Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Μια χαρά είναι η οθόνη, μη μασάς. Πάντως αν πηγαίνεις για το g2, θα σου έλεγα να σκεφτείς το g3. Η τιμή του πέφτει καθημερινά και αν περιμένεις ακόμα λίγο θα πετύχεις την καλύτερη αγορά. Την έχουμε δεί εξάλλου την ιστορία με την lg και την πτώση των τιμών. Όσον αφορά τα specs είναι τρομερό, φοράει snap 801 χρονισμένο στα 2.5ghz. Φυσικά και θα πάρεις την έκδοση των 16gb, ούτε που να το σκεφτείς να δώσεις 120€ παραπάνω για τα 32gb. Το κινητό δέχεται sd card, την οποία μπορείς να την προμυθευτείς πολύ φτηνά. Τα 2gb ram είναι υπερ-αρκετά, πολύ δύσκολα θα τα γεμίσεις. Αν δεν επείγει λοιπόν η αγορά του κινητού, συνιστώ να περιμένετε 2 μήνες και να το πάρετε σε τιμή κάτω των 300€. (Αν και τώρα είναι το καλύτερο vfm)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Μια χαρά είναι η οθόνη, μη μασάς. Πάντως αν πηγαίνεις για το g2, θα σου έλεγα να σκεφτείς το g3. Η τιμή του πέφτει καθημερινά και αν περιμένεις ακόμα λίγο θα πετύχεις την καλύτερη αγορά. Την έχουμε δεί εξάλλου την ιστορία με την lg και την πτώση των τιμών. Όσον αφορά τα specs είναι τρομερό, φοράει snap 801 χρονισμένο στα 2.5ghz. Φυσικά και θα πάρεις την έκδοση των 16gb, ούτε που να το σκεφτείς να δώσεις 120€ παραπάνω για τα 32gb. Το κινητό δέχεται sd card, την οποία μπορείς να την προμυθευτείς πολύ φτηνά. Τα 2gb ram είναι υπερ-αρκετά, πολύ δύσκολα θα τα γεμίσεις. Αν δεν επείγει λοιπόν η αγορά του κινητού, συνιστώ να περιμένετε 2 μήνες και να το πάρετε σε τιμή κάτω των 300€. (Αν και τώρα είναι το καλύτερο vfm)

Ναι ρε συ αλλά λένε ότι πολλές φορές λόγω της οθόνης του το G3 έχει lag και υπερθερμένεται εύκολα. Βασικά και εγώ το διαπίστωσα όταν πήγα σε ένα μαγαζί και το επιασα στα χέρια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.
Ναι αλλα μακροπροθεσμα ειναι κακη επενδυση να παρεις τηλεφωνο γενιας 2014 με 2GB και πιστευω οτι γενικα η 16αρα εκδοση ειναι απλα ενα τρικ ωστε ολοι να αγορασουν την 32αρα.
Αμα το πάμε μακροπρόθεσμα θέλουμε 64 bitους επεξεργαστές. Κάθε χρονο βγαίνουν διάφορα, σύγκριση εδώ και τώρα κάνουμε. Αμα η RAM αρχίζει να ξεφεύγει απο 3 GB ποιός ο λογος για κινητό/smartphone... (γενικότερες παρατηρήσεις :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρξ Βεμπερ

Νεοφερμένος

Ο Μαρξ Βεμπερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
εγω με ενα 1 gh διπυρηνο και 1 gb ram την κανω την δουλεια μου και πολυ ανετα !Τι να την κανετε την ραμ θα τρεξετε autocad? :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Ναι ρε συ αλλά λένε ότι πολλές φορές λόγω της οθόνης του το G3 έχει lag και υπερθερμένεται εύκολα. Βασικά και εγώ το διαπίστωσα όταν πήγα σε ένα μαγαζί και το επιασα στα χέρια μου.
Υπερθερμαίνεται όταν κάνεις για πολλή ώρα βαριά χρήση και λογικό είναι. Με τα τελευταία updates έχει περιοριστεί σημαντικά το πρόβλημα. Το s4 όταν πρωτοβγήκε ζεματούσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Περιμενετε να βγει το Nexus 6. Περα απο το οτι μπορει να σας αρεσει, θα ειναι αισθητα φθηνοτερο γιατι το προωθει η γοογλε και θα παρασυρει προς τα κατω και τις τιμες των υπολοιπων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Περιμενετε να βγει το Nexus 6. Περα απο το οτι μπορει να σας αρεσει, θα ειναι αισθητα φθηνοτερο γιατι το προωθει η γοογλε και θα παρασυρει προς τα κατω και τις τιμες των υπολοιπων

Ξέρουμε περίπου πότε θα κυκλοφορήσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ξέρουμε περίπου πότε θα κυκλοφορήσει?

Δεν εχει δοθει στη δημοσιοτητα ακριβης ημερομηνια κυκλοφοριας αλλα πιστευουν οτι μεχρι μεσα Νοεμβριου θα κυκλοφορησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Samsung galaxy core; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

Κανενα απο τα τρια, ψαξε για αλλες επιλογες. Ειναι σχεδον βεβαιο οτι μετα απο λιγο καιρο θα εχεις lag
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Τελικά θα επιλέξω μάλλον το s galaxh mini 4, ελπίζω να είναι καλύτερο αυτό το μοντέλο από τα προηγούμενα... Το lag σημαίνει να κολλήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τελικά θα επιλέξω μάλλον το s galaxh mini 4, ελπίζω να είναι καλύτερο αυτό το μοντέλο από τα προηγούμενα... Το lag σημαίνει να κολλήσει;

Καλυτερη επιλογη το S4 mini, οπως επισης πολυ καλη επιλογη στα λεφτα αυτα ειναι και το LG G2 mini
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Καλό είναι το S4 mini, μόνο η μπαταρία δεν είναι και πολύ καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Δηλαδή με μια μέτρια χρήση ίντερνετ, γιατί δεν πολυμπαίνω ίντερνετ από κινητό, πόσο κρατάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Koίτα εγώ το χρησιμοποιώ πολύ λίγο, ουσιαστικά μόνο τηλέφωνα και μηνύματα. Ιnternet καθόλου έως ελάχιστο. Και κρατάει μία μέρα...Το περίεργο είναι όμως ότι δεν είναι ''σταθερή'' η μπαταρία. Δηλαδή ενώ η χρήση που του κάνω είναι περίπου η ίδια καθημερινά μπορεί μια μέρα η μπαταρία να πέφτει αρκετά γρήγορα (μου έχει τύχει και 10% ανά ώρα) και άλλες φορές κρατάει πολύ καλύτερα και μου βγάζει και 2 μέρες οριακά. Πάντως είχα συνηθίσει το παλιό μου (ένα Sony που κράταγε 3 μέρες ξέρω γω) και μου κακοφάνηκε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
χμμμμ κατάλαβα..κι εγώ χρήση ίντερνετ ελάχιστα κάνω, αλλά αυτό με την μπαταρία θα το κοιτάξω πριν αποφασίσω ποιο θα πάρω τελικά, θενκς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Γενικότερα πάντως είμαι ευχαριστημένη! Καλή αγορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παιδια τι λέτε;
Lg g2 ή Huawei Ascend P7 ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top