Κορωνοϊός: Ματαιώνονται οι εκδηλώσεις για το καρναβάλι σε όλη την Ελλάδα

Συμφωνείτε με την απόφαση αυτή του υπουργείου Υγείας;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Ακυρώνονται οι εκδηλώσεις για το καρναβάλι σε όλη την Ελλάδα, μεταξύ των οποίων και το διάσημο πατρινό καρναβάλι, λόγω του κορωνοϊού, όπως ανακοίνωσε ο υπουργός Υγείας, Βασίλης Κικίλιας, σήμερα, Πέμπτη.

«Αποφασίζουμε τη ματαίωση των εκδηλώσεων για το καρναβάλι σε όλη την Ελλάδα όπως κάνουν και άλλες ευρωπαϊκές χώρες», δήλωσε ο κ. Κικίλιας.

Κατά την ενημέρωση στο υπουργείο Υγείας, ο κ. Κικίλιας ανακοίνωσε την ακύρωση του καρναβαλιού στην Ελλάδα επικαλούμενος συστάσεις και το πλαίσιο γενικότερης προστασίας του πληθυσμού.

Οπως πρόσθεσε, αναφερόμενος στα επιβεβαιωμένα κρούσματα, είναι πολύ σημαντικό να ελεγχθεί ο περίγυρος των κρουσμάτων αλλά και όλοι όσοι εκτιμούν ότι ήρθαν σε επαφή μαζί τους να βρίσκονται σε εγρήγορση ώστε εάν εμφανίσουν το παραμικρό ύποπτο κρούσμα να απευθυνθούν στον ΕΟΔΥΥ ή στον θεράποντα ιατρό τους.

Έκτακτη συνεδρίαση του συμβουλίου δήμου Πατρέων

Συνεδριάζει εκτάκτως στις 17:30 απόγευμα το δημοτικό συμβούλιο του Δήμου Πατρέων, μετά τις ανακοινώσεις του υπουργού Υγείας, Βασίλη Κικίλια, για τη ματαίωση των εκδηλώσεων για το καρναβάλι σε όλη την Ελλάδα.

Μοναδικό θέμα στην ημερήσια διάταξη είναι η ακύρωση των εκδηλώσεων του πατρινού καρναβαλιού και εισηγητής θα είναι ο δήμαρχος Πατρέων, Κώστας Πελετίδης. Επίσης, σήμερα το απόγευμα αναμένεται να συνεδριάσει και το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου καταστημάτων εστίασης και αναψυχής νομού Αχαΐας.

Με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Θεωρώ λάθος την κίνηση αυτή του υπουργείου υγείας αν και πολλοί συγχαίρουν τον υπουργό για την δύσκολη απόφαση που πήρε.
 

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Λάθος ως προς τι βρε Φόκο, μήπως και δεν διασκεδάσει φέτος ο κάθε πικραμένος με τις καρναβαλικές εκδηλώσεις της συμφοράς, και χωρίς την απειλή της επιδημίας, δεν θα ήταν κακό να καταργηθούν επιτέλους αυτές οι αναχρονιστικές καγκουριές.
Μπας και χάσουν έσοδα οι γηερολαδάδες που εκμεταλλεύονται τον...θεσμό;
Θα σπείρει τον πανικό η απόφαση και θα πηδάμε όλοι από τα μπαλκόνια;
Τι, πες μου ένα καλό λόγο και θα συμφωνήσω μαζί σου :)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καθολου λαθος κινηση. Δεν θελεις να φτασεις το συστημα υγειας στα ορια της διαλυσεις με χιλιαδες κρουσματα.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
θεωρώ οτι ήδη έχουμε 1000δες κρούσματα και αυτές οι κινήσεις ειναι περισσότερο για το θέαΘηναι

το παιδακι που τελικά βγήκε αρνητικό ήταν στα ΤΕΠ της Κόρινθου περιμενε 2+ ώρες. στα ΤΕΠ της Κόρινθου πριν σε ιδιωτικό ιατρειο , το ανακαλύψανε στο τελοσ στην Κόρινθο σφου είδαν Ιταλία στο πίσω μέρος του χαρτιού. άλλο που το ψάχνουν ειναι σε μόνωση και ο μπαμπάς στο διάδρομο, η 40χρονη πριν την στείλουν περίμενε στο Αττικό 2 ώρες πήγε στην ευρωκλινικη για να την στείλουν.
Ψάχνουν δηγμτοληπτικα οσοι ταξίδεψαν Ιταλία δε ψάχνουν με βάση τα συμπτώματα συνεπώς ειναι παρά πολλοί οι φορείς που πλέον οτι και να ακυρώσουν ειναι αργά τι κακό εχει γίνει.

αυτές που κάνουν παιδιά ειναι κινήσεις εντυπωσιασμού απο πλευράς κυβερνήςης και μονο κακό κάνουν, Ο κόσμος φοβάται και θεωρώ πως ειναι θέμα χρόνου να διαπιστώσουμε οτι είμαστε σε ανάλογο βαθμό με την Ιταλία.

αυτες οι κινήσεις έχουν ως αποτέλεσμα να φέρνουν περισσότερο κόσμο στα ΤΕΠ νοσκομειων με συμτωματα ίωσης και έτσι νς γινετσι μετάδοση σε ανθρώπους με δευτερογενή προβληματς υγείας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Φόκο, δεν είπαμε να σταματήσουμε να κυκλοφορούμε, ούτε να μην πηγαίνουμε στις δουλειές μας ή σε ένα ταβερνάκι, μπαράκι κτλ. Εννοείται πως αν φτάσουμε σε αυτό το σημείο την έχουμε μαμήσει για τα καλά.
Όμως, μην προκαλούμε και την "τύχη" μας λες και είμαστε ανεγκέφαλα όντα με το να μαζευόμαστε....χιλιάδες ο ένας πάνω στον άλλον, γκαρίζοντας και χοροπηδώντας, στην τελική και για ποιό λόγο δηλαδή, δεν καταλαβαίνω σόρι :no:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Ηδη το σύστημα υγειας έχει τεραστια προβλήματα. Καλό είναι να λαμβάνονται ανάλογα μετρα για να περιορίζεται και η οποία πιθανότητα πανδημίας.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αυτή η κατάσταση δημιουργεί ήδη προβλήματα στο συςτημα υγείας το να παίρνανε στα ΤΕΠ του παίδων 600+ (Απο 200 + που είναι το φυσιιλογικο) παιδιά και δε ξέρω ποςοι στους ενήλικες τα περισσότερα με απλές ιωσουλες και να διασταυρώνονται με εγκεφαλικες παρσλυσεις , καρδιακές ανεπάρκειες , πνευμονολογικά προβλήματα ειναι χειρότερο απο το να είχαμε καρναβάλια
Την πανδημία δεν την γλυτωνουμε γιατι έχουμε ήδη αρκεί να το διαπιστώσουμε και στατιστικά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Καλό είναι τοτε να περιορισουμε την πανδημία και το μέτρο κινείται προς αυτή την κατεύθυνση.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.
Εντάξει απλά φέτος δεν θα διασκεδάσουν μερικά χιλιάδες άτομα/κλόουν σιγά το πράγμα παιδιά.Η υγεία πάνω από όλα.Σωστη η απόφαση του υπουργείου υγείας.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Αυτή η κατάσταση δημιουργεί ήδη προβλήματα στο συςτημα υγείας το να παίρνανε στα ΤΕΠ του παίδων 600+ (Απο 200 + που είναι το φυσιιλογικο) παιδιά και δε ξέρω ποςοι στους ενήλικες τα περισσότερα με απλές ιωσουλες και να διασταυρώνονται με εγκεφαλικες παρσλυσεις , καρδιακές ανεπάρκειες , πνευμονολογικά προβλήματα ειναι χειρότερο απο το να είχαμε καρναβάλια
Την πανδημία δεν την γλυτωνουμε γιατι έχουμε ήδη αρκεί να το διαπιστώσουμε και στατιστικά.
Είσαι πράγματι γιατρός; Μάλλον όχι.
Ούτε σαν γιατρός γράφεις αλλά κυρίως δεν σκέφτεσαι σαν γιατρός.
Εκτός απο το ανθρωπιστικό κομμάτι θα έπρεπε να καταλαβαίνεις ότι ούτε ο ΠΟΥ δεν είναι ανόητος να μην καταλαβαίνει τις οικονομικές επιπτώσεις ,ούτε τα κράτη είναι ηλίθια. Είναι κάτι παραπάνω απο πασιφανές ότι αν δεν ληφθούν αυτά τα μέτρα πάμε σε πανδημία και όχι ,ακόμα δεν είμαστε ,δεν έχεις ιδέα τι είναι η πανδημία ,εκτός απο τα θύματα θα κλατάρουν όλα τα συστήματα υγείας και σε οικονομικό επίπεδο η ζημιές θα είναι απείρως μεγαλύτερες απο αυτές που έχουν τώρα τα κράτη απο τον τουρισμό.
Πραγματικά δεν έχεις ιδέα.
Βουτάτε τη ''γλώσσα'' σας πρώτα στο μυαλό πριν γράψετε.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Κανονικά θα παρελάσουν οι σύλλογοι ! Γράψτε τους τρομολάγνους ανερμάτιστους εις στα φρύδια σας.
Μιλάμε οι άνθρωποι βγάζουν κόμπλεξ. Βέβαια στις υψηλού επιπέδου αναλύσεις τους παραλείπουν το γεγονός ότι στο 2020 στην Ευρώπη από την κοινή γρίπη έχουν πεθάνει κοντά 3000 άνθρωποι. Αυτό βέβαια οφείλεται στην ελλιπή διακριτική ικανότητά τους, στην ικανότητα να μπορούν να επεξεργαστούν και να ερμηνεύσουν μια πληροφορία. Τι κάνουμε ζούνε ανάμεσά μας , θα τους υποστούμε.
Εδώ είδαμε να παραποιείται έρευνα (σε άλλο θέμα στο esteki) και το δείγμα από 40 χιλιάδες να πηγαίνει χωρίς λόγο στις 70 χιλιάδες.
Παράλληλα οι ίδιοι είναι αυτοί που το πρωί θα χρησιμοποιήσουν το λεωφορείο μαζί με άλλα 100 άτομα για να πάνε βόλτα ή στη δουλειά τους, οι ίδιοι είναι που το βράδυ θα πάνε για φαγητό σε ταβέρνα με άλλα 100 άτομα και οι ίδιοι είναι που θα επισκεφθούν και ένα κλαμπ με 200 άτομα. Εκεί δεν τους πειράζει μην κολλήσουν τίποτα όταν θα συναναστρέφονται με τόσα άτομα σε κλειστούς χώρους. Μα πόση υποκρισία από τους ημιμαθείς της ελληνικής κοινωνίας !
Ξεχνάνε οι ίδιοι οι ημιμαθείς ότι το ποσοστό θνησιμότητας είναι 2% με το 1% να είναι στην Κίνα. Ξεχνάνε ότι το μεγαλύτερο ποσοστό κρουσμάτων υπάρχει στην Κίνα .
Ξεχνάνε ότι από τα 80 χιλιάδες επιβεβαιωμένα κρούσματα , 36 χιλιάδες έχουν αναρρώσει πλήρως.
Ξεχνάνε ότι οι άνθρωποι που απεβίωσαν αντιμετώπιζαν άλλα προβλήματα και είχαν αδύναμο ανοσοποιητικό σύστημα. Ξεχνάνε ότι το ίδιο συμβαίνει και με την κοινή γρίπη, η οποία εάν βρει έναν αδύναμο ανθρώπινο οργανισμό πχ. με καρδιακή ανεπάρκεια θα τον τελειώσει.


Λυπάμαι που ζουν ανάμεσα μας.

ΥΓ : Ακολουθήστε τους απλούς κανόνες υγιεινής (τακτικό πλύσιμο χεριών) όπως άλλωστε προτείνουν όλοι οι γιατροί και μην ακούτε τους επικίνδυνους τρομολάγνους.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Ο Κικίλιας το έχει τερματίσει στις υπερβολές, φαίνεται και από το θέμα του τσιγάρου.
Πιστεύω ότι το έκανε για να καλύψει τις τύψεις του επειδή έχει και ο ίδιος μεγάλες ευθύνες για την άφιξη του κορονοιού εδώ.
 

Guest 963543

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σιγα το προβλημα !! Ακυρωθηκαν τα καρναβαλια και προσωπικα δεν φαω τις επομενες μερες!
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όλοι εσείς που σχεδόν ανάψατε πυρσούς από τη χαρά σας που δεν θα γίνει το καρναβάλι τι πρόβλημα έχετε με τον κόσμο που πηγαίνει και διασκεδάζει; Έχω βαρεθεί από χθες να διαβάζω προσβλητικά σχόλια για τους ανθρώπους που κανόνισαν/θέλουν να πάνε. Ούτε εγώ είμαι φαν του καρναβαλιού (φάση καθόλου) αλλά καταλαβαίνω αυτούς που το γουστάρουν.
Όλες οι εκδηλώσεις που γίνονται παρουσία κόσμου υπάρχουν κανονικά. Καφετέριες, μπαρ, πάρτι που θα γίνεται το πατώ σε πατώ με από κόσμο, συναυλίες, ποδοσφαιρικοί αγώνες, εκκλησίες λειτουργούν και στα καρναβάλια το πολύ πολύ να μην έχει άρματα ενώ ο κόσμος έξω θα κυκλοφορεί κανονικά "μασκαρεμένος".
Ότι δηλαδή από όλα αυτά τα event η πλειοψηφία των οποίων είναι σε κλειστούς χώρους εμάς μας πείραξαν τα καρναβάλια. Κάπου φτάνει με την τρομολαγνεία ε;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.
θα σχολιάσω μόνο για της Πάτρας. Αναμένουν πάνω από 60000 άτομα να συμμετέχουν. Και πλοία από Ιταλία ειναι στο πήγαινε έλα καθημερινά. Είναι η χαρά της μετάδοσης. Γιατί αν κολλήσουν μερικοί, θα το πανε στους τοπους τους μεσα σε μερικες μέρες. Εγω αυτό σκέφτομαι πιο πολύ όσον αφορά τα καρναβάλια. Και της Ξάνθης.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
θα σχολιάσω μόνο για της Πάτρας. Αναμένουν πάνω από 60000 άτομα να συμμετέχουν. Και πλοία από Ιταλία ειναι στο πήγαινε έλα καθημερινά. Είναι η χαρά της μετάδοσης. Γιατί αν κολλήσουν μερικοί, θα το πανε στους τοπους τους μεσα σε μερικες μέρες. Εγω αυτό σκέφτομαι πιο πολύ όσον αφορά τα καρναβάλια. Και της Ξάνθης.
Είπαμε οι τρομολάγνοι με τους απαθείς/ανεύθυνους είναι το ίδιο νόμισμα απο άλλη πλευρά.Δεν υπάρχει σωστή κρίση.

Ο καθένας για τον εαυτό του ας κάνει ότι θέλει ,όμως δυστυχώς ο ιός δεν περιορίζετε μόνο στον ανεύθυνο.Κολλάει και τους υπόλοιπους.Κολλάει ο ανεύθυνος και ο ανεύθυνος κολλάει και τους υπόλοιπους.Ακόμα και τον υπεύθυνο.
Right man μου;
Και ειδικά για καρκινοπαθείς ,διαβητικούς ,άτομα με χημειοθεραπείες αλλά ναι και για γεροντάκια ,εγώ τους σέβομαι πολύ,βέβαια δεν το κάνουν όλοι.Μπορώ να ζήσω και χωρίς καρναβάλι μια χρονιά ,νεα είμαι ,αν είναι να προστατευτούν αυτοί.Είναι ζήτημα πολιτισμού.
Για αυτό και είμαστε υπέρ αυτού του μέτρου .Live with it. :vroum:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.
Έχουν βγει όλοι οι κλόουν και κλαίνε για το καρναβάλι χωρίς να σκέφτονται την υγεία των ανθρώπων.:whatever:
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Είπαμε οι τρομολάγνοι με τους απαθείς/ανεύθυνους είναι το ίδιο νόμισμα απο άλλη πλευρά.Δεν υπάρχει σωστή κρίση.

Ο καθένας για τον εαυτό του ας κάνει ότι θέλει ,όμως δυστυχώς ο ιός δεν περιορίζετε μόνο στον ανεύθυνο.Κολλάει και τους υπόλοιπους.Κολλάει ο ανεύθυνος και ο ανεύθυνος κολλάει και τους υπόλοιπους.Ακόμα και τον υπεύθυνο.
Right man μου;
Και ειδικά για καρκινοπαθείς ,διαβητικούς ,άτομα με χημειοθεραπείες αλλά ναι και για γεροντάκια ,εγώ τους σέβομαι πολύ,βέβαια δεν το κάνουν όλοι.Μπορώ να ζήσω και χωρίς καρναβάλι μια χρονιά ,νεα είμαι ,αν είναι να προστατευτούν αυτοί.Είναι ζήτημα πολιτισμού.
Για αυτό και είμαστε υπέρ αυτού του μέτρου .Live with it. :vroum:

τα καρναβάλια τα βαριέμαι....αλλά ξέχασες ότι εξαιτίας αυτών των αποφάσεων οι Δήμοι στις μικρομεσαίες επιχειρήσεις μπορεί να καταστραφούν όφειλαν οι κύριοι των υπουργείων να το ανακοινώσουν αυτό το μέτρο πολύ πριν ώστε να μην γίνουν επενδύσεις και όχι μέχρι να βρουν το πρώτο κρούσμα. Αυτοί περιμέναν να τα κάνουν αυτά αφού ανακοινώθηκε το πρώτο κρούσμα.... (ήταν δεδομένο ότι υπήρχε κρούσμα στην Ελλάδα). Θα ήταν έξυπνος ο Κικίλιας να ενημερώσει για την κατάσταση κανα διβδόμαδο πριν και όχι έτσι.

Προσωπικά θεωρώ άχρηστο αυτό το μέτρο γιατί ήδη υπάρχει πανδημία (η οποία είναι θέμα χρόνου να επιβεβαιωθεί) (οπότε σε αυτό το σημείο κάνω μια ακόμα πρόβλεψη και θα επανέλθω μελλοντικά...
όπως και τις κινήσεις που κάνουν που κλείνουν σχολεία βάζουν σε καραντίνα άτομα κοκ.


Τώρα αν είμαι ιατρός ή όχι ας πιστέψει ο κάθε συμφορίτης οτι θέλει..και εσύ είχες πει ότι ειχες εσωτερικές πληροφορίες ότι υπήρχε κρούσμα στην Κορινθο (που προφανώς πήρες πληροφοριές απο ένα άτομο που δούλευε αλλά τις πήρες πριν ακομα σταλθεί δήγμα στο pasteur -ράδιο αρβύλα δηλαδή-) .είπα από τα πρώτα ποστ μου ότι έχουμε κρούσμα στην Ελλάδα οταν καλά καλά η Ευρώπη ήταν χωρίς κρούσματα... δε με νοιάζει πολύ εκφράζω την άποψη μου και τπτ παραπάνω. Εγώ ξέρω ότι τα ίδια κάνανε και για τον Η1Ν1 αλλά τότε δεν ήταν τοσο διαδεδομένα τα social media και να μην υπάρχει αυτή η πληροφόρηση που υπάρχει τώρα.


το ποστ που έκανα 31 Ιανουαρίου νομίζω τα λέει όλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.
τα καρναβάλια τα βαριέμαι....αλλά ξέχασες ότι εξαιτίας αυτών των αποφάσεων οι Δήμοι στις μικρομεσαίες επιχειρήσεις μπορεί να καταστραφούν όφειλαν οι κύριοι των υπουργείων να το ανακοινώσουν αυτό το μέτρο πολύ πριν ώστε να μην γίνουν επενδύσεις και όχι μέχρι να βρουν το πρώτο κρούσμα. Αυτοί περιμέναν να τα κάνουν αυτά αφού ανακοινώθηκε το πρώτο κρούσμα.... (ήταν δεδομένο ότι υπήρχε κρούσμα στην Ελλάδα). Θα ήταν έξυπνος ο Κικίλιας να ενημερώσει για την κατάσταση κανα διβδόμαδο πριν και όχι έτσι.

Προσωπικά θεωρώ άχρηστο αυτό το μέτρο γιατί ήδη υπάρχει πανδημία (η οποία είναι θέμα χρόνου να επιβεβαιωθεί) όπως και τις κινήσεις που κάνουν που κλείνουν σχολεία βάζουν σε καραντίνα άτομα κοκ.

Τώρα αν είμαι ιατρός ή όχι ας πιστέψει ο κάθε συμφορίτης οτι θέλει..... δε με νοιάζει πολύ εκφράζω την άποψη μου και τπτ παραπάνω.
Ισχύει αυτό που λένε ότι ο Covid 19 είναι σαν την γρίπη;;;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top