Καλό σεξ και γάμος

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου έσκασε ιδέα απο άλλο θέμα..

Πόση σημασία έχει το καλό σεξ στον γάμο; Έχουν δίκιο όσοι λένε πως πρέπει να παντρεύεσαι κάποιον με τον οποίο μπορείς να μιλάς για ώρες γιατί όταν γεράσεις, δεν θα 'χεις τπτ άλλο να κάνεις μαζί του/της; :P

Κι όταν λέμε καλό σεξ τι εννοούμε; Το απλά καλό σεξ ή το τέλειο σεξ; Αυτό που σου κόβει την ανάσα, δεν μπορείς να σκεφτείς, χαζογελάς για κάνα τρίωρο.. ξέρετε τώρα! ;) Ή το απλά καλό σεξ που δεν το κάνεις ακριβώς μόνο για να το κάνεις, αλλά δεν πετάς και την σκούφια σου στην ιδέα του; :P

Και ναι οκ, μετά από 5 χρόνια σχέσης πχ δεν είναι δυνατόν να κάνεις τόσο τέλειο σεξ πάντα, αλλά η ερώτηση δεν αλλάζει: είναι το φοβερό σεξ ένα από τα μυστικά του καλού γάμου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πιστεύω ότι το σεξ είναι η απόλυτη επικοινωνία.( Σε συνδυασμό με καλό χιούμορ) Αν δεν είσαι ευχαριστημένος στο ζήτημα σεξ δύσκολα θα βρεις καλή επικοινωνία σε πολλά άλλα…
Το τι σημαίνει «καλό σεξ» έχει σχέση με το τι ζητά ο καθένας. Για μένα είναι να το ευχαριστιόμαστε και οι δυο.



Υστερόγραφο…ένα καλό σεξ έχει σώσει πολλούς γαμους σε κρίσιμες στιγμές…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Πιστεύω ότι το σεξ είναι η απόλυτη επικοινωνία.( Σε συνδυασμό με καλό χιούμορ) Αν δεν είσαι ευχαριστημένος στο ζήτημα σεξ δύσκολα θα βρεις καλή επικοινωνία σε πολλά άλλα…
Το τι σημαίνει «καλό σεξ» έχει σχέση με το τι ζητά ο καθένας. Για μένα είναι να το ευχαριστιόμαστε και οι δυο.



Υστερόγραφο…ένα καλό σεξ έχει σώσει πολλούς γαμους σε κρίσιμες στιγμές…
+123987
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ νομίζω πως τελικά το πολύ καλό σεξ (όπως το ορίζει ο καθένας) είναι το Α και το Ω σε κάθε σχέση είτε είναι απλή σχέση είτε γάμος.. απλά δεν αρκεί αν είναι το μόνο που υπάρχει. Θέλει και καλή επικοινωνία και σεβασμό του άλλου και φυσικά πολύ χιούμορ, όπως είπες κι εσύ Ρουμάνα :)

ΥΓ: Βέβαια πολύ καλό σεξ χωρίς καλή επικοινωνία δεν μου έχει τύχει ποτέ, άρα μάλλον καταλήγω στο συμπέρασμα πως όλα είναι θέμα timing τελικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
το σεξ δεν ειναι το Α και το Ω σε μια σχέση ή σε έναν γάμο. Για μένα τουλάχιστον... παίζει έναν πολύ σημαντικό ρόλο.
άλλα ειναι αυτά που θα κρατήσουν τη σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Όσο και αν προσπαθούν μερικοί να υποβαθμίσουν την αξία του το sex είναι το πιο σημαντικό κομμάτι της σχέσης.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Κι εγώ νομίζω πως τελικά το πολύ καλό σεξ (όπως το ορίζει ο καθένας) είναι το Α και το Ω σε κάθε σχέση είτε είναι απλή σχέση είτε γάμος.. απλά δεν αρκεί αν είναι το μόνο που υπάρχει. Θέλει και καλή επικοινωνία και σεβασμό του άλλου και φυσικά πολύ χιούμορ, όπως είπες κι εσύ Ρουμάνα :)

ΥΓ: Βέβαια πολύ καλό σεξ χωρίς καλή επικοινωνία δεν μου έχει τύχει ποτέ, άρα μάλλον καταλήγω στο συμπέρασμα πως όλα είναι θέμα timing τελικά..
Όχι δεν θα έλεγα το Α και το Ω αλλά είναι κάτι σημαντικό!
Αν και είναι θέμα ηλικίας κ.λπ. από κάποια στιγμή και μετά δεν είναι καν σημαντικό!
Όσο για το 2ο bold,εμένα μου έχει τύχει αρκετές φορές!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Σίγουρα…
… θα μένεις έκπληκτη πόσο εύκολα γινόμαστε κατανοητοί και πόσο καλά επικοινωνούμε όταν υπάρχει καλό σεξ…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Το θέμα είναι απο ποια ηλικία και μετά δεν είναι σημαντικό.Στις γυναίκες ας πουμε, ναι μετά την εμμυνόπαυση, δεν είναι σημαντικό.
Για τους άντρες δεν το πιστεύω.Όσο ένας άντρας είναι υγειής και στα 60,70 το σκέφτεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
επικοινωνία, σεβασμός, κατανόηση.... κ.α
:)
...κοινά ενδιαφέροντα,αγάπη για τα παιδιά,"συμπόνοια"(αγάπη)...από κάποια στιγμή και μετά δεν σε κρατάει το σεξ σε μια σχέση...
αν βρεις (απιστία) έναν εραστή/ερωμένη που κάνει καλύτερο σεξ,θα χωρίσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
Σίγουρα…
… θα μένεις έκπληκτη πόσο εύκολα γινόμαστε κατανοητοί και πόσο καλά επικοινωνούμε όταν υπάρχει καλό σεξ…


δεν αντιλέγω ουτε διαφωνώ με αυτό.
απλά δεν πιστευω οτι ειναι το Α και το Ω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σίγουρα…
… θα μένεις έκπληκτη πόσο εύκολα γινόμαστε κατανοητοί και πόσο καλά επικοινωνούμε όταν υπάρχει καλό σεξ…

Kαι αντίστροφα.. θα μείνεις έκπληκτη πόσο εύκολα γίνεσαι γκρινιάρης και σπασίκλας αν δεν υπάρχει καλό σεξ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Τιποτα δεν είναι Α και Ω… Όλα παίζουν κάποιο ρόλο, σημαντικό η λιγότερα σημαντικό..
Όμως το σεξ το βάζω στα πολύ σημαντικά στο τι αφορά επικοινωνία…[FONT=&quot] [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μωρέ το σεξ μια χαρά είναι από ποιότητα, αλλά συνήθως μειώνεται η χρονική του διάρκεια καθώς περνάν τα χρόνια:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Σωστά. Από ένα σημείο και μετά δεν θα είναι τόσο σημαντικό όσο είναι στην αρχή του γάμου…δεν θα είναι και ασήμαντο όμως …ε?( δεν ξέρω…δεν έφτασα ακόμα σε αυτή την ηλικία…:P)


Το καλο σεξ είναι ένδειξη μιας καλής επικοινωνίας που πιστεύω οτι δεν θα τερματιστεί όταν τερματίζετε και η σεξουαλική ζωή…δεν είναι?:worry:

(άσε δε.. που κάνει καλό στην υγεία το να κάνεις σεξ…οπότε και επικοινωνείς και διατηρείς την υγεία σου…)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Σωστά. Από ένα σημείο και μετά δεν θα είναι τόσο σημαντικό όσο είναι στην αρχή του γάμου…δεν θα είναι και ασήμαντο όμως …ε?( δεν ξέρω…δεν έφτασα ακόμα σε αυτή την ηλικία…:P)


Το καλο σεξ είναι ένδειξη μιας καλής επικοινωνίας που πιστεύω οτι δεν θα τερματιστεί όταν τερματίζετε και η σεξουαλική ζωή…δεν είναι?:worry:

(άσε δε.. που κάνει καλό στην υγεία το να κάνεις σεξ…οπότε και επικοινωνείς και διατηρείς την υγεία σου…)

κόλλημα με την επικοινωνία:P να σε πάμε στον οτέ:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Σωστά. Από ένα σημείο και μετά δεν θα είναι τόσο σημαντικό όσο είναι στην αρχή του γάμου…δεν θα είναι και ασήμαντο όμως …ε?( δεν ξέρω…δεν έφτασα ακόμα σε αυτή την ηλικία…:P)


Το καλο σεξ είναι ένδειξη μιας καλής επικοινωνίας που πιστεύω οτι δεν θα τερματιστεί όταν τερματίζετε και η σεξουαλική ζωή…δεν είναι?:worry:

(άσε δε.. που κάνει καλό στην υγεία το να κάνεις σεξ…οπότε και επικοινωνείς και διατηρείς την υγεία σου…)

Ούτε εγώ έφτασα αλλά μη μου πεις ότι η σχέση των γονιών σου/μου βασίζεται στο καλό σεξ!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να δεχθώ αυτό που λέτε, όμως θέλω να σας θέσω το φιλοσοφικό ερώτημα αν είναι σωστό αυτό.

Είναι δλδ σωστό μια σχέση κάποιοων δεκαετιών να βασίζεται στην ποιότητα του σέξ που αποτελεί κριτήριο για μια δεκαετία περίπου? Και τα παιδιά τι? Οκ τα διαλάμε έχουμε προβλημα ποια στο ΣΕΞ?

Ξαναλέω ότι δέχομαι και καταλαβαίνω γιατί να θεωρείται τόσο σημαντικό αλλά δεν θα έπρεπε εδώ η λογική να μετράει περισσότερο ειδικά όταν μιλάμε για κάτι που θα την πληρώσουν κυρίως τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top