Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kακό σεξ μπορεί να υπάρχει όχι μόνο γιατί κάποια δεν τελειώνει ή κάποιος φαντάζεται ..κουαρτέτα που δεν του δίνει η γυναίκα του. Μπορεί να υπάρχει γιατί δεν υπάρχει η απαραίτητη ένταση χημείας, οπότε μετά τους πρώτους μήνες σου τελειώνει η πολύ διάθεση και δεν θες πια τόσο. Ή γιατί (πάλι μετά από λίγο καιρό) ανακαλύπτει το ζευγάρι πως ο καθένας τους έχει άλλο sex drive, δλδ ο ένας θέλει περισσότερο κι ο άλλος λιγότερο. Ή γιατί ο ενας προτιμά να το κάνει πιο αυθόρμητα και ίσως πιο παρακινδυνευμένα (στον καναπέ πχ! :P), ενώ ο άλλος θέλει μόνο μετά την ταινία των 9 του Star και μόνο στο κρεβάτι γιατί βολεύεται καλύτερα (αλήθεια λέω, δεν το βγάζω από το κεφάλι μου!)

Ε σε τέτοιες περιπτώσεις, αν η σχέση είναι μια χαρά κατά τα άλλα, πρέπει να αποφασίσεις αν μπορείς να συμβιβαστείς ή αν για σένα η παθιασμένη σεξουαλική ζωή με τον σύντροφό σου και μόνο είναι βασικό κομμάτι της ερωτικής σχέσης που έχεις μαζί του, οπότε τον αφήνεις και ψάχνεις για κάποιον που να μπορεί να σου το καλύψει αυτό. Οπότε επί της ουσίας όλα καταλήγουν στο ίδιο: εξαρτάται πάντα τι προτεραιότητες δίνεις εσύ ο ίδιος και ποιες είναι οι πρωταρχικές σου ανάγκες από μια σχέση. Πάντως το να κάνεις κακό σεξ, δεν σημαίνει πως δεν έχεις συναίσθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τι σημαίνει καλό και κακό σεξ;

Αν δηλαδή μια τύπισσα είναι ψυχροσεξουαλική και δεν τελειώνει ποτέ φταίει ο δότης που την μαμεί; Αν πάλι ο άνδρας φαντασιώνεται χαρέμια, threesome, πισωκολλητά και παρτούζες φταίει η γυναίκα του που δεν του κάθεται;

Νομίζω ότι πρέπει να χαλαρώσουμε λιγάκι και να συνδέσουμε το σεξ και με λίγο συναίσθημα. :smoke::huglove:
Περιγράφεις ακραίες καταστάσεις και όσον αφορά το συναίσθημα, ξέρω ΄γω δεν είναι λογικό να υπάρχει όταν είσαι σε σχέση; :worry:

Για μένα το σεξ είναι ο καθρέφτης της σχέσης. Είναι η έκφραση της αγάπης, του έρωτα, του πόθου. Μπορείς να διακρίνεις την οικειότητα, την αδιαφορία # το ενδιαφέρον. Στις μακροχρόνιες σχέσεις αντικατοπτρίζονται οι περίοδοι κρίσης, οι περίοδοι πάθους. Είναι η σωματική έκφραση ενός συνδέσμου νοητικού και συναισθηματικού. Το κακό σεξ υποδηλώνει την απουσία αυτού του σύνδεσμου.
Σε κακό σεξ το έχω προσπαθήσει, αλλά τελικά χώρισα και για αυτό. Με τον καιρό βγήκαν στην φόρα φανερά σημάδια "μη ταιριάσματος" που με το σεξ είχαν φανεί πολύ νωρίτερα, αλλά προτίμησα να μη λάβω σοβαρά υπόψιν και να δώσω τον χρόνο που μπορεί να χρειάζεται. Μπααα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Πάντως το να κάνεις κακό σεξ, δεν σημαίνει πως δεν έχεις συναίσθημα.

Αν δεν υπερτονίζαμε τόσο τη διαφορά "καλού κακού" (που στην ουσία δεν υπάρχει) τότε το σεξ θα ήταν πάντα καλό! 8)
Τώρα αν υπάρχει μόνο διαφορά έντασης (που στην ουσία ποτέ δεν είναι μόνο αυτό), εκεί οφείλεις να ακολουθείς τον κλασσικό βουλιμικό κανόνα:

Φάε όσο ακόμα έχεις! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προφανώς αν ταιριάζεις απόλυτα με τον άλλον σε κάθε επίπεδο, το σεξ θα είναι πάντα καλό. Και ναι ποτέ δεν είναι μόνο η διαφορά έντασης το πρόβλημα. Το σεξ αντικατοπτρίζει όλη την σχέση. Όπως αρέσκομαι να λέω εξάλλου, η μόνη διαφορά της ερωτικής και της φιλικής σχέσης είναι το σεξ. Αλλά στο τέλος εσύ απλώς αντιλαμβάνεσαι ένα κακό σεξ στα πλαίσια της σχέσης σου.

Και υπάρχει οπωσδήποτε και απλώς κακό σεξ, αλλά προφανώς δεν θα κάνεις ποτέ σχέση με κάποιον με τον οποίον δεν λειτουργείς ούτε αρχικά σε ικανοποιητικά επίπεδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Όπως αρέσκομαι να λέω εξάλλου, η μόνη διαφορά της ερωτικής και της φιλικής σχέσης είναι το σεξ. Αλλά στο τέλος εσύ απλώς αντιλαμβάνεσαι ένα κακό σεξ στα πλαίσια της σχέσης σου.

Αυτό δεν είναι σωστό. Απόδειξη, η σειρά τα "φιλαράκια". :D

Σίγουρα έχει διαφορά ο τρόπος που αντιλαμβάνεται το σεξ ένας άνδρας από μια γυναίκα. Εγώ νομίζω ότι είναι λίγο επικίνδυνο να συνδέεις την ένταση του οργασμού σου με την ποιότητα της σχέσης σου. Με μας τους άνδρες είναι πιο απλά τα πράγματα. Άμα σηκωθεί η δουλειά θα γίνει! 8) Εσείς τα κορίτσια θέλετε ένα στόρυ...

Μίλαγα μια φορά με μια συνάδελφο. Μου λέει, "έχεις καιρό να...", ε όσο να' ναι της λέω.
- "Καλά και πως αντέχεις;" (το κλασσικό πείραγμα! :P)
- "Γιατί", της λέω, "εσύ κάθε μέρα κάνεις σεξ;"
Απάντηση: "Όχι, αλλά κάθε μέρα θέλω!" :hehe:

Η τέλεια γυναίκα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Το σεξ από μόνο του δεν είναι αρκετό για να κρατήσει μια σχέση. Αλλά όταν από μια σχέση λείπει το σέξ τότε αυτή δεν θα κρατήσει. Νομίζω οτι αυτό εννοεί ο DreamStealer...

ναι καπως ετσι.....
μα σαφως μονο με παραααααααααα πολυ καλο σεξ δεν επιβιωνει μια σχεση.
Εχω τυχει σε κατι τετοιο καποτε, αλλα σε αλλες φασεις η κοπελα πεταγε μαργαριταρια....
ε ποσο να το σωσει το καλο σεξ?

τεσπα για μενα το ζουμι ειναι,
οτι κακο σεξ ακριβως δεν υπαρχει, υπαρχει δεν ταιριαζω για Χ λογους.
Αλλα αν σου τυχει και το εχεις επιβεβαιωσει 100% μεσα σου,
παρε δρομο.... και μαλιστα τρεχα.



ΥΓ.... αυτο που ειπα για το 10%, εννοουσα οτι σε ενα δειγμα 100 ανθρωπων μπορει με τους 50 να καναμε καλο σεξ,
αλλα απο αυτους 50 πιθανον να μπορουσαμε να συνεννοηθουμε σαν σχεση μονο με 1-2.
Με αυτη την εννοια ισχυει αυτο που ειπα παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι σωστό. Απόδειξη, η σειρά τα "φιλαράκια". :D

Σίγουρα έχει διαφορά ο τρόπος που αντιλαμβάνεται το σεξ ένας άνδρας από μια γυναίκα. Εγώ νομίζω ότι είναι λίγο επικίνδυνο να συνδέεις την ένταση του οργασμού σου με την ποιότητα της σχέσης σου. Με μας τους άνδρες είναι πιο απλά τα πράγματα. Άμα σηκωθεί η δουλειά θα γίνει! 8) Εσείς τα κορίτσια θέλετε ένα στόρυ...

Μίλαγα μια φορά με μια συνάδελφο. Μου λέει, "έχεις καιρό να...", ε όσο να' ναι της λέω.
- "Καλά και πως αντέχεις;" (το κλασσικό πείραγμα! :P)
- "Γιατί", της λέω, "εσύ κάθε μέρα κάνεις σεξ;"
Απάντηση: "Όχι, αλλά κάθε μέρα θέλω!" :hehe:

Η τέλεια γυναίκα!!!!

Ε δεν καταλαβαινεις τι λέω. Κανείς δεν συνέδεσε την ένταση του οργασμού ή την ύπαρξη του ή την απουσία του με την ποιότητα της σχέσης. Και επίσης δεν θέλουν όλα τα κορίτσια στόρυ, όπως δεν λειτουργούν όλοι οι άντρες πανεύκολα (ναι, ναι όλοι οι κανόνες έχουν εξαιρέσεις :P).

Και το θέμα δεν είναι απλώς να γίνει η δουλειά, προφανώς και μπορεί απλώς να γίνει και για τα δύο φύλα. Το θέμα είναι να νιώθεις μετά πως δέθηκες πιο ιδιαίτερα, πως έχετε ψυχική σύνδεση ξεχωριστή με τον/την σύντροφό σου κι αν το σεξ δεν είναι πραγματικά καλό, ε προφανώς δεν μπορείς να νιώσεις έτσι. Και ναι, σε μια σχέση προφανώς δεν θα είναι πάντα τέλειο το σεξ, αλλά θα πρέπει πάντα, έστω μια στο τόσο όταν έχουν περάσει χρόνια, να κάνεις έρωτα με τον άλλον και να βλέπεις αστράκια και να χάνεις την επαφή με τον υπόλοιπο κόσμο και να ξεχνάς την θνητότητα σου και να νιώθεις πως είσαι αχαλίνωτη ενέργεια! Αν δεν... ε μάλλον έχει πρόβλημα η σχέση, εκτός κι αν είσαι άτομο που μετράει πιο πολύ άλλα πράγματα κι όχι αυτό.

YΓ: Τα φιλαράκια είναι σειρά στην τηλεόραση. Τελεία. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Αν ταιριαζουν οι δυο στο σεξ....τοτε θα την ψαξουν και παραπερα(οχι οτι ειναι απαραιτητο να βγει...)αλλα αν δεν υπαρχουν τα πρωτα δειγματα..δυστηχως δεν το πολυψαχνουμε.Μονο σε μεγαλυτερες ηλικιες παιζει το θεμα κυριως απο πλευρας συντροφικοτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Αν ταιριαζουν οι δυο στο σεξ....τοτε θα την ψαξουν και παραπερα(οχι οτι ειναι απαραιτητο να βγει...)αλλα αν δεν υπαρχουν τα πρωτα δειγματα..δυστηχως δεν το πολυψαχνουμε.Μονο σε μεγαλυτερες ηλικιες παιζει το θεμα κυριως απο πλευρας συντροφικοτητας.

αυτο λεω τοση ωρα αλλα δεν φαινεται να γινεται κατανοητο.... :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Ε δεν καταλαβαινεις τι λέω. Κανείς δεν συνέδεσε την ένταση του οργασμού ή την ύπαρξη του ή την απουσία του με την ποιότητα της σχέσης. Και επίσης δεν θέλουν όλα τα κορίτσια στόρυ, όπως δεν λειτουργούν όλοι οι άντρες πανεύκολα (ναι, ναι όλοι οι κανόνες έχουν εξαιρέσεις :P).

Όχι λάθος κάνεις. Όλα τα κορίτσια θέλουν ένα στόρυ και αλίμονο αν δεν θέλανε. Ακόμα και η Julia δεν της φτάνει μια σαμπάνια, το κάνει και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Θέλει την ίντριγκα, τις κάμερες να την καταγράφουν, το ρίσκο, την ατμόσφαιρα. Είναι κατά βάθος πολύ εγκεφαλικό κορίτσι η Τζούλια μας και την έχετε παρεξηγήσει! :hehe:

Και το θέμα δεν είναι απλώς να γίνει η δουλειά, προφανώς και μπορεί απλώς να γίνει και για τα δύο φύλα. Το θέμα είναι να νιώθεις μετά πως δέθηκες πιο ιδιαίτερα, πως έχετε ψυχική σύνδεση ξεχωριστή με τον/την σύντροφό σου κι αν το σεξ δεν είναι πραγματικά καλό, ε προφανώς δεν μπορείς να νιώσεις έτσι. Και ναι, σε μια σχέση προφανώς δεν θα είναι πάντα τέλειο το σεξ, αλλά θα πρέπει πάντα, έστω μια στο τόσο όταν έχουν περάσει χρόνια, να κάνεις έρωτα με τον άλλον και να βλέπεις αστράκια και να χάνεις την επαφή με τον υπόλοιπο κόσμο και να ξεχνάς την θνητότητα σου και να νιώθεις πως είσαι αχαλίνωτη ενέργεια! Αν δεν... ε μάλλον έχει πρόβλημα η σχέση, εκτός κι αν είσαι άτομο που μετράει πιο πολύ άλλα πράγματα κι όχι αυτό.

Ε αυτό που λέω είναι ότι τα αστράκια που βλέπεις εσύ έχουν να κάνουμε με ΣΕΝΑ και μόνο, όχι με τη σχέση σου. Εσύ τα δημιουργείς, εσύ τα καταστρέφεις. Η σχέση υπάρχει για να σου δώσει τις προϋποθέσεις να δεις αυτά τα "αστράκια", αν το θέλεις. Η γνώμη μου βέβαια είναι πως αν δεν έχεις όρεξη για σεξ, μπορείς να κάνεις κάτι άλλο κανείς δε σε υποχρεώνει. Όταν το κάνεις όμως οφείλεις να δώσεις τα ρέστα σου. Είναι σαν να είσαι ηθοποιός και να ανεβαίνεις στο σανίδι. It' s up to you! 8)

Αν ταιριαζουν οι δυο στο σεξ....τοτε θα την ψαξουν και παραπερα(οχι οτι ειναι απαραιτητο να βγει...)αλλα αν δεν υπαρχουν τα πρωτα δειγματα..δυστηχως δεν το πολυψαχνουμε.Μονο σε μεγαλυτερες ηλικιες παιζει το θεμα κυριως απο πλευρας συντροφικοτητας.

Βάζεις ανατομικές προϋποθέσεις; :hmm:Ή τίποτα πιο προχωρημένο; ;) Και όταν μεγαλώνετε τι παθαίνετε, μετάλλαξη;
Το σεξ αποκτάει το χρώμα του χρήματος; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Όχι λάθος κάνεις. Όλα τα κορίτσια θέλουν ένα στόρυ και αλίμονο αν δεν θέλανε. Ακόμα και η Julia δεν της φτάνει μια σαμπάνια, το κάνει και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Θέλει την ίντριγκα, τις κάμερες να την καταγράφουν, το ρίσκο, την ατμόσφαιρα. Είναι κατά βάθος πολύ εγκεφαλικό κορίτσι η Τζούλια μας και την έχετε παρεξηγήσει! :hehe:



Ε αυτό που λέω είναι ότι τα αστράκια που βλέπεις εσύ έχουν να κάνουμε με ΣΕΝΑ και μόνο, όχι με τη σχέση σου. Εσύ τα δημιουργείς, εσύ τα καταστρέφεις. Η σχέση υπάρχει για να σου δώσει τις προϋποθέσεις να δεις αυτά τα "αστράκια", αν το θέλεις. Η γνώμη μου βέβαια είναι πως αν δεν έχεις όρεξη για σεξ, μπορείς να κάνεις κάτι άλλο κανείς δε σε υποχρεώνει. Όταν το κάνεις όμως οφείλεις να δώσεις τα ρέστα σου. Είναι σαν να είσαι ηθοποιός και να ανεβαίνεις στο σανίδι. It' s up to you! 8)



Βάζεις ανατομικές προϋποθέσεις; :hmm:Ή τίποτα πιο προχωρημένο; ;) Και όταν μεγαλώνετε τι παθαίνετε, μετάλλαξη;
Το σεξ αποκτάει το χρώμα του χρήματος; :P

σε μεγαλυτερες ηλικιες δλδ 60 κ ανω....υπαρχουν καποια τεχνικα προβληματα και απο συζητησεις που εχω κανει με χηρους χηρες κ μονους σε αυτες τις ηλικιες...πρωτα τους ενδιαφερει η συντροφικοτητα...
τωρα αυτο για τα χρηματα....ε ναι αμα δεν εχει καραβια να του φας...φευγεις:Pεγω εφαγα μια φρεγατα για μεσημερι κ φουσκωσα....πινω σοδα:D....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
σε μεγαλυτερες ηλικιες δλδ 60 κ ανω....υπαρχουν καποια τεχνικα προβληματα και απο συζητησεις που εχω κανει με χηρους χηρες κ μονους σε αυτες τις ηλικιες...πρωτα τους ενδιαφερει η συντροφικοτητα...
τωρα αυτο για τα χρηματα....ε ναι αμα δεν εχει καραβια να του φας...φευγεις:Pεγω εφαγα μια φρεγατα για μεσημερι κ φουσκωσα....πινω σοδα:D....

...χαχα, καλό! Δεν είναι κακό πάντως μια γυναίκα 30+ να απελευθερώνεται σεξουαλικά πίνοντας σαμπάνια. Για το παιδί της τα κάνει όλα! :D

Νομίζω ότι οι ηλικίες 60+ είναι ευτυχισμένες γιατί δεν έχουν πια τις ίδιες ορμές. Όπως έλεγε ένας Γάλλος παλιός ηθοποιός (δεν θυμάμαι το όνομά του) "ευχαριστώ το γήρας που με απάλλαξε απ' τη μανία του σεξ"! :hehe:

Πάντως σε πιο ακμαίες ηλικίες το ανατομικό είναι ένα θέμα. Εγώ έχω ήδη μια αρνητική εμπειρία να θυμάμαι. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
...χαχα, καλό! Δεν είναι κακό πάντως μια γυναίκα 30+ να απελευθερώνεται σεξουαλικά πίνοντας σαμπάνια. Για το παιδί της τα κάνει όλα! :D

Νομίζω ότι οι ηλικίες 60+ είναι ευτυχισμένες γιατί δεν έχουν πια τις ίδιες ορμές. Όπως έλεγε ένας Γάλλος παλιός ηθοποιός (δεν θυμάμαι το όνομά του) "ευχαριστώ το γήρας που με απάλλαξε απ' τη μανία του σεξ"! :hehe:

Πάντως σε πιο ακμαίες ηλικίες το ανατομικό είναι ένα θέμα. Εγώ έχω ήδη μια αρνητική εμπειρία να θυμάμαι. :confused:


απελευθερωνει σεξουαλικα η σαμπανια;;;;δες τι μαθαινει κανεις!!!θα παραγγειλω μια το βραδυ....αλλωστε με εφοπλιστη θα βγω...:Dειμαι και 30+....μονο παιδι δεν εχω....πειραζει;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε αυτό που λέω είναι ότι τα αστράκια που βλέπεις εσύ έχουν να κάνουμε με ΣΕΝΑ και μόνο, όχι με τη σχέση σου. Εσύ τα δημιουργείς, εσύ τα καταστρέφεις. Η σχέση υπάρχει για να σου δώσει τις προϋποθέσεις να δεις αυτά τα "αστράκια", αν το θέλεις. Η γνώμη μου βέβαια είναι πως αν δεν έχεις όρεξη για σεξ, μπορείς να κάνεις κάτι άλλο κανείς δε σε υποχρεώνει. Όταν το κάνεις όμως οφείλεις να δώσεις τα ρέστα σου. Είναι σαν να είσαι ηθοποιός και να ανεβαίνεις στο σανίδι. It' s up to you! 8)

Τα αστράκια προφανώς έχουν να κάνουν με μένα, αλλά δεν έχουν να κάνουν ΜΟΝΟ με μένα. Είναι αδύνατον μόνη μου να δω αστράκια αν δεν μπει κι ο άλλος στην ίδια διάθεση και δεν έχει γενικά την διάθεση να συντηρήσει την σχέση συνολικά σε ένα επίπεδο ή αν δεν έχουμε παρόμοια άποψη για το πόσο συχνά θα κάνουμε σεξ ή δεν θέλουμε παρόμοια πράγματα. Αν κάτι από τα παραπάνω δεν ισχύει, τότε πέφτουμε σε λούμπα και τελικά και θα επηρεαστεί και το σεξ, δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν καταλαβαίνεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Τα αστράκια προφανώς έχουν να κάνουν με μένα, αλλά δεν έχουν να κάνουν ΜΟΝΟ με μένα. Είναι αδύνατον μόνη μου να δω αστράκια αν δεν μπει κι ο άλλος στην ίδια διάθεση και δεν έχει γενικά την διάθεση να συντηρήσει την σχέση συνολικά σε ένα επίπεδο ή αν δεν έχουμε παρόμοια άποψη για το πόσο συχνά θα κάνουμε σεξ ή δεν θέλουμε παρόμοια πράγματα. Αν κάτι από τα παραπάνω δεν ισχύει, τότε πέφτουμε σε λούμπα και τελικά και θα επηρεαστεί και το σεξ, δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν καταλαβαίνεις! :P

Μα δεν λέμε το ίδιο πράγμα. Εσύ λες ότι τα προβλήματα στη σχέση οδηγούν σε κακό σεξ (έλλειψη αστρακίων). Εγώ λέω ότι μια καλή ή κακή σχέση δεν εξαρτάται απ' το αν βλέπεις αστράκια στο κρεβάτι ή όχι. Και τα δύο είναι σωστά σε διαφορετικές καταστάσεις.

Παράδειγμα, για να δεις αστράκια, δεν χρειάζεται να έχεις απέναντί σου τον Μπραντ Πιτ, ούτε τον Μπόμπο αρκούδο αγαπουλίνο. Απλά, να έχεις έναν νορμάλ άνθρωπο, υπό νορμάλ συνθήκες και οι ορμόνες σου να το επιτρέπουν. Αν είστε τσακωμένοι, τότε για να δεις αστράκια θα πρέπει να παίξετε role play. Είχα φίλη που τσακωνόταν σχεδόν επίτηδες με τον καλό της για να παίξει μετά το ρόλο της σκλάβας. :P

Νομίζω ότι το έχουμε παρακάνει στις φαντασιώσεις γύρω απ' το σεξ. Η ουσία είναι να νιώθουμε μια εφορία, ένα χαλάρωμα, αυτό που η ίδια η φύση προκαλεί με τη χημεία της. Τα αστράκια για να σου έρθουν θα πρέπει να παίξεις ένα ρόλο και εσύ, φυσικά και ο παρτενέρ σου. Δεν ξέρω τι θα μπορούσε να είναι αυτό (μπορεί να παριστάνετε τους ερωτευμένους πιγκουίνους :D), η ουσία είναι ότι πρέπει να παιχτεί ένα mind game, μια ψευδαίσθηση δηλαδή.

Χρειάζεται που και που, αλλά ας ζούμε και τις κανονικές μας αισθήσεις πρώτα. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
απελευθερωνει σεξουαλικα η σαμπανια;;;;δες τι μαθαινει κανεις!!!θα παραγγειλω μια το βραδυ....αλλωστε με εφοπλιστη θα βγω...:Dειμαι και 30+....μονο παιδι δεν εχω....πειραζει;:(



αυτα ειναι.... αμα εχεις περαση, βρισκεις τα καλα.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φεγγαροντυμένη

Νεοφερμένος

Η φεγγαροντυμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι δεν φτανω στον οργασμο! ποτε ομως....Το απολαμβανω φυσικα σε ολη την διαρκεια αλλα απο οργασμο τιποτα :eek:
Αντιθετα (και ντρεπομαι λιγο που το λεω) μου ερχεται να παω τουαλετα, και οχι για να ουρησω :redface:
Καποια ιδεα πως μπορει να διορθωθει αυτο???
Α! και δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα γενικα γιατι μπορει να "χαμουρευομαστε" και για κανενα 2ωρακι μεχρι να γινει η "πραξη" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vvv#

Νεοφερμένος

Ο vvv# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι δεν φτανω στον οργασμο! ποτε ομως....Το απολαμβανω φυσικα σε ολη την διαρκεια αλλα απο οργασμο τιποτα :eek:
Αντιθετα (και ντρεπομαι λιγο που το λεω) μου ερχεται να παω τουαλετα, και οχι για να ουρησω :redface:
Καποια ιδεα πως μπορει να διορθωθει αυτο???
Α! και δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα γενικα γιατι μπορει να "χαμουρευομαστε" και για κανενα 2ωρακι μεχρι να γινει η "πραξη" :P

με το αγορι σου θα το βρειτε τι πρεπει να αλλαξετε..πες του το δεν ειναι κακο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι δεν φτανω στον οργασμο! ποτε ομως....Το απολαμβανω φυσικα σε ολη την διαρκεια αλλα απο οργασμο τιποτα :eek:
Αντιθετα (και ντρεπομαι λιγο που το λεω) μου ερχεται να παω τουαλετα, και οχι για να ουρησω :redface:
Καποια ιδεα πως μπορει να διορθωθει αυτο???
Α! και δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα γενικα γιατι μπορει να "χαμουρευομαστε" και για κανενα 2ωρακι μεχρι να γινει η "πραξη" :P

Στα προκαταρκτικά τελειώνεις ή είναι γενικό το πρόβλημα;
Δοκίμασε να είσαι από πάνω, να έχεις το έλεγχο, οπότε να μπορέσεις να βρεις το ρυθμό που θέλεις και να τελειώσεις :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι δεν φτανω στον οργασμο! ποτε ομως....Το απολαμβανω φυσικα σε ολη την διαρκεια αλλα απο οργασμο τιποτα :eek:
Αντιθετα (και ντρεπομαι λιγο που το λεω) μου ερχεται να παω τουαλετα, και οχι για να ουρησω :redface:
Καποια ιδεα πως μπορει να διορθωθει αυτο???
Α! και δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα γενικα γιατι μπορει να "χαμουρευομαστε" και για κανενα 2ωρακι μεχρι να γινει η "πραξη" :P

Mε το να πας τουαλέτα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top