Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,464 μηνύματα.
Τα καλύτερα θεωρούνται τα Julius-K9 τουλάχιστον μέχρι πριν 5 χρόνια που ειχα κοιτάξει. Τετοιο εχω στην Εβίτα. Είναι ακριβά αλλά αξίζουν, πραγματικά premium. Έχουν στο site τους βίντεο και σχεδιάγραμμα του τι πρεπει να μετρήσεις για επιλογη μεγεθους, πολλα χρώματα κτλ. Μερικά σκυλιά μαθαίνουν πολύ δύσκολα με περιλαίμιο, τραβάνε πολύ και πνίγονται. Γενικά τα σαμαρακια είναι από τις καλύτερες εφευρέσεις για σκυλιά.
Την μάρκα αυτή υπάρχει περίπτωση να την βρω και σε ένα τοπικό πετ σοπ ή μόνο αν παραγγείλω διαδικτυακά;
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Δοκίμασα μετά από πολύ καιρό να βγάλω τον σκύλο μου με ένα σαμαρακι που έχω εδώ και χρόνια , και πήγε πολύ καλά. Ελέγχω καλύτερα το τράβηγμα. Είχα χρόνια να το χρησιμοποιήσω επειδή μια φορά το είχε βγάλει.
Σκέφτομαι να πάρω ένα καινούργιο καλό γιατι αυτό είναι της πλάκας , το είχα πάρει δοκιμάστικα.
Μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να μετρήσω στον σκύλο μου , γιατί το ενδεχόμενο να τον πάω να το δοκιμάσει είναι ουτοπικό. Επίσης τι να προτιμήσω , έχω δει κάποια έχουν και ύφασμα , άλλα είναι σκέτα κτλ
Μετράς τον λαιμό τους, και το στήθος τους στο πιο φαρδύ σημείο.
Τα julius K9 είναι όντως τα καλύτερα αλλά αν δεν αντέχει η τσέπη, υπάρχουν και άλλα πιο οικονομικά (ο,τι πάρεις να έχει επένδυση ώστε να μην χτυπάει το σκυλί).
Αν ο σκυλάκος τραβάει πολύ να πάρεις οδηγό με δύο γατζακια και σαμαρακι με 2 υποδοχές, μια στην πλάτη το κλασσικό και μια μπροστά στο στήθος. Τα ηρεμεί απίστευτα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Την μάρκα αυτή υπάρχει περίπτωση να την βρω και σε ένα τοπικό πετ σοπ ή μόνο αν παραγγείλω διαδικτυακά;
Και σε πετ από ναι βεβαίως
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,464 μηνύματα.
Μετράς τον λαιμό τους, και το στήθος τους στο πιο φαρδύ σημείο.
Τα julius K9 είναι όντως τα καλύτερα αλλά αν δεν αντέχει η τσέπη, υπάρχουν και άλλα πιο οικονομικά (ο,τι πάρεις να έχει επένδυση ώστε να μην χτυπάει το σκυλί).
Αν ο σκυλάκος τραβάει πολύ να πάρεις οδηγό με δύο γατζακια και σαμαρακι με 2 υποδοχές, μια στην πλάτη το κλασσικό και μια μπροστά στο στήθος. Τα ηρεμεί απίστευτα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και σε πετ από ναι βεβαίως
Έχω άγνωστες λέξεις :laugh:
Οδηγός με 2 γαντζακια ??
Σαμαρακι με 2 υποδοχές ??
Μπορείς να στείλεις ένα ενδεικτικό μοντέλο ;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,096 μηνύματα.
Εγώ έχω αυτό:
Είχα διαβάσει οτι είναι πολύ καλή μάρκα και πράγματι το έχω 3 χρόνια και δεν έχει πάθει ούτε γρατζουνιά.
Λέει ακριβώς τί πρέπει να μετρήσεις.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Οδηγός με 2 γαντζακια ??
Είναι το "σκοινί" που βάζεις στο σαμαρακι

Σαμαρακι με 2 υποδοχές ??
(Το έχω πάρει για τον σκύλο μου αυτό, είναι τιμίας ποιότητας και πολύ εύκολο στην τοποθέτηση. Στα μπόνους η λαβή στην πλάτη που σου δίνει πλήρη έλεγχο στο σκυλί σε περίπτωση που κάτι γίνει και ορμήξει)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,360 μηνύματα.
Ερώτηση προς τα παιδιά που έχουν σκύλο. Ξέρετε αν είναι πιο εύκολο στην ανατροφή του ένα αρσενικό ή ένα θηλυκό σκυλάκι??
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Ερώτηση προς τα παιδιά που έχουν σκύλο. Ξέρετε αν είναι πιο εύκολο στην ανατροφή του ένα αρσενικό ή ένα θηλυκό σκυλάκι??
Εξαρτάται από την φυλή, την ηλικία, αν είναι στειρωμένο ή όχι, και αν έχεις άλλο σκυλί στο σπίτι.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.
Ερώτηση προς τα παιδιά που έχουν σκύλο. Ξέρετε αν είναι πιο εύκολο στην ανατροφή του ένα αρσενικό ή ένα θηλυκό σκυλάκι??
Παλιά θα θεωρούσα ότι τα θηλυκά σκυλιά είναι πιο φιλικά και εύκολα στη ανατροφή αλλά μετά είδαμε όλοι μας τη περίπτωση της σκυλίτσας της τζοτζι ( χωρίς παρεξήγηση τζοτζι) οπότε είναι σε τι θα τύχεις.
Παλιά είχα αρσενικό σκύλο είχε τα κόμπλεξ του με τα μεγάλα σκυλιά ενώ αυτός ήταν μικρό προς μεσαίο μέγεθος και στα πρώτα χρόνια του ήταν λίγο δύσκολος σκύλος μέχρι που μεγάλωσε και ήταν ήρεμος.
Η τωρινή σκυλίτσα μου είναι τελείως διαφορετική χαρακτήρας, γενικά πιο εύκολη και εκπαιδευόταν εύκολα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
Εγώ προτείνω Trixie σε σχήμα Η. Ανεπιφύλακτα. Με έσωσε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,360 μηνύματα.


Έχετε δει αυτό το κανάλι που σώζει αδέσποτα σκυλάκια στην Βουλγαρία;; Το παρακολουθώ αρκετό καιρό όμως σήμερα έβλεπα ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι fake όλο αυτό για τους παρακάτω λόγους:

•Το κανάλι είναι στην Βουλγαρία όμως δίνει σαν τοποθεσία τις ΗΠΑ.

•Λένε ότι έχουν Shelters τα οποία δεν δείχνουν ποτέ.

•Λαμβάνουν χιλιάδες ευρώ το μήνα όμως δεν ξέρει κανείς που πάνε τα χρήματα αυτά.

•Πολλές φωτογραφίες που ανεβάζουν στο site τους βρήκαν ότι είναι κλεμένες από αλλά άρθρα.

•Πάνε σε δύσβατες περιοχές και βρίσκουν σκυλάκια με ευκολία λες και ξέρουν από πριν ότι είναι εκεί η κάποιος τα έχει βάλει εκεί.

Πολλοί θεωρούν ότι το κανάλι/ σελίδα αυτό είναι fake και απλά εκμεταλλευται τα σκυλάκια ώστε να βγάζει χρήματα. Εσείς τι πίστευε;; @Grand Duchess , @yorkie , @Joji το έχετε δει εσείς αυτό το κανάλι;;

Εδώ είναι αυτοί που λένε ότι είναι fake


https://www.reddit.com/r/AnimalRescue/comments/sqxhv1
https://www.reddit.com/r/AnimalRescue/comments/u96jey
https://www.reddit.com/r/fakerescues/comments/14m6y18
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,868 μηνύματα.
Σχετικά με τα shelters, εγώ ακολουθώ τον takis shelter στο facebook, πρέπει να είναι ο πιο γνωστός (Τάκης Προεστάκης) και εδρεύει στην Κρήτη και είναι πολύ γνωστός στο εξωτερικό για το έργο του λόγω της δημοφιλίας της σελίδας του. Έρχονται άτομα από Γερμανία, Ελβετία και άλλες χώρες του εξωτερικού για επίσκεψη και υιοθετούν σκυλάκια από εκεί.

Κρατάει το κοινό του δείχνοντας τις διασώσεις που κάνει, ζητάει με ψηφοφορία να δίνει το κοινό όνομα στα σκυλάκια που διασώζει κτλ.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.


Έχετε δει αυτό το κανάλι που σώζει αδέσποτα σκυλάκια στην Βουλγαρία;; Το παρακολουθώ αρκετό καιρό όμως σήμερα έβλεπα ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι fake όλο αυτό για τους παρακάτω λόγους:

•Το κανάλι είναι στην Βουλγαρία όμως δίνει σαν τοποθεσία τις ΗΠΑ.

•Λένε ότι έχουν Shelters τα οποία δεν δείχνουν ποτέ.

•Λαμβάνουν χιλιάδες ευρώ το μήνα όμως δεν ξέρει κανείς που πάνε τα χρήματα αυτά.

•Πολλές φωτογραφίες που ανεβάζουν στο site τους βρήκαν ότι είναι κλεμένες από αλλά άρθρα.

•Πάνε σε δύσβατες περιοχές και βρίσκουν σκυλάκια με ευκολία λες και ξέρουν από πριν ότι είναι εκεί η κάποιος τα έχει βάλει εκεί.

Πολλοί θεωρούν ότι το κανάλι/ σελίδα αυτό είναι fake και απλά εκμεταλλευται τα σκυλάκια ώστε να βγάζει χρήματα. Εσείς τι πίστευε;; @Grand Duchess , @yorkie , @Joji το έχετε δει εσείς αυτό το κανάλι;;

Εδώ είναι αυτοί που λένε ότι είναι fake


https://www.reddit.com/r/AnimalRescue/comments/sqxhv1
https://www.reddit.com/r/AnimalRescue/comments/u96jey
https://www.reddit.com/r/fakerescues/comments/14m6y18
Υπάρχουν πολλές αξιόπιστες οργανώσεις για διασώσεις σκύλων
Στην Ελλάδα σίγουρα είναι το takis shelter που κάνει εξαιρετικό έργο.
Μετά μπορείς να στηρίξεις την τοπική φιλοζωική της περιοχής σου.

Από ξένους εθελοντές παρακολουθώ χρόνια τον Ισπανο Victor Lakhil, έχει έρθει και στην Ελλάδα για βαριά περιστατικά σκύλων που στην Ελλάδα η θεραπεία θα ήταν δύσκολη. Υπάρχει και μια ομάδα στην Ινδία που κάνουν ο,τι μπορούν (η κατάσταση εκεί είναι τραγική).

Όσο για το κανάλι που έστειλες, μήπως έχουν κάνει τον ΓΕΜΗ στις ΗΠΑ για να έχουν ευκολότερη πρόσβαση σε τράπεζες και το go fund me?
Όσο για τις fake φωτογραφίες, αρκετά sus αυτό. Αν όντως εκμεταλλεύονται την καλοσύνη του κόσμου, ντροπή τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

•Πάνε σε δύσβατες περιοχές και βρίσκουν σκυλάκια με ευκολία λες και ξέρουν από πριν ότι είναι εκεί η κάποιος τα έχει βάλει εκεί.
Πάντως όσο γι'αυτό, να βρεις αδέσποτο κουτάβι σε αγροτική περιοχή χωρίς ούτε ένα τσιμπούρι πάνω του είναι...οριακά απίθανο.
Τον Ρούντι όταν τον σωσαμε είχε τόσα πολλά και μεγάλα πάνω του (μόνο 2,5-3 μηνών ήταν) που λόγο της ηλικίας simparica δεν μπορούσε να πάρει, οπότε ι πατέρας μου μαζί με τον κτηνίατρο τα αφαίρεσαν ένα ένα στα αυτιά (με σωστή τεχνική για να μην μείνει το κεφάλι μέσα) και στο σώμα του έβαλε ο γιατρός σπρέι.

Οπότε κουτάβι στα χόρτα και όχι τσιμπούρια λίγο αδύνατο μου φαίνεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.


Έχετε δει αυτό το κανάλι που σώζει αδέσποτα σκυλάκια στην Βουλγαρία;; Το παρακολουθώ αρκετό καιρό όμως σήμερα έβλεπα ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι fake όλο αυτό για τους παρακάτω λόγους:

•Το κανάλι είναι στην Βουλγαρία όμως δίνει σαν τοποθεσία τις ΗΠΑ.

•Λένε ότι έχουν Shelters τα οποία δεν δείχνουν ποτέ.

•Λαμβάνουν χιλιάδες ευρώ το μήνα όμως δεν ξέρει κανείς που πάνε τα χρήματα αυτά.

•Πολλές φωτογραφίες που ανεβάζουν στο site τους βρήκαν ότι είναι κλεμένες από αλλά άρθρα.

•Πάνε σε δύσβατες περιοχές και βρίσκουν σκυλάκια με ευκολία λες και ξέρουν από πριν ότι είναι εκεί η κάποιος τα έχει βάλει εκεί.

Πολλοί θεωρούν ότι το κανάλι/ σελίδα αυτό είναι fake και απλά εκμεταλλευται τα σκυλάκια ώστε να βγάζει χρήματα. Εσείς τι πίστευε;; @Grand Duchess , @yorkie , @Joji το έχετε δει εσείς αυτό το κανάλι;;

Εδώ είναι αυτοί που λένε ότι είναι fake


https://www.reddit.com/r/AnimalRescue/comments/sqxhv1
https://www.reddit.com/r/AnimalRescue/comments/u96jey
https://www.reddit.com/r/fakerescues/comments/14m6y18
Πρέπει να το έχω ξανά δει, ναι. Προσωπικά με ενοχλούν τα thumbnails. Μου κάθονται άσχημα, δεν ξέρω. Και εμένα με προβληματίζει αν είναι fake ή όχι.

Πάντως, είναι καλό να προσέχουμε με τα gofundme και τα συναφή. Καλύτερα, αν θέλουμε όντως να βοηθήσουμε με κτηνιατρικά έξοδα κ.λπ. να τα στέλνουμε σε λογαριασμό τραπέζης του κτηνιάτρου που ανέλαβε την περίθαλψη του ζώου (όπως έχω δει πολλές φορές να γίνεται στις ελληνικές φιλοζωικές σελίδες, όπου βαζουν π.χ. τον λογαριασμό iBank του ιατρού). Δεν νομίζω να τα έστελνα σε κάποιον άγνωστο, και ας είχε ανεβάσει ατο Youtube το πιο detailed βίντεο διάσωσης.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,360 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές αξιόπιστες οργανώσεις για διασώσεις σκύλων
Στην Ελλάδα σίγουρα είναι το takis shelter που κάνει εξαιρετικό έργο.
Μετά μπορείς να στηρίξεις την τοπική φιλοζωική της περιοχής σου.

Από ξένους εθελοντές παρακολουθώ χρόνια τον Ισπανο Victor Lakhil, έχει έρθει και στην Ελλάδα για βαριά περιστατικά σκύλων που στην Ελλάδα η θεραπεία θα ήταν δύσκολη. Υπάρχει και μια ομάδα στην Ινδία που κάνουν ο,τι μπορούν (η κατάσταση εκεί είναι τραγική).

Όσο για το κανάλι που έστειλες, μήπως έχουν κάνει τον ΓΕΜΗ στις ΗΠΑ για να έχουν ευκολότερη πρόσβαση σε τράπεζες και το go fund me?
Όσο για τις fake φωτογραφίες, αρκετά sus αυτό. Αν όντως εκμεταλλεύονται την καλοσύνη του κόσμου, ντροπή τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πάντως όσο γι'αυτό, να βρεις αδέσποτο κουτάβι σε αγροτική περιοχή χωρίς ούτε ένα τσιμπούρι πάνω του είναι...οριακά απίθανο.
Τον Ρούντι όταν τον σωσαμε είχε τόσα πολλά και μεγάλα πάνω του (μόνο 2,5-3 μηνών ήταν) που λόγο της ηλικίας simparica δεν μπορούσε να πάρει, οπότε ι πατέρας μου μαζί με τον κτηνίατρο τα αφαίρεσαν ένα ένα στα αυτιά (με σωστή τεχνική για να μην μείνει το κεφάλι μέσα) και στο σώμα του έβαλε ο γιατρός σπρέι.

Οπότε κουτάβι στα χόρτα και όχι τσιμπούρια λίγο αδύνατο μου φαίνεται.

Το τελευταίο είναι επίσης ένα στοιχείο που έχουν προσέξει πολλοί στο YouTube και αμφισβητούν την γνησιότητα αυτού του καναλιού. Τα σκυλάκια είναι όλα σε πολύ καλή κατάσταση πραγμα περίεργο. Εύχομαι μόνο να μην είναι πραγματικά στημένο αυτό καθώς τα σκυλιά πρέπει να υποφέρουν.

Όσο αφορά το Takis Shelter τον παρακολουθώ χρόνια και είναι εξαιρετικός σε αυτό που κάνει.


Edit: Βάλε καμία φωτογραφία του Rudy καθώς είναι πανέμορφος όταν μου τον είχες δείξει πριν λίγο καιρό συν ότι είναι και Labrador που προσωπικά είναι η αγαπημένη μου ράτσα 😁😁.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πρέπει να το έχω ξανά δει, ναι. Προσωπικά με ενοχλούν τα thumbnails. Μου κάθονται άσχημα, δεν ξέρω. Και εμένα με προβληματίζει αν είναι fake ή όχι.

Πάντως, είναι καλό να προσέχουμε με τα gofundme και τα συναφή. Καλύτερα, αν θέλουμε όντως να βοηθήσουμε με κτηνιατρικά έξοδα κ.λπ. να τα στέλνουμε σε λογαριασμό τραπέζης του κτηνιάτρου που ανέλαβε την περίθαλψη του ζώου (όπως έχω δει πολλές φορές να γίνεται στις ελληνικές φιλοζωικές σελίδες, όπου βαζουν π.χ. τον λογαριασμό iBank του ιατρού). Δεν νομίζω να τα έστελνα σε κάποιον άγνωστο, και ας είχε ανεβάσει ατο Youtube το πιο detailed βίντεο διάσωσης.
Επίσης ο συγκεκριμένος από την αρχή μέχρι το τέλος του Video σου πετάει συνέχεια στην οθόνη 100 λογαριασμούς ώστε να του βάλεις χρήματα. Αν πραγματικά βοηθάς σκυλάκια και θέλεις βοήθεια βάλε στην περιγραφή 1-2 λογαριασμούς και οποίος θέλει θα βοηθήσει, μην πετάς μέσα στην μούρη μας εκατό λογαριασμούς καθώς φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Edit: Βάλε καμία φωτογραφία του Rudy καθώς είναι πανέμορφος όταν μου τον είχες δείξει πριν λίγο καιρό συν ότι είναι και Labrador που προσωπικά είναι η αγαπημένη μου ράτσα 😁
Ακολουθεί photoshoot για τους φαν του

IMG_20230828_094120.jpg



Βγάζοντας σελφι μαζί μου:laugh:


IMG_20230828_094152.jpg


Ποζα "🥺"

IMG_20230828_094234.jpg


Στο αγαπημένο του σημειο του σπιτιού, την αυλή

IMG_20220823_143227.jpg


Στην βόλτα, καλλιτεχνική φωτογραφία. Εδώ ήταν 6 μηνών🥺
IMG_20220720_202928.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,360 μηνύματα.
Ακολουθεί photoshoot για τους φαν του

View attachment 120584


Βγάζοντας σελφι μαζί μου:laugh:


View attachment 120585

Ποζα "🥺"

View attachment 120586

Στο αγαπημένο του σημειο του σπιτιού, την αυλή

View attachment 120587

Στην βόλτα, καλλιτεχνική φωτογραφία. Εδώ ήταν 6 μηνών🥺View attachment 120588
Πανέμορφος είναι❤️❤️
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
συν ότι είναι και Labrador που προσωπικά είναι η αγαπημένη μου ράτσα 😁😁.
Η αγαπημένη σου ράτσα δεν ήταν τα Ακίτα;

Ερώτηση προς τα παιδιά που έχουν σκύλο. Ξέρετε αν είναι πιο εύκολο στην ανατροφή του ένα αρσενικό ή ένα θηλυκό σκυλάκι??
Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αυτό. Δεν θα στηριζόμουν στο φύλο. Σίγουρα παίζει και αυτό τον ρόλο του, αλλά δεν μπορώ να σου απαντήσω μονολεκτικά. Οι στειρώσεις είναι πιο ακριβές στα θηλυκά. Αν δεν κάνεις στείρωση έχει οίστρο άρα σχεδόν κάθε φορά που θα βγαίνετε θα σκάνε αδέσποτα και θα σας ακολουθούν. Μετά είναι το αίμα, που εμένα ας πούμε μου είχε βάψει το κρεβάτι σε κάποια φάση. Της φοράω ειδικό βρακί αλλά αυτό δεν εγγυάται 100% προστασία από λεκέδες. Το πάω καθαρά βιολογικά τώρα διότι σου είπα, εκεί μπορώ να σου πω με σιγουριά τι δυσκολίες αντιμετωπίζω, που δεν θα αντιμετώπιζα με το αρσενικό.

Κατά τα άλλα, η ανεπιθύμητη συμπεριφορά μπορεί να είναι προϊόν γονιδίων, έλλειψης εκπαίδευσης, κακοποίησης κ.ο.κ. Θα μπορούσα να σου πω, ότι σε ορισμένες φυλές, είναι απαγορευτικό να φέρνεις δυο αρσενικά σε επαφή, ή αντίστοιχα δυο θηλυκά σε επαφή γιατί μπορεί να καταλήξει σε bloodbath. Σε άλλες είναι πιο light αυτός ο περιορισμός.

Ακολουθεί photoshoot για τους φαν του

View attachment 120584


Βγάζοντας σελφι μαζί μου:laugh:


View attachment 120585

Ποζα "🥺"

View attachment 120586

Στο αγαπημένο του σημειο του σπιτιού, την αυλή

View attachment 120587

Στην βόλτα, καλλιτεχνική φωτογραφία. Εδώ ήταν 6 μηνών🥺View attachment 120588
Καλέ τι μωρβέλι είναι αυτό; Πιτμπουλίζει λίγο; Μου αρέσει πολύ το χρώμα του. Brindle και μαύρο.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Καλέ τι μωρβέλι είναι αυτό; Πιτμπουλίζει λίγο; Μου αρέσει πολύ το χρώμα του. Brindle και μαύρο.
Δεν έχω ιδέα, πάντως είναι αρκετά ψηλό για pittie (έχει ο γείτονας καθαρόαιμο και συγκριτικά είναι σχεδόν το διπλάσιο ύψος), και το στήθος του είναι πολύ στενό και όχι φαρδύ, και τα αυτιά είναι τριγωνικά και πιο μεγάλα τώρα. Από αγριάδα δεν έχει ούτε σταγόνα :laugh: έρχεται ξένος κόσμος και πάει δίπλα τους για χάδια.
Πάντως ότι είναι μιξ πολλών φυλών είναι σίγουρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τω μεταξύ τώρα με τις πυρκαγιές βλέπω στο dogs voice ήταν ένας σκύλος ΙΔΙΟΣ ο Ρούντι. Χρώματα, ύψος, φάτσα, μάτια. Αν είχαν ίδιο βάρος και τα έβλεπα μαζί στο δρόμο θα είχα σκαλωσει!
Σας έχει τύχει να δείτε σκυλί ίδιο με το δικό σας;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top