει κάτι!!! :) Μου αρέσει!!! Να ακούσουμε κι άλλα όμως ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
σλόγκαν: "καλά αμάξια για βολτίτσες
όλοι δέρνουν τους φασίστες"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregsani

Νεοφερμένος

Ο gregsani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Είμαι ιδιοκτήτης εταιρείας κατασκευής πορσελάνης. Πρόκειται για μια δική μου αρχή πάνω στο αντικείμενο που είχε ο πατέρας μου. Το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω να δώσω μια ονομασία στην εταιρεία. Κάτι διαφορετικό από το να δώσω απλά το επίθετο μου. Το αντικείμενο των εργασιών μου είναι κατασκευή και διακόσμηση σε πορσελάνινα είδη όπως είναι τα πιάτα φαγητού φλιτζάνια εσπρέσσο καπουτσίνο κλπ και σε γυάλινα αντικείμενα. Τα προϊόντα μου απευθύνονται τόσο στον επαγγελματικό κλάδο όσο και στον οικιακό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitiko spoud

Νεοφερμένος

Η mathitiko spoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα.Είμαστε φροντιστηριο μέσης εκπαιδευσης και ψάχνουμε να βρουμε ένα καλό σλογκαν.Μηπως μπορείτε να βοηθησετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καλησπέρα. Θα ήθελα αν μπορείτε κάποιοι από εσάς να με βοηθήσετε πετώντας ιδέες/ πρώτες σκέψεις, έτσι ώστε να βρω ένα domain για ένα σάιτ που ετοιμάζω. Όσα έχουμε σκεφτεί εγώ κι η παρέα μου είναι ή ήδη κατοχυρωμένα ή πολύ δυσνόητα [ οι περισσότεροι είμαστε και...φελόλογοι] και πραγματικά χρειάζομαι την ελεύθερη αυθόρμητη σκέψη σας, γιατί πλέον έχω και το άγχος του να βρω που με εμποδίζει να σκεφτώ ο,τιδήποτε. Να σας πω πως το σάιτ θα είναι ενημερωτικό με στροφή - κλίση στον πολιτισμό. Ευχαριστώ όπως και να χει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Μμμμ, μήπως θα μπορούσες να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο του site? Με τι ασχολείται, τι άρθρα έχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Μμμμ, μήπως θα μπορούσες να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο του site? Με τι ασχολείται, τι άρθρα έχει?

Φυσικά. Γενικού περιεχομένου πόρταλ. Ενημέρωση, άρθρα επικαιρότητας, έμφαση στον πολιτισμό [ βιβλία, σινεμά, ταξίδι].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Θα το σκεφτώ και ελπίζω να σου απαντήσω σύντομα! Είναι λιγάκι δύσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renadesk

Νεοφερμένος

Η renadesk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα στην παρέα του e-steki!!!! Σκεύτομαι να κάνω έναρξη καταστήματος με είδη δώρων (χειροποιήματα και άλλα) και δεν βρίσκω το κατάλληλο όνομα!!! Υπάρχει καμία πρόταση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Gift's Corner :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Δωροποιήματα
ΔΩΡΟTHEQUE
Lady Gift
Rena Gifts (ή οπως πράγματι σε λένε)
Athens Gifts (οπου Athens βάζεις το όνομα της πόλης σου)

Αν η πελατεια ειναι γενική θα πρεπει:
-Να καταλαβαινει κανεις απο την ονομασια οτι προκειται για δωρα
-Να ειναι ευκολο να το συγκρατησεις

Αν ειναι ψαγμενη ή με ιδιαιτερα γουστα, εκει εκτος απο δωρο πουλας και φαντασια, περιβαλλον κλπ και ισως θελει κατι πιο σοφιστικέ.

Καλες δουλειες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renadesk

Νεοφερμένος

Η renadesk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις προτάσεις σας. Αυτό το " Δωροποιήματα" είνοαι πολύ καλή πρόταση, ευχαριστώ Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Δωσε μεγαλη προσοχή στα παρακάτω: ενα μεγαλο μερος του τζιρου σημερα γινεται απο ιντερνετ και καλο ειναι να κανεις και e-shop σαν συμπληρωμα. Πρεπει να αρχισεις απο το ιντερνετικο ονομα πρωτα, να βρεις διαθεσιμη λεξη, ωστε site και μαγαζι να εχουν το ιδιο ονομα. Αγορασε το ονομα απο τωρα κι ας κανεις το site αργοτερα. Το ονομα του site να μην αφηνει καμμια αμφιβολια ως προς την ορθογραφια και παιδευεται να βρει ο άλλος πώς γραφεται.

Επισης να ειναι ευκολο ωστε να μπορεις να κανεις προφορική διαφημιση σε καποιο χωρο οταν σου δινεται η ευκαιρια, αλλα δεν εχεις τη δυνατοτητα να μοιρασεις καρτες. Εισαι ας πουμε σε μια εκθεση και γνωριζεις κοσμο ή παιρνεις το λογο για να συμμετασχεις σε μια συζητηση. Ειναι ευκαιρια να πεις: Λεγομαι ταδε και ειμαι ιδιοκτητρια του ταδε καταστηματος και η αποψη μου για αυτο το θεμα ειναι μπλα μπλα. Θα πρεπει να πιασει ο αλλος το ονομα με την πρωτη.

Αν σκεφτεσαι να ανοιξεις ιντερνετικη μπουτικ σε παγκοσμια δικτυα οπως πχ το www.etsy.com ή ακομα και στο facebook (έχει κι εκει κατι apps για e-commerce) ενας λογος παραπανω το ονομα να ειναι απλο, γιατι μπορει να εχεις και ξενους πελατες.

Αν σκεφτεσαι να κανεις δική σου εμπορική μαρκα, βεβαιωσου οτι δεν υπαρχει αλλο μαγαζι στον ιδιο επαγγελματικο χωρο με το ιδιο ονομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top