Κι αν σε απατούσε με άτομο του ιδίου φύλου;

Τι θα σας ενοχλούσε περισσότερο

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Η κοπέλα σου με άλλον;

    Ψήφοι: 14 24.6%
  • Η κοπέλα σου με άλλη κοπέλα;

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Ο άντρας σου με άλλη;

    Ψήφοι: 22 38.6%
  • Ο άντρας σου με άλλον;

    Ψήφοι: 8 14.0%
  • Ο κουμπάκιας δεν αγχώνετε για τίποτα!!!!

    Ψήφοι: 12 21.1%

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Άλλωστε κατ'εμε η "μαγκιά" είναι στο να έχεις όσο το δυνατόν πιο ελεύθερο τον άλλον και να μην ΘΕΛΕΙ να πάει με άλλη. ;)

Δε διαφωνώ σε αυτό που λες,αλλά αυτό ισχύει για τους εν δυνάμει "απατητές"(:))....
Υπάρχει όμως και η κατηγορία αυτών που λειτουργούν με το σκεπτικό "δεν κάνω ό,τι δε θέλω να μου κάνουν..." και ""απαιτώ" να μου φέρονται όπως τους φέρομαι, αλλιώς τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία"...Καμία φορά δηλ. εξαρτάται και από το σύστημα αξιωμάτων που θέτει ο καθένας για τον εαυτό του, οπότε λογικό και επόμενο είναι να αναζητά το αντίστοιχο στο πρόσωπο του άλλου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δε διαφωνώ σε αυτό που λες,αλλά αυτό ισχύει για τους εν δυνάμει "απατητές"(:))....
Υπάρχει όμως και η κατηγορία αυτών που λειτουργούν με το σκεπτικό "δεν κάνω ό,τι δε θέλω να μου κάνουν..." και ""απαιτώ" να μου φέρονται όπως τους φέρομαι, αλλιώς τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία"...Καμία φορά δηλ. εξαρτάται και από το σύστημα αξιωμάτων που θέτει ο καθένας για τον εαυτό του, οπότε λογικό και επόμενο είναι να αναζητά το αντίστοιχο στο πρόσωπο του άλλου!:)
Μα κι εγώ έτσι λειτουργώ. Δεν κάνω ο,τι δεν θέλω να μου κάνουν. Αυτό μεταφράζεται σε:
1. Δεν πάω με άλλον, διότι θα με πειράξει να πάει ο φίλος μου
2. Ααααν βρεθεί κάποιος που να τον ποθήσω τόσο σεξουαλικά ώστε να μην μπορέσω να συγκρατηθώ θα ήθελα να το πω στον φίλο μου και να πάω μετά μαζί του, χωρίς να αναγκαστώ να τον κοροιδέψω.
3. Στην παραπάνω περίπτωση, δεν θα ήθελα να χάσω την υπέροχη σχέση μου επειδή βρέθηκε αυτός ο κάποιος.

Οπότε έτσι συμπεριφέρομαι κι εγώ στη σχέση μου. Δεν σημαίνει οτι δεν έχω πρόβλημα να πάει με άλλη, ή οτι δεν με ενοχλεί καθόλου. Απλά ΑΑΑΝ μια στις 100 θέλει τόσο πολύ να κάνει σεξ με κάποια, ε δεν θα χαλάσω και τη σχέση μου γι'αυτό. Και θα ήθελα να μου το πει απο πριν αν είναι εφικτό, ώστε να μην μου πει ψέματα ούτε στιγμή. Είναι κάτι που το θεωρώ ανθρώπινο.
Προσοχή: Δεν μιλάω για ελεύθερη σχέση, ούτε να γίνεται κάτι τέτοιο συχνά. Άλλωστε μέχρι τώρα όλα τα παραπάνω είναι στη θεωρία, δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο ούτε σε μένα ούτε σε εκείνον. Αλλά ΑΑΑΑΑΝ βρε παιδί μου συμβεί μια τέτοια εξαιρετική περίπτωση που δεν θα μπορεί να αντισταθεί με τίποτα ε θα το μοιραστούμε όπως οτιδήποτε άλλο και προτιμώ να νιώθω οτι "του έδωσα την άδεια" παρά οτι με κορόιδεψε και μου το είπε μετά απο τις τύψεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Μα κι εγώ έτσι λειτουργώ. Δεν κάνω ο,τι δεν θέλω να μου κάνουν. :)

Επί της ουσίας δε διαφωνούμε σε κάτι...Μόνο στα διαφορετικά αξιώματα που έχει θέσει η καθεμιά μας για τις σχέσεις! Ασχετα αν δεν συμφωνούν οι "επιτρεπόμενες και μη τακτικές "μας, το ρεζουμέ είναι το ίδιο πάνω κάτω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Αυτό γιατί εγώ το έχω διαβάσει κάπου αλλού :hmm: :P

κι εμενα γνωστο μου φαινεται.... :hmm: :hmm: :hmm:
ναι ρε σεις...στο κοσμοπολιταν...το ξεχασα....¨
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αυτό που εννοώ είναι να μου το πει αμέσως μετά. Ή και αμέσως πριν, γιατί όχι; Του στυλ "Μπορώ σε παρακαλώ να κάνω σεξ με μια που γνώρισα και θα ήθελα πολύ να το κάνω;". Το ίδιο θα του έλεγα και εγώ σε ανάλογη περίπτωση. Αρκεί όπως είπα να είναι κάτι ΠΟΛΥ σπάνιο.

Λοιπον παντα ειχα την εντυπωση οτι εισαι υπερβολικα εγκεφαλικη.

Τωρα επιβεβαιωθηκα.

Ελπιζω να μην το παρεις στραβα... Δεν το λεω σαν ελαττωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπον παντα ειχα την εντυπωση οτι εισαι υπερβολικα εγκεφαλικη.

Τωρα επιβεβαιωθηκα.

Ελπιζω να μην το παρεις στραβα... Δεν το λεω σαν ελαττωμα.
Ευχαριστώ Χακούνα μου :) :redface:
Δεν το παίρνω αρνητικά :) Ακόμα κι αν το εννοούσες αρνητικά εμένα θετικό μου φαίνεται :) :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Το κέρατο είναι κέρατο είτε γίνει με ατομο ιδιου φύλου έιτε με αλλου. Το προβλημα είναι οτι αν γίνότανε πχ στην περιπτωσή μου με αλλη γυναίκα θα ενιωθα λίγη απέναντί του(δλδ οτι εγω κατι δεν του εδινα που του εδωσε αυτή). Ενώ αν πήγαινε με άντρα θα σήμαινε οτι δεν ξέρει τι θέλει και πως απλά ως τότε δεν του είχε τύχει να κάνει κάτι τέτοιο. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει σε καμιά περίπτωση οτι θα τον συγχωρούσα και όλα οκ! Θα ένιωθα το ίδιο χαλια και απατημένη, ίσως και περισσότερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Η απιστία με απασχολεί όχι με ποιον έγινε.
Το θέμα αν θα με ενοχλούσε να με απατήσει ο φίλος μου με άλλον, έχει να κάνει μάλλον με γυναικεία ματαιοδοξία, και αντίστοιχα σε περίπτωση άντρα απατημένου με αντρικό εγωισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Με ατομο του ιδιου φυλλου? Χχμμμ.. Να σκεφτω.. :hmm::hmm:

Φρικη.. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Το κέρατο είναι κέρατο είτε γίνει με ατομο ιδιου φύλου έιτε με αλλου. Το προβλημα είναι οτι αν γίνότανε πχ στην περιπτωσή μου με αλλη γυναίκα θα ενιωθα λίγη απέναντί του(δλδ οτι εγω κατι δεν του εδινα που του εδωσε αυτή). Ενώ αν πήγαινε με άντρα θα σήμαινε οτι δεν ξέρει τι θέλει και πως απλά ως τότε δεν του είχε τύχει να κάνει κάτι τέτοιο. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει σε καμιά περίπτωση οτι θα τον συγχωρούσα και όλα οκ! Θα ένιωθα το ίδιο χαλια και απατημένη, ίσως και περισσότερο..

ακρυβος ετσι θα ενιωθα κ εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Θα το προτιμουσα,τουλαχιστον δεν θα εμπαινα σε διαδικασια συγκρισης με την αλλη,τι παραπανω εχει και λοιπα,ενω αν πηγαινε με αντρα θα λεγα οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
πωπω θα ξενέρωνα την ζωή μου χαχα
μακριά από μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Θα το προτιμουσα,τουλαχιστον δεν θα εμπαινα σε διαδικασια συγκρισης με την αλλη,τι παραπανω εχει και λοιπα,ενω αν πηγαινε με αντρα θα λεγα οκ

:confused: Ok! Οπως το πάρει κανείς!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μακρια απο εμας :P εννοω θα μου ερχοταν πολυ ξαφνικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Η ιδέα να μπω στο σπίτι/δωμάτιο και να την βρω με άλλη γυναίκα, μου αρέσει! Αρκεί να μου επιτρέψουν να βλέπω η ακόμα καλύτερα να συμμετέχω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
''... και τι βλέπω; Την δικιά μου με άλλη!''
Το 'βλεπες. Το 'παιξες;;


Δεν μπορούσα να το κρατήσω για τον εαυτό μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η ιδέα να μπω στο σπίτι/δωμάτιο και να την βρω με άλλη γυναίκα, μου αρέσει! Αρκεί να μου επιτρέψουν να βλέπω η ακόμα καλύτερα να συμμετέχω! :D

Χαχα... Ειναι ευκαιρια ζωης εδω που τα λεμε, αλλα δεν παυει α τσιμπαει καπως στην καρδια το ολο πραγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Απο το να είναι με άλλο τσολι, θα το προτιμούσα. Το πιστεύω. Γιατί με το κέρατο με άλλη μου έπεσε η αυτοπεποίθηση και μπήκα (άθελά μου) σε διαδικασία σύγκρισης (εντάξει, είμαι καλύτερη *smug*). Άμα ήταν με αρσενικό, δεν θα είχα τέτοιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αμα την πιασεις με αλλη γυναικα θεωρητε φαντασιωση??:redface::worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αμα την πιασεις με αλλη γυναικα θεωρητε φαντασιωση??
Κοίτα, αν την πιάσεις με άλλη δεν σημαίνει ότι περιμένουν και έναν τρίτο. Μπορεί να περνάνε καλά και μόνες τους.
Προσωπικά δεν το θεωρώ ως απιστία, ειδικά εάν η κοπέλα είναι straight (that is, δεν υπάρχει περίπτωση να αναπτύξει ιδιαίτερα συναισθήματα).

Σαφέστατα και το προτιμώ από τον να πάει με τον κάθε τυχαίο. Στην πρώτη περίπτωση απλώς παίρνει αυτά που δεν μπορεί να της προσφέρει ένας άντρας.

Στην δεύτερη περίπτωση έχει φύγει, εφόσον μπορεί και καλύπτεται από οτιδήποτε έχει δύο χέρια, δύο πόδια κι ένα ματζαφλάρι, και κατά πάσα πιθανότητα την ήθελε μόνο για την πηδήξει. Αυτά τα κάνω κι εγώ, με την διαφορά ότι (1) τα κάνω και για την δική της ικανοποίηση (όχι μόνο την δική μου) και (2) πέρα από ερωτικός σύντροφος είμαι και σύντροφος (σκέτο), που θα την αντιμετωπίσει όπως αρμόζει σε μια Γυναίκα κι όχι σε μια χαζογκόμενα.
Αν δεν εκτιμά το (1) και το (2), εγώ δεν έχω λόγο να σπαταλώ τον πολύτιμο χρόνο μου για αυτή.

Bottom line: τουλάχιστον στον τομέα των ανδρών, προτιμώ να είμαι κάτι special για την κοπέλα μου, γι' αυτό και καλύτερα να κάνει κάτι με μια γυναίκα, η οποία μπορεί να προσφέρει πράγματα που δεν μπορώ να προσφέρω εγώ, παρά με άντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top