Κολώνιες και αρώματα

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Εχω και γω πανω απο 10.Raulph lauren , paco rabanne,bulgari,calvin klein κλπ.Θελω να δω πως ειναι η μιλιονερ της πακο,λενε οτι ειναι καλη.

Δεν ξέρω αν γίνεται γενικά ένα άρωμα να είναι ξεπερασμένο, αλλά η million είναι χιλιοφορεμένη και ξεπερασμένη. Μέχρι και η κουτσή Μαρία φοράει million που λέει ο λόγος δηλαδή. Μεγάλη επιτυχία και σαν άρωμα είναι καλό, προσωπικά όμως έχω βαρεθεί να το μυρίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
την εχω one million prive eau de parfum.

οπως ειπα armani code profumo eau de parfum το καλυτερο αρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
αν δυσκολεύεστε να βρείτε αντρικές κολώνιες τσεκάρετε αυτήν
καταπληκτική την είχα μυρίσει σε δείγμα από τα Sephora
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Πήγα χτες στα Sephora και αγόρασα ένα άρωμα. Όταν έμπαινα στο μαγαζί είχα στο μυαλό μου να αγοράσω ένα άλλο αλλά τελικά η κοπέλα που ήταν εκεί μου πρότεινε αυτό που αγόρασα τελικά. Μου έβαλε στο ένα χέρι αυτό που της είπα και στο άλλο αυτό που μου πρότεινε και το δικό της μου άρεσε περισσότερο και το πήρα (φοβερό άρωμα). 5 λεπτά μετά την δοκιμή μου είπε ότι το δικό της μου πάει περισσότερο (έκανε 70 ευρώ ενώ αυτό που είχα στο μυαλό μου 62). Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε κατά πόσο μπορεί να είναι αντικειμενική μια πωλήτρια; Εννοώ, υπάρχει καμία περίπτωση να προωθεί πιο ακριβά προιόντα ή πραγματικά λέει αυτό που πιστεύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εννοώ, υπάρχει καμία περίπτωση να προωθεί πιο ακριβά προιόντα ή πραγματικά λέει αυτό που πιστεύει;

Ασφαλώς και υπάρχει, μάλιστα είναι και το πιο πιθανό. Όμως ούτε και το να λέει αυτό που πιστεύει, το αποκλείω. Επίσης, μπορεί γνώμη και προώθηση για τις ανάγκες του marketing, κάλλιστα να συνυπάρχουν .
Όμως σε ότι αφορά τις κολώνιες και αρώματα, δεν θεωρώ οτι επηρεάζει το γούστο του καθένα μας.
Αν κάποια μυρωδιά σου αρέσει και σου πάει, θα την αγοράσεις ή θα την αρνηθείς, δεν μπορεί εύκολα κάποιος να σε πείσει, υποκαθιστώντας την όσφρησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Ξέρεις τι γίνεται; Μόνος σου δεν μπορείς να καταλάβεις πολύ εύκολα τι σου πάει ή τι όχι, οι άλλοι γύρω σου όμως ναι. Πάντως και τα δύο που δοκίμασα θεωρούνται τοπ, τώρα ο χρόνος θα δείξει αν έκανα καλά που την εμπιστεύτηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ξέρεις τι γίνεται; Μόνος σου δεν μπορείς να καταλάβεις πολύ εύκολα τι σου πάει ή τι όχι, οι άλλοι γύρω σου όμως ναι. Πάντως και τα δύο που δοκίμασα θεωρούνται τοπ, τώρα ο χρόνος θα δείξει αν έκανα καλά που την εμπιστεύτηκα.

Τελικά ποιο αγόρασες;

Σχετικά πάντως με το ποσό των 70 ευρώ που έδωσες, έχω να σου πώ ότι είναι καλύτερο να περιμένεις τις εκπτώσεις πριν πάς να ψωνίσεις από καταστήματα καλλυντικών και αρωμάτων. Γιατί τότε όλα τα προϊόντα βγαίνουν κυριολεκτικά σε μισή τιμή!

Ας πούμε σε δυο εβδομάδες είναι το black Friday όπου θα βγούν όλα σε προσφορές!
Δηλαδή θα μπορούσες να πάρεις 2 κολόνιες στην τιμή των 70 ευρώ και όχι μόνο μια!
Επίσης πριν λίγες μέρες πάλι είχε δεκαήμερο προσφορών.

Γενικά εμείς οι γυναίκες τα ξέρουμε περί εκπτώσεων οπότε την επόμενη φορά, θα βοηθούσε μια συμβουλή από μια φίλη σου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ασφαλώς και υπάρχει, μάλιστα είναι και το πιο πιθανό. Όμως ούτε και το να λέει αυτό που πιστεύει, το αποκλείω. Επίσης, μπορεί γνώμη και προώθηση για τις ανάγκες του marketing, κάλλιστα να συνυπάρχουν .
Όμως σε ότι αφορά τις κολώνιες και αρώματα, δεν θεωρώ οτι επηρεάζει το γούστο του καθένα μας.
Αν κάποια μυρωδιά σου αρέσει και σου πάει, θα την αγοράσεις ή θα την αρνηθείς, δεν μπορεί εύκολα κάποιος να σε πείσει, υποκαθιστώντας την όσφρησή σου.


Ρε παιδιά, αν ένα προιόν είναι πιο ακριβό, το πιο πιθανό είναι απλά να είναι πιο ακριβό το ίδιο και όχι να βγάζει πιο πολλά λεφτά ο ιδιοκτήτης του καταστήματος με την πώληση του. Αμφιβάλλω πχ αν έβγαλαν οι ίδιοι παραπάνω λεφτά με αυτήν την διαφορά των 8 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Δεν θα βγάλει ο πωλητής ή η πωλήτρια περισσότερα χρήματα, αλλά μπορεί να έχουν οδηγία από τη διοίκηση να προωθούν το Χ προϊόν αντί του Ψ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μέχρι πέρυσι ήμουν λάτρης της Yves Saint Laurent αλλά τώρα έχω κολλήσει με την DKNY
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Ποιο από την YSL? Το Black Opium?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Το είχε η αδερφή μου, καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αγαπώ Black Opium και La Nuit Tresor από Lancome, που είναι το signature perfume μου. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ψήνω να πάω να αγοράσω μια Versace Dylan Blue στο black friday.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Δοκίμασε και Dior Sauvage, είναι στο ίδιο στυλ και πολύ δυνατή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Υπάρχουμε κι εμείς που παίρνουμε κολώνιες από super market ή από αρωματοπωλεία :lol:

Στο τσακίρ κέφι από τα Zara :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλά μην νομίζεις δεν έχω αγοράσει ποτέ κολώνια, η τελευταία που είχα ήταν από αρωματοπωλείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μου αρεσουν τα ελαφρια αρωματα, οποτε το anais anais της cacharel ειναι απο τα αγαπημενα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να δώσω 60 ευρώ για άρωμα ή δεν αξίζει; Τα 100ml λογικά θα μου κρατήσουν πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top