Και δε σου τηλεφώνησα, ούτε μια φορά...

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εγώ με φίλους σπάνια κάνω delete, με την έννοια ότι ακόμα κι αν μου έχουν φερθεί σκ@τ@, ακόμα κι αν έχω κόψει επαφή, αν επικοινωνήσουν για οτιδήποτε θα τους μιλήσω, ανεξάρτητα με το αν θα τους δώσω κι άλλη ευκαιρία.

Με σχέσεις όχι. Όταν λέω "Άντε και" το εννοώ. Έχει τύχει να επικοινωνήσουν λίγο μετά τον χωρισμό και να μην απαντήσω. Επειδή και μια ελάχιστη επαφή με απωθούσε!

Για εμένα το delete ισχύει για όλους... δύσκολα το πατάω, αλλά οταν χρειαστεί δεν θα κολλήσω να το κάνω για τον οποιονδήποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγω το εχω κανει σε σχεση με πολλα πισωγυρισματα και ενταση, μια μερα ειπα ως εδω ηταν, δεν παει αλλο. Και τη στιγμη που το ενιωσα αυτο ηξερα οτι ειχε τελειωσει οριστικα και απο μενα δεν θα εβλεπε πια ουτε ενα τηλεφωνο. Και ετσι εγινε...

Δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα. Ένιωσα πολύ περίεργα στην αρχή πάντως, δεν είναι του χαρακτήρα μου, μα δεν μπορούσα να κάνω και κάτι άλλο. Ε, δεν ξέρω πως έγινε, στη συνέχεια χρειάστηκε να το κάνω και με φίλους. Σαν ντόμινο ένα πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν μου έχει τύχει ποτέ να διαφωνήσω τόσο πολύ με κάποιον που να μη θέλω να τον ξαναδώ. Πάντα μπορεί να βρεθεί διέξοδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
H αλήθεια είναι πως τώρα που το σκέφτομαι ούτε εγώ έχω διαφωνήσει. Απλά τελείωσαν όλα ξαφνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σε χωρισμο μονο μου χει τυχει να πεισμωσω τοοοοσο ωστε να μη θελω ουτε τηλεφωνο να σηκωσω, ουτε να τα ξαναπουμε γενικως για να τα βρουμε εστω "ως φιλοι".
Σε φιλιες, ενω αν κατι με ενοχλησει πολυ διαγραφω ευκολα κοσμο(χωρις να σταματησω να τους μιλαω με τσακωμο ή κατι, συνηθως εχω ξενερωσει τοσο που φαινεται πια οτι δε θελω πολλα πολλα), μπορω μετα απο καιρο σαν να το θεωρω το πιο φυσιολογικο πραγμα του κοσμου να επικοινωνησω παλι.
Με μια παλια μου φιλη μου τυχε τωρα τελευταια, τα τελευταια δυο χρονια δε βρισκομασταν/τηλεφωνιομασταν πια χωρις να εχει συμβει κατι, απλα αλλαξαμε κι οι δυο υποθετω..ε, μια ωραια πρωια σκεφτηκα τι να κανει, την πηρα και νομιζω οτι χαρηκαμε και οι δυο που ξαναμιλησαμε σαν να μην περασε μια μερα(η μπαινει σ'ενα φορουμ και μιλαει για μια τρελη που τη θυμηθηκε μετα απο εναν χρονο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Στην αρχή πονάει, μετά από λίγο καιρό απλά το σκέφτεσαι και στο τέλος νιώθεις ότι είναι λυτρωτικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κι εγω το εχω κανει σε σχεση με πολλα πισωγυρισματα και ενταση, μια μερα ειπα ως εδω ηταν, δεν παει αλλο. Και τη στιγμη που το ενιωσα αυτο ηξερα οτι ειχε τελειωσει οριστικα και απο μενα δεν θα εβλεπε πια ουτε ενα τηλεφωνο. Και ετσι εγινε..

Το αυτο.
Και σε σχεση.. αλλα και σε φιλιες. Ποναει, δεν λεω. Αλλα καποια στιγμη περναει. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Με βάση όσα έχω ζήσει, όσα διαβάζω και όσα καταλαβαίνω, όταν μια γυναίκα χωρίζει αλλάζει και προσωπικότητα. Καλύτερα να μην πάρεις και να μην σε πάρει τηλέφωνο ποτέ. Θα είναι τόσο "αλλιώτικη" η φωνή, που αν έχεις εξασκημένο αυτί και έχεις μάθει να την σκιαγραφείς.....παθαίνεις σοκ! :redface:
Μου το έχουν πει…δεν αλλάζει η προσωπικότητα όμως αλλά η διάθεση.

Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να μιλήσω γλυκά σε έναν άνθρωπο που με έφτασε στο σημείο να μην θέλω να τον δω ποτέ. Όταν αποφασίσω να μην ξαναμιλήσω σε κάποιον (κάποια) είναι πέρα για πέρα οριστικό. Αφού νέκρωσε η καρδιά μου για εκείνον(εκείνη) δεν μπορώ τις υποκρισίες. Αυτό νιώθω αυτό θα δείξω. Είναι απλά το σωστό... να είσαι ειλικρινής... και δεν το θεωρώ σε καμία περίπτωση εγωισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μια φορά πήρα εγώ αφού μου το κλείσανε απλά για να πώ ότι δεν βρέθηκε άνθρωπος να μου το κλείσει και το έκλεινα εγώ για σπάσιμο, έτσι και αλιώς μια φορά έγινε άλλα και πάλι άν μου το κλείσουν τα παίρνω και κάνω το ίδιο.

Κατα τα άλλα δεν ξενακαλώ, ποιος ο λογος;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
δεν έχει τύχει να μην ξαναμιλήσω με κάποιον/α από εγωισμό. είμαι πολύ καλομαθημένη για να βάλω τον εαυτό μου στον πόνο του εγωισμού. απλά τυχαίνει να ξενερώσεις με φίλους, να απομακρυνθείς χωρίς ιδιαίτερο λόγο κ μετά από κάποιο διάστημα να συνειδητοποιήσεις ότι έχει περάσει χρόνος κ δεν έχετε καν τηλεφωνηθεί.

όσο για σχέσεις, τι να πω, δεν ξέρω. μέχρι τώρα δεν μου έχει τύχει να με έχει κάνει κάποιος να συγχαθώ τόσο ώστε να μην ξαναμιλήσω. αν και πρέπει μάλλον να ρίχνεις μερικές φορές μαύρη πέτρα πίσω σου, όσο δύσκολο κ αν είναι!:)

πάντως κακίες δεν κρατώ. αν κάποιος με τον οποίο έχω χάσει κάθε επαφή ξαναγυρίσει, δεν θα γυρίσω πλάτη. μπορεί να μην είμαι όπως ήμουν παλιά, αλλά την καλημέρα μου κ μια συμβουλή όταν την χρειαστεί θα την έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Κι αποψε οι καημοι με βρηκανε στους δρομους να γυρναω
κι εσυ ουτε στιγμη δε νοιαστηκες τι κανω, πως περναω
ουτ'ενα τηλεφωνημα, δυο λογια εστω ανωνυμα, στο περασμα σου ολα τα ξεχνας
εσυ που μου'λεγες πως μ'αγαπας...


Ασχετο αλλα οποτε βλεπω αυτο το τοπικ, το θυμαμαι!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ πάντα αυτοί που μίλησαν για αγάπη μετά το τέλος του έρωτα, έμειναν με το ακουστικό στο χέρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger...

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Είμαι λιγάκη μπερδεμένη στον τομέα αυτό. :redface: :hmm: :confused:

Στην τελευταία μου σχέση, πάντα έκανα πίσω, όταν μαλώναμε. Πάντα έκανα το πρώτο βήμα, γιατί δεν άντεχα στην ιδέα ότι είμαστε μαλωμένοι και δεν μιλάμε ο ένας στον άλλον. Αυτός με έκανε να πιστεύω ότι είμαι εγωίστρια, ενώ τώρα πια έχω καταλάβει ότι αυτός ήτανε μεγάλος εγωιστής και προσπαθούσε να κρυφτεί κατηγορώντας εμένα.

Υπήρξανε φορές που ήτανε έξω και μαλώναμε... κι εγώ σπίτι να κλαίω. Να μην μπορώ να κοιμηθώ (και, ορισμένες φορές, να έχω και εξετάσεις την επόμενη μέρα). Το ήξερε ότι είμαι χάλια... έστελνα μηνύματα και δεν απαντούσε. Περίμενα πώς και πώς την ώρα που θα γυρίσει σπίτι, για να μιλήσουμε και να τα ξαναβρούμε. Δεν θέλω με τίποτα να το ξαναπεράσω αυτό... κι, όμως, δεν μετανιώνω που έκανα το πρώτο βήμα για να τα ξαναβρούμε... αφού αυτός ήτανε τόσο εγωιστής.

Γενικά, είμαι άτομο με τεράστια υπομονή! Τεράστια... ακόμα και κακό να μου κάνει κανείς, είμαι διατεθειμένη να τον συγχωρήσω... να μην μείνω κολλημένη στην κακία του. Αυτό παλιότερα... τώρα πια αισθάνομαι ότι δεν έχω την διάθεση να ασχολούμαι με κάτι που δεν έχει ουσία... που δεν μου προσφέρει. Ξεκαθαρίζω μέσα μου τι αισθάνομαι και σιγά-σιγά απομακρύνομαι... και, όταν βλέπω ότι κι άλλος δεν κάνει βήμα για επανόρθωση (μιλάω για φιλίες), τόσο πιο πολύ σίγουρη αισθάνομαι για την απόφασή μου... με δικαιολογεί απόλυτα... και το "άντε γεια" γίνεται πολύ εύκολο, κι ας μην είναι τόσο φανερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
όταν νιώθω στη σχέση ότι μου συμπεριφέρθηκαν άσχημα και μου οφείλουν μια συγνώμη, φεύγω, εξαφανίζομαι. περιμένω από την άλλη μεριά κίνηση αλλιώς χάνομαι από προσώπου γής...

εάν η άλλη μεριά αναγνωρίσει το λάθος και κάνει την επαφή, είμαι έτοιμος να τα ξεχάσω όλα. εάν όχι, θα χαθούμε...

μου έχει τύχει να διαφωνήσω με κοπέλα χρόνια πριν, να κλείσουμε το τηλέφωνο και να μην ξαναιδωθούμε ούτε να ξαναμιλήσουμε ποτέ από τότε (ούτε τηλ, ούτε SMS, τίποτα). Στην αρχή πονάει αλλά σιγά-σιγά το συνηθίζεις...

εγωϊσμός θα μου πείτε... και δε θα διαφωνήσω. χρειάζεται όμως κι αυτός.

και όπως λέει και ο σοφός λαός: "έχει κι αλλού πορτοκαλίες..." :whistle:

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ.

Είμαι και εγώ στην φάση που απομακρύνομαι και επειδή είναι τα πρώτα στάδια πονάει.Παρόλα αυτά συνεχίζω αποφασισμένος να προχωρήσω και να την ξεχάσω εντελώς.

Ευτυχώς μέχρι στιγμής τα πηγαίνω πολύ καλά :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Δεν είναι λογικό από τη στιγμή που έχει τελειώσει μια σχέση , να πληγώνεται κάποιος με το να συνεχίζει να μιλάει με αυτό το άτομο; Αν μάλιστα ο άλλος δεν έχει φερθεί καλά , τότε μπορεί να είναι ακόμη χειρότερα. Γιατί να θεωρείται τόσο εγωιστικό τότε , το να μη θέλει κάποιος να συνεχίσει να μιλάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
Δεν είναι λογικό από τη στιγμή που έχει τελειώσει μια σχέση , να πληγώνεται κάποιος με το να συνεχίζει να μιλάει με αυτό το άτομο; Αν μάλιστα ο άλλος δεν έχει φερθεί καλά , τότε μπορεί να είναι ακόμη χειρότερα. Γιατί να θεωρείται τόσο εγωιστικό τότε , το να μη θέλει κάποιος να συνεχίσει να μιλάει;



δεν το θεωρω καθολου εγωιστικο το να σταματας να μιλας με καποιον επειδη αυτο σε πληγωνει.ισα ισα που εχεις χρεος στον εαυτο σου να τον προστατευεις απο ο,τιδηποτε σου κανει κακο και να εισαι απολυτα ειλικρινης με αυτον που εχεις απεναντι σου.
την υπερβολικη καλοσυνη του στυλ "οκ,ειναι μ@μ@κ@ς φερθηκε σκαρτα αλλα εγω του μιλαω γιατι ειναι καλο παιδι κατα βαθος "ποτε δεν την καταλαβα.΄η μαλλον την καταλαβαινα οταν ημουν πιο μικρη και η καρδια χωραγε πολλα ακομα.τωρα εχει στενεψει ο χωρος κι ετσι ειμαι πιο σκληρη και ντομπρα.κι αν ολο αυτο ειναι εγωισμος,θεωρω οτι ο καθενας μας οφειλει να προστατευει τον εαυτο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top