Ιδέες για ονομασία, σλόγκαν εταιρείας/επιχείρησης

Sotiriakal

Νεοφερμένος

Η Sotiriakal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα Σας,

Θέλω την βοήθεια σας: Θα ανοίξω μια νέα επιχείρηση με παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα, κυρίως ζυμαρικά και ψάχνω για επωνυμία και σλόγκαν. Έχετε κάποια ιδέα; Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept,να προφέρεται εύκολα και να μένει σαν όνομα!

Σας Ευχαριστώ..!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Βράσ'τα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiriakal

Νεοφερμένος

Η Sotiriakal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
greenfood, organic, nature, απλά το όνομά σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiriakal

Νεοφερμένος

Η Sotiriakal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
greenfood, organic, nature, απλά το όνομά σου

Μακάρι να μπορούσα να βάλω το όνομα μου αλλά δεν είναι προφέρεται εύκολα ιδίως από τους ξένους! Ευχαριστώ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλησπέρα Σας,

Θέλω την βοήθεια σας: Θα ανοίξω μια νέα επιχείρηση με παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα, κυρίως ζυμαρικά και ψάχνω για επωνυμία και σλόγκαν. Έχετε κάποια ιδέα; Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept,να προφέρεται εύκολα και να μένει σαν όνομα!

Σας Ευχαριστώ..!!! :)

lifegrecia

Ό,τι πιο φυσικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Η επωνυμία του brand κατά την γνώμη μου, θα είναι καλό να εκφράζει πρώτα εσένα ως ιδιοκτήτρια,
έπειτα τα προϊόντα σου και τέλος τη φιλοσοφία της εταιρείας.

Η γνώμη μου είναι να προσπαθήσεις να εμπνευστείς εσύ την επωνυμία του brand,
να έχει τη δική σου "ενέργεια", και υπογραφή.

Ειδικά αν μιλάμε για παραδοσιακά προϊόντα,
τότε το χαρακτηριστικό του "αυθεντικού" στο όνομα του brand , είναι πολύ σημαντικό.

Πάρε ένα χαρτί και γράψε πάνω τις αγαπημένες σου λέξεις, έπειτα γράψε τις αγαπημένες σου λέξεις σε σχέση με την επιχείρηση που θα ανοίξεις, π.χ. " αγνά, φυσικά, γευστικά, χωριό", κόλλησε πάνω φωτογραφίες από τη φύση, φωτογραφίες από το πως παράγονται τα προϊόντα σου, φωτογραφίες από το πως θέλεις να δείς την εταιρεία σου στο μέλλον, και άσε τον εαυτό σου ελεύθερο να εμπνευστεί από όλα αυτά. Μετά από μερικές μέρες, πιστεύω πως θα έχεις το όνομα του brand σου. :)

Αν πάλι δυσκολεύεσαι πάρα πολύ, τότε ζήτα τη συμβουλή κάποιου που γνωρίζει από μάρκετινγκ ή διαφήμιση για να σε βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiriakal

Νεοφερμένος

Η Sotiriakal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχεις δίκιο σε όσα λες, το δοκίμασα αλλά.. όσα μου άρεσαν είναι ήδη κατοχυρωμένα μετά από έλεγχο που έκανα! Όπως καταλαβαίνεις στέρεψα από ιδέες και για αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εσάς..;; Ένας επαγγελματίας του marketing- επωνυμία θέλει τουλάχιστον 300 ευρώ μετά από επίσης μια ακόμη έρευνα που έκανα για αυτό και είπα na καταφύγω σε μια πιο ανέξοδη λύση προς το παρόν.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Planet Pasta
Less Regretti More Spagetti
Eating Spagetti To Forgetti My Regretti
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλησπέρα Σας,

Θέλω την βοήθεια σας: Θα ανοίξω μια νέα επιχείρηση με παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα, κυρίως ζυμαρικά και ψάχνω για επωνυμία και σλόγκαν. Έχετε κάποια ιδέα; Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept,να προφέρεται εύκολα και να μένει σαν όνομα!

Σας Ευχαριστώ..!!! :)

πρέπει να μας διευκρινήσεις το μέρος,καθώς είναι σημαντικό να απευθυνθείς με τον κατάλληλο τρόπο στο target group σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiriakal

Νεοφερμένος

Η Sotiriakal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πρέπει να μας διευκρινήσεις το μέρος,καθώς είναι σημαντικό να απευθυνθείς με τον κατάλληλο τρόπο στο target group σου.

Εστιάζω στην παράδοση,στην Ελληνική παράδοση πιο συγκεκριμένα, θέλω όλο αυτό το σπιτικό, χωριάτικο, υγιεινό κλπ να το μεταφέρω στα προϊόντα μου,στοχεύω σε αυτόν που θα απευθυνθεί σε εμένα να έχει στο νου του ότι αυτό που τρώει είναι σαν να το έφτιαχνε κάποιος δικός του και η αλήθεια θα είναι μιας και φτιάχνονται με καθαρά παραδοσιακό τρόπο!!! Αυτό που ψάχνω λοιπόν είναι να φέρνει σε ότι σας είπα πιο πάνω και το πιο σημαντικό να είναι εύκολο να το προφέρει και κάποιος ξένος!

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις ιδέες σας και το ενδιαφέρον σας εως τώρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
σε τι κοινό θα απευθυνθείς από άποψη οικονομικής επιφάνειας και ηλικίας;
η περιοχή στην οποία θα δραστηριοποιηθείς έχει κάποιο ιδιαίτερο ιστορικό στοιχείο(πχ προσφυγικό);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
spitiko
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
" Το σπιτάκι "
Παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα

Μ΄αρέσει:)

Βασικά, εφόσον όπως λες εστιάζεις στην παράδοση, δεν υπάρχει λόγος η ονομασία να είναι κάτι συνηθισμένο στα αγγλικά του τύπου fresh bioproducts, organic food κλπ. Κάτι απλό, ελληνικό και ζεστό όπως "το σπιτάκι" με μία περιγραφή του τι ακριβώς παίζει, νομίζω ότι αρκεί και παρααρκεί! Αυτά από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept

Eating Spagetti To Forgetti My Regretti

:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.

Δεν κατάλαβα! Μια χαρά μικρός τίτλος είναι και στο κάτω κάτω το τι είναι μικρό και μεγάλο, ο καθένας το ορίζει διαφορετικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν κατάλαβα! Μια χαρά μικρός τίτλος είναι και στο κάτω κάτω το τι είναι μικρό και μεγάλο, ο καθένας το ορίζει διαφορετικά. :P

Από τους μαρκετίστες θεωρείται μικρή η επωνυμία εάν είναι έως 10 με 12 γράμματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Beezz

Νεοφερμένος

Ο Beezz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιος στο φόρουμ!! Είμαι νέος μελισσοκόμος και ψάχνω να βρω κάποιο κεντρικό όνομα γι τις ετικέτες μου την κάρτα μ κτλπ να δημιουργήσω και κάποιο λογότυπο αλλα οτι εχω σκεφτεί υπάρχει!! Ίσως κάποια βοήθεια;;
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιος στο φόρουμ!! Είμαι νέος μελισσοκόμος και ψάχνω να βρω κάποιο κεντρικό όνομα γι τις ετικέτες μου την κάρτα μ κτλπ να δημιουργήσω και κάποιο λογότυπο αλλα οτι εχω σκεφτεί υπάρχει!! Ίσως κάποια βοήθεια;;
Ευχαριστώ

μέλι "Αρισταίος".
Ο Αρισταίος είναι αρχαίο μυθικό πρόσωπο που γεννήθηκε στην Λιβυή. Ο Θεός Ερμής τον πήρε και τον πήγε στη Γαία και τις Ώρες για να τον αναθρέψουν. Αφού μεγάλωσε,ο πρώτος σταθμός του Αρισταίου ήταν η Κέα όπου δίδαξε την μελισσοκομία στους κατοίκους του νησιού.
Ο Αρισταίος είναι φοβερό μυθικό τυπάκι. Μεγάλωσε με αμβροσία γι'αυτό έγινε και αθάνατος. Έμαθε μαντική, ιατρική, μελισσοκομία, την καλλιέργια ελιάς και αμπελιού κ.α.
Η μελισσοκομια όμως, ήταν το "σήμα κατατεθέν του".
Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Beezz

Νεοφερμένος

Ο Beezz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μέλι "Αρισταίος".
Ο Αρισταίος είναι αρχαίο μυθικό πρόσωπο που γεννήθηκε στην Λιβυή. Ο Θεός Ερμής τον πήρε και τον πήγε στη Γαία και τις Ώρες για να τον αναθρέψουν. Αφού μεγάλωσε,ο πρώτος σταθμός του Αρισταίου ήταν η Κέα όπου δίδαξε την μελισσοκομία στους κατοίκους του νησιού.
Ο Αρισταίος είναι φοβερό μυθικό τυπάκι. Μεγάλωσε με αμβροσία γι'αυτό έγινε και αθάνατος. Έμαθε μαντική, ιατρική, μελισσοκομία, την καλλιέργια ελιάς και αμπελιού κ.α.
Η μελισσοκομια όμως, ήταν το "σήμα κατατεθέν του".
Ελπίζω να βοήθησα.
Σας ευχαριστώ πολυ για την πρόταση και την βοήθεια σας θ ακούσω και κάποιες αλλες απόψεις και θα καταλήξω! Όμως σας ευχαριστώ παρα πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top