• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κολονοσκόπηση και μέθη

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,763 μηνύματα.
Ξεκίνησα το Effecol-PREP.
Περιέργως το περίμενα χειρότερο. Δεν έχει έντονη γεύση.
Είμαι στο πρώτο μπουκάλι ακόμα, ένα ποτήρι έμεινε και το τελειώνω το 1ο λίτρο μπουκάλι.

Δεν ξέρω τι άποψη θα έχω γι' αυτό μέχρι το 4ο μπουκάλι! :'(
Καλο κουραγιο...Η καθαριωτης ειναι μιση αρχοντια.
Ε πινε και καμια γουλια καφε , σουρωμενη πορτοκαλαδα να σου φτιαχνει την γευση.
Αυτα τα κολπα τα εκανε το κοριτσι το touvlo και τα πηγε καλα.
Συμπασχω ..εκαψα τον πήχη μου με βραστο νερο και τον εχω με γαζες ..οπως ο γαλλος στην eurovision. Γαμω την αβολεψια.

1715782818788.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,117 μηνύματα.
Καλο κουραγιο...Η καθαριωτης ειναι μιση αρχοντια.
Ε πινε και καμια γουλια καφε , σουρωμενη πορτοκαλαδα να σου φτιαχνει την γευση.
Αυτα τα κολπα τα εκανε το κοριτσι το touvlo και τα πηγε καλα.
Συμπασχω ..εκαψα τον πήχη μου με βραστο νερο και τον εχω με γαζες ..οπως ο γαλλος στην eurovision. Γαμω την αβολεψια.

Οι οδηγίες μου λένε μόνο νερό ή χαμομήλι από τις 14:00 σήμερα.
Περαστικά!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,763 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,117 μηνύματα.
Ναι αν γίνεται, αύριο βράδυ ή πιτόγυρα ή γερή δόση sushi θα πάρω!!
Για μεσημέρι αν γίνεται θα φάω τίποτα noodles που έχω, μη μας λένε και αχάριστους. :rockon:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,763 μηνύματα.
Ναι αν γίνεται, αύριο βράδυ ή πιτόγυρα ή γερή δόση sushi θα πάρω!!
Για μεσημέρι αν γίνεται θα φάω τίποτα noodles που έχω, μη μας λένε και αχάριστους. :rockon:
ναι ναι ετσι ... VIP γευμα ..πρωτα κατι ευγενικο για το αδειο στομαχι και μετα το ''καψιμο''

1715784350652.png

1715784441597.png


 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ξεκίνησα το Effecol-PREP.
Περιέργως το περίμενα χειρότερο. Δεν έχει έντονη γεύση.
Είμαι στο πρώτο μπουκάλι ακόμα, ένα ποτήρι έμεινε και το τελειώνω το 1ο λίτρο μπουκάλι.

Δεν ξέρω τι άποψη θα έχω γι' αυτό μέχρι το 4ο μπουκάλι! :'(
απόψε έχεις πάρτυ!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,117 μηνύματα.

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
η μπανάνα πάντως τόσες μέρες πριν, δε
Για μεσημέρι αν γίνεται θα φάω τίποτα noodles
τι λαχτάρησες και συ βρε φουκαρά! Χαράς το φαϊ! Εδώ το τρώνε όλα τα αραβάκια παντού. Τα σπάνε ξερά και όλη μέρα μασουλάνε, σαν πατατάκια. Βλέπεις, ό,τι δεν έχει γουρούνι, είναι υγιεινό! Χαλάλ! Εμένα και να μου τα χάριζαν, δεν θα τά τρωγα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τελειώνω το 2ο μπουκάλι και έχω πάει μόνο 2 φορές! :hmm:
είναι 6.10 περίπου. Η νύχτα είναι μεγάααααλη!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,117 μηνύματα.

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Νύχτα ξελογιάστρα, όμορφα τα άστρα και οι ουρανοί! :paladin:
εμένα το πάρτυ ξεκίνησε όταν είχε τελειώσει το ...μπεκροπότι του καθαρτικού. Αφού έλεγα, δε με πιάνει. Και αρχίσει ένα γρρρρρ, γρρρρρ . Ευτυχώς σε 4 ώρες τελείωσε το ...πάρτυ.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,117 μηνύματα.
εμένα το πάρτυ ξεκίνησε όταν είχε τελειώσει το ...μπεκροπότι του καθαρτικού. Αφού έλεγα, δε με πιάνει. Και αρχίσει ένα γρρρρρ, γρρρρρ . Ευτυχώς σε 4 ώρες τελείωσε το ...πάρτυ.
Σήμερα γράφουμε ιστορία για τον κώλο (ή το κόλον; ) του Scandal, να μαθαίνουν οι επόμενοι!!
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Τελειώνω το 2ο μπουκάλι και έχω πάει μόνο 2 φορές! :hmm:
Καλά...καλά...:P

Εγώ λέω να μας πεις γεια, από τώρα...γιατί θα σε χάσουμε απότομα από τους δέκτες μας και θ' αργήσουμε να σε ξαναδούμε...
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,117 μηνύματα.
Για την ιστορία, πήρα τρία μπουκάλια του 1.5 λίτρου νερό, αφαίρεσα με ζυγαριά το μισό λίτρο και με χωνί ρίχνω τη σκόνη των φακέλων. Για 4ο μπουκάλι θα χρησιμοποιήσω ένα από τα χρησιμοποιημένα, το γέμισα ήδη νερό και το έβαλα κι αυτό στο ψυγείο. Διάβασα στο net ότι κατεβαίνει πιο εύκολα παγωμένο το υγρό.

ΥΓ: Μα τι άλλο να βγάλω, χθες με υγρές σούπες ήμουν και χυμό μήλο!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.
Thanks παιδιά!
Χαμομήλι πίνω μόνο αυτό σε φακελάκια, συνεπώς δεν αφήνει υπολείμματα.
Σε λίγο θα βγω να πάρω τα φάρμακα και σούπες Knorr για σήμερα και αύριο.

Θέλω να σας ρωτήσω και κάτι τελευταίο, θα με σώσετε αν ξέρετε.
Στις οδηγίες για αύριο λέει μόνο "μαύρο καφέ".

Υπάρχουν κάψουλες στο σούπερ μάρκετ για κάτι τέτοιο, για Nespresso;
View attachment 132593
Μπορείτε να μου προτείνετε 2 - 3 προιόντα από Σκλαβενίτη (κάψουλες) ;
Εννοεί - σίγουρα - χωρίς γάλα, αλλά και ΧΩΡΙΣ ζάχαρη, σωστά;
Η ζαχαρη δεν πειραζει..εγω ανετα επινα και ανετα μου το ειπε ο γιατρος να πινω.Καφες ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ που αφηνει κατακαθια...για εσπρεσο δεμν ξερω..ανα φηνει κατακαθια οχι,αν δεν αφηνει οκ.
Ρε συ Πετρο λυσσε μου μια απορια.Ο γιατρος που θα πας δεν σου εδωσε λιστα με το τι να τρως και τι να πινεις,ποσες μερες πριν..την διαιτα της εβδομαδας κλπ; Διοτι και μια βδομαδα πριν κανουμε διαιτα..απαγορευονται οσπρια,ξηροι καρποι .λαχανικα ιδιαιτερα πρασινα κλπ.
Τι σκατα;
Παργματικα λυσε μου αυτην την απορια..διοτι οιγ ιατροι δινουν ή στελνουν μεηλ με ολα οσπα ρπεπει να κανουμε ηδη μια βδομαδα πριν..και αναλυτικτατα τι 3 μερες πριν,τι μια ημερα πριν κλπ.
Εσενα τι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξεκίνησα το Effecol-PREP.
Περιέργως το περίμενα χειρότερο. Δεν έχει έντονη γεύση.
Είμαι στο πρώτο μπουκάλι ακόμα, ένα ποτήρι έμεινε και το τελειώνω το 1ο λίτρο μπουκάλι.

Δεν ξέρω τι άποψη θα έχω γι' αυτό μέχρι το 4ο μπουκάλι! :'(
Αυτο ειναι το καινουργιο προιον που ειναι πολυ πτιο λαιτ απο ταπαλιοτερα και πολυ ευκολο στην καταποση.,σαν λεμοναδα..ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ,Στο λεω διοτι αυτο μου εδωσε και εμενα ο γιατρος και ενω ειχα κανει τα παντα ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ....αλλα με τα αλλα φαρμακα που σε πηγαινε 3 και 2 :hehe: ,τοτε ειχα καθαρισει τελεια...με αυτο που πηρες και εσυ θα ΠΡΕΠΕΙ να την ξανακανωσακριβως διοτι δεν καθαρισσ καλα πριν.Βεβαι την 3η φορα ειχα καθαρισει..αλλα δνε με επιασε η μεθη..παλι με εφφεκολ..αλλα ξεκινησα 3 μερες πριν τα φαρμακα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,117 μηνύματα.
Η ζαχαρη δεν πειραζει..εγω ανετα επινα και ανετα μου το ειπε ο γιατρος να πινω.Καφες ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ που αφηνει κατακαθια...για εσπρεσο δεμν ξερω..ανα φηνει κατακαθια οχι,αν δεν αφηνει οκ.
Ρε συ Πετρο λυσσε μου μια απορια.Ο γιατρος που θα πας δεν σου εδωσε λιστα με το τι να τρως και τι να πινεις,ποσες μερες πριν..την διαιτα της εβδομαδας κλπ; Διοτι και μια βδομαδα πριν κανουμε διαιτα..απαγορευονται οσπρια,ξηροι καρποι .λαχανικα ιδιαιτερα πρασινα κλπ.
Τι σκατα;
Παργματικα λυσε μου αυτην την απορια..διοτι οιγ ιατροι δινουν ή στελνουν μεηλ με ολα οσπα ρπεπει να κανουμε ηδη μια βδομαδα πριν..και αναλυτικτατα τι 3 μερες πριν,τι μια ημερα πριν κλπ.
Εσενα τι;
Ναι καλέ έχω τέτοιες οδηγίες, σαν αυτές που έβαλε η Himela.
Τις είχα διαβάσει αλλά δεν μου είχε μείνει το "3 μέρες πριν", μου είχε μείνει το "την παραμονή".
Έτσι τη Δευτέρα που άνοιξα το pdf να δω τις οδηγίες είχα φάει ήδη τη μπανάνα και το κουλούρι. :/:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.
Ναι καλέ έχω τέτοιες οδηγίες, σαν αυτές που έβαλε η Himela.
Τις είχα διαβάσει αλλά δεν μου είχε μείνει το "3 μέρες πριν", μου είχε μείνει το "την παραμονή".
Έτσι τη Δευτέρα που άνοιξα το pdf να δω τις οδηγίες είχα φάει ήδη τη μπανάνα και το κουλούρι. :/:
:hehe: το κουλουρι αν ηταν με σουσαμι την εκατσες...:hehe: Ας ελπισουμε να μην χαλασει την κολονοσκοπιση.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,117 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,117 μηνύματα.
Καλά και να μην βγει η κολονοσκόπηση, απλά τζάμπα ο κόπος μου.
Κυρίως η γαστροσκόπηση με ενδιαφέρει για τους πόνους που έχω, απλά έπεισα τον γαστρεντερολόγο να μου γράψει και κολονοσκόπηση λόγω κάποιων θεμάτων που είχα παλαιότερα. Και αφού θα το έκανα με μία μέθη (αν και με χρεώσανε διπλά), είπα να κάνω και τα δύο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top