Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
και τα purina ειναι χαλια. Εγω τετοιες μαρκες δινω πολυ σπανια ως λιχουδια, 2-3 φορες τον χρονο. Να επιλεγεις τροφες που εχουν κρεας στα πρωτα 3-5 συστατικα. Ειδικα το 1ο και 2ο συστατικο πρεπει να ειναι κρεας. Καλο ειναι να συμπληρωνετε και με φρεσκο κρεας ή/και συκωτι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
και τα purina ειναι χαλια. Εγω τετοιες μαρκες δινω πολυ σπανια ως λιχουδια, 2-3 φορες τον χρονο. Να επιλεγεις τροφες που εχουν κρεας στα πρωτα 3-5 συστατικα. Ειδικα το 1ο και 2ο συστατικο πρεπει να ειναι κρεας. Καλο ειναι να συμπληρωνετε και με φρεσκο κρεας ή/και συκωτι.


Απλά είδα ότι τα purina έχουν καλύτερες κριτικές από τα pedigree.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εδώ και 1μισι μήνα έχω κι εγώ μια πολύ καλή φίλη. Λίγο ζουλούμι (μιας και μικρούλα), αλλά αγαπιόμαστε πολύ.
https://ibb.co/C97BHf3
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
και τα purina ειναι χαλια. Εγω τετοιες μαρκες δινω πολυ σπανια ως λιχουδια, 2-3 φορες τον χρονο. Να επιλεγεις τροφες που εχουν κρεας στα πρωτα 3-5 συστατικα. Ειδικα το 1ο και 2ο συστατικο πρεπει να ειναι κρεας. Καλο ειναι να συμπληρωνετε και με φρεσκο κρεας ή/και συκωτι.
Το κοτόπουλο δεν είναι κρέας; Δεν μπορούν όλα τα σκυλιά να τρώνε κρέας. Το κρέας είναι κακό για τα νεφρά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Μου έστειλε ο εκτροφέας μια φωτογραφία του Manfred όταν ήταν μόλις 7 ημερών!




Ο Manfred τώρα (7.5 μηνών).Αλλαξε αρκετά.

 
Τελευταία επεξεργασία:

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Μάλλον "εκτροφέας" είναι το πιο σωστό.

Έχω δυο σκυλάκια, πρώην αδεσποτάκια και τα δύο. Ημίαιμα, μπασταρδάκια δηλαδή. :P Κατά καιρούς έχω φιλοξενήσει αδέσποτα μέχρι να βρούνε μόνιμη οικογένεια. Ένα μικρό σχόλιο, πάντα έβρισκα πιο βολικά/ευχάριστα όταν φιλοξενούσα ενήλικα σκυλιά (χωρίς σοβαρό πρόβλημα συμπεριφοράς) σε σχέση με τα κουτάβια. Επίσης, έχοντας πια δει τη διαφορά σε σκύλο όταν έχει παρέα άλλο(υς) σε σχέση με όταν είναι ο μοναδικός σκύλος του σπιτιού, νομίζω δύσκολα πια θα επέλεγα να είχα μόνο ένα. Θέλει και αυτό το κακόμοιρο ένα ακόμα του είδους του.

Θα ήθελα και μια γάτα κάποια στιγμή, αν και δεν είμαι σχεδόν καθόλου κοινωνικοποιημένη με τις γάτες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Μάλλον "εκτροφέας" είναι το πιο σωστό.

Έχω δυο σκυλάκια, πρώην αδεσποτάκια και τα δύο. Ημίαιμα, μπασταρδάκια δηλαδή. :P Κατά καιρούς έχω φιλοξενήσει αδέσποτα μέχρι να βρούνε μόνιμη οικογένεια. Ένα μικρό σχόλιο, πάντα έβρισκα πιο βολικά/ευχάριστα όταν φιλοξενούσα ενήλικα σκυλιά (χωρίς σοβαρό πρόβλημα συμπεριφοράς) σε σχέση με τα κουτάβια. Επίσης, έχοντας πια δει τη διαφορά σε σκύλο όταν έχει παρέα άλλο(υς) σε σχέση με όταν είναι ο μοναδικός σκύλος του σπιτιού, νομίζω δύσκολα πια θα επέλεγα να είχα μόνο ένα. Θέλει και αυτό το κακόμοιρο ένα ακόμα του είδους του.

Θα ήθελα και μια γάτα κάποια στιγμή, αν και δεν είμαι σχεδόν καθόλου κοινωνικοποιημένη με τις γάτες.


Ωραία και τα ημιαιμα!Απλα έχω μια αδυναμία στα καθαρόαιμα.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το κοτόπουλο δεν είναι κρέας; Δεν μπορούν όλα τα σκυλιά να τρώνε κρέας. Το κρέας είναι κακό για τα νεφρά.


Τα σκυλιά με νεφροπάθεια κάνουν ειδική διατροφή. Όμως καθώς μεγαλώνει το σκυλί ειναι καλο να εχει διατροφή βασισμένη στο κρέας.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Φώτη για ξηρά τροφή προτίμησε την Orijen ή την ACANA. Είναι εξαιρετικής ποιότητας τροφές και θα είσαι ήσυχος και το σκυλάκι σου υγιές!


Ευχαριστώ.Απλα έβαλα το άρθρο αυτό γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρον!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ.Απλα έβαλα το άρθρο αυτό γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρον!


Επειδή το έχω ψάξει πάρα πολύ το θέμα γιατί ήθελα κι εγώ το καλύτερο για το ζωάκι μου, σου λέω ότι δεν υπάρχουν πιο ποιοτικές τροφές από αυτές!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσυ έχεις γάτα νομίζω;


Ναι γατούλη!:inlove: Αυτές οι μάρκες που σου έγραψα έχουν τροφές και για σκύλους και για γάτες! Θα ήθελα επίσης να επιστήσω την προσοχή όλων ώστε να ψάχνουν μόνοι τους τι θα ταϊσουν τα ζώα τους επειδή οι κτηνίατροι κάνουν πολλές φορές συμφωνίες με τις εταιρείες ζωοτροφών και δεν είναι σίγουρο ότι η μάρκα που προτείνουν είναι πάντα η καλύτερη για τα κατοικίδιά σας!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ναι γατούλη!:inlove: Αυτές οι μάρκες που σου έγραψα έχουν τροφές και για σκύλους και για γάτες! Θα ήθελα επίσης να επιστήσω την προσοχή όλων ώστε να ψάχνουν μόνοι τους τι θα ταϊσουν τα ζώα τους επειδή οι κτηνίατροι κάνουν πολλές φορές συμφωνίες με τις εταιρείες ζωοτροφών και δεν είναι σίγουρο ότι η μάρκα που προτείνουν είναι πάντα η καλύτερη για τα κατοικίδιά σας!


Ποσό ετών είναι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top