Καταγγελία βιασμού 24χρονης στη Θεσσαλονίκη

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
@Devil
Θα κανω μια ανάλυση ως προς το αντίστροφο του θέματος, με μια διαφορετικη προσέγγιση..

Εστω οτι η Μπικα το εκανε σκοπιμα με δολο, λεει ψεματα, τα κατασκευασε ολα με στόχο τα λεφτα και το οποιο κέρδος..

Δεν στεκει. Ξέρετε γιατι;
cc @Jack of Spades @Gaspar

Αν εγω ημουν στη θέση της και ήθελα να στησω πλεκτάνη και να ενοχοποιησω κάποιον για βιασμό, θα φροντιζα να υπήρχαν τρανταχτα στοιχεία ωστε να μην υπάρχει αμφιβολία, ώστε να πετύχω το στόχο μου.
Δηλαδη;
Θα είχα στησει καλυτερα το σκηνικό, είτε θα φροντιζα να γλιστρυσω κανα δυο χάπια σε καμια εσωτερική τσέπη στον στοχο-θυτη ή τσάντα του, ή θα ειχα φέρει καποια φίλη ως και καλα μαρτυρα που να έμενε σε καποιο διπλανό δωματιο και να ακουγε τον δήθεν βιασμό ή χτυπήματα, ή θα περνούσα επίτηδες μπροστά από κάμερες για να καταγραφω ή στην τελική ακόμα και να έπαιρνα από πριν λιγη ποσότητα απο το χαπι του βιασμού αυτοβουλως λιγο πριν πάμε μαζί στο δωματιο, αφότου ειχε δεσει το αίσθημα στο μπαρακι, ωστε να υπάρχουν ίχνη της ουσίας στο αίμα μου. Ακραίο ξερω αλλα πιάσατε το νόημα.

Αντίστοιχα την επόμενη μέρα, θα φροντιζα να παω πολυ έγκαιρα στην αστυνομία, θα φρόντιζα ντε και καλά να γίνουν άμεσα οι εξετάσεις ακομα και σε ιδιωτικό μικροβιολογικο, κλπ κλπ. Το μόνο σίγουρο, δε θα άφηνα να περάσουν τοσες ωρες ενώ γνωρίζω ότι ετσι δε θα ανιχνευθουν ποτέ και αρα απετυχα στο σχέδιο μου χωρίς λογο.

Το πιάσατε τι θελω να πω με ποια λογική. Και δε νομίζω να το εχει σκεφτει/ισχυριστει κανείς άλλος αυτο, ενώ θα έπρεπε ειναι πολυ ξεκάθαρο.

Στην περίπτωση της γεωργίας δεν έγινε κανενα απο αυτα.
Το οποίο με κανει να την πιστεύω ακομα. Πολλές "τυχαίες" παραλειψεις και καθυστερήσεις υπήρξαν εις βάρος της.

Δηλαδη τι, το δόλιο σχέδιο της ήταν ότι απλα θα ισχυριστω πως με βίασαν και ο,τι γινει; με αυτο το πανούργο σχέδιο ξεκίνησε και πηγε; τίποτα δεν στεκει απο την αντίστροφη λογική, αρα ειναι ατοπο οτι το σχεδίασε, οτι το εστησε. Αρα αυτο που μένει, όσο απίθανο και να φαντάζει, δεν μπορει παρα να ειναι η αλήθεια. Οτι οντως βιάστηκε αλλα δεν εχει αποδείξεις πλεον.

Να δεις έναν στιχο που λεει ο λεξαρος και μου φαίνεται σχετικός..
Ο δικηγόρος την πίνει κι ο δικαστής που σε κρίνει
Γι' αυτό μη ρωτάς τι έχει γίνει και δεν εμπιστεύομαι τη δικαιοσύνη
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,878 μηνύματα.
@Devil
Θα κανω μια ανάλυση ως προς το αντίστροφο του θέματος, με μια διαφορετικη προσέγγιση..

Εστω οτι η Μπικα το εκανε σκοπιμα με δολο, λεει ψεματα, τα κατασκευασε ολα με στόχο τα λεφτα και το οποιο κέρδος..

Δεν στεκει. Ξέρετε γιατι;
cc @Jack of Spades @Gaspar

Αν εγω ημουν στη θέση της και ήθελα να στησω πλεκτάνη και να ενοχοποιησω κάποιον για βιασμό, θα φροντιζα να υπήρχαν τρανταχτα στοιχεία ωστε να μην υπάρχει αμφιβολία, ώστε να πετύχω το στόχο μου.
Δηλαδη;
Θα είχα στησει καλυτερα το σκηνικό, είτε θα φροντιζα να γλιστρυσω κανα δυο χάπια σε καμια εσωτερική τσέπη στον στοχο-θυτη ή τσάντα του, ή θα ειχα φέρει καποια φίλη ως και καλα μαρτυρα που να έμενε σε καποιο διπλανό δωματιο και να ακουγε τον δήθεν βιασμό ή χτυπήματα, ή θα περνούσα επίτηδες μπροστά από κάμερες για να καταγραφω ή στην τελική ακόμα και να έπαιρνα από πριν λιγη ποσότητα απο το χαπι του βιασμού αυτοβουλως λιγο πριν πάμε μαζί στο δωματιο, αφότου ειχε δεσει το αίσθημα στο μπαρακι, ωστε να υπάρχουν ίχνη της ουσίας στο αίμα μου. Ακραίο ξερω αλλα πιάσατε το νόημα.

Αντίστοιχα την επόμενη μέρα, θα φροντιζα να παω πολυ έγκαιρα στην αστυνομία, θα φρόντιζα ντε και καλά να γίνουν άμεσα οι εξετάσεις ακομα και σε ιδιωτικό μικροβιολογικο, κλπ κλπ. Το μόνο σίγουρο, δε θα άφηνα να περάσουν τοσες ωρες ενώ γνωρίζω ότι ετσι δε θα ανιχνευθουν ποτέ και αρα απετυχα στο σχέδιο μου χωρίς λογο.

Το πιάσατε τι θελω να πω με ποια λογική. Και δε νομίζω να το εχει σκεφτει/ισχυριστει κανείς άλλος αυτο, ενώ θα έπρεπε ειναι πολυ ξεκάθαρο.

Στην περίπτωση της γεωργίας δεν έγινε κανενα απο αυτα.
Το οποίο με κανει να την πιστεύω ακομα. Πολλές "τυχαίες" παραλειψεις και καθυστερήσεις υπήρξαν εις βάρος της.

Δηλαδη τι, το δόλιο σχέδιο της ήταν ότι απλα θα ισχυριστω πως με βίασαν και ο,τι γινει; με αυτο το πανούργο σχέδιο ξεκίνησε και πηγε; τίποτα δεν στεκει απο την αντίστροφη λογική, αρα ειναι ατοπο οτι το σχεδίασε, οτι το εστησε. Αρα αυτο που μένει, όσο απίθανο και να φαντάζει, δεν μπορει παρα να ειναι η αλήθεια. Οτι οντως βιάστηκε αλλα δεν εχει αποδείξεις πλεον.

Να δεις έναν στιχο που λεει ο λεξαρος και μου φαίνεται σχετικός..
Εσύ σωστά τα λες, αλλά το θέμα είναι ότι τα κ@ωλοπαιδα δεν θα πιαστούν ποτέ, είναι πολλά τα λεφτά
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Αν εγω ημουν στη θέση της και ήθελα να στησω πλεκτάνη και να ενοχοποιησω κάποιον για βιασμό, θα φροντιζα να υπήρχαν τρανταχτα στοιχεία ωστε να μην υπάρχει αμφιβολία, ώστε να πετύχω το στόχο μου...
Εγώ προσωπικά ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι ντε και καλά το είχε «προσχεδιασμένο»...ίσα ίσα που το πιθανότερο είναι πως η «ιδέα» (είτε ήταν δική της, είτε του γκόμενου εργοδότη είτε κάποιου άλλου) της καρφώθηκε εκ των υστέρων, είτε γιατί στραβοπηδήχτηκε ή/και τα χαλάσανε στην ταρίφα, είτε γιατί κάπως έπρεπε να μπαλώσει το «πάρτυ με ούζα» στο γκόμενό της που την έψαχνε στο δωμάτιο και δεν τη βρήκε, είτε γιατί μυρίστηκε δημοσιότητα (καλή ή κακή, who cares) κ.λπ. κ.λπ.!

Σαν πολύ υπερεκτιμάς μια απόφοιτη ΕΠΑ.Λ. από τα γύφτικα της Θεσσαλονίκης!:rolleyes:
Πολλές "τυχαίες" παραλειψεις και καθυστερήσεις υπήρξαν εις βάρος της.
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όλες αυτές οι παραλείψεις (οι οποίες σαφώς κι υπάρχουν ως ένα βαθμό, δε διαφωνούμε σε αυτό) ήταν προϊόν παρέμβασης των τσογλαναράδων βουτυρόπαιδων και όχι της άλλης πλευράς;:whistle:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι ντε και καλά το είχε «προσχεδιασμένο»...ίσα ίσα που το πιθανότερο είναι πως η «ιδέα» (είτε ήταν δική της, είτε του γκόμενου εργοδότη είτε κάποιου άλλου) της καρφώθηκε εκ των υστέρων, είτε γιατί στραβοπηδήχτηκε ή/και τα χαλάσανε στην ταρίφα, είτε γιατί κάπως έπρεπε να μπαλώσει το «πάρτυ με ούζα» στο γκόμενό της που την έψαχνε στο δωμάτιο και δεν τη βρήκε, είτε γιατί μυρίστηκε δημοσιότητα (καλή ή κακή, who cares) κ.λπ. κ.λπ.!

Σαν πολύ υπερεκτιμάς μια ελαφρών ηθών απόφοιτη ΕΠΑ.Λ. από τα γύφτικα της Θεσσαλονίκης!:rolleyes:

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όλες αυτές οι παραλείψεις (οι οποίες σαφώς κι υπάρχουν ως ένα βαθμό, δε διαφωνούμε σε αυτό) ήταν προϊόν παρέμβασης των τσογλαναράδων βουτυρόπαιδων και όχι της άλλης πλευράς;:whistle:
Δεν έχει κερδίσει κάτι από όλη αυτή την ιστορία. Αν ξαφνικά διαφήμιζε σαμπουαν στο ινστα της να το συζητήσουμε αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Πάντως δεν είναι και το καλύτερο πράγμα να γίνεις γνωστός εξαιτίας ενός βιασμού πραγματικού ή ψεύτικου, κυρίως στίγμα θα σου προσφέρει.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ορίστε ???? Δηλαδή αν ήταν από γενικό θα ήταν πιο έμπιστη???
Τι ακούωωωωωωωωωωω
Δεν είναι το θέμα «ΓΕ.Λ. vs ΕΠΑ.Λ.» μικρό μου, το θέμα είναι ότι έχουμε να κάνουμε με μια γυναίκα που στη χώρα που μπορείς να περάσεις στο πανεπιστήμιο ακόμη και γράφοντας απλά τ' όνομά σου (πόσο δε μάλλον απ' το ΕΠΑ.Λ.) και να σπουδάσεις δωρεάν απλά τελείωσε το σχολείο κι έκτοτε... ούτε να την παίρνεις στα σοβαρά είναι, ούτε και να τη θεωρείς ικανή να προσχεδιάσει την «τέλεια πλεκτάνη»!:rolleyes:
α)Δεν έχει κερδίσει κάτι από όλη αυτή την ιστορία. Αν ξαφνικά διαφήμιζε σαμπουαν στο ινστα της να το συζητήσουμε αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

β)Πάντως δεν είναι και το καλύτερο πράγμα να γίνεις γνωστός εξαιτίας ενός βιασμού πραγματικού ή ψεύτικου, κυρίως στίγμα θα σου προσφέρει.
α)50+ χιλιάδες followers, συν ό,τι μπορεί να βγάλανε μαζί με τον Ταρζάν απ' τους εκβιασμούς, συν γεωμετρικώς αυξημένη ταρίφα για τις βίζιτες...και προφανώς δε θ' αρχίσει τα commercials όταν ακόμη παίζεται ακόμη και το αν θα βρεθεί κατηγορούμενη ή όχι!
Όλα στο χρόνο τους!;)

β)Και η αρνητική διαφήμιση, είναι διαφήμιση...θες να μιλήσουμε για ποιους και πόσους έγιναν γνωστοί από καφρίλες στην Ελλάδα και σήμερα κονομάνε και πουλάνε μούρη;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν είναι το θέμα «ΓΕ.Λ. vs ΕΠΑ.Λ.» μικρό μου, το θέμα είναι ότι έχουμε να κάνουμε με μια γυναίκα που στη χώρα που μπορείς να περάσεις στο πανεπιστήμιο ακόμη και γράφοντας απλά τ' όνομά σου (πόσο δε μάλλον απ' το ΕΠΑ.Λ.) και να σπουδάσεις δωρεάν απλά τελείωσε το σχολείο κι έκτοτε θρέφει κώλους κι ανοίγει πόδια...ε, ούτε να την παίρνεις στα σοβαρά είναι, ούτε και να τη θεωρείς ικανή να προσχεδιάσει την «τέλεια πλεκτάνη»!:rolleyes:

α)50+ χιλιάδες followers, συν ό,τι μπορεί να βγάλανε μαζί με τον Ταρζάν απ' τους εκβιασμούς, συν γεωμετρικώς αυξημένη ταρίφα για τις βίζιτες...και προφανώς δε θ' αρχίσει τα commercials όταν ακόμη παίζεται ακόμη και το αν θα βρεθεί κατηγορούμενη ή όχι!
Όλα στο χρόνο τους!;)

β)Και η αρνητική διαφήμιση, είναι διαφήμιση...θες να μιλήσουμε για ποιους και πόσους έγιναν γνωστοί από καφρίλες στην Ελλάδα και σήμερα κονομάνε και πουλάνε μούρη;
Δεν είναι όλοι για το πανεπιστήμιο και αυτό δεν τους κάνει λιγότερο έμπιστους ή αξιόλογους.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Δεν είναι το θέμα «ΓΕ.Λ. vs ΕΠΑ.Λ.» μικρό μου, το θέμα είναι ότι έχουμε να κάνουμε με μια γυναίκα που στη χώρα που μπορείς να περάσεις στο πανεπιστήμιο ακόμη και γράφοντας απλά τ' όνομά σου (πόσο δε μάλλον απ' το ΕΠΑ.Λ.) και να σπουδάσεις δωρεάν απλά τελείωσε το σχολείο κι έκτοτε θρέφει κώλους κι ανοίγει πόδια...ε, ούτε να την παίρνεις στα σοβαρά είναι, ούτε και να τη θεωρείς ικανή να προσχεδιάσει την «τέλεια πλεκτάνη»!:rolleyes:

α)50+ χιλιάδες followers, συν ό,τι μπορεί να βγάλανε μαζί με τον Ταρζάν απ' τους εκβιασμούς, συν γεωμετρικώς αυξημένη ταρίφα για τις βίζιτες...και προφανώς δε θ' αρχίσει τα commercials όταν ακόμη παίζεται ακόμη και το αν θα βρεθεί κατηγορούμενη ή όχι!
Όλα στο χρόνο τους!;)

β)Και η αρνητική διαφήμιση, είναι διαφήμιση...θες να μιλήσουμε για ποιους και πόσους έγιναν γνωστοί από καφρίλες στην Ελλάδα και σήμερα κονομάνε και πουλάνε μούρη;
Πλέον έχει απενεργοποιήσει τον λογαριασμό. Αν ήθελε να κάνει βίζιτες δεν θα μπορούσε απλά να ανοίξει ένα only fans και ένα προφιλ σε μια σελίδα γνωριμιών; Δεν νομίζω ότι πολλοί έχουν βίτσιο να πηγαίνουν με βιασμένες...

Όλα τα παραπάνω είναι υποθέσεις, μέχρι στιγμής δεν έχει εκμεταλλευτεί την ''δημοσιότητα'' της.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
α)Πλέον έχει απενεργοποιήσει τον λογαριασμό.

β)Αν ήθελε να κάνει βίζιτες δεν θα μπορούσε απλά να ανοίξει ένα only fans και ένα προφιλ σε μια σελίδα γνωριμιών;

γ)Δεν νομίζω ότι πολλοί έχουν βίτσιο να πηγαίνουν με βιασμένες...
α)https://www.facebook.com/paokG498
Μια χαρά ενεργά τα έχει και τα δύο, μόνο το facebook κατέβασε για λίγο και φυσικά ποτέ δεν κατέβασε το insta (εκεί όπου ακούει το πιο χοντρό κράξιμο μάλιστα) γιατί αν το έκανε θα έχανε τους followers!;)

β)Η Θεσσαλονίκη δεν είναι ούτε Αθήνα ούτε Λονδίνο για να εκτίθεται έτσι, εδώ δουλεύουν με απόλυτη εχεμύθεια (από στόμα σε στόμα κ.λπ.)...

γ)Κούνια που σε κούναγε!:lol:
Κάθε βιασμός που δεν σύμβαίνει είναι ένα κέρδος με λίγα λόγια.
Και για να μην γίνονται οι βιασμοί, πρέπει (μεταξύ άλλων) να καταγγέλονται αυτοί που γίνονται.
Και για να έχουν τα θύματα τη δύναμη να καταγγείλουν, καλό θα 'ταν οι υπόλοιποι να μη τα αντιμετωπίζουμε ανοιχτά κι από την πρώτη στιγμή με δυσπιστία και να επιρρίπτουμε το συμβάν στις όποιες επιλογές των πιθανών θυμάτων.
Μέσα στις καταγγελίες, πιθανοτικά να το πάρεις, θα υπάρχουν και καταγγελίες που θα κριθούν ως αναληθείς.
Ακόμα και αυτές, έχει κάποια σημασία για τα εν δυνάμει θύματα/καταγγελόντες-ουσες πόσο "χαρωπά" θα τις υποδεχτούμε ως κοινωνία.

Οπότε αν κάποιος πίστευε εξαρχής ότι η Μπίκα έχει οποιοδήποτε δόλο στην καταγγελία της/ψεύδεται/είναι βαλτή του Τριανταφυλλόπουλου/είναι βαλτή από κάνα αντίπαλο γκρουπ με το οποίο έχουν μπιφ οι καταγγελόμενοι και τώρα νιώθει ότι δικαιώνεται, ας μην το διαλαλεί κιόλας.


Για τράβα να βρεις μια πραγματική βιασμένη να σου πει πως ήταν μετά το θλιβερό συμβάν κι αν είχε το παραμικρό κουράγιο όχι να βαφτεί και να πάει να δώσει συνέντευξη στον Τριανταφυλλόπουλο αλλά ΕΣΤΩ να βγει έξω απ' το σπίτι της ν' αντικρίσει το φως του ήλιου, μετά ρώτησέ τη και τι γνώμη έχει για τη Μπίκα (και για όσες καταγγέλουν ψευδώς βιασμούς γενικότερα) και μετά έλα να μας ξαναπαραστήσεις τον πονόψυχο!:rolleyes:


Δεν είναι όλοι για το πανεπιστήμιο και αυτό δεν τους κάνει λιγότερο έμπιστους ή αξιόλογους.
Αυτό που την καθιστά «μη αξιόλογη» είναι ότι αντί να κοιτάξει να μορφωθεί, ν' ασκήσει ένα σοβαρό επάγγελμα, να σταθεί στα πόδια της με αξιοπρέπεια κ.λπ. προτίμησε την «εύκολη λύση» του «αρχαιότερου επαγγέλματος»!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Για τράβα να βρεις μια πραγματική βιασμένη να σου πει πως ήταν μετά το θλιβερό συμβάν κι αν είχε το παραμικρό κουράγιο όχι να βαφτεί και να πάει να δώσει συνέντευξη στον Τριανταφυλλόπουλο αλλά ΕΣΤΩ να βγει έξω απ' το σπίτι της ν' αντικρίσει το φως του ήλιου, μετά ρώτησέ τη και τι γνώμη έχει για τη Μπίκα (και για όσες καταγγέλουν ψευδώς βιασμούς γενικότερα) και μετά έλα να μας ξαναπαραστήσεις τον πονόψυχο!:rolleyes:
Θα σε σοκάρει αυτό που θα σου πω, μην τρομάξεις, αλλά, δεν αντιμετωπίζουν όλοι τραυματικές εμπειρίες με τον ίδιο τρόπο.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Θα σε σοκάρει αυτό που θα σου πω, μην τρομάξεις, αλλά, δεν αντιμετωπίζουν όλοι τραυματικές εμπειρίες με τον ίδιο τρόπο.
Κοίτα να δεις, δεν ήξερα ότι μετά από βιασμό τσιτώνει το δερματάκι σου και βγαίνεις σ' εκπομπή!
Λες να το δοκιμάσω;:rolleyes:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Κοίτα να δεις, δεν ήξερα ότι μετά από βιασμό τσιτώνει το δερματάκι σου και βγαίνεις σ' εκπομπή!
Λες να το δοκιμάσω;:rolleyes:
Εννοείται, να μας πεις και το πόσο εύκολο σου ήταν μετά, για να βγάλουμε συμπέρασμα αν βιάστηκες όντως ή όχι.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Ναι μωρέ, έπαιζες και το σπίτι σου ότι τη βίασαν και τώρα που πήγες κουβά σ' έπιασε ο πόνος για τους πραγματικούς βιασμούς!:whatever:

ήταν μετά το θλιβερό συμβάν κι αν είχε το παραμικρό κουράγιο

έλα να μας ξαναπαραστήσεις τον πονόψυχο!
Πάμε ένα ένα.

- Αν το ότι θεωρούσα εξαρχής πιθανότερη την τέλεση βιασμού επειδή αφενός έχουμε αβέρτα βιασμούς γυναικών (και γυναικοκτονίες, και ξυλοδαρμούς, και άλλες βίαιες συμπεριφορές που βάση τους έχουν το μισογυνισμό που κυκλοφορεί), αφετέρου ευκατάστατους που θα μπορούσαν να μανιπιουλάρουν τη δικαιοσύνη όπως θέλουν, είναι παίξιμο σπιτιού, so be it.
- Καθένας διαχειρίζεται δύσκολες καταστάσεις όπως η απώλεια, ένας βιασμός, οποιοδήποτε σοκ, διαφορετικά.
- Αν έρθω σε επαφή με άτομο που ισχυρίζεται ότι είναι θύμα βιασμού θα κρατήσω την ίδια στάση που κράτησα εδώ εξαρχής. Γιατί αυτή βρισκώ ηθικά σωστή και συνολικά πιο ασφαλή και ωφέλιμη.
Αν είναι πράγματι θύμα κι εγώ ως προκατειλημμένος το αμφισβητώ απ' την πρώτη στιγμή και είτε το αποδίδω σε λάθος επιλογές είτε την χαρακτηρίζω βίζιτα (προφανώς επειδή στο κεφάλι μου αυτό αποτελεί μέγιστη προσβολή βέβαια), θα του γαμήσω την ψυχούλα.
Αν τελικά δεν είναι, το μεγαλύτερο "κακό" που έγω ο λανθάνων θα υποστώ είναι να λάβω τον οχετό κανενός από τους παραπάνω προκατειλημμένους ξέρωγω. Που κι αυτό βοηθάει λίγο στην τελική γιατί έτσι εκτίθενται κι αυτοί.

Οπότε ναι, δεν ξέρω για πόσο, αλλά το προσεχές διάστημα εδώ θα 'μαι* να τον "παραστήσω"!

*Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις: Ο συντάκτης δεν υποχρεούται να γράψει για να απαντήσει το προφανές στην οποιαδήποτε μισογύνικη παπαριά του καθενός.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα να δεις, δεν ήξερα ότι μετά από βιασμό τσιτώνει το δερματάκι σου και βγαίνεις σ' εκπομπή!
Λες να το δοκιμάσω;:rolleyes:
Για καντω να δούμε έχεις τα @ρχιδι@ ..
Γιατί ΚΑΙ αυτό να κάνεις @ρχιδ@ θελει κάτι που ορισμένοι μόνο διακοσμητικά τα εχουν για να μπαίνουν σε όλη αυτή την λογική για μια κοπέλα που ακόμα ΔΕΝ ξέρουμε γιατί όλες αυτές οι παραλείψεις....

Οποία είναι αυτή..

Πραγματικά ποσο σκατοψυχια μπορεί να κρύβει κάποιος μέσα του για να λέει όλα αυτά και μάλιστα ακόμα και ο γραπτός του λόγος να το βγάζει..

Αν κρατούσες έστω μια μονο μια πιθανότητα να μην το έχει κάνει θα σου μιλούσα τελείως διαφορετικά..
Εσυ όμως ή εσείς καλύτερα μόνο σε τεοια γλώσσα καταλαβαίνετε αλλά αυτή η γλώσσα θα ήταν ακόμα πιο σκληρή αν ήταν κάτω από άλλες προϋποθέσεις που αμφιβαλω αν τολματε όλα αυτά να τα πείτε στους δικούς σας ανθρώπους...

Βαρέθηκα εδώ μέσα την υπερβολική καλοσύνη με τα ψεύτικα γλυψιματα και την υπερβολική εμπάθεια με τα απίστευτα σχόλια σας ......εύχομαι μόνο να μην τα διαβάζει μια γυναίκα που έχει βιαστεί και φοβάται να το καταγγείλει

Το μόνο λάθος της κοπέλας ειναι ο δικηγόρος..
Ένας Κούγια ή Δημητρακοπουλος χρειάζεται εδώ που έχουν τα @ρχιδι@ να πάνε κόντρα σε πολλά άλλα βλέπεις από που να τους πληρώσει....


Πόσο αξιολύπητο είναι όλο αυτό πραγματικά.
Ας το βουλώνουμε καλύτερα κάποιες φορές, ποιο καλό μας κάνει πάρα οταν το ανοίγουμε.. ;)
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Πάμε ένα ένα.

- Αν το ότι θεωρούσα εξαρχής πιθανότερη την τέλεση βιασμού επειδή αφενός έχουμε αβέρτα βιασμούς γυναικών (και γυναικοκτονίες, και ξυλοδαρμούς, και άλλες βίαιες συμπεριφορές που βάση τους έχουν το μισογυνισμό που κυκλοφορεί), αφετέρου ευκατάστατους που θα μπορούσαν να μανιπιουλάρουν τη δικαιοσύνη όπως θέλουν, είναι παίξιμο σπιτιού, so be it.
- Καθένας διαχειρίζεται δύσκολες καταστάσεις όπως η απώλεια, ένας βιασμός, οποιοδήποτε σοκ, διαφορετικά.
- Αν έρθω σε επαφή με άτομο που ισχυρίζεται ότι είναι θύμα βιασμού θα κρατήσω την ίδια στάση που κράτησα εδώ εξαρχής. Γιατί αυτή βρισκώ ηθικά σωστή και συνολικά πιο ασφαλή και ωφέλιμη.
Αν είναι πράγματι θύμα κι εγώ ως προκατειλημμένος το αμφισβητώ απ' την πρώτη στιγμή και είτε το αποδίδω σε λάθος επιλογές είτε την χαρακτηρίζω βίζιτα (προφανώς επειδή στο κεφάλι μου αυτό αποτελεί μέγιστη προσβολή βέβαια), θα του γαμήσω την ψυχούλα.
Αν τελικά δεν είναι, το μεγαλύτερο "κακό" που έγω ο λανθάνων θα υποστώ είναι να λάβω τον οχετό κανενός από τους παραπάνω προκατειλημμένους ξέρωγω. Που κι αυτό βοηθάει λίγο στην τελική γιατί έτσι εκτίθενται κι αυτοί.

Οπότε ναι, δεν ξέρω για πόσο, αλλά το προσεχές διάστημα εδώ θα 'μαι* να τον "παραστήσω"!

*Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις: Ο συντάκτης δεν υποχρεούται να γράψει για να απαντήσει το προφανές στην οποιαδήποτε μισογύνικη παπαριά του καθενός.
Δεν είναι ακριβώς έτσι. Αυτό που λες όντως συνέβη με την υπόθεση του Ρούμπεν Σεμέδο και της ανήλικης που ισχυρίστηκε ότι την βίασε αλλά κάτι τέτοιο ποτέ δεν αποδείχθηκε.

Πολλοί εκπρόσωποι του φεμινιστικού κινήματος και άλλων ιδεολογιών γέμισαν το ίντερνετ με σχετικές αναρτήσεις όπου τον είχαν ήδη κρίνει ένοχο και η κατάσταση είχε περάσει στην ανθρωποφαγια. Εντάξει μικρό το κακό αν θα σπιλωθει η εικόνα πέντε πλουσιοπαιδων η ενός ποδοσφαιριστή και συμφωνώ και εγώ σε αυτό

Όταν αποδείχθηκε η αθωότητά του δεν βγήκαν όλοι αυτοί να απολογηθούν για την λάσπη που ρίξανε και πάει στο καλό πες δεν είναι αυτό το θέμα μας. Με όλη αυτή την ρητορική μόνο οι ίδιοι χάσανε γιατί φάνηκε πόσο εύκολο είναι να σου κολλήσουν την ταμπέλα του βιαστή και κυριότερα ότι δεν έχουν καμία πρόθεση να κάνουν την οποιαδήποτε αυτοκριτική. Υποτίθεται ότι προσπαθούν όλοι αυτοί να ευαισθητοποιησουν το κόσμο και να τον προσελκύσουν κιόλας στο φεμινιστικό κίνημα αλλά σε αυτή την περίπτωση τον απομάκρυναν γιατί η όλη κατάσταση ήταν τελείως τοξική και φαίνεται ότι αντιτίθεσαι στην λογική όταν δεν σχολιάζεις την αυξανόμενη τάση ψευδών καταγγελιών για βιασμό

Όλα αυτά βέβαια αφορούν περισσότερο τους εκπροσώπους αυτών των κινημάτων
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Υποτίθεται ότι προσπαθούν όλοι αυτοί να ευαισθητοποιησουν το κόσμο και να τον προσελκύσουν κιόλας στο φεμινιστικό κίνημα αλλά σε αυτή την περίπτωση τον απομάκρυναν γιατί η όλη κατάσταση ήταν τελείως τοξική και φαίνεται ότι αντιτίθεσαι στην λογική όταν δεν σχολιάζεις την αυξανόμενη τάση ψευδών καταγγελιών για βιασμό

Αυτό προκύπτει από κάπου;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι ακριβώς έτσι. Αυτό που λες όντως συνέβη με την υπόθεση του Ρούμπεν Σεμέδο και της ανήλικης που ισχυρίστηκε ότι την βίασε αλλά κάτι τέτοιο ποτέ δεν αποδείχθηκε.
Σκεπαστηκε η σωστή λέξη εδώ ξεκάθαρα...

Όπως και οι καταγγελίες για ξυλοδαρμο από την συζηγο ..

Άστο αυτο το θέμα είναι πλέον γνωστό και ικανό να δείξει πως μπορέσει να κουκουλωθει το οτιδήποτε.. ;)
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Σκεπαστηκε η σωστή λέξη εδώ ξεκάθαρα...

Όπως και οι καταγγελίες για ξυλοδαρμο από την συζηγο ..

Άστο αυτο το θέμα είναι πλέον γνωστό και ικανό να δείξει πως μπορέσει να κουκουλωθει το οτιδήποτε.. ;)

Δεν πάει έτσι, οι καταγγελίες για ξυλοδαρμό της συζηγου δεν αποδεικνύουν αν βίασε την ανήλικη η όχι. Δεν μαθεύτηκε ποτέ ούτε ένα στοιχείο που να δείχνει ότι δεν υπήρχε συναίνεση επομένως δεν μπορώ να ισχυριστώ οτκ απλά κουκουλωθηκε το θέμα και δεν οδηγεί και κάπου αυτό το σκεπτικό
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν πάει έτσι, οι καταγγελίες για ξυλοδαρμό της συζηγου δεν αποδεικνύουν αν βίασε την ανήλικη η όχι. Δεν μαθεύτηκε ποτέ ούτε ένα στοιχείο που να δείχνει ότι δεν υπήρχε συναίνεση επομένως δεν μπορώ να ισχυριστώ οτκ απλά κουκουλωθηκε το θέμα και δεν οδηγεί και κάπου αυτό το σκεπτικό
Ξέρω εγώ και φτάνει ώστε να μιλήσω δημόσια και να τοποθετηθώ τόσο απόλυτα..
Είχε μια ομάδα από πίσω..

Αυτά..για το θέμα της Γεωργίας δεν λεω τίποτα με σιγουριά γιατί ΔΕΝ ξέρω...
γι αυτό όμως επέτρεψε μου να πω αυτά που είπα πριν και δεν συνηθίζω να μιλώ χωρίς να έχω κάτι χειροπιαστό ;)

Ξέρουμε μήπως που ειναι ο εν λόγο " κύριος " ?
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι ντε και καλά το είχε «προσχεδιασμένο»...ίσα ίσα που το πιθανότερο είναι πως η «ιδέα» (είτε ήταν δική της, είτε του γκόμενου εργοδότη είτε κάποιου άλλου) της καρφώθηκε εκ των υστέρων, είτε γιατί στραβοπηδήχτηκε ή/και τα χαλάσανε στην ταρίφα, είτε γιατί κάπως έπρεπε να μπαλώσει το «πάρτυ με ούζα» στο γκόμενό της που την έψαχνε στο δωμάτιο και δεν τη βρήκε, είτε γιατί μυρίστηκε δημοσιότητα (καλή ή κακή, who cares) κ.λπ. κ.λπ.!

Σαν πολύ υπερεκτιμάς μια απόφοιτη ΕΠΑ.Λ. από τα γύφτικα της Θεσσαλονίκης!:rolleyes:

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι όλες αυτές οι παραλείψεις (οι οποίες σαφώς κι υπάρχουν ως ένα βαθμό, δε διαφωνούμε σε αυτό) ήταν προϊόν παρέμβασης των τσογλαναράδων βουτυρόπαιδων και όχι της άλλης πλευράς;:whistle:

Δεν ξέρω γιατί ασχολείστε με μισογυνιστικά και ρατσιστικά απόβλητα της κοινωνίας που εν τέλει πιστεύουν ότι το ψέμα είναι χειρότερο από την σωματική και ψυχική κυρίως καταστροφή του βιασμού.
Ακόμα και ψέματα να έλεγε η Γεωργία, στη μία περίπτωση υπερασπίζεσαι μία ψεύτρα και στην άλλη δύο ψυχοπαθείς βιαστές. Διαλέξτε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top