• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Καλλυντικά με επικίνδυνα χημικά...

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, κάααποια δεν έχουν... Γι' αυτό έλεγα, αν κάποιος βρει χωρίς...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristalia

Νεοφερμένος

Η kristalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
https://www.cavallier.gr/default.asp


Εγώ χρησιμοποιώ αυτά τα καλλυντικά και είμαι αρκετά ικανοποιημένη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οσο μπορειτε αποφευγετε τα. Και εχουν υποπτες ουσιες, και ειναι κλεψια απο εμπορικης αποψης, και πολλες φορες ειστε καλυτερα χωρις αυτα (αλλα με πιο προσεγμενη διατροφη/γυμναστικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilat

Νεοφερμένος

Η eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
νομιζω ειναι μια καρκινογονος ουσια.. αλλα δεν ξερω λεπτομερειες δυστυχως.. :/:
Ναι πραγματι.Μου το εχει πει μια φιλη μου που ερχε σπουδασει νοσιλευτικη.Δυσκολο να βρεις καλυντικα που δεν το περιεχουν αλλα οχι ακατορθωτο.Απλα η γκαμα των καλυντικων που θα χρησιμοποιεις θα ειναι περιορισμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λοιπόν, εκεί που καταλήγω εγώ, είναι η Weleda...

Ελβετική, φυτική, παλιά και καλή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δείτε εδώ, έχει μηχανή αναζήτησης για πολλά καλλυντικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Πολυ καλο! Αλλα δεν εχει τιποτα απο vichy, και εγω χρησιμοποιω πολυ ρε γμτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, μερικές δεν τις έχει... αλλά μπορείς να ψάξεις ανά μάρκα, ανά είδος...

Και, αν δεν έχει κάποια μεγάλη, όπως η Vichy, απλά γράψ'τους, να το ψάξουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αγόρασα πάλι την αγαπημένη μου κρέμα από Mastic Spa και δεν έχει parabens.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
"Ξυπνάω" αυτό το θέμα, γιατί βρήκα αυτό για τα parabens. Ναι, ένα απ' όλα δεν είναι τόοοοοσο επιβλαβές...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
η mac έχει καλά προ"ιόντα? πήρα σήμερα 2 σκιές pigment. ελπίζω να είναι καλές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά εννοείς ασφαλή;
Εδώ λέει έτσι κι έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
κριμα... τωρα τα πήρα.. ευχαριστώ γιδάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klitemnistra

Νεοφερμένος

Η klitemnistra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τον τελευταίο χρόνο προσπαθώ να αντικαταστήσω όλα τα καλλυντικά (σαμπούαν, υγρά σαπούνια, κρέμες σώματος κτλ) που χρησιμοποιουμε στο σπίτι κυρίως τα δικά μου και των παιδιών με βιολογικά. Θα ήθελα αν χρησιμοποιείται ήδη κάποια και θέλετε να μου πείτε μια γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairi789

Νεοφερμένος

Η mairi789 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Υπάρχει αυτή η σελίδα που μπορείς να δεις αν τα συστατικά που περιέχει ένα προιόν είναι επικίνδυνα. Είναι στα ιταλικά, αλλά μπορείς πάλι να καταλάβεις. Ό, τι είναι κόκκινο είναι απαγορευμένο, ό,τι είναι πράσινο όχι www.Biodizionario.it.
Γενικά τα καλύτερα είναι τα φυτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"Like most people, you probably assume that the ingredients found in beauty products have been thoroughly tested for safety well before they land on your grocery store's shelves. After all, the government has regulations in place for the water we drink, the food we eat and the air we breathe. One would assume that the FDA would also be overseeing the cosmetic industry to ensure the health and safety of consumers. Unfortunately, the FDA has little power when it comes to regulating the ingredients found in your beauty products. In fact, the only people ensuring the safety of personal care products are the very people who govern the industry: The Cosmetic Toiletry and Fragrance Association (CTFA). Scientists paid by the CTFA make up the Cosmetic Ingredient Review panel (CIR) and are charged with regulating the safety of the industry's products. In 2004, the Environmental Working Group (EWG) released the findings of a study it conducted regarding the safety of beauty care products. Comparing approximately 10,000 ingredients found in 7,500 different products against lists of known and suspected chemical health hazards, the research revealed that the CIR was falling tragically short of ensuring consumer safety.
Of the 7,500 products tested by the EWG, a mere 28 had been evaluated for safety by the CIR. The EWG found that one in every 120 products analyzed contained ingredients certified by the government as known or probable carcinogens and that nearly one-third of the products contained ingredients classified as possible carcinogens. Astoundingly, 54 products even violated recommendations for safe use that the CIR had put in place, yet these products are still available for sale today." ( πηγη )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τι λετε βρε παιδια τωρα τρομαξα μ'αυτα που διαβασα:(
εντομεταξυ τωρα που το θυμηθηκα παιδια οταν ημουνα στο λυκειο ειχα κανει κατι αναλυσεις για να δω σε ποιες βιταμινες και ιχνοστοιχεια ειχα ελλειψη. αυτου του ειδους η αναλυση γινεται μονο αμερικη και την κανουν απο τα μαλια δηλ περνουν δειγμα απο το μαλλι σου καποια εκατοστα απο την ριζα και κανουν αναλυση. που λετε ειχε βγει τωρα που το λετε οτι ειχα σε μεγαλη ποσοτητα ενα ιχνοστοιχειο αν θυμαμαι καλα το οποιο μου ειχε πει ο γιατρος τοτε οτι συνηθως αυτα ειναι απο προιοντα οπως deodorant και με ρωτησε αν χρησιμοποιω. εγω εντομεταξυ βαζω καθημερινα και ανελλειπως , δεν διανοουμε να βγω απο το σπιτι χωρις να βαλω. και μου ειχε πει να μην τα χρησιμοιποιω γιατι ειναι βλαβερα... αλλα παιδια δεν γινεται να μην ελεοςςςςςς
μηπως ξερετε καμια μαρκα deodorant που να μην εχει απο ολα αυτα φυτικη να δοκιμασω μπας και μου κανει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εντομεταξυ βρηκα αυτο το online shop = EcoFriendonline.com με φυτικα προιοντα. δεν ξερω αν ειναι καλα κοιταξτε το. θα προσπαθησω να βρω και αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ρε παιδιά εντάξει, καταλαβαίνω την ανησυχία σας, μα έλεος. Δεν γίνεται να υπάρχουν καλλυντικά με επικίνδυνα χημικά. Τα ελέγχει η ίδια η εταιρία στα εργαστήριά της, πριν τα δώσει στους επιστήμονες των Ελεγκτικών Μηχανισμών κάθε κράτους για ανάλυση των αποτελεσμάτων, οι οποίοι επιστήμονες συχνά βρίσκονται στη μισθοδοσία της ίδιας εταιρίας.

Έλεος δηλαδή, τι άλλο θα ακούσουμε;
Επικίνδυνα χημικά στις τροφές; :D Έλεολ.
Στα ρούχα και τα χρώματα; Μα προς Θεού δλδ. Σε λίγο θα μας πείτε πως
και ο αέρας είναι μολυσμένος. :D Δεν είμαστε καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
:hehe::hehe::hehe::hehe: αστο καλο σου βρε με κανες και γελασα... μου χρειαζοτανε μετα την τρομαρα που πηρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top