Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
σιγά μη βρεις κανέναν να σου κάνει πατητή :tongue:.


ελα μ ντες! σιγα μη βρω.
ολο το πρωι αυτο ψαχνω και ολο δε μου καθεται!

μια θα παει στο νησι, μια κατ' απ' τ' αυλακι καθημερινη και μια στο αλλο το νησι,το πολυ νοτιο. ου να μου χαθει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
αχ μωρε ντου, παλι με προλαβες!;)

τωρα πρεπει να σκεφτω κατι αλλο να γραψω, περα απο το προφανες ασμα...
για να δουμε λοιπον... :hmm:

Brain -->ON
PROCESSING
Thought finished
:whistle:
εγω θελω να μου πληρωνει τον καφε, και το ποτο, και το μαμ και ολα.
και τα σαββατοκυριακα να με πληρωνει και εξτρα, γιατι υπο νορμαλ συνθηκες δουλευω και κουραζομαι... και μετα του κανω και τη χαρη να ΒΓΩ μαζι του.
:whistle:

παμε για κανα καφε?:clapup:

Καλό αυτό . Και εγώ δουλεύω!! Να βρω καμιά φοιτήτρια?? Ή να την πείσω ότι δουλεύω περισσότερο!! Και καμιά μαθήτρια XEXEXEXEE evil.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τις προλαλήσαντες κοπελούδες του φόρουμ, ότι στο πρώτο ραντεβού ΘΕΛΩ να δω έστω την κίνηση και τη διάθεση να πληρώσει ολόκληρο τον λογαριασμό by himself, άσχετα αν θα επιμείνω να πληρώσω τα δικά μου.
Από κει και έπειτα, δεν με ενοχλεί να πληρώνει ο καθένας τα δικά του, αλλά με κολακεύει να αναλαμβάνει και τα δικά μου έξοδα. Αυτά όλα βέβαια ισχύουν ΜΟΝΟ για τον πρώτο καιρό.
Με τον Γιάννη π.χ. που είμαστε τόσα χρόνια μαζί, μια πληρώνει εκείνος (κάτι που γίνεται 9 στις 10 φορές) και πού και πού πληρώνω εγώ για να μην νιώθω ότι τον φέρνω σε δύσκολη οικονομική θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Μμμ...πρώτο ραντεβού απαιτώ τουλάχιστον να κάνει την κίνηση αν μη τι άλλο να πληρώσει....Όχι ότι στέκομαι και κοιτάζω...Έχω βγάλει κι εγώ ήδη το πορτοφόλι μου εννοείται, αλλά περιμένω άρνηση!:P

Στην συνέχεια παίζουν πολλά σενάρια κι αυτό εξαρτάται από την οικονομική δυνατότητα του καθένα μας...Βασικά αυτό που εγώ προτείνω είναι το εν'αλλαξ αυτός ο γύρος δικός σου, ο επόμενος γύρος δικός μου...Βασικά δεν μου αρέσει η εικόνα να ψαχνόμαστε να δώσουμε ακριβώς πόσα χρωστά ο άλλος....Έλεος :P

Όσον αφορά στις σχέσεις μου εκεί είχα τσακωμούς επειδή ο άλλος πλήρωνε συνέχεια....Μάλλον έχω πέσει σε περιπτώσεις :P....Ακόμα και με τον κολλητό μου όταν βγαίνουμε τσακωνόμαστε γιατί πάντα πληρώνει και δεν μου αφήνει ούτε να κεράσω 2nd γύρο ή να πληρώσω σε άλλο μαγαζί!Και ο δικός μου μία από τα ίδια...Και πριν παρεξηγηθώ δεν τους έχω μάθει έτσι, ούτε το έχω απαιτήσει!Νιώθουν ότι προσβάλονται σαν άτομα όταν πρέπει να δεχτούν πίσω λεφτά και δεν κεράσουν την γυναίκα που συνοδεύουν...είτε είναι η κοπέλα τους, είτε απλά μια φίλη τους!:hmm:

Ετσι ειναι ... ισως για αυτο να οφειλετε η κοινωνια ... αλλα εγω δεν νιωθω ανετα ... απλως καποιες φορες δεχομαι να πληρωσει η κοπελα επειδη τα οικονομικα μου ειναι σχεδον πατα χαλια ... Αν ειχα δικια μου δουλεια , λογικα , δεν θα αφηνα ποτε να πληρωνει η αλλη ... μονο σε μακροχρονια σχεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα στα πρώτα ραντεβού να δείξει ότι θέλει να πληρώσει και ότι δεν είναι cheapης... φυσικά και εγώ δεν κάθομαι σαν την κοκονα να περιμένω, κάνω και εγώ την ανάλογη κίνηση, αλλά ως συνήθως στο τέλος πληρώνουν οι άντρες (για την αρχή λέω)...

Τώρα, γενικά, πιστεύω ότι πρέπει να πληρώνουν είτε μισα-μισα είτε "η δική μου η σειρά" και η "δική σου". Αυτάααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ετσι ειναι ... ισως για αυτο να οφειλετε η κοινωνια ... αλλα εγω δεν νιωθω ανετα ... απλως καποιες φορες δεχομαι να πληρωσει η κοπελα επειδη τα οικονομικα μου ειναι σχεδον πατα χαλια ... Αν ειχα δικια μου δουλεια , λογικα , δεν θα αφηνα ποτε να πληρωνει η αλλη ... μονο σε μακροχρονια σχεση
Γι'αυτο είπα ότι πάντα εξαρτάται από την οικονομική κατάσταση του άλλου!Δεν μπορείς να απαιτείς από κάποιον που δεν βγαίνει με τα λεφτά να πληρώνει πάντα αυτός!Μην σου πω ότι δεν απαιτείς καν να πας για καφέ αν δεν έχεις ούτε κι εσύ να πληρώσεις και για τους δυο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Γι'αυτο είπα ότι πάντα εξαρτάται από την οικονομική κατάσταση του άλλου!Δεν μπορείς να απαιτείς από κάποιον που δεν βγαίνει με τα λεφτά να πληρώνει πάντα αυτός!Μην σου πω ότι δεν απαιτείς καν να πας για καφέ αν δεν έχεις ούτε κι εσύ να πληρώσεις και για τους δυο ;)

Και με βάση αυτό να πω, συνεπώς πως είναι δυνατόν να κρίνεις κάποιον όταν δεν ξέρεις την τσέπη του ή τι τον κυνηγάει αφού ΠΡΩΤΗ/ΔΕΥΤΕΡΗ φορά τον βλέπεις σε ραντεβού??? Οι παραδοσιακοί θεσμοί της κοινωνίας μας που δυστυχώς διαινίζονται εύκολα κρίνουν τον άλλον και τον καταδικάζουν χωρίς να κάνουν τον κόπο να δουν την αιτία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεδομένου οτι καλώς ή κακώς υπάρχει η αντίληψη οτι ο άντρας κερνάει στο πρώτο ραντεβού, θα με πείραζε να μην κέρναγε, διότι θα έδειχνε οτι δεν τον καίει και τόσο να με κάνει να νιώσω καλά με κάθε πιθανό τρόπο. Ίσως μάλιστα να νόμιζα οτι παρανόησα και δεν είναι ραντεβού αλλά φιλικό καφεδάκι!
Και μου φαίνεται λίγο χαζό να θεωρείτε οτι είναι θέμα συμφέροντος κλπ. Ούτε αυτουνού θα του λέιψουν μερικά ευρώ ούτε εμένα θα αυξήσουν την οικονομική μου δεινότητα. Είναι μια καθαρά συμβολική κίνηση που θα με κάνει να νιώσω ωραία. Όχι οτι δεν θα υπάρξει 2ο ραντεβού αν κατά τα άλλα είναι αυτό που θέλω, απλά "χάνει πόντους".
Φυσικά δεν περιμένω να κερνάει και στα επόμενα. Αλλά το πρώτο είναι κάτι σαν έθιμο βρε παιδιά. Στα επόμενα, είτε κεράσω εγώ, είτε αυτός, είτε μισά μισα (αν και το τελευταίο μου φαίνεται λίγο γυφτιά δεδομένου οτι ένας καφές κάνει μόλις 2-5 ευρώ. Αν μιλάμε για φαγητό οκ.) δεν μου κάνει και μεγάλη διαφορά. Ίσα ίσα που δεν θα μου άρεσε να κερνάει συνέχεια αυτός.
Βέβαια τώρα πια με το φίλο μου, μετά απο ενάμισι χρόνο ούτε καν υπολογίζουμε ποιός θα πληρώσει :D Όποιος έχει περισσότερα τη δεδομένη στιγμή αυτός πληρώνει και μετά το ξεχνάμε. Απο ένα διάστημα και μετά αυτό είναι κάτι που δεν το προσέχεις καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Εγώ πάντα νοιώθω άβολα όταν ο άλλος θέλει να με κεράσει..ειδικά,όταν πρόκειται για κάποιον,ο οποίος δεν είναι οικονομικά ανεξάρτητος..στην αρχή μάλιστα,αυτός ήταν ο μόνιμος μας καυγάς με τον φίλο μου..ήθελε να με κερνάει κάθε φορά,ενώ δεν δούλευε κι ο ίδιος,μέχρι που του εξήγησα ότι εντάξει,να το κάνεις 1-2 φορές στις τόσες,ok,να το δεχτώ..αλλά απ'τη στιγμή που κι εσένα δεν σου τρέχουν τα λεφτά απ'τα μπατζάκια,δεν υπάρχει λόγος να μην μοιραστούμε τα έξοδα ή να πληρώσει ο καθένας τα δικά του..:)
σίγουρα όμως,κι εγώ πάντα στο 1ο ραντεβού θέλω να δω τον άλλον έστω να κάνει την κίνηση..δεν θέλω όντως να τα πληρώσει όλα αυτός,αλλά θα εκτιμήσω ότι το σκέφτηκε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως προσωπικά (δεν αναφέρομαι σε κάποιον απο εδώ συγκεκριμένα, απλά ξέχασα να το γράψω πιο πάνω) θεωρώ απίστευτα σπαστικούς τους ανθρώπους (άντρες-γυναίκες) που δεν δέχονται ένα κέρασμα με τίποτα, λες και θα τους πέσει η μύτη, και κάνουν μέχρι και καυγά μην τυχόν και πληρώσει ο άλλος και τους ρίξει την αξιοπρέπεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ίσως μάλιστα να νόμιζα οτι παρανόησα και δεν είναι ραντεβού αλλά φιλικό καφεδάκι!
χμου. μόνο εμένα μου φαίνεται λογικό η αντιμετώπιση και στις δύο περιπτώσεις να είναι η ίδια; :redface: και δεν εννοώ από τη μεριά της κοπέλας (αν και συνακόλουθα καταλήγει κι εκεί η σκέψη μου), αλλά πρωτίστως από την πλευρά του αγοριού. εγώ τουλάχιστον το ίδιο πράττω είτε βγω για "ραντεβού", είτε "φιλικά".

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πάντως προσωπικά (δεν αναφέρομαι σε κάποιον απο εδώ συγκεκριμένα, απλά ξέχασα να το γράψω πιο πάνω) θεωρώ απίστευτα σπαστικούς τους ανθρώπους (άντρες-γυναίκες) που δεν δέχονται ένα κέρασμα με τίποτα, λες και θα τους πέσει η μύτη, και κάνουν μέχρι και καυγά μην τυχόν και πληρώσει ο άλλος και τους ρίξει την αξιοπρέπεια.
άλλο αυτό πάλι... ειδικά όταν τύχει καμμιά φορά και βγω με φιλική παρέα των γονιών μου, θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί όταν φτάνει το πλήρωμα του... λογαριασμού. φωνές, αναψοκοκκινισμένες φάτσες, θιγμένοι ανδρισμοί :P, ιπτάμενα χαρτονομίσματα (τσακώνουμε κανένα στα μουλωχτά :D) κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Και με βάση αυτό να πω, συνεπώς πως είναι δυνατόν να κρίνεις κάποιον όταν δεν ξέρεις την τσέπη του ή τι τον κυνηγάει αφού ΠΡΩΤΗ/ΔΕΥΤΕΡΗ φορά τον βλέπεις σε ραντεβού??? Οι παραδοσιακοί θεσμοί της κοινωνίας μας που δυστυχώς διαινίζονται εύκολα κρίνουν τον άλλον και τον καταδικάζουν χωρίς να κάνουν τον κόπο να δουν την αιτία!

βασικά για το πρώτο ραντεβού με κάλυψε η απάντηση της Μισέλ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Κερνάω εγώ.Φυσικά αν επιμείνει πολύ,τι να κάνω...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πάντως προσωπικά (δεν αναφέρομαι σε κάποιον απο εδώ συγκεκριμένα, απλά ξέχασα να το γράψω πιο πάνω) θεωρώ απίστευτα σπαστικούς τους ανθρώπους (άντρες-γυναίκες) που δεν δέχονται ένα κέρασμα με τίποτα, λες και θα τους πέσει η μύτη, και κάνουν μέχρι και καυγά μην τυχόν και πληρώσει ο άλλος και τους ρίξει την αξιοπρέπεια.

δεν θεωρώ ότι είναι τόσο πολύ θέμα αξιοπρέπειας..τουλάχιστον,όσον αφορά εμένα,αυτό δεν έχει καμία σχέση..σίγουρα αν ο άλλος θέλει να πληρώσει,ε δεν θα τον δείρω κιόλας..θα το δεχτώ ευγενικά και θα μ'αρέσει κιόλας..απλά,αν αυτό γίνεται σε συνεχόμενη βάση,εγώ προσωπικά,νοιώθω άβολα..με πιάνουν οι ντροπές μου μάλον...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλά αμα κάποιος θέλει να κερνάει συνέχεια μάλλον του αρμόζει η παροιμία:
"Είπαν της γριάς να χ#σει κι αυτή ξεκ####στηκε"
:P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
καλώς ή κακώς υπάρχει η αντίληψη οτι ο άντρας κερνάει στο πρώτο ραντεβού
Αυτές και πολλές άλλες μας κρατάνε πίσω.
Για μένα δεν είναι θέμα λεφτών. όπως λέτε αλλά είναι θέμα του πότε τελικά θέλουμε ισότητα?? Η ισότητα σημαίνει και ίση συμπεριφορά και με βάση τα παραπάνω και εγώ θα ήθελα να με κεράσει η κοπέλα στο πρώτο ραντεβού! Δεν μπορώ να καταλάβω την διαφοροποιήση που υπάρχει όποτε μας συμφέρει!!!

Να σας πω δεν πιστεύω ότι τα δύο φύλλα είναι ίσα. Υπάρχουν διαφορές που δεν μπορούν να εξισωθούν. Αλλά σε μια κοινωνία με ένα φεμινιστικό κίνημα που πασχίζει να αποδείξει ότι δεν έχουν οι γυναίκες να ζηλέψουν τίποτα από τους άνδρες (και ίσως είναι και καλύτερες) για να δω επί του συνόλου.

Και ούτε το κέρασμα είναι πρόβλημα για μένα. Αλλά η προκατάλυψη αλλά και η ετοιμότητα και η ευκολία που έχουμε στο να "καταδικάσουμε" ή "να αφαιρέσουμε πόντους" (την έκφραση χρησιμοποιώ michelle). Και γιατί για μια παροχειμένη αντίληψη.

Το πιο σωστό το θέλετε? Να κεράσει μία ο ένας και μία ο άλλος για να υπάρξει και δεύτερη ευκαιρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Σε έχει πιάσει το φαλοκρατικό σου ε; (πλάκα κάνω, μην πλακωθούμε και χωρίς λόγο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Παιδιά έλεος με το θέμα της ισότητας..με την ίδια λογική πάρτε τα ξεσκονόπανα να καθαρίζετε το σπίτι που μένετε με την συμβία σας..
μην αρχίσει κανείς να λέει διάφορα επί τούτου..πηγαίνετε στο αντίστοιχο θέμα με τις δουλειές του σπιτιού και δείτε τι απάντησαν ή τι άφησαν να εννοηθεί οι περισσότεροι..
Προσπαθούμε νε είμαστε ίσοι αλλά δεν είμαστε ίδιοι..
και όχι δεν το θεωρώ κακό να κεράσει το πρώτο ραντεβού ο άντρας και ναι θα μου έκανε άσχημη εντύπωση αν δεν έκανε καμία κίνηση..και δε μιλάω να τον πάς σε εστιατόριο που με το που μπαίνεις πληρώνεις 100 ευρώ..μιλάμε για έναν καφέ ρε παιδί μου..σιγά το big deal..
Δεν κρίνεις συνολικά τον άλλον μόνο από αυτό..αλλά στην αρχή τέτοιες μικρές λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Το πιο σωστό το θέλετε? Να κεράσει μία ο ένας και μία ο άλλος για να υπάρξει και δεύτερη ευκαιρία!

Μα αυτό είπα. Αλλά την πρώτη φορά να κεράσει ο άντρας και τη 2η εγώ. Πού ακριβώς είναι το κακό ή το αντίθετο με την ιδέα της ισότητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη Michelle.Νομίζω είναι καλύτερο να κεράσει πρώτος ο άντρας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top