Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,356 μηνύματα.
Η αγαπημένη σου ράτσα δεν ήταν τα Ακίτα;


Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αυτό. Δεν θα στηριζόμουν στο φύλο. Σίγουρα παίζει και αυτό τον ρόλο του, αλλά δεν μπορώ να σου απαντήσω μονολεκτικά. Οι στειρώσεις είναι πιο ακριβές στα θηλυκά. Αν δεν κάνεις στείρωση έχει οίστρο άρα σχεδόν κάθε φορά που θα βγαίνετε θα σκάνε αδέσποτα και θα σας ακολουθούν. Μετά είναι το αίμα, που εμένα ας πούμε μου είχε βάψει το κρεβάτι σε κάποια φάση. Της φοράω ειδικό βρακί αλλά αυτό δεν εγγυάται 100% προστασία από λεκέδες. Το πάω καθαρά βιολογικά τώρα διότι σου είπα, εκεί μπορώ να σου πω με σιγουριά τι δυσκολίες αντιμετωπίζω, που δεν θα αντιμετώπιζα με το αρσενικό.

Κατά τα άλλα, η ανεπιθύμητη συμπεριφορά μπορεί να είναι προϊόν γονιδίων, έλλειψης εκπαίδευσης, κακοποίησης κ.ο.κ. Θα μπορούσα να σου πω, ότι σε ορισμένες φυλές, είναι απαγορευτικό να φέρνεις δυο αρσενικά σε επαφή, ή αντίστοιχα δυο θηλυκά σε επαφή γιατί μπορεί να καταλήξει σε bloodbath. Σε άλλες είναι πιο light αυτός ο περιορισμός.


Καλέ τι μωρβέλι είναι αυτό; Πιτμπουλίζει λίγο; Μου αρέσει πολύ το χρώμα του. Brindle και μαύρο.
Κοιτά προσωπικά μου αρέσουν πολύ τα Akita, Husky, Beagle και τα Golden retriever. Όλες αυτές οι ράτσες είναι πολύ όμορφες, φιλικές και δεμένες με τους ανθρώπους και ειδικά με τα παιδιά. Απλά από ότι έχω διαβάσει τόσο εδώ μέσα όσο και σε Forum αποκλειστικά για ζωάκια έχω καταλήξει το συμπέρασμα ότι τα Akita και τα Beagle είναι δύσκολο να τα έχεις στο σπίτι καθώς θέλουν χώρο για να τρέξουν ενώ τα Akita γίνονται επιθετικά μερικές φορές προς τους ξένους , τα Siberian Husky δυστυχώς υποφέρουν στην Ελλάδα λόγω των υψηλών θερμοκρασιών. Αρα αν έπαιρνα σκυλάκι τώρα θα ήταν είτε Labrador retriever είτε Golden retriever, όμως τα Golden δύσκολα τα βρίσκεις στην Ελλάδα τόσο σε εκτροφείο όσο σε φιλοζωική.

Είναι και κάτι αλλά σκυλάκια που τα βλέπω συνέχεια στο δρόμο όμως δεν ξέρω τι ράτσας είναι. Είναι μεσαίου μεγέθους και έχουν χρώμα καφέ/ μαύρο ή καφέ/ μαύρο/ άσπρο. Σαν αυτά εδώ είναι:

IMG_0655.jpeg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα, πάντως είναι αρκετά ψηλό για pittie (έχει ο γείτονας καθαρόαιμο και συγκριτικά είναι σχεδόν το διπλάσιο ύψος), και το στήθος του είναι πολύ στενό και όχι φαρδύ, και τα αυτιά είναι τριγωνικά και πιο μεγάλα τώρα. Από αγριάδα δεν έχει ούτε σταγόνα πάντως :laugh: έρχεται ξένος κόσμος και πάει δίπλα τους για χάδια.
Πάντως ότι είναι μιξ πολλών φυλών είναι σίγουρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τω μεταξύ τώρα με τις πυρκαγιές βλέπω στο dogs voice ήταν ένας σκύλος ΙΔΙΟΣ ο Ρούντι. Χρώματα, ύψος, φάτσα, μάτια. Αν είχαν ίδιο βάρος και τα έβλεπα μαζί στο δρόμο θα είχα σκαλωσει!
Σας έχει τύχει να δείτε σκυλί ίδιο με το δικό σας;
Καλά, καθαρό δεν είναι. Προφανώς και θα διαφέρει σε ύψος κ.λπ. Ωστόσο στο σώμα και ίσως λιγάκι στο πρόσωπο μου φέρνει σε Πιτμπουλοειδές. Επίσης γιατί να έχει αγριάδα καλέ; Τα Πιτ είναι αλοιφή με τον άνθρωπο.

Ναι έχω δει σκύλο ίδιο με τον δικό μου, τυχαία, επειδή ακολουθώ μια κοπέλα στο Instagram και το ανέβασε. Της είχα απαντήσει κιόλας. Της έδειξα την Άρυα και γελάγαμε :laugh:
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,464 μηνύματα.
Φώτη από φιλοζωική δεν βρίσκεις καθαρόαιμο , άντε κανένα τσοπανόσκυλο ή ηλικιωμενα καθαρόαιμα που τα παρατάνε. Αν θες καθαρόαιμο θα κοιτάξεις μόνο σε εκτροφείο αλλά θα χρειαστείς να τα σκάσεις γερά ( μπορεί και πάνω από 1κ)
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Φώτη από φιλοζωική δεν βρίσκεις καθαρόαιμο , άντε κανένα τσοπανόσκυλο ή ηλικιωμενα καθαρόαιμα που τα παρατάνε. Αν θες καθαρόαιμο θα κοιτάξεις μόνο σε εκτροφείο αλλά θα χρειαστείς να τα σκάσεις γερά ( μπορεί και πάνω από 1κ)
Υπάρχουν κάποια διαμάντια από εγκαταλείψεις για λόγους υγείας.
Αν και ημιαιμα μια χαρά είναι.
Εγώ για δεύτερο σκυλάκι θα ήθελα κοκονακι.

Καλά, καθαρό δεν είναι. Προφανώς και θα διαφέρει σε ύψος κ.λπ. Ωστόσο στο σώμα και ίσως λιγάκι στο πρόσωπο μου φέρνει σε Πιτμπουλοειδές. Επίσης γιατί να έχει αγριάδα καλέ; Τα Πιτ είναι αλοιφή με τον άνθρωπο.
Όντως λίγο στο κεφάλι του πρέπει να έχει λίγο και από εκει, ειδικά όταν παχαινει και φαίνεται ο λαιμός πιο φαρδύς.
Τα πιτμπουλς εξαρτώνται άμεσα με ποιον κηδεμονα έχουν. Ένας κηδεμόνας που θέλει πιτμπουλ για φιγούρα θα μεγαλώσει ενα πολύ επικίνδυνο σκυλί. Αυτός του γείτονά μου, στους οικείους είναι αγγελούδι αλλά σε ξένους θα ξεσκίσει. Όπως και δεν του αρέσουν άλλα σκυλιά. Δύσκολη φυλή πολύ.

Η Άρυα πάντως είναι μπεστ οφ γκρλς. Γκριφονουλα είναι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,356 μηνύματα.
Φώτη από φιλοζωική δεν βρίσκεις καθαρόαιμο , άντε κανένα τσοπανόσκυλο ή ηλικιωμενα καθαρόαιμα που τα παρατάνε. Αν θες καθαρόαιμο θα κοιτάξεις μόνο σε εκτροφείο αλλά θα χρειαστείς να τα σκάσεις γερά ( μπορεί και πάνω από 1κ)

Προσωπικά θα κοιτούσα πρώτα να βρω κάποιο ημιαιμο Labrador σε φιλοζωική και μετά θα στρεφομουν σε εκτροφείο.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,464 μηνύματα.
Γενικότερα ευκολες και οικογενειακές ράτσες θεωρώ : τα golden , Labrador, σετερ , μεγάλος Δανός , Αγίου Βερνάρδου , μπόξερ
Υπάρχουν κάποια διαμάντια από εγκαταλείψεις για λόγους υγείας.
Αν και ημιαιμα μια χαρά είναι.
Εγώ για δεύτερο σκυλάκι θα ήθελα κοκονακι.
Κουτάβι καθαρό είναι πολύ σπάνιο
Εγώ αν έπαιρνα δεύτερο σκυλί , επειδή έχω αποκτήσει μια εμπειρία και δεδομένου ότι είχα χρόνο και χρήμα θα κοιτούσα ράτσες όπως : νέας γης , μπουλμαστιφ , μαστινο Ναπολιτάνο , Αγίου Βερνάρδου
Και ίσως κάποιους ποιμενικούς αλλά όχι γερμανικό και βελγικό καθώς πάρα είναι δραστήριοι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Προσωπικά θα κοιτούσα πρώτα να βρω κάποιο ημιαιμο Labrador σε φιλοζωική και μετά θα στρεφομουν σε εκτροφείο.
Ημίαιμο λαμπραντόρ θα βρεις εύκολα πιστεύω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σχετικά με το φύλο που λέγατε πριν , προσωπικά πιο εύκολο να διαχειριστείς θεωρώ είναι τα θυληκα. Με σωστή κοινωνικοποίηση όμως ( επαφή με ανθρώπους και άλλα σκυλιά όσο είναι κουτάβια ) όλα τα σκυλιά μπορούν να γίνουν αρνάκια
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,356 μηνύματα.
Φώτη από φιλοζωική δεν βρίσκεις καθαρόαιμο , άντε κανένα τσοπανόσκυλο ή ηλικιωμενα καθαρόαιμα που τα παρατάνε. Αν θες καθαρόαιμο θα κοιτάξεις μόνο σε εκτροφείο αλλά θα χρειαστείς να τα σκάσεις γερά ( μπορεί και πάνω από 1κ)
Σίγουρα υπάρχουν πολλά ημιαιμα Labrador στις φιλοζωικές. Μια κοπέλα από το πανεπιστήμιο υιοθέτησε πριν μερικούς μήνες ένα αρσενικό ημίαιμο Labrador από φιλοζωική, ήταν τεσσάρων μηνών τότε.

Αυτό εδώ είναι το ημίαιμο Labrador που υιοθέτησε η συμφοιτητρια μας 😁😁.

IMG_0656.jpeg


IMG_0657.png
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
Η Άρυα πάντως είναι μπεστ οφ γκρλς. Γκριφονουλα είναι;
Ναι η ρουφιάνα. Μην σας πω τι έκανε εχθές. Όταν θέλει είναι έξυπνη πάντως.

Θέλαμε να πάμε έξω με τους δικούς μου για καφέ, και η κυρία αποφάσισε να έρθει χωρίς πρόσκληση. Γενικά πλέον αποφεύγω να την παίρνω σε έξοδος, well… φαντάζεστε γιατί μετά από τόσα που έχετε δει. Πως το πέτυχε; Άνοιξε ο πατέρας μου την πόρτα του σπιτιού να κατέβει ενώ εμείς ήμασταν ακόμα μέσα και ετοιμαζόμασταν. Επειδή η Άρυα δεν φεύγει εύκολα έξω, αν υπάρχουν και άλλοι μέσα, δεν επιχείρησα να την κλείσω. Σε κλάσμα δευτερολέπτου είχε βγει και είχε μπαστακωθεί έξω από το ασανσέρ. Τι την τραβάγαμε, τι πήγαμε να την σηκώσουμε. Τίποτα. Είχε βγάλει ρίζες. Λέει «Δεν πάει να καταστραφεί ο κόσμος όλος, εμένα θα με πάρετε μαζί. Τέλος.» Και να σου τα παράπονα και τα γαβγίσματα όταν της λέγαμε να μπει μέσα. Έπεσε και δραματικά στο πάτωμα σαν νεκρή για να μας είναι πιο δύσκολο να την σηκώσουμε… Αυτό συνέβαινε επί 10-15 λεπτά; Μην τα πολυλογώ, ήρθε, θέλαμε δεν θέλαμε. Στο αμάξι μας πήρε τα αυτιά. Γάβγιζε σε ότι σκυλί έβλεπε… Πλέον δεν μπαίνει άνθρωπος στο αμάξι εκτός από εμάς αν είναι η Άρυα μέσα. Εκτός αν θέλει να καταλήξει κουφός.

Φτάνουμε στο ένα μαγαζί. Απαγορεύονται τα σκυλιά λένε. Φεύγουμε, πάμε σε άλλο. Εκεί με το που κάτσαμε σκάει αδέσποτο. Την πιάνω με τα δυο χέρια σαν να κρατάω μπουντρουμόσκυλο και ευτυχώς το άλλο το κακόμοιρο κατάλαβε ότι δεν το ήθελε η Άρυα ούτε σε 10 μέτρα απόσταση και έφυγε. Σκάσανε άλλα 2-3 δεσποζόμενα, τους μίλησε λίγο την γαλλική γλώσσα, και μετά ηρέμησε.

Σε αυτές τις περιπτώσεις η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει το overexposure ή το not-enough exposure. Δηλαδή το γεγονός ότι φρικάρει έξω δεν μπορώ να το αποδώσω με σιγουριά σε κανένα από τα δυο. Κάθε σκύλος διαφέρει.

Γκριφονίζει σίγουρα. Πάντως, όσα γκριφόν έχω δει μέχρι τώρα, κάποιο στραβό είχαν. Δεν ξέρω τι διάολο.

Παραθέτω ένα βίντεο ενδεικτικά, για να δείτε την συμπεριφορά της στο αμάξι.
 

Συνημμένα

  • 6C1A1AD8-744D-45CB-A13C-3DBEBC9AB573.mov
    3.9 MB · Εμφανίσεις: 0

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Σίγουρα υπάρχουν πολλά ημιαιμα Labrador στις φιλοζωικές. Μια κοπέλα από το πανεπιστήμιο υιοθέτησε πριν μερικούς μήνες ένα αρσενικό ημίαιμο Labrador από φιλοζωική, ήταν τεσσάρων μηνών τότε.

Αυτό εδώ είναι το ημίαιμο Labrador που υιοθέτησε η συμφοιτητρια μας 😁😁.

View attachment 120590

View attachment 120592
Best boy
Αυτό φαίνεται πιο πολύ να είναι golden retriever. Τα λαμπραντόρ έχουν πιο κοντή τρίχα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,356 μηνύματα.
Best boy
Αυτό φαίνεται πιο πολύ να είναι golden retriever. Τα λαμπραντόρ έχουν πιο κοντή τρίχα.

Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να ξεχωρίσω τα Golden retriever με τα Labrador. Τα μπερδεύω συνέχεια ειδικά όταν τα Golden έχουν το ίδιο χρώμα με τα Labrador 😅😅
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Λέει «Δεν πάει να καταστραφεί ο κόσμος όλος, εμένα θα με πάρετε μαζί. Τέλος.»
Αποφασισμένη :laugh:

Γκριφονίζει σίγουρα. Πάντως, όσα γκριφόν έχω δει μέχρι τώρα, κάποιο στραβό είχαν. Δεν ξέρω τι διάολο.
Πάντα. Είναι σκυλιά με "τεπεραμεντο"
Σε αυτές τις περιπτώσεις η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει το overexposure ή το not-enough exposure. Δηλαδή το γεγονός ότι φρικάρει έξω δεν μπορώ να το αποδώσω με σιγουριά σε κανένα από τα δυο. Κάθε σκύλος διαφέρει
Κοίτα τώρα σας έριξε και tantrum γιατί κατάλαβε ότι πήγατε να φύγετε χωρίς εκείνη.
Μια ερώτηση, ποιον ακούει περισσότερο; Γιατί ο Ρούντι μου μόνο τον πατέρα μου ακούει, τα άλλα μέλη της οικογένειας μας έχει μόνο για παιχνίδια, χάδια ή λιχουδιές.
Σκάσανε άλλα 2-3 δεσποζόμενα, τους μίλησε λίγο την γαλλική γλώσσα, και μετά ηρέμησε.
Εκεί μπορεί να άρχισαν και αυτά την γκρίνια πρώτα.
Έχει χρονισει η Άρυα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να ξεχωρίσω τα Golden retriever με τα Labrador. Τα μπερδεύω συνέχεια ειδικά όταν τα Golden έχουν το ίδιο χρώμα με τα Labrador 😅😅
Θα σου πω,
Τα golden retriever θα τα θυμάσαι ως τα πιο τριχωτά.
Τα λαμπραντορακια είναι κυρίως κοντοτριχα εκτός λίγο της ουράς τους.

Τα χρώματα των golden retriever είναι από άσπρο (το πιο σπάνιο), το κλασσικό ξανθό, μετά το καφέ, και μετά το κοκκινοκαφε.
Των λαμπραντόρ έχουν: Μαύρο, Καφέ και Ξανθό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,356 μηνύματα.
Αποφασισμένη :laugh:


Πάντα. Είναι σκυλιά με "τεπεραμεντο"

Κοίτα τώρα σας έριξε και tantrum γιατί κατάλαβε ότι πήγατε να φύγετε χωρίς εκείνη.
Μια ερώτηση, ποιον ακούει περισσότερο; Γιατί ο Ρούντι μου μόνο τον πατέρα μου ακούει, τα άλλα μέλη της οικογένειας μας έχει μόνο για παιχνίδια, χάδια ή λιχουδιές.

Εκεί μπορεί να άρχισαν και αυτά την γκρίνια πρώτα.
Έχει χρονισει η Άρυα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Θα σου πω,
Τα golden retriever θα τα θυμάσαι ως τα πιο τριχωτά.
Τα λαμπραντορακια είναι κυρίως κοντοτριχα εκτός λίγο της ουράς τους.

Τα χρώματα των golden retriever είναι από άσπρο (το πιο σπάνιο), το κλασσικό ξανθό, μετά το καφέ, και μετά το κοκκινοκαφε.
Των λαμπραντόρ έχουν: Μαύρο, Καφέ και Ξανθό.
Η κοπέλα αυτή μας είχε πει ότι στην φιλοζωική της είπαν ότι είναι ημίαιμο Labrador, τώρα δεν ξέρω αν έκαναν λάθος από την φιλοζωική και είναι Golden retriever. Πάντως Golden το λέγαμε και μαζί ότι είναι κάπως δύσκολο να βρεις στην Ελλάδα.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Η κοπέλα αυτή μας είχε πει ότι στην φιλοζωική της είπαν ότι είναι ημίαιμο Labrador, τώρα δεν ξέρω αν έκαναν λάθος από την φιλοζωική και είναι Golden retriever. Πάντως Golden το λέγαμε και μαζί ότι είναι κάπως δύσκολο να βρεις στην Ελλάδα.
Κι όμως υπάρχουν ημιαιμα στις φιλοζωικές, κατά καιρούς, σπανίως ομως.
Όπως και να έχει οι δύο φυλές είναι καταπληκτικες για οικογένεια και συντροφιά.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
Μια ερώτηση, ποιον ακούει περισσότερο; Γιατί ο Ρούντι μου μόνο τον πατέρα μου ακούει, τα άλλα μέλη της οικογένειας μας έχει μόνο για παιχνίδια, χάδια ή λιχουδιές.
Την αδερφή μου.

Εκεί μπορεί να άρχισαν και αυτά την γκρίνια πρώτα.
Έχει χρονισει η Άρυα;
Δεν μίλησαν τα άλλα. Στο δεξί τους την είχαν. Η Άρυα θα κλείσει τα 4 φέτος.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Την αδερφή μου.
Τότε μόνο η αδερφή μπορεί να κάνει την δουλειά. Ιδανικά θα έπρεπε να έρχονταν και μαζί σας στις βόλτες.
Δεν μίλησαν τα άλλα. Στο δεξί τους την είχαν. Η Άρυα θα κλείσει τα 4 φέτος.
Τότε καλο είναι να στειρωθεί, θα ηρεμήσει αρκετά.
Θα σε βοηθήσει και στην βόλτα να μην έρχονται από πίσω σας αρσενικά.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
Τότε μόνο η αδερφή μπορεί να κάνει την δουλειά. Ιδανικά θα έπρεπε να έρχονταν και μαζί σας στις βόλτες.
Δεν θα ασχοληθεί με την Άρυα. Πάντως την «εκπαίδευσε» μια χαρά να μην μπαίνει στο δωμάτιό της :laugh: Τώρα και ανοιχτή να είναι όλη μέρα η πόρτα, δεν μπαίνει. Επίσης αν της φωνάξεις «Έλα» όταν είσαι μέσα στο δωμάτιο, ΠΑΛΙ δεν έρχεται.

Το έκανε λέγοντας συνεχώς «Βγες έξω, ΕΞΩ.»
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,356 μηνύματα.
Δεν θα ασχοληθεί με την Άρυα. Πάντως την «εκπαίδευσε» μια χαρά να μην μπαίνει στο δωμάτιό της :laugh: Τώρα και ανοιχτή να είναι όλη μέρα η πόρτα, δεν μπαίνει. Επίσης αν της φωνάξεις «Έλα» όταν είσαι μέσα στο δωμάτιο, ΠΑΛΙ δεν έρχεται.

Το έκανε λέγοντας συνεχώς «Βγες έξω, ΕΞΩ.»

Θεωρώ ότι πρέπει να γίνετε και οι υπόλοιποι πιο σκληροί με την Αρυα ώστε να μάθει να υπακούει στους κανόνες του σπιτιού και να μπορείς να την βγάζεις βόλτα άφοβα. Βέβαια τόσο εγώ όσο και τα υπόλοιπα παιδιά θεωρούμε ότι η στείρωση είναι το πρωτο βήμα που πρέπει να γίνει ώστε να ηρεμήσει.
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω και ήσυχα φιλαράκια, μάγκες του "γλυκού νερού".

Enidryo (18).JPG

Και ο βασιλιάς Αστακός υπό προσωρινό περιορισμό διότι διέπραξε γενοκτονία και μεταφέρθηκε σε ιδιωτικά διαμερίσματα.
Enidryo (8).JPG

Και μια συγκλονιστική στιγμή που για να την καταγράψω παραφύλαγα μέρες και ώρες. Γεννητούρια από ωοζωοτόκο ψαράκι. Αυτά ουσιαστικά εκκολάπτουν τα αυγά τους μέσα τους και γεννούν μικροσκοπικά ψαράκια.
Enidryo (25).JPG

Το "βρεφοκομείο"!
Enidryo (28).JPG
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.
Κοιτάξτε αυτό το μοναδικό λαμπραντορακι!!

(Εν τω μεταξύ βλέποντας τα mannerisms είναι ίδιος ο Ρούντι. Επίσης μόλις συνειδητοποίησα ότι τον έχω παχύνει λιγάκι :laugh::laugh: κοντευουμε τα 40 κιλα, καλό θα ήταν να είναι στα 35-38kg)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το έχω ερωτευτεί αυτό το σκυλί. Πολύ θα ήθελα να υιοθετήσω ένα δεύτερο για παρέα στον Ρούντι αλλά οι γονείς μου θα πάθουν σοκ με δύο μεγάλα σκυλια :laugh:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,865 μηνύματα.
Ασπροπρόσωπο με έχει βγάλει το παλιό μου ροζ παπλωματάκι. Έχει κολλήσει όλη η τρίχα εκεί.
370598008_957165495370323_8711251271677921882_n.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top