Κρίση στο Ισραήλ 2023-2024

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,924 μηνύματα.
Ποιος σε καλει να παρεις θεση υπερ ενος και κατα καποιου αλλου;
ΓΗΠΕΔΑΡΑ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...ΓΗΠΕΔΑΡΑ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...


Ε....ΛΕ...ΟΣ!
Ναι αλλα την μακαμπι τελ αβιβ την πλακωσαμε ΓΚΡΟΥΠΙΕΡΗΣ ΟΛΕΕΕΕ ΕΕΕΕ ΟΟΟ ΕΤΣΟΥΞΕ ΤΟ ΠΟΠΟΥΔΑΚΙ ΤΟ ΕΒΡΑΙΚΟ :beach:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,961 μηνύματα.
Σε ένα κόσμο που φλέγεται το να δηλώνεις ουδέτερη δεν είναι σοφό. Η κατάσταση μας καλεί και ήδη το κάναμε, ο Νετανιάχου κατηγορείται για εγκληματίας πολέμου. Αν εσύ δεν θες να πάρεις θέση και να αφήσεις τον μεγάλο (Ισραήλ) να κοπάνα τον μικρό στην αυλή του σχολείου Γη, είναι δικαίωμα σου!
ρατσιστης ντεντεκτιτ.Συνομοσιολογος..και γηπεδακιας.

Ενας νοημον ανθρωπος ξερει οτι σε 2 αντικρουομενες μεριες ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΔΙΚΟ.

Ενας χομο σαπιενς δεν καληται να παρει το μερος κανενος εγκληματια.

ΚΑΛΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΙΑ.Αλλιως ας κατσιε να πινει την φραπεδια του ή να παραδεχτει τοι ειανι με τρομοκρατες και ρατσιστης να τελειωνουμε και να μην παιζουμε την τσιγκολετα εδω.

ΟΙ ΛΑΟΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ.Αν καποιοι πειτε οτι οι ισραηλιτες ψηφισαν τον νετανιαχου...μαθετε οτι υπαρχουν και απιστευτες αντιδρασεις κατα του...ο περισσοτερος κοσμος λεει να σταματησει τον πολεμο και να δωθει οτι ομοιρος εχει μεινει ζωντανος/////ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΛΑΙΣΤΙΝΙΟΙ ΤΗΣ ΓΑΖΑΣ ΨΗΦΙΣΑΝ ΧΑΜΑΣ.
οποτε ειτε φταινε και οι δυο λαοι ειτε κανενας.
Η μια μερια ΛΑΟΥ δεν παιζει.

Ειμαστε με τον λαο μονο απο την μια μερια..και οχι απο την αλλη..ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ.
Ευτυχως οι μασκες πεφτουν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28,181 μηνύματα.
Από τα λίγα σωστά που έχουν πει οι Democrats τα τελευταία χρόνια.


 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,924 μηνύματα.
/ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΑΛΣΤΙΝΙΟΙ ΤΗΣ ΓΑΖΑΣ ΨΗΦΙΣΑΝ ΧΑΜΑΣ.
Kαι οι ελληνες το 1920 ψηφισαν τον βασιλεια.. μας αξιζε η γενοκτονια στη σμυρνη? Λογικος συνειρμος
Ειμασυτεμε τον λαο μονο απο την μια μερια..και οχι απο την αλλη..ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ.
Ευτυχως οι μασκες πεφτουν.
με τον λαο ειμαστε παντα. Οχι με τις κυβερνησεις. Το κυριο σου επιχειρημα ειναι οτι τους ετσουζε ο κωλος των παλαιστινιων να σφαγιαστουν γιατι ψηφισαν χαμας.. εισαι πολυ με τον παλαιστινιακο λαο γενικα. Και λες τους αλλους ρατσιστες. Εβγε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Από τα λίγα σωστά που έχουν πει οι Democrats τα τελευταία χρόνια.


Και τι ειναι τοτε?
Νταξει μαζι με το ισραηλ να σκοτωσει αρχηγους της χαμας. Μεχρι τωρα εχει σκοτωσει... 10 στελεχη, εεε, και 30χιλιαδες αμαχους..
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.
Στο Ρωσία - Ουκρανία όμως νιώθεις την υποχρέωση να πάρεις θέση, παρά τα εγκλήματα των νεοναζί Ουκρανών στους Ρωσσόφωνους τόσα χρόνια πριν τον πόλεμο, παρά το ότι ο Βλαδίμηρος σε δύο χρόνια δεν έκανε ούτε τα υποδεκαπλάσια από τα όσα έκανε ο Νεντανιάχου σε κάτι μήνες, επειδή η δυτική προπαγάνδα σε έκανε conditioning ότι ο Πούτιν είναι ο νέος Χίτλερ και άλλα τέτοια παραμύθια της Χαλιμάς.
ναι, στη Ρωσία έχω γνώμη. Θα έχω όπου και όποτε κρίνω. Δε θα βάλω χαλινάρι, δεν ακολουθώ κόμματα, δεν έχω παρωπίδες.
Τη νέα φασαρία στο Ισραήλ την ξεκίνησε ο Βλαδίμηρος (θεωρία δική μου), για πολλούς λόγους, ένας απ τους οποίους, αυτός ακριβώς που είπες <ο νετανιαχου έκανε υπερδεκαπλάσια εγκλήματα από μένα, επομένως εγώ είμαι καλός>
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποιος σε καλει να παρεις θεση υπερ ενος και κατα καποιου αλλου;
ΓΗΠΕΔΑΡΑ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...ΓΗΠΕΔΑΡΑ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...


Ε....ΛΕ...ΟΣ!
ακριβώς! Από πού κι ως πού; Τι υποχρέωση έχουμε;
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,924 μηνύματα.
ναι, στη Ρωσία έχω γνώμη. Θα έχω όπου και όποτε κρίνω. Δε θα βάλω χαλινάρι, δεν ακολουθώ κόμματα, δεν έχω παρωπίδες.
Τη νέα φασαρία στο Ισραήλ την ξεκίνησε ο Βλαδίμηρος (θεωρία δική μου), για πολλούς λόγους, ένας απ τους οποίους, αυτός ακριβώς που είπες <ο νετανιαχου έκανε υπερδεκαπλάσια εγκλήματα από μένα, επομένως εγώ είμαι καλός>
Τι σχεση εχει ο πουτιν :hmm:
Παντωε χιλιες φορες πουτιν παρα μπιμπης
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.
Σε ένα κόσμο που φλέγεται το να δηλώνεις ουδέτερη δεν είναι σοφό.
Αν επρόκειτο να καταστρώσω σχέδιο σωτηρίας της κατάστασης, δε θα ήμουν ουδέτερη. Ποτέ όμως 100% έναντι 0%. Θα μοίραζα και πάλι το δίκιο, απούμε σε ....60/40 πχ, δεν ξέρω ακριβώς, δε λογάριασα.
Τότε, ίσως έβαζα σε εφαρμογή τον ανόητο αλγόριθμο που έφτιαξα παραπάνω.
Ευτυχώς όμως δεν έχω τέτοια υποχρέωση. Το ότι φλέγεται ο κόσμος, δε διαφωνώ. Παρόλα αυτά δε νοιώθω πως πρέπει να καταπατήσω τις αξίες μου και να εθελοτυφλήσω. Θα λέω, αυτό που βλέπω
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,924 μηνύματα.
ακριβώς! Από πού κι ως πού; Τι υποχρέωση έχουμε;
Σε εναν πολεμο αν εισαι υπερ των δυο ειναι αδυνατον και αν εισαι δηθεν "ουδετερος" εισαι απανθρωπος γιατι δε λογαριαζεις την ανθρωπινη ψυχη.
Η παλαιστινη εκτος απο βιαιη γενοκτονια που βιωνει απο το σιωνιστικο κρατος εδω και 80 χρονια, παλευει εναν πολεμο εθνικης ανεξαρτησιας, εναντια οχι μονο στο ισραηλ, αλλα και τις ΗΠΑ και την δυση. Κατω το σιωνιστικο κρατος. Με την παλαιστινη ως τη λευτερια
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.
στο μεταξύ το νετανιάχου δεν τον θέλουν ούτε οι ισραηλινοί και μεις εδώ φαγωνόμαστε.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,486 μηνύματα.
Τη νέα φασαρία στο Ισραήλ την ξεκίνησε ο Βλαδίμηρος (θεωρία δική μου), για πολλούς λόγους, ένας απ τους οποίους, αυτός ακριβώς που είπες <ο νετανιαχου έκανε υπερδεκαπλάσια εγκλήματα από μένα, επομένως εγώ είμαι καλός>
Η πλάκα είναι ότι άτομα με τέτοια σκεπτικά σαν το παραπάνω χρησιμοποιούν περισσότερο χαρακτηρισμούς "ψεκ", "συνωμοσιολογία" κ.λπ.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.
Σε εναν πολεμο αν εισαι υπερ των δυο ειναι αδυνατον και αν εισαι δηθεν "ουδετερος" εισαι απανθρωπος γιατι δε λογαριαζεις την ανθρωπινη ψυχη.
Η παλαιστινη εκτος απο βιαιη γενοκτονια που βιωνει απο το σιωνιστικο κρατος εδω και 80 χρονια, παλευει εναν πολεμο εθνικης ανεξαρτησιας, εναντια οχι μονο στο ισραηλ, αλλα και τις ΗΠΑ και την δυση. Κατω το σιωνιστικο κρατος. Με την παλαιστινη ως τη λευτερια
εσύ είσαι αυτός που φοβάσαι του καβγάδες στο δρόμο, είπαμε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η πλάκα είναι ότι άτομα με τέτοια σκεπτικά σαν το παραπάνω χρησιμοποιούν περισσότερο χαρακτηρισμούς "ψεκ", "συνωμοσιολογία" κ.λπ.
εδώ θα σου δώσω δίκιο, πως η θεωρία είναι καθαρά δική μου, δηλ ψεκ/τούβλο, αλλά μου κολάει το παζλ ρε γμτ περφεκτο!
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,924 μηνύματα.
στο μεταξύ το νετανιάχου δεν τον θέλουν ούτε οι ισραηλινοί και μεις εδώ φαγωνόμαστε.
Ειναι αλλοκοτο το γεγονος οτι εδω υποστηριζουν τον νετανιαχου και τον ισραημινο στρατο στη γενοκτονια που διαπραττει ενω γινονται μαζικες διαδηλωσεις και καταπατωνται βιαια απο εβραιους και ισραηλινους εναντθα της κυβερνησης. Δεν το νοιαζει το ισραηλ οι ομηροι και οι νεκροι τους. Θελουν να εξοντωσουν ολους τους αραβες για να δημιουργησουν ενα ομογενες εθνικο κρατος
εσύ είσαι αυτός που φοβάσαι του καβγάδες στο δρόμο, είπαμε;
Ωραιο επιχειρημα. Παιξε το μαγκας οταν δε χρειαζεται να κρατας κλειδια στα χερια σου και να κοιτας πισω μετα απο 2 βηματα οταν γυρνας μετα τις 8 σπιτι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,811 μηνύματα.
Θελουν να εξοντωσουν ολους τους αραβες για να δημιουργησουν ενα ομογενες εθνικο κρατος
Δεν ισχύει τόσο αυτό ακριβώς. Το Ισραήλ ούτε τώρα είναι ομοιογενές εθνικό κράτος. Έχει αποδεχθεί στο εσωτερικό του τους Άραβες μουσουλμάνους (Παλαιστίνιους) με την ιδιότητα "Israeli Arabs". Το ποσοστό των μουσουλμάνων που ζουν ως πολίτες του Ισραήλ είναι 18% του πληθυσμού (καθόλου μικρό) και τα Αραβικά είναι η δεύτερη γλώσσα που αναγνωρίζεται ως ημι-επίσημη (όχι επίσημη αλλά πολλές ταμπέλλες στη χώρα γράφονται και στα εβραϊκά και στα αραβικά).

Αυτό που θέλει το Ισραήλ τώρα είναι απλά να εφαρμόσει το δόγμα "One-State-Solution". Όλη η περιοχή να ανήκει στο Ισραήλ χωρίς όμως να σκέφτεται ότι έλυσε μεν το εξωτερικό πρόβλημα αλλά το εσωτερικό θα παραμένει δε και τι θα κάνει για αυτό; Ποια χώρα θα δεχθεί πολίτες που δεν της ανήκουν; Η μόνη λύση είναι το Two-State-Solution με ολική πληθυσμιακή ανταλλαγή και κάποιους στρατιωτικούς περιορισμούς με αποστρατιωτικοποιημένα σύνορα για να ηρεμήσουν όλοι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,961 μηνύματα.
Ειναι αλλοκοτο το γεγονος οτι εδω υποστηριζουν τον νετανιαχου και τον ισραημινο στρατο στη γενοκτονια που διαπραττει ενω γινονται μαζικες διαδηλωσεις και καταπατωνται βιαια απο εβραιους και ισραηλινους εναντθα της κυβερνησης. Δεν το νοιαζει το ισραηλ οι ομηροι και οι νεκροι τους. Θελουν να εξοντωσουν ολους τους αραβες για να δημιουργησουν ενα ομογενες εθνικο κρατος
Βγαλε τα γυαλια γιατι σε στραβωνουν.Μαλλον δεν εχεις δει ποσες διαδηλωσεις εχουν γινει ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΝ ΝΕΤΑΝΙΑΧΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥς ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΥΣ αυτον τον καιρο....που ζητουν να τα βρει με την χαμας και ναφερουν πισω τους ομηρους..επισης ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ.
Η στραβωμαρα σου σκοτωνει.
Αν δεν το κατεχεις το αθλημα..αλλαξε θεμα γμτ.

ΥΓ Η αληθεια ειναι οτι δενε χει νοημα εδω η συζητηση.,.οταν μπλεικεις με ρατσιστες,συνωμοσιολογους που λενε οτι το ισραηλ ειναι ΠΑΝΤΟΥ,αντισημιτες του κερατα...και τους θεωρουν ολους δολοφονους και υποστηριζουν κρυφα την χαμας.
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,924 μηνύματα.
Βγαλε τα γυαλια γιατι σε στραβωνουν.Μαλλον δενε χδις δει ποσες διαδηλωσεις εχουν γινει ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΝ ΝΕΤΑΝΙΑΧΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥς ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΥΣ αυτον τον καιρο....που ζητουν να τα βρει με την χαμας και ναφερουν πισω τους ομηρους..επισης ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ.
Η στραβωμαρα σου σκοτωνει.
Αν δεν το κατεχεις το αθλημα..αλλαξε θεμα γμτ.
Οχι ρε πουπουλίνα,ε δω ειναι απο τα σπάνια που συμφωνούμε και οι δύο. Οταν λεω το ισραήλ εννοώ την κυβέρνηση του μπίμπη. Γνωρίζω πολύ καλα οτι γινονται διαδηλώσεις εναντια στον νετανιάχου, καθως και το γεγονος οτι του λενε να παραιτηθεί, για τον λόγο που είπα, γιατι ειναι φανερό οτι δε λογαριάζουνε τους πολίτες τους απλά θελουνε να παρουνε οτι εχουνε και δεν έχουνε οι άραβες, και ο ισραηλινός λαός το καταλαβαίνει αυτό, και διαδηλώνει, οπως και ανεφερα, καταπατώνται βίαια οι διαδηλώσεις.. Τα γυαλιά τα αλλαξα πρόσφατα.. Οντως ειχε χειροτερέψει η μυωπία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α, κατάλαβα @Πουπουλίνα... ζητω συγνώμη γιατι πραγματι δε φαίνεται καλα οπως το εξεφρασα

"υποστηριζουν τον νετανιαχου και τον ισραημινο στρατο στη γενοκτονια που διαπραττει ενω γινονται μαζικες διαδηλωσεις και καταπατωνται βιαια απο εβραιους και ισραηλινους εναντθα της κυβερνησης."

εννοώ "ειναι περίεργο πως υποστηρίζουνε ξένοι τον νετανιάχου και τον ισραηλινό στρατό στη γενοκτονία που κάνει, ενω γινονται μαζικες διαδηλώσεις ΑΠΟ ΕΒΡΑΊΟΥΣ ΚΑΙ ΙΣΡΗΑΛΙΝΟΥΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ και καταπατώνται βίαια (απο την κυβέρνηση)". Γνωρίζω καλα οτι γινονταιδιαδηλωσεις.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,811 μηνύματα.
Οι διαδηλώσεις δεν λένε κάτι. Στο Ισραήλ υπάρχει πολιτική πόλωση από παλιά. Και αυτές οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις δεν είναι απαραίτητα αντιπολεμικές, ως κύριο αίτημα έχουν το ότι η κυβέρνηση δεν κάνει τίποτα για τους ομήρους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28,181 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,811 μηνύματα.
Ο Ορμπάν κρατάει την αντι-ισλαμική στάση του και εκτός συνόρων σε επίπεδο γεωπολιτικής κάτι που είναι λάθος.

Αν ο Νετανυάχου πετύχει αυτό που θέλει να κάνει και διώξει τους Παλαιστίνιους από την γη τους μαντέψτε λίγο που θα πάνε (η Αίγυπτος ξεκαθάρισε πως δεν θα δεχθεί κανέναν).
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,924 μηνύματα.
Ο Ορμπάν κρατάει την αντι-ισλαμική στάση του και εκτός συνόρων σε επίπεδο γεωπολιτικής κάτι που είναι λάθος.

Αν ο Νετανυάχου πετύχει αυτό που θέλει να κάνει και διώξει τους Παλαιστίνιους από την γη τους μαντέψτε λίγο που θα πάνε (η Αίγυπτος ξεκαθάρισε πως δεν θα δεχθεί κανέναν).
Δε θα προλάβουν, θα τους εξοντωσουν
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,811 μηνύματα.
Δε θα προλάβουν, θα τους εξοντωσουν
1,5 εκατομμύριο ανθρώπους δεν μπορούν να σκοτώσουν. Ότι θα σκοτώσουν πολλούς και θα καταστήσουν ανάπηρους ακόμα περισσότερους είναι αλήθεια αλλά όλους δεν γίνεται.

Το Ισραήλ προκαλεί πάντως μακράν ένα από τα μεγαλύτερα εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας. Δεν είναι μόνο τα χιλιάδες παιδιά που σκότωσαν είναι και τα άλλα τόσα που ζουν αλλά είναι κομματιασμένα, ανάπηρα. Μια ολόκληρη γενιά θα είναι τσακισμενη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top