• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κολονοσκόπηση και μέθη

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
:paladin: :paladin: :paladin:
1000055339.jpg
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,858 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,802 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Τις έκανα τις εξετάσεις!

Λοιπόν, δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου.
Είχα επίγνωση και μίλαγα καθ όλη τη διάρκεια της μέθης στην κολονοσκόπηση. :hmm:

Έβλεπα και την οθόνη όταν μου κάνανε την κολονοσκόπηση (στη γαστροσκόπηση όχι).
Σαν να έριχναν νερό στη κολονοσκόπηση μου φάνηκε, για να καθαρίζει το πεδίο, αλλά μπορεί να ήταν και η ιδέα μου. Ή άερας ήταν.
Λίγο ζαλισμένος ήμουν / είμαι και μιλάω αργά.

Δεν μου βρήκαν πολύποδες, λίγο ερεθισμένο το στομάχι μου είπαν βλέπουν.
Πήραν μία βιοψία (κόστος 40 EUR) και βιοψία για βακτηρίδιο (20 EUR). +90 EUR η διπλή μέθη, μου πήγε κάπου 150 EUR σύνολο. :)

Φαγητό μου είπαν ελεύθερα!! :D
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,802 μηνύματα.
Τις έκανα τις εξετάσεις!

Λοιπόν, δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου.
Είχα επίγνωση και μίλαγα καθ όλη τη διάρκεια της μέθης στην κολονοσκόπηση. :hmm:
Είχες πλήρη επίγνωση και μιλούσες ; Είσαι απόλυτα σίγουρος, έτσι ; Δε σου φάνηκε...Άλλαξαν πολύ τα πράγματα, από τότε που την έκανα. Τί να πω...

Οπότε όλα καλά !!! Ησύχασες, μπράβο...
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,080 μηνύματα.
Τις έκανα τις εξετάσεις!

Λοιπόν, δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου.
Είχα επίγνωση και μίλαγα καθ όλη τη διάρκεια της μέθης στην κολονοσκόπηση. :hmm:

Έβλεπα και την οθόνη όταν μου κάνανε την κολονοσκόπηση (στη γαστροσκόπηση όχι).
Σαν να έριχναν νερό στη κολονοσκόπηση μου φάνηκε, για να καθαρίζει το πεδίο, αλλά μπορεί να ήταν και η ιδέα μου. Ή άερας ήταν.
Λίγο ζαλισμένος ήμουν / είμαι και μιλάω αργά.

Δεν μου βρήκαν πολύποδες, λίγο ερεθισμένο το στομάχι μου είπαν βλέπουν.
Πήραν μία βιοψία (κόστος 40 EUR) και βιοψία για βακτηρίδιο (20 EUR). +90 EUR η διπλή μέθη, μου πήγε κάπου 150 EUR σύνολο. :)

Φαγητό μου είπαν ελεύθερα!! :D
Μπράβο παληκάρι μου!
Μπράβο για το ότι τα κατάφρες και μπράβο για το ότι είσαι υγιής!
Άντε, να μας βασανίζεις πολλά χρόνια ακόμη :)
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Είχες επίγνωση και μιλούσες ; Άλλαξαν πολύ τα πράγματα, από τότε που την έκανα. Τί να πω...

Οπότε όλα καλά !!! Ησύχασες, μπράβο...
Ναι!!
Στη γαστροσκόπηση δεν μπορούσα να μιλήσω γιατί είχα αυτό το μασελάκι. Μου βάλανε και ένα σπρέυ με γεύση κάτι σαν μπανάνα ή πονστάν στυλ γεύσης.

Είχα και επίγνωση του χρόνου, αλλά όχι φοβερή.
40-50 λεπτά κράτησαν και τα δύο, ενώ μου είχαν πει 90 λεπτά στο τηλέφωνο..
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Θα μου τα πει και ο γιατρός, αλλά βλέπω αυτό στο σύστημά τους που μου είπαν να κάνω login σε 2 ώρες:

ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΠΕΠΤΙΚΟΥ
Ένδειξη εξέτασης: 'Αλγος δεξιάς κοιλίας
Γνωμάτευση:
ΟΙΣΟΦΑΓΟΣ:
Ζ-γραμμή στα 40εκ. από τους τομείς οδόντες.
Πέρας γαστρικών πτυχών στα 40εκ. από τους τομείς οδόντες.
Εντύπωμα διαφράγματος στα 40εκ. από τους τομείς οδόντες.
Καρδιοοισοφαγική βαλβίδα HILL IV.

ΣΤΟΜΑΧΟΣ:
Θόλος: Φυσιολογικός βλεννογόνος.
Σώμα: Υπεραιμία και οίδημα βλεννογόνου. Εικόνα snakeskin. Ελήφθησαν βιοψίες (Γ1).
Γωνία: Υπεραιμία βλεννογόνου. Ελήφθησαν βιοψίες (Γ1).
Άντρο: Υπεραιμία βλεννογόνου. Ελήφθησαν βιοψίες (Γ1).

ΔΩΔΕΚΑΔΑΚΤΥΛΟ:
Βολβός: Φυσιολογικός βλεννογόνος.
2η μοίρα: Φυσιολογικός βλεννογόνος.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
Εικόνα γαστρoπάθειας.
Βιοψίες: ΝΑΙ (Γ1 στομάχου)

ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΠΕΠΤΙΚΟΥ
Ένδειξη εξέτασης: Άλγος δεξιάς κοιλίας. Ιστορικό χειρουργηθείσας ραγάδας πρωκτού προ 10ετίας.

Γνωμάτευση :
Το ενδοσκόπιο προωθήθηκε εντός του τελικού ειλεού.
ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΙΛΕΟΣ: Φυσιολογικός βλεννογόνος.
ΤΥΦΛΟ: Χωρίς ορατές βλεννογονικές αλλοιώσεις.
ΑΝΙΟΝ: Χωρίς ορατές βλεννογονικές αλλοιώσεις.
ΕΓΚΑΡΣΙΟ: Χωρίς ορατές βλεννογονικές αλλοιώσεις.
ΚΑΤΙΟΝ: Χωρίς ορατές βλεννογονικές αλλοιώσεις.
ΣΙΓΜΟΕΙΔΕΣ: Χωρίς ορατές βλεννογονικές αλλοιώσεις.
ΟΡΘΟ: Χωρίς βλεννογονικές αλλοιώσεις.

Συμπέρασμα
Φυσιολογική ενδοσκόπηση κατωτέρου πεπτικού.
Βιοψίες: ΟΧΙ

Οι βιοψίες θα βγουν σε 7 εργάσιμες.
Τι λέτε; @γιαννης_00
 
Τελευταία επεξεργασία:

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,848 μηνύματα.
Θα μου τα πει και ο γιατρός, αλλά βλέπω αυτό στο σύστημά τους που μου είπαν να κάνω login σε 2 ώρες:

ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΠΕΠΤΙΚΟΥ


ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΠΕΠΤΙΚΟΥ


Οι βιοψίες θα βγουν σε 7 εργάσιμες.
Τι λέτε; @γιαννης_00
περαστικα πετρο ! Αξιοζηλευτο το εντερο σου , υπομονη να βγουν και οι βιοψιες .
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Περιμένω 7 εργάσιμες να βγουν και οι βιοψίες, παίρνω αίματος, υπέρηχο άνω κοιλίας και αυτά που έκανα σήμερα και πάω στο γαστρεντερολόγο. Μακάρι να μου βρεθεί το πρόβλημα με τους πόνους, να πάρω κάνα φαρμακάκι να μη μου ξανά συμβεί!
 

KleinosBrekias

Νεοφερμένος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Οι γιατροι συστησαν τις βιοψιες ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,773 μηνύματα.
Θα μου τα πει και ο γιατρός, αλλά βλέπω αυτό στο σύστημά τους που μου είπαν να κάνω login σε 2 ώρες:

ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΠΕΠΤΙΚΟΥ


ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΠΕΠΤΙΚΟΥ


Οι βιοψίες θα βγουν σε 7 εργάσιμες.
Τι λέτε; @γιαννης_00
Ουαου ...οτι περιμενα..ασθενεια μηδεν.
1) Λυπαμαι που εφαγες τον σωληνα στον ζημαρουλη ( δεν χρειαζοταν) και περισσοτερο για την ασχημη βραδια και το αγχος ..αλλα με τους γαστρεντερολογους δεν βγαζεις ακρη κρατανε ενα σωληνα και καπου θελουν να τον βαλουν.
2) Για το στομαχι ηταν απολυτα χρησιμη η εξεταση και τα αποτελεσματα απολυτως αναμενομενα οπως ειναι και των περισσοτερων ανθρωπων ( ερυθρος βλενογονος) λογω επεξεργασμενης τροφης και κυριως του οικονομικου αγχους και της αβεβαιοτητας ( ειδικα και σε σενα που δεν εισαι εξωστρεφης και δεν τα χωνεις).
Το αγχος προκαλει χυσιμο περισσοτερου υδροχλωρικού οξεως (HCL) ο πλεονασμος του οποιου κανει και την ερυθροτητα και ενίοτε τους πονους.
H λυση απλη και κατα κορον συνιστώμενη ..αντιοξινα ή πιο επιστημονικα αναστολεις πρωτονίων... Πρωτονια ονομαζουν τα ιοντα υδρογονου διοτι εχουν μονο ενο πρωτονιο καθοτι το ηλεκτρονιο εχει παει βολτα.
Η μειωση των πρωτονιων δηλαδη υδρογονου και εχει ως αποτελεσμα την μειωση παραγωγης του υδροχλωρικου οξεως.... οποτε δεν ερεθιζεται πολυ το στομαχι και δεν κανει και πονο. Τετοια φαρμακα ειναι το nexium και τo zyrkazol και πολλα αντιγραφα τους. Eνα χαπι την ημερα το πρωι.
Οι γιατροι το δινουν κατα κορον για την λεγομενη γαστροπροστασια οταν δινουν αντιβιωσεις , αντιαιμοπεταλιακα καρδιας , μυοχαλαρωτικα κλπ
3) Θα συστήσουν και αποχη απο καποιες τροφες..κοκκινες σαλτσες.. καφε.. ψητα τηγανητα κρεατα..σοκολατα υγειας και κακαο.
Εσυ θα κανεις αυτο που σε ευχαριστει ..σε οτι δεν διαμαρτυρεται το στομαχι ειναι οκ σε οτι τσιναει οχι
4) Βιοψια ...για την βιοψια δεν ειχαν λογο να παρουν δειγμα αλλα ειναι θεμα πρωτοκολου και θα ειναι αρνητικες.
Ο χρονος αποτελεσματων ειναι ασταθης... και εξαρταται που τις κανουν.
ειναι απο 24 Ω ως 30 ημερες
Τα δικα σου δειγματα εχουν μηδεν προταιρεοτητα .
Το μεγαλύτερο παθολογοανατομικο που εχουμε ειναι το Μεταξα των καρκινων..εκει εργαζονται πανω απο 20 ανθρωποι και η μεσος χρονος μη επειγοντων ειναι 7-10 μερες.

Θαρρος και το ξεχνας..ενα χαπακι την ημερα για καποιους μηνες και μετα θα δειξει αναλογα αν το θυμασαι... η νεοτητα εχει τα χαπια γραμμενα αν δεν την αναγκαζει κατι.
Ελκος δωδεκαδάκτυλου δεν εχεις και θα ειναι αρνητικη η εξεταση

Υποθετω οτι την εξεταση την εκανες σε ιδιωτικο νοσοκομειο ειχες χαρτι εοπυυ και πληρωσες και 150€..σωστα?
Παλιοτσιγκουναρεοι ηταν... εμ χρεωσαν μεθη ,εμ εβαλαν λιγη να μην κοιμηθεις..ουστ

Α ξεχασα
Για τον πονο που ενιωσες δεν θα βρεθει αιτια ...θα το δικαιολογησουν στην ερυθροτητα και σπανια μπορει να ξαναρθει με τα αντιοξινα
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
vv
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,080 μηνύματα.
Ουαου ...οτι περιμενα..ασθενεια μηδεν.
1) Λυπαμαι που εφαγες τον σωληνα στον ζημαρουλη ( δεν χρειαζοταν) και περισσοτερο για την ασχημη βραδια και το αγχος ..αλλα με τους γαστρεντερολογους δεν βγαζεις ακρη κρατανε ενα σωληνα και καπου θελουν να τον βαλουν.
2) Για το στομαχι ηταν απολυτα χρησιμη η εξεταση και τα αποτελεσματα απολυτως αναμενομενα οπως ειναι και των περισσοτερων ανθρωπων ( ερυθρος βλενογονος) λογω επεξεργασμενης τροφης και κυριως του οικονομικου αγχους και της αβεβαιοτητας ( ειδικα και σε σενα που δεν εισαι εξωστρεφης και δεν τα χωνεις).
Το αγχος προκαλει χυσιμο περισσοτερου υδροχλωρικού οξεως (HCL) ο πλεονασμος του οποιου κανει και την ερυθροτητα και ενίοτε τους πονους.
H λυση απλη και κατα κορον συνιστώμενη ..αντιοξινα ή πιο επιστημονικα αναστολεις πρωτονίων... Πρωτονια ονομαζουν τα ιοντα υδρογονου διοτι εχουν μονο ενο πρωτονιο καθοτι το ηλεκτρονιο εχει παει βολτα.
Η μειωση των πρωτονιων δηλαδη υδρογονου και εχει ως αποτελεσμα την μειωση παραγωγης του υδροχλωρικου οξεως.... οποτε δεν ερεθιζεται πολυ το στομαχι και δεν κανει και πονο. Τετοια φαρμακα ειναι το nexium και τo zyrkazol και πολλα αντιγραφα τους. Eνα χαπι την ημερα το πρωι.
Οι γιατροι το δινουν κατα κορον για την λεγομενη γαστροπροστασια οταν δινουν αντιβιωσεις , αντιαιμοπεταλιακα καρδιας , μυοχαλαρωτικα κλπ
3) Θα συστήσουν και αποχη απο καποιες τροφες..κοκκινες σαλτσες.. καφε.. ψητα τηγανητα κρεατα..σοκολατα υγειας και κακαο.
Εσυ θα κανεις αυτο που σε ευχαριστει ..σε οτι δεν διαμαρτυρεται το στομαχι ειναι οκ σε οτι τσιναει οχι
4) Βιοψια ...για την βιοψια δεν ειχαν λογο να παρουν δειγμα αλλα ειναι θεμα πρωτοκολου και θα ειναι αρνητικες.
Ο χρονος αποτελεσματων ειναι ασταθης... και εξαρταται που τις κανουν.
ειναι απο 24 Ω ως 30 ημερες
Τα δικα σου δειγματα εχουν μηδεν προταιρεοτητα .
Το μεγαλύτερο παθολογοανατομικο που εχουμε ειναι το Μεταξα των καρκινων..εκει εργαζονται πανω απο 20 ανθρωποι και η μεσος χρονος μη επειγοντων ειναι 7-10 μερες.

Θαρρος και το ξεχνας..ενα χαπακι την ημερα για καποιους μηνες και μετα θα δειξει αναλογα αν το θυμασαι... η νεοτητα εχει τα χαπια γραμμενα αν δεν την αναγκαζει κατι.
Ελκος δωδεκαδάκτυλου δεν εχεις και θα ειναι αρνητικη η εξεταση

Υποθετω οτι την εξεταση την εκανες σε ιδιωτικο νοσοκομειο ειχες χαρτι εοπυυ και πληρωσες και 150€..σωστα?
Παλιοτσιγκουναρεοι ηταν... εμ χρεωσαν μεθη ,εμ εβαλαν λιγη να μην κοιμηθεις..ουστ

Α ξεχασα
Για τον πονο που ενιωσες δεν θα βρεθει αιτια ...θα το δικαιολογησουν στην ερυθροτητα και σπανια μπορει να ξαναρθει με τα αντιοξινα
καλά, έχουμε πολλούς γιατρούς στο φορουμ, αλλά εσύ κάνεις διαγνώσεις, προβλέπεις αποτελέσματα, συνταγογραφείς και προβλέπεις μακροχρόνια την πορεία κάθε πάθησης!
Α και το ματάκι από χθες σχεδόν δεν ενοχλεί.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,773 μηνύματα.
καλά, έχουμε πολλούς γιατρούς στο φορουμ, αλλά εσύ κάνεις διαγνώσεις, προβλέπεις αποτελέσματα, συνταγογραφείς και προβλέπεις μακροχρόνια την πορεία κάθε πάθησης!
Α και το ματάκι από χθες σχεδόν δεν ενοχλεί.
Α ωραια για το ματι... τωρα μια εξεταση βυθου απο ενα εμπειρο και τελος το ξεχναμε.
Εδω να πουμε οτι τα ματια ''ζηλευει'' το ενα το αλλο ...και το ηρεμο τωρα θα επαναλαβει τα ιδια μαλλον σε 2-3 χρονια ( μιλαω για την συρρίκνωση του υαλώδους και την ολη συμπεριφορά και τα συμπτωματα)
Εσυ ομως τωρα εισαι γατα και ξερεις τι θα κανεις.
Τωρα για τα αλλα ...δεν ξερω..ευχαριστω...θες να σκεφτώ απαντηση?
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,802 μηνύματα.
Εδω να πουμε οτι τα ματια ''ζηλευει'' το ενα το αλλο ...και το ηρεμο τωρα θα επαναλαβει τα ιδια μαλλον σε 2-3 χρονια ( μιλαω για την συρρίκνωση του υαλώδους και την ολη συμπεριφορά και τα συμπτωματα
Καλά, αυτό που είπες είναι τρομερό. Είναι πολύ αστείο (αν το καλοσκεφτούμε...), αλλά και μια πραγματικότητα...

Το είχα ακούσει από οφθαλμίατρο, πριν χρόνια, και δεν το έχω ξεχάσει ακόμα...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,773 μηνύματα.
Καλά, αυτό που είπες είναι τρομερό. Είναι πολύ αστείο (αν το καλοσκεφτούμε...), αλλά και μια πραγματικότητα...

Το είχα ακούσει από οφθαλμίατρο, πριν χρόνια, και δεν το έχω ξεχάσει ακόμα...
Ναι ετσι ειναι το ζησαμε στην οικογενεια..αποκολληση το ενα το 13 ..αποκολληση και το αλλο το 17 ...αλλα την δευτερη φορα ηξερε τι θα κανει.
Στο πρωτο εφαγε 5 ραψιματα λειζερ και χρηματα και μετα επεμβαση και χασιμο ενα-δυο βαθμους οξυτητας...στο δευτερο κατευθεια επεμβαση και μηδεν απωλεια οξυτητας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,858 μηνύματα.
Τις έκανα τις εξετάσεις!

Λοιπόν, δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου.
Είχα επίγνωση και μίλαγα καθ όλη τη διάρκεια της μέθης στην κολονοσκόπηση. :hmm:

Έβλεπα και την οθόνη όταν μου κάνανε την κολονοσκόπηση (στη γαστροσκόπηση όχι).
Σαν να έριχναν νερό στη κολονοσκόπηση μου φάνηκε, για να καθαρίζει το πεδίο, αλλά μπορεί να ήταν και η ιδέα μου. Ή άερας ήταν.
Λίγο ζαλισμένος ήμουν / είμαι και μιλάω αργά.

Δεν μου βρήκαν πολύποδες, λίγο ερεθισμένο το στομάχι μου είπαν βλέπουν.
Πήραν μία βιοψία (κόστος 40 EUR) και βιοψία για βακτηρίδιο (20 EUR). +90 EUR η διπλή μέθη, μου πήγε κάπου 150 EUR σύνολο. :)

Φαγητό μου είπαν ελεύθερα!! :D
Mπραβο βρε συ Πετρο! Ολα τελεια! Βρε συ..μεθη και ειχες επιγνωση και σχεδον καθοου δνε πονεσες...εγω ηταν σαν να κοιμομουν κανονικα..τι στο καλο;
Πολυ χαιρομαι παντως.
Οταν πας στομ σωστο γιατρο εγω το ελεγα,,τιποτα δεν ειναι.Περισσοτερο ειναι η προετοιμασια βασικα.
Θα παω και εγω στον νεο γιατρο αρχες καλοκαιριου..με μεθη θα του πω αρχικα...ακομα θα προσοαθησω να αποφυγω την αναισθησια και θα σας πω!
ΤΕΛΕΙΑ ΠΕΤΡΟ! :clapup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι γιατροι συστησαν τις βιοψιες ?
ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΛΕ.Στο στομαχι.Κια για το ελοικοβακτηριδιο.Μην τον τρομαζετε.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,080 μηνύματα.
Α ωραια για το ματι... τωρα μια εξεταση βυθου απο ενα εμπειρο και τελος το ξεχναμε.
Εδω να πουμε οτι τα ματια ''ζηλευει'' το ενα το αλλο ...και το ηρεμο τωρα θα επαναλαβει τα ιδια μαλλον σε 2-3 χρονια ( μιλαω για την συρρίκνωση του υαλώδους και την ολη συμπεριφορά και τα συμπτωματα)
Εσυ ομως τωρα εισαι γατα και ξερεις τι θα κανεις.
Τωρα για τα αλλα ...δεν ξερω..ευχαριστω...θες να σκεφτώ απαντηση?
στις 01.07 έχω το ραντεβού. Θα την ρωτήσω, αν βάζω αυτό το προστατευτικό κολλύριο στο άλλο, αν μπορεί να το γλυτώσω. Αν γίνει, έγινε, θα επαναληφθεί η ιστορία. Με το τζόκινγκ, τι γίνεται; Λέω αύριο να ξεκινήσω σε διαλειμμάτική μορφή, με χαμηλές εντάσεις φυσικά και διαλείμματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα παω και εγω στον νεο γιατρο αρχες καλοκαιριου..με μεθη θα του πω αρχικα...ακομα θα προσοαθησω να αποφυγω την αναισθησια και θα σας πω!
συγνώμη για την αδιακρισία, τεσπα, εδώ άγνωστοι μεταξύ αγνώστων είμαστε, αλλά επιτρέπεται να κάνεις τόσο συχνά κολονοσκοπήσεις; Εμένα μου είχε πει η γιατρός κάθε 10 χρόνια, αν είναι όλα καλά και αν βρεθεί πολύποδας, ανάλογα την περίπτωση, σε 3, ή 4 ,ή 5 χρόνια ξανά. Έτσι κατάλαβα, ίσως κάνω λάθος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι ετσι ειναι το ζησαμε στην οικογενεια..αποκολληση το ενα το 13 ..αποκολληση και το αλλο το 17 ...αλλα την δευτερη φορα ηξερε τι θα κανει.
Στο πρωτο εφαγε 5 ραψιματα λειζερ και χρηματα και μετα επεμβαση και χασιμο ενα-δυο βαθμους οξυτητας...στο δευτερο κατευθεια επεμβαση και μηδεν απωλεια οξυτητας.
κάτσε ρε Γιάννη, έκανε την επέμβαση μόνο για αποκόλληση υαλοειδούς, ή είχε πάθει και αμφιμβληστοειδούς; Γιατί μπερδεύτηκα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,773 μηνύματα.
στις 01.07 έχω το ραντεβού. Θα την ρωτήσω, αν βάζω αυτό το προστατευτικό κολλύριο στο άλλο, αν μπορεί να το γλυτώσω. Αν γίνει, έγινε, θα επαναληφθεί η ιστορία. Με το τζόκινγκ, τι γίνεται; Λέω αύριο να ξεκινήσω σε διαλειμμάτική μορφή, με χαμηλές εντάσεις φυσικά και διαλείμματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


συγνώμη για την αδιακρισία, τεσπα, εδώ άγνωστοι μεταξύ αγνώστων είμαστε, αλλά επιτρέπεται να κάνεις τόσο συχνά κολονοσκοπήσεις; Εμένα μου είχε πει η γιατρός κάθε 10 χρόνια, αν είναι όλα καλά και αν βρεθεί πολύποδας, ανάλογα την περίπτωση, σε 3, ή 4 ,ή 5 χρόνια ξανά. Έτσι κατάλαβα, ίσως κάνω λάθος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


κάτσε ρε Γιάννη, έκανε την επέμβαση μόνο για αποκόλληση υαλοειδούς, ή είχε πάθει και αμφιμβληστοειδούς; Γιατί μπερδεύτηκα.
Τα κολλυρια δεν μπορουν να αποτρεψουν την συρρίκνωση του υαλωδους και το σκισιμο του ανφιβλιστροειδους.
Αμαν με τα τρεξιματα ... ναι τωρα θα μπορεις να τρεχεις οπως πριν.
Οχι ομως ταψι στο λουνα καρκ και μπατζι τζαμπινκ.
Σπανια οι γιατροι κανουν επεμβαση για αφαιρεση υαλωδους επειδη ξεκολλησε αφου η δουλεια του ειναι να ξεκολα μετα τα 40..μονο αν κανει προβληματα.
Τις επεμβασεις τις εφαγε γιατι σκιστηκε ο αμφι..και η υποθεση προχωρησε μεχρι το κεντρο οπου ειναι η ωχρα για αυτο εχασε και 1-2 μοναδες οξυτητας.
ε με τα ραψιματα που γινοταν ..και να παλι ραψιμο και ξανα και ξανα κλπ ..απλα ξεγελασμα ηταν.
ε μεχρι που η υποθεση εφτασε στον ηλια και ειπε οκ καλα τα ραψιματα αλλα ας αφησουμε τις μαλακιες και να κανουμε καμια καλη δουλεια..που λεγεται κρυοπυξια.... και ''καλουπωμα'' στο ματι για ενα μηνα ( αεριο μεσα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top