Ιστορίες για γέλια και για κλάματα σε εστιατόρια

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τι λέτε ρε....
μια φορά βρήκα μια κάμπια μέσα σε χόρτα (που θεωρητικά τουλάχιστον είναι και οκ να βρεις κάμπια σε χόρτα, δεν ήταν κατσαρίδα) και σηκωθήκαμε επιτόπου όλη η παρέα και φύγαμε 5 άτομα και ΦΥΣΙΚΑ δεν πληρώσαμε τίποτα.
Πήγαμε με το πιάτο ανα χείρας στο ταμείο και είπαμε
"φεύγουμε όπως είμαστε, ελπίζουμε να μην θέλετε κάτι από μας γιατί αλλιώς θα κάτσουμε και θα περιμένουμε και παρέα"
και φυσικά μας ζήτησαν και συγγνωμη και φυσικά και δεν πληρώσαμε και φυσικά μας ρώτησαν αν θέλαμε να φάμε κάτι άλλο.. άσχετο που δεν θέλαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν ήσασταν κινεζάκια όμως, θα γελάγατε πονηρά γιατί θα τρώγατε κάμπιες τζάμπα:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Λοιπόν ψαρομεζέδες στο κέντρο της Ρόδου, μαγαζί υποτήθετε γνωστό, βρήκα σκουλήκια να περπατάνε στην σαλάτα κάνω στην άκρη μερικά και ο σερβητόρος ούτε που ζήτησε συγνώμη, παιδιάα έβαλά τα σουλήκια στο πιάτο μου να του τα δήξω και μου λέει που ειναι;
-δεν τα βλέπεις; τα πράσινα
-δεν βλέπω κάτι
-μα κάλα δεν τα βλέπεις που προχωράνε; αυτό ήταν στο κέντρο και όσπου να το δείς πήγε στην άκρη
-Α!!! αυτά λέτε; εντάξει αυτά ειναι της σαλάτας δεν ειναι πρόβλημα:)
-μου φέρνεις το λογαριασμό; δεν αντέχω να τα βλέπω
-Καλά θα φύγετε τόσο σύντομα;
-Με δουλέβεις άνθρωπέ μου; τα σκουλήκια θα φάνε πιο γρήγορα την σαλάτα απο μένα.
-Δωσε μου τον λογαριασμό να φύγω λέει ο άντρας μου
-Καλά φωνάζει μέσα ρε σωτήρηη φέρε το λογαριασμό να τελειώνουμε(κοροιδευτηκά και τσατησμένα)
-Τουλάχιστον του λέω άς έλεγες ένα συγνώμη
-Σας ειπα ειναι της σαλάτας τι θέλετε να κάνω;

Εφύγε και έστηλε άλλο άτομο να πάρει τα χρήματα απο τότε έχει φάει την δυσφημηση της ζωής του:mad:


mania ελεος. εχεις κανει και χειροτερα απο το [...] τελικα.
μάνιαμ, απλά χρειάζεσαι μια ώθηση, μια αφορμή να σταματήσεις να είσαι θύμα :bigarmhug

ωθηση εδω.
θα κατεβω ροδο να τα κανουμε λαμπογιαλο, το παμε.
ε mania?:whistle:

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
mania ελεος. εχεις κανει και χειροτερα απο το [...] τελικα.


ωθηση εδω.
θα κατεβω ροδο να τα κανουμε λαμπογιαλο, το παμε.
ε mania?:whistle:

:clapup:


ναι καμάρι μου έλα να τους δείξουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ουτε φλωρομαγαζα να μη τα λεμε.
απαγορευεται.
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Λοιπόν πήγα προχτές σε μια ταβέρνα με ζωντανή μουσική και απογοητεύτηκα από τα πάντα. Θέλω λοιπόν να σας προειδοποιήσω να μην πάτε εσείς ποτέ και να τη δυσφημίσετε όσο μπορείτε.

Δυστυχώς δεν μπορώ να πω όνομα της ταβέρνας, θα πω απλά οτι είναι στη Δάφνη κοντά στο μετρό.

https://www.athinorama.gr/restaurants/data/places/?id=5003526Από πού να αρχίσω και πού να τελειώσω...

Το μενού ήταν αρκετά ακριβό και μάλιστα οι τιμές είχαν προσαύξηση 15% σε μέρες με ζωντανή μουσική. Οι μερίδες ήταν πολύ μικρές και κάποια φαγητά κρύα. Τα περισσότερα που έφαγα άγευστα, ανάλατα, το ψωμί μπαγιάτικο. Οι σερβιτόροι ήταν αγενείς, καταλαβαίνω οτι είναι μια δύσκολη δουλειά να κρατήσουν 2 άτομα ολόκληρο μαγαζί ( !!!! ) αλλά δε σου φταίω εγώ να μου μιλάς με αγένεια και λες και μου κάνεις χάρη που με εξυπηρετείς... Η ορχήστρα ήταν καλή (το μόνο που ήταν καλό) αλλά η μουσική ήταν υπερβολικά δυνατή, δηλαδή στο ίδιο τραπέζι έπρεπε να τσιρίζουμε για να ακουγόμαστε. Ενώ είπαν στην αρχή οτι το τσιγάρο δεν επιτρέπεται, μετά τις 12 κάποιοι άναψαν τσιγάρο. Τελικά ήταν πεταμένα λεφτά, μόνο η ορχήστρα άξιζε.

Μην πάτε ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Το χειρότερο εστιατόριο που έχω πάει ποτέ είναι ένα ιαπωνικό στο Ελσίνκι. Στο κέντρο βρίσκεται. Μην πάτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Άσε ρε μάστορη που φοβάσαι και μήνυση, κάτσε να σώσουμε κάναν άνθρωπο και στο πλευρό μας έχουμε το ΙΝΚΑ (αρ@@@ια έχουμε, αλλά κουβέντα να γίνεται).
Εντάξει, θα είμαι λακωνικός και διακριτικός όσο γίνεται. Λοιπόν, αναφέρω ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗΝ γνωστό βοθροψητοπωλείο με αρκετά καταστήματα εντός Αθηνών. Το όνομά τού καταστήματος βρίσκεται κρυμμένο στο επίθετο τού γνωστού ηθοποιού Μηνά Χατζησάββα...
Δεν θα πω πολλά, απλά αν έχετε δυσκοίλια κάντε μια επίσκεψη και καθαρίσατε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Συνέβη πριν πολλά χρόνια. Ήμουν με τους γονείς μου στην Τουρκία. Καθίσαμε για να φάμε σε ένα εξοχικό εστιατόριο. Στο τραπέζι είχε μερικά ψίχουλα. Είπαμε στον άνθρωπο να μας το καθαρίσουν. Και αυτός τι έκανε; Πήρε τη σκούπα που καθάριζε το δάπεδο και σκούπισε το τραπέζι μας! Εννοείται ότι οι γονείς μου έγιναν τούρκοι και φύγαμε τρέχοντας.

w16-22143512378886.jpg
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αρχές 2019, έχουν ανέβει φίλοι και φίλες από Αθήνα και αποφασίζουμε να περπατήσουμε στα κάστρα της συμπρωτεύουσας. Πριν επιστρέψουμε, λοιπόν, λέμε να καθίσουμε σ' ένα καφέ που είχε και φαΐ στην Άνω Πόλη... Έρχεται κι η σειρά μου να παραγγείλω, "διπλό καπουτσίνο σκέτο με μπόλικη κανέλα" λέω και τονίζω το μπόλικη κανέλα για να μην το ξεχάσει... Σκάει μύτη λοιπόν ο καφές, σκέτη η κρέμα. Του λέω του σερβιτόρου να μου φέρει και κανέλα, "ναι βεβαίως" μου λέει κι εξαφανίζεται. Περνάνε 5 λεπτά, τον βλέπω να έρχεται, σκέφτομαι ότι έφερε την κανέλα, αμ δε! Κάθεται και μιλάει με τον άλλο σερβιτόρο. Κουνάω χέρι, έρχεται, "την κανέλα" λέω κι εγώ, "ναι βεβαίως" λέει αυτός και ξαναεξαφανίζεται. Επιστρέφει από μέσα με δίσκο στο χέρι, φέρνει κάτι διπλανές παραγγελίες, λέω κι εγώ τώρα ήρθε η κανέλα, κανέλα καπούτ. Κουνάω χέρια πόδια, ξαναέρχεται, του λέω εκνευρισμένη πλέον "σας έχω ζητήσει να μου φέρετε και κανέλα για τον καφέ μου", "ναι βεβαίως" λέει, βλέπει τον άλλο σερβιτόρο, του πιάνει την κουβέντα.

Σε αυτό το σημείο να πω ότι οι φίλοι μου είχαν τελειώσει τα κλαμπ σάντουιτς τους, ο καφές μου είχε γίνει φρέντο πλέον και απελπισμένη εγώ καθώς δεν μπορώ να πιω καπουτσίνο χωρίς κανέλα (ναι, είχα και στο χωριό μου, τι θέτε), σηκώνομαι, πάω στο καροτσάκι του προσωπικού και παίρνω την κανέλα που ήταν φάτσα φόρα. Με βλέπει ο σερβιτόρος, έρχεται φουριόζος, "τι θα θέλατε;" μου λέει με ανήσυχο βλέμμα, "α τίποτα", του λέω, "απλώς ήρθα να πάρω την κανέλα". Και τι μου απαντάει ρε παιδιά... "Α, γιατί δε μου είπατε να σας τη φέρω εγώ;"...

Το εν λόγω μαγαζί ούτε θυμάμαι πώς το έλεγαν, ούτε θυμάμαι πού ακριβώς ήταν, ούτε το ξαναπέτυχα ποτέ. Από τότε παραγγέλνω ζεστό Nes.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Σε εστιατορια μετρανε και οι τουαλετες? :clapping: νομιζω ναι αν ειναι σε τετοια κατασταση που θα σε κανουν να φυγεις τρεχοντας:bye2:μα ολα και το service και οι τουαλετες και η ποιοτητα των φαγητων/ποτων παιζουν το ρολο της.
Παμε και καλα σε γκλαμουρατο εστιατοριο.Ακριβα πιατα κλπ κλπ
Παραγγελνουμε,ερχονται ωραια πιατα φαινονταν γευστικοτατα.
Και εκεινη τη στιγμη πριν ακομα φαω μου ερχεται να παω τουαλετα,λεω παω λιγο και τι να δω.
Η πορτα να μην κλειδωνει να ειμαι η μιση πανω απο τη λεκανη και η αλλη μιση να εχω στερεωσει το χερι μου πισω απο την πορτα για να μη μπει κανεις,ουτε χαρτι,το καλαθι τιγκα με οτι βρωμια υπαρχει :eek:τετοια τουαλετα οχι οτι δεν εχω δει αρκετες,ειχα να δω απο τοτε που εκανε σταση το λεωφορειο Θεσσαλονικης-Αθηνας καπου εκει στον προμαχωνα και κατεβαιναμε και ηταν σα να πηγαινες σε βομβαρδισμενο τοπιο:D
Ολο αυτο με αηδιασε και εννοειται δεν εφαγα και σηκωθηκαμε και φυγαμε και δεν ξαναπατησαμε ποτέ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top