• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κάταγμα στο 5ο μετατάρσιο

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δηλαδή έτσι νομίζω, έκανα το λάθος να ξαναπάω στο απαίσιο Γενικό Κρατικο (το πιό κοντινο με εφημερία) όπου με ξεπέταξαν μπαμ μπαμ, μετά από κανένα 3ωρο αναμονής. Ακουσα όμως κάτι για "σπάσιμο" και "μετατάρσιο" και έχω και την ακτινογραφία όπου φαίνεται η ρωγμή. Δεν ξέρω ποιό μετράνε πρώτο και ποιό πέμπτο, αλλά εγώ βάφτισα 5ο το εξωτερικό.
Τέλος πάντων, είμαι με το πλαστικό νάρθηκα τώρα και μου έχουν γράψει 20 (!) αντιπηκτικές ενέσεις συν κάτι χάπια για το έλκος (?) Μου φαίνεται υπερβολικό, άσε που οι ενέσεις έχουν 5 ευρώ η μια και υποψιάζομαι συνωμοσία :worry: Βασικά δεν έχω ξανακούσει να σε χαπακώνουν (και να αυτοτρυπιέσαι) για σπάσιμο.
Το έχει πάθει κανείς? Τι σας έδωσαν? Πόσες μερες ο νάρθηκας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δεν το έχω πάθει...αλλά σου συστήνω να πας για μία δεύτερη γνώμη από Δευτέρα.

Εγώ πήγα στο ΚΑΤ όταν είχα τραυματιστεί, περίμενα 5 ώρες στα επείγοντα και μου είπαν ότι δεν έχω τίποτα. Έπειτα από 6 μήνες χειρουργήθηκα για ρήξη χιαστού. Είναι άχρηστοι στα δημόσια νοσοκομεία. Να πας να σε δουν αλλού. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σωστά τα μετράς, το 5ο είναι το εξωτερικό, το ίδιο ακριβώς έπαθα πριν από 3 χρόνια, 20μέρες γύψος και πατερίτσες και άλλες τόσες το πήγα χωρίς να το πατάω, κουτσαίνοντας. 1.5 μήνας πάνω-κάτω. :P Ούτε ενέσεις, ούτε τίποτα κι ας μου είχε κάνει αιμάτωμα, πέρασε μόνο του. Μόνο κανένα ντεπόν για τον πόνο τις πρώτες μέρες έπαιρνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πήγα σε ιδιωτη γιατρο και μου ειπε ενα μηνα το νάρθηκα και μετα για 15 μερες προσοχη στο περπάτημα. Δηλαδή μόλις το βγάλω να κάνω λέει ασκήσεις σε μια λεκάνη με ζεστό νερό (να το κουνάω σιγα σιγά να "ξυπνήσουν" οι μυες) και να κολυμπάω χωρίς να βάζω πολύ βάρος στο πόδι. Τις ενέσεις λέει να τις κάνω γιατί σαν καπνίστρια έχω μεγαλύτερο -θεωρητικά- κίνδυνο για θρόμβωση (αν και λόγω μικρής ηλικίας γενικά δεν πολυκινδυνεύω). Ξερει κανείς περισσότερα για τη θρόμβωση? Ξέρω τι είναι, αλλά πως καταλαβαίνεις ότι το έπαθες πριν σου κάνει ζημιά?
Τα χάπια για το έλκος λέει τα παίρνουν όσοι έχουν ήδη κάποιο πρόβλημα με το στομάχι και μου είπε να μην τα πάρω. Οσον αφορά τις ενέσεις (είναι υποδόριες) λέει να μην βάζω την βελόνα κάθετα όπως λένε οι οδηγίες αλλά πλάγια. Βέβαια όπως και να το κάνω, το ίδιο πονάει και το φάρμακο με κάει όταν μπαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki8

Νεοφερμένος

Η papaki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και πάλι έρχομαι και εγώ να ρωτήσω που έσπασ το 5ο μετατάρσιο πως είστε μετά από το κάταγμα και έκανα και όλες τις ενέσεις αλλά φάρμακα για το στομάχι δεν πήρα..διανύω τη δεύτερη εβδομάδα ακινήσιας όσο μπορώ δηλαδή αλλά εμένα τώρα άρχισε και έχω ενοχλήσεις..μετά από πόσες μέρες το πατήσατε;;;;;ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κι αλλη στο γκρουπ, πανω στην δικη μου επετειο! Θυμάμαι πως για 3-4 μέρες που έβγαλα το νάρθηκα με πέθαινε στον πόνο όταν προσπαθούσα να το πατήσω. Είχα ακόμα πατερίτσες, στο καλό πόδι αθλητικό και στο σακατεμένο σαγιονάρα και έκανα βόλτες μέσα στο σπίτι πατώντας το όσο μπορούσα για να πάρει μπρος. Την 5η μερα καταφερα και εκανα 1-2 βηματα χωρις τις πατεριτσες (τρελός πόνος) και σίγα-σιγά μπόρεσα και ξαναπερπάτησα. Κούτσαινα μέχρι τον Σεπτέμβριο...τακούνια φόρεσα τον Οκτώβριο και μέχρι σήμερα νιώθω μικρές ενοχλήσεις που και που.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταρχάς που ακριβώς είναι το πέμπτο μετατάρσιο; Εγώ είχα πάθει κάταγμα σκαφοειδούς από πέσιμο ο γιατρός στο κρατικό (Θριάσιο) μου είπε δεν είναι τίποτα σε 10 μέρες θα βγαλεις τον γύψο. Πήγα μετά τις 10 μερες στο ίδιο νοσοκομείο να μου τον βγάλουν αλλά ήταν άλλος γιατρός και βλέποντας την ακτινογραφία μου λέει “τι 10 μερες; 32 μερες θελει το σκαφοειδές“ Τι διαλο με δουλεύουν ειπα; Παω σε ιδιωτικό ιατρείο και μου λέει “45 μέρες το σκαφοειδές“. Τι στο καλο άσχετοι ήταν στο κρατικο; Περίμενα ράκος με εκδορές σε χέρια, ώμους και πρόσωπο (+2 κοψίματα σε σαγόνι και φρύδι) για 3 ωρες μεχρι τις 2 το πρωί για να μου βγαλει ο άλλος λαθος διάγνωση. Πάντως αυτό με τη λεκάνη και το ζεστό νερό το είχαν πει και σε εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καταρχάς που ακριβώς είναι το πέμπτο μετατάρσιο; Εγώ είχα πάθει κάταγμα σκαφοειδούς από πέσιμο ο γιατρός στο κρατικό (Θριάσιο) μου είπε δεν είναι τίποτα σε 10 μέρες θα βγαλεις τον γύψο. Πήγα μετά τις 10 μερες στο ίδιο νοσοκομείο να μου τον βγάλουν αλλά ήταν άλλος γιατρός και βλέποντας την ακτινογραφία μου λέει “τι 10 μερες; 32 μερες θελει το σκαφοειδές“ Τι διαλο με δουλεύουν ειπα; Παω σε ιδιωτικό ιατρείο και μου λέει “45 μέρες το σκαφοειδές“. Τι στο καλο άσχετοι ήταν στο κρατικο; Περίμενα ράκος με εκδορές σε χέρια, ώμους και πρόσωπο (+2 κοψίματα σε σαγόνι και φρύδι) για 3 ωρες μεχρι τις 2 το πρωί για να μου βγαλει ο άλλος λαθος διάγνωση. Πάντως αυτό με τη λεκάνη και το ζεστό νερό το είχαν πει και σε εμένα.

Σκαφοειδες στο πόδι ή στο χέρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σκαφοειδες στο πόδι ή στο χέρι

Χέρι, νομίζω ένα μικρό οστό στον καρπό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Χέρι, νομίζω ένα μικρό οστό στον καρπό είναι.


Έχει και στο πόδι για αυτό ρώτησα.

Στο χέρι το σκαφοειδές έχει ιδιαίτερη αιμάτωση και μπορεί να οδηγήσει σε ψευδαρθωση ή άσηπτη νέκρωση σε μικρά ποσοστά βέβαια (9%).

Το να λες μόνο σκαφοειδές δε λέει κάτι πρέπει να κατατοπίσεις ακριβώς την περιοχή π.χ. αν είναι στο έπαρμα, στον αυχένα κοκ,
Αν χτύπησες στο έπαρμα χρειάζονται 4-6 εβδομάδες αλλιώς συνήθως από 12-20 εβδομάδες.
Επίσης διαφέρει και το είδος του κατάγματος σταθερό και ασταθές (το ασταθές θέλει χειρουργείο) το σταθερό αρχίζει με συντηρητική αντιμετώπιση

Ο γύψος μπορεί να περιλαμβάνει ή όχι τον αντίχειρα (καλύτερο είναι να τον περιλαμβάνει - ιατρός αποφασίζει- . Η ακινητοποίηση πρέπει να είναι με ελαφρά έκταση της πηχαιοκαρπικής.
(φυσικά υπάρχουν και άλλες μεθόδοι που δεν γνωρίζω αφού δεν είμαι ορθοπαιδικός).


Συνεπώς δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα αν είναι άσχετος ο κάθε ιατρός δε κάνουμε σε κάθε κάταγμα του σκαφοειδούς ίδια αντιμετώπιση. Προφανώς ο πρώτος ιατρός να μην έκανε κάτι σωστά αλλά ίσως έχει άλλα δεδομένα που εμείς δε ξέρουμε (π.χ ήθελε να αλλάξει τον γύψο στις 10 μέρες και να σου βάλει άλλο). Για τον δεύτερο δε μπορώ να πω το ίδιο.

Επίσης αν μετά το γύψο γίνει κάποια επιπλοκή δε φταίει απαραίτητα ο ιατρός (δεν είναι Θεός ο ιατρός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ρε νόμιζα οτι μόνο αυτό λέγεται σκαφοειδές. Ο γιατρός που λες δεν ήθελε να αλλάξει γύψο ήθελε να τον βγαλει τελείως γιατί ήταν λεει “ραγισματάκι“.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταρχάς που ακριβώς είναι το πέμπτο μετατάρσιο; Εγώ είχα πάθει κάταγμα σκαφοειδούς από πέσιμο ο γιατρός στο κρατικό (Θριάσιο) μου είπε δεν είναι τίποτα σε 10 μέρες θα βγαλεις τον γύψο. Πήγα μετά τις 10 μερες στο ίδιο νοσοκομείο να μου τον βγάλουν αλλά ήταν άλλος γιατρός και βλέποντας την ακτινογραφία μου λέει “τι 10 μερες; 32 μερες θελει το σκαφοειδές“ Τι διαλο με δουλεύουν ειπα; Παω σε ιδιωτικό ιατρείο και μου λέει “45 μέρες το σκαφοειδές“. Τι στο καλο άσχετοι ήταν στο κρατικο; Περίμενα ράκος με εκδορές σε χέρια, ώμους και πρόσωπο (+2 κοψίματα σε σαγόνι και φρύδι) για 3 ωρες μεχρι τις 2 το πρωί για να μου βγαλει ο άλλος λαθος διάγνωση. Πάντως αυτό με τη λεκάνη και το ζεστό νερό το είχαν πει και σε εμένα.

Απορώ πώς να το έπαθες... :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Θριάσιο ρε, σταθερά άχρηστο νοσοκομείο! :clapup: Εμένα μου είχαν "βρει" κονδυλώματα (σχετικά σοβαρό) και τελικά είχα ουρεόπλασμα (15 μέρες αντιβίωση και έφυγε). 'Οταν είχα πάθει το κάταγμα στο μετατάρσιο και είχα πάει αργότερα για ακτινογραφία να δούμε τι γίνεται, ήταν εκεί ένα παιδί με σπάσιμο που το κόκκαλο είχε φύγει από τη θέση του. Οι γιατροί του είπαν να μην χειρουργηθεί και να αφήσει το κόκκαλο να δέσει στραβά, δεν τρέχει τίποτα μωρέ :eek:! Το παιδί τους είχε ακούσει εν τω μεταξύ και ήταν ήδη 3 μήνες με το γύψο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν είναι άχρηστα τα νοσοκομεία απλά εχουν πολύ μεγάλο φόρτο εργασίας με μικρότερο αναλογικά προσωπικό για αυτό οι ουρές είναι μεγάλες και ίσως υπάρχει δυσανεξία αλλά δε πσιτεύω ότι οι ιατροί που είναι μέσα εκεί είναι άχρηστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Καλα εσύ ο,τι θες καταλαβαίνεις, με είδες να παραπονιέμαι για τις ουρές ή για τις λάθος διαγνώσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Θριάσιο ρε, σταθερά άχρηστο νοσοκομείο! :clapup: Εμένα μου είχαν "βρει" κονδυλώματα (σχετικά σοβαρό) και τελικά είχα ουρεόπλασμα (15 μέρες αντιβίωση και έφυγε). 'Οταν είχα πάθει το κάταγμα στο μετατάρσιο και είχα πάει αργότερα για ακτινογραφία να δούμε τι γίνεται, ήταν εκεί ένα παιδί με σπάσιμο που το κόκκαλο είχε φύγει από τη θέση του. Οι γιατροί του είπαν να μην χειρουργηθεί και να αφήσει το κόκκαλο να δέσει στραβά, δεν τρέχει τίποτα μωρέ :eek:! Το παιδί τους είχε ακούσει εν τω μεταξύ και ήταν ήδη 3 μήνες με το γύψο...

Εντάξει κοίτα, άσχετοι υπάρχουν σε όλους τους χώρους, το ίδιο συμβαίνει και με κάποιους γιατρούς...γιαυτό προσωπικά προτιμώ να παίρνω και δεύτερη ή τρίτη γνώμη. ;)

ΥΓ: τα κονδυλώματα(αν μιλάς για αυτά του HPV) δεν είναι τόσο επικίνδυνα, τα στελέχη του HPV που μπορούν να προκαλέσουν καρκίνο δεν προκαλούν κονδυλώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλα εσύ ο,τι θες καταλαβαίνεις, με είδες να παραπονιέμαι για τις ουρές ή για τις λάθος διαγνώσεις?
αν έχεις έναν ιατρό να δουλέυει όλη μέρα τέτοια λάθη γίνονται. Δε φταίνε οι ιατροί αλλα το υπουργείο, επίσης δε νομίζω να σε άφησαν χωρίς επανεκτίμηση ή χωρίς εξετάσεις. Δε μπορείς να προβλέψεις με την πρώτη μια ασθένεια αφού η διαφοροδιαγνωση είναι μεγάλη.

Με τις ουρές δυστυχώς η επανεκτίμηση είναι μια πολύ δύσκολη διαδικσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostasdim

Νεοφερμένος

Ο kostasdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
έπαθα κάταγμα στο 5ο μετατάρσιο και χρειάστηκε να μείνω 3 μήνες.μόλις επέστρεψα στην 1η προπόνηση το πόδι μου γύρισε πάλι όπως την π΄ρωτη φορά αλλά ένιωσα να σκίζεται.η διάγνωση ήταν κάταγμα στο κάταγμα αλλά αυτή την φορά σε χειρότερη κατάσταση. Άνοιξε όλο το κόκκαλο σχεδόν κ μ είπε ένας γιατρός ότι θα χρειαστεί τουλάχιστον 4 μήνες. Ισχύει ή θα χρειαστεί λιγότερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
έπαθα κάταγμα στο 5ο μετατάρσιο και χρειάστηκε να μείνω 3 μήνες.μόλις επέστρεψα στην 1η προπόνηση το πόδι μου γύρισε πάλι όπως την π΄ρωτη φορά αλλά ένιωσα να σκίζεται.η διάγνωση ήταν κάταγμα στο κάταγμα αλλά αυτή την φορά σε χειρότερη κατάσταση. Άνοιξε όλο το κόκκαλο σχεδόν κ μ είπε ένας γιατρός ότι θα χρειαστεί τουλάχιστον 4 μήνες. Ισχύει ή θα χρειαστεί λιγότερο?

Μαν άκου τον ιατρό σου και μην ρωτάς άσχετους στα φόρουμ.... Εγώ ξέρω ότι χρειάζονται 10-12 εβδομάδες αλλά χωρίς ακτινογραφία δε μπορώ να σου καθε περίπτωση είναι διαφορετική επίσης σε αθλητές μπαίνει βίδα για πιο γρήγορη επουλωςη. Στην περιπτωςη σου δε φταίει ο ιατρός αλλά ο προπονητής σου ... έπρεπε να σε βάλει σε ατομική προπόνηση και όχι χύμα με τους άλλους.

Δε μπορεί κανένας εδώ να σε βοηθήσει ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος άκου το ιατρό σου (εγώ θα πήγαινα σε ιδιώτη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top