Ιδανική χωρητικότητα διαμερίσματος

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Πόσα καθαρά m² (min-max) εκτιμάτε ότι είναι ιδανικά για εσάς;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
100 μου φτάνουν. Και ένα χωραφάκι. Ας μην είμαστε και πλεονέκτες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,725 μηνύματα.
100-150 τετραγωνικά είναι νομίζω το ιδανικό.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 789 μηνύματα.
60-70, αν και δεν έχουν τόση σημασία τα τετραγωνικά όσο η ίδια η διαρρύθμιση
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,012 μηνύματα.
Για ένα άτομο μέχρι από 25 έως 50-60τμ
Για ζευγάρια με παιδιά από 90 έως 100+τμ
Προσωπικά μένω σε 23τμ, αλλά θα ήθελα ένα δυάρι μέχρι 50 τμ.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,872 μηνύματα.
Οι μισοί συγγενείς μου στη Αθήνα μένουν σε 50-80 τμ, όπως η θεία μου με τη οικογένεια της μένουν σε 67 τμ και τα 2 αγόρια κοιμούνται σε μια κουκέτα σε ένα μικρό δωμάτιο στο διαμέρισμα. Εγώ προσωπικά με την οικογένεια μου μένουμε σε μεγάλη μονοκατοικία 240 τμ σε ένα χωριό στη Κρήτη μέσα στη μονοκατοικία μου έχουμε χωρίσει και νοικιάζουμε ένα διαμέρισμα 60 τμ σε μια κυρία.
Οπότε το ιδανικό για μένα είναι 70-90 τμ, έχεις τη άνεση σου αλλά ούτε είναι πολύ μεγάλο και να καθαρίζεις με τις ώρες γιατί τώρα η μάνα μου πολλές φορές φωνάζει μια οικιακή βοηθό να κάνει γενική σε όλο το σπίτι.
Εγώ στη Αθήνα μένω σε 33 τμ και έχω απαδυήσει με το πόσο μικρό είναι.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,698 μηνύματα.
Το διαμέρισμα που νοικιασα φέτος είναι περίπου 30 τμ. Θα το ήθελα λίγο μεγαλύτερο είναι η αλήθεια, αλλά στην περιοχή που το θέλω και όπως το θέλω θα έπρεπε να δίνουν δύο νεφρά το μήνα οι γονείς μου έναντι ενός που δίνουν τώρα οπότε συμβιβάστηκα. Βλέπω και τα θετικά όπως ότι έχει πολύ καλή διαρρύθμιση και χωράνε τα πάντα (θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη ντουλάπα, αλλά αν δεν ήμουν εθισμένη στα ψώνια δε θα είχα αυτό το πρόβλημα 😶🌫️) και ότι καθαρίζεται πολύ εύκολα. Τώρα όσον αφορά διαμερίσματα για οικογένειες, πχ τετραμελής, θεωρώ ότι τα 100 τμ (που μεγάλωσα και γω) είναι πολύ κομπλέ και ίσως να είναι πιο βολικό ένα λίγο πιο μικρό με καλή διαρρύθμιση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,671 μηνύματα.
Για ένα άτομο οτιδήποτε από 30-60 είναι καλό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top