Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Ποιο από τα δύο είναι πιο cutie;🐰
Picsart_23-11-10_02-02-30-617.jpg
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
Ποιο από τα δύο είναι πιο cutie;🐰View attachment 125259
Και τα 2 :prettyplz: ανάλογα τη περίπτωση βεβαια!
Το πρώτο μου θυμίζει πολύ 80s-00s και το δεύτερο 2010
Το χρωματιστο θα ηταν πολύ ωραίο με ένα χαμηλοκαβαλο η στο ίδιο μήκος με αυτό που έχει, τζιν ή cargo ριχτό και σνικερ και το δεύτερο τρελαίνομαι και έτσι όπως το εχει με τη φούστα τη σχολική 😇
Πάρε και τα 2! :P
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Ποια Oxford είναι καλύτερα; 🤔
(τα θέλω για δώρο στην κολλητή μου)

εικόνα_Viber_2023-10-20_12-09-34-673.jpg
εικόνα_Viber_2023-10-20_12-09-33-175 (1).jpg
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,897 μηνύματα.
Που καλέ και εγώ δεν τα βλέπω; :P
Εγώ πάντως όταν ανέβηκα το 2019 βρήκα απίστευτα μαγαζιά με ρούχα σε τιμές σοκ και πολύ καλή ποιότητα.
Στην Τσιμισκή και στις παράλληλες κυρίως κινήθηκα.
Κριμα που τα περισσότερα δεν έχουν και ηλεκτρονικό κατάστημα να αγόραζα από εκεί.
Στην Αθήνα να βρεις κάτι ποιοτικό και σε καλή τιμή πλέον είναι σπάνιο σπορ
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
Εγώ πάντως όταν ανέβηκα το 2019 βρήκα απίστευτα μαγαζιά με ρούχα σε τιμές σοκ και πολύ καλή ποιότητα.
Στην Τσιμισκή και στις παράλληλες κυρίως κινήθηκα.
Κριμα που τα περισσότερα δεν έχουν και ηλεκτρονικό κατάστημα να αγόραζα από εκεί.
Στην Αθήνα να βρεις κάτι ποιοτικό και σε καλή τιμή πλέον είναι σπάνιο σπορ
Δεν ψωνίζω καθόλου από τα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης κυρίως από το ίντερνετ, αντε και hm και αν βρω κάτι συμπαθητικό σε κάνα pull&bear κτλ

Καλά δεν μαρεσουν και τα ψώνια θέλω να τελειώνω πάντα. :lol:

Θεωρώ ότι στη πλειοψηφία είναι ίδια όλα με μέτρια ποιότητα.

Να έρθεις πάντως, αυτές τις μέρες έχει και έναν ωραίο καιρό, μούρλια για βολταρες
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,897 μηνύματα.
Δεν ψωνίζω καθόλου από τα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης κυρίως από το ίντερνετ, αντε και hm και αν βρω κάτι συμπαθητικό σε κάνα pull&bear κτλ

Καλά δεν μαρεσουν και τα ψώνια θέλω να τελειώνω πάντα. :lol:

Θεωρώ ότι στη πλειοψηφία είναι ίδια όλα με μέτρια ποιότητα.

Να έρθεις πάντως, αυτές τις μέρες έχει και έναν ωραίο καιρό, μούρλια για βολταρες
Αξίζει να ρήξεις μια ματιά, μου αρέσει να ψωνίζω πλέον περισσότερο σε μπουτίκ, τουλάχιστον ξέρω ότι τα χρήματα μου πάνε στην τσέπη ενός fellow Έλληνα και όχι μεγαλοαλυσιδας budget μάρκας.

Ακόμη και τα πιο ακριβά μπραντ τώρα έχουν άθλια ποιότητα. Κοιτούσα που λέτε τις προάλλες να πάρω δώρο μια δερμάτινη τσάντα, μικρή για βραδινή έξοδο. Και λέω ας δω στα guess. Τι βλέπω? 100% πολυεστερ. Τιμή 100€.
Που έχουμε φτάσει άραγε. Δεν υπάρχει πλέον τίποτα ποιοτικό εκτός αν είσαι διατεθειμένη να δώσεις νεφρο
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
Αξίζει να ρήξεις μια ματιά, μου αρέσει να ψωνίζω πλέον περισσότερο σε μπουτίκ, τουλάχιστον ξέρω ότι τα χρήματα μου πάνε στην τσέπη ενός fellow Έλληνα και όχι μεγαλοαλυσιδας budget μάρκας.

Ακόμη και τα πιο ακριβά μπραντ τώρα έχουν άθλια ποιότητα. Κοιτούσα που λέτε τις προάλλες να πάρω δώρο μια δερμάτινη τσάντα, μικρή για βραδινή έξοδος. Και λέω ας δω στα guess. Τι βλέπω? 100% πολυεστερ. Τιμή 100€.
Που έχουμε φτάσει άραγε. Δεν υπάρχει πλέον τίποτα ποιοτικό εκτός αν είσαι διατεθειμένη να δώσεις νεφρο
Ισχύει πολύ δυστυχώς

Προσωπικά κοιτάω καμια φορα και στα θριφτ. Έχει παλιά ποιοτικά ρούχα σε απίστευτα τίμιες τιμές. Έχω βρει φοβερές φούστες και μπλούζες έτσι.

Στις μπουτίκ δεν ξερω κατά πόσο έχει για πιο curvy/plus γυναίκες. 🤷🏼‍♀️

Και στα παπούτσια έχει πέσει πολύ η ποιότητα.

Στα μαγαζιά επίσης έχω βαρεθεί να βλέπω μικροσκοπικα μπλουζάκια, κροπ κτλ, φούτερ να φανταστείς μερικές φορές κοιτάω στα ανδρικά που έχει και πολύ κιουτ ραφές ή στάμπες.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,897 μηνύματα.
Προσωπικά κοιτάω καμια φορα και στα θριφτ. Έχει παλιά ποιοτικά ρούχα σε απίστευτα τίμιες τιμές. Έχω βρει φοβερές φούστες και μπλούζες έτσι.

Στις μπουτίκ δεν ξερω κατά πόσο έχει για πιο curvy/plus γυναίκες. 🤷🏼‍♀️
Υπάρχουν και μπουτίκ για plus size, τα περισσότερα από Θεσσαλονίκη είναι στο ίντερνετ. Αλλά το θριφτινγκ όπως λες και εσύ είναι και πιο οικονομικο και καλύτερη ποιότητα βρίσκεις. Έχω πετύχει διαμαντακια και εγώ σε ονλαιν outlet/second hand shop.

Και στα παπούτσια έχει πέσει πολύ η ποιότητα.
Ακριβώς.

Στα μαγαζιά επίσης έχω βαρεθεί να βλέπω μικροσκοπικα μπλουζάκια, κροπ κτλ, φούτερ να φανταστείς μερικές φορές κοιτάω στα ανδρικά που έχει και πολύ κιουτ ραφές ή στάμπες
Και με τα κροπ έχω και εγώ ένα πόλεμο η αλήθεια είναι. Αν θέλω να αγοράσω επίσημο ρούχο (πουκάμισα, καλό παντελόνι κτλ) πάω στο Stradivarius κυρίως. Έχει πιο "κυριλέ" σχέδια.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
Υπάρχουν και μπουτίκ για plus size, τα περισσότερα από Θεσσαλονίκη είναι στο ίντερνετ. Αλλά το θριφτινγκ όπως λες και εσύ είναι και πιο οικονομικο και καλύτερη ποιότητα βρίσκεις. Έχω πετύχει διαμαντακια και εγώ σε ονλαιν outlet/second hand shop.


Ακριβώς.


Και με τα κροπ έχω και εγώ ένα πόλεμο η αλήθεια είναι. Αν θέλω να αγοράσω επίσημο ρούχο (πουκάμισα, καλό παντελόνι κτλ) πάω στο Stradivarius κυρίως. Έχει πιο "κυριλέ" σχέδια.
Stradivarius έχουν ωραία τζινακια αλλά αυτό το άρωμα με φέρνει πονοκέφαλο 😛
Κι Zara έχει πολύ ωραία πράγματα ειδικά στου cosmos εδώ Θεσσαλονίκη. Ωραία παντελόνια τύπου λικρα με γραμμή πχ, πουλαμισακια ωραία σατέν με χρώματα κτλ

Ρε συ μηπωε τα βγάζουν αντίθετα γιατί στο ίντερνετ εμένα όλα της Αθήνας με βγάζει

Δεν τα αλληλοστελνουμε η μία στην άλλη λέω γω :lol:
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,897 μηνύματα.
Stradivarius έχουν ωραία τζινακια αλλά αυτό το άρωμα με φέρνει πονοκέφαλο 😛
Κι Zara έχει πολύ ωραία πράγματα ειδικά στου cosmos εδώ Θεσσαλονίκη. Ωραία παντελόνια τύπου λικρα με γραμμή πχ, πουλαμισακια ωραία σατέν με χρώματα κτλ

Ρε συ μηπωε τα βγάζουν αντίθετα γιατί στο ίντερνετ εμένα όλα της Αθήνας με βγάζει

Δεν τα αλληλοστελνουμε η μία στην άλλη λέω γω :lol:
Τα παντελόνια από το ίντερνετ είναι ρίσκο όμως, αν δεν τα δοκιμάσεις, έχεις μεγάλη πιθανότητα να πέσεις έξω :laugh:
Ωραία τα ζαρα αλλά από ραφές έχουν γίνει χάλια. Έχω κάτι πουλόβερ που είχε αγοράσει η μάνα μου πριν 15 χρόνια από εκεί και ακόμη δεν έχουν πάθει τίποτα. Τα σημερινά 1 χρόνο Μαξ και οι ραφές κόβονται....

Μπουτίκ στην Αθήνα... σίγουρα θα υπάρχουν εκτός κέντρου κάποιες καλές, αλλά από ποιότητα είναι πολύ μέτρια ως μεχ.
Πάνω σε εσάς πάντως ήταν μια μπουτίκ που είχα πάει στο κέντρο, που είχε χωρίσει τα προϊόντα του ανά νούμερο.
Ο, τι καλύτερο. Ουτε να ψάχνεις το νούμερο σου ούτε τίποτα, ο,τι είχαν για σένα τα είχαν όλα μαζεμένα. Κρίμα που δεν κράτησα το όνομά τους
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
Τα παντελόνια από το ίντερνετ είναι ρίσκο όμως, αν δεν τα δοκιμάσεις, έχεις μεγάλη πιθανότητα να πέσεις έξω :laugh:
Ωραία τα ζαρα αλλά από ραφές έχουν γίνει χάλια. Έχω κάτι πουλόβερ που είχε αγοράσει η μάνα μου πριν 15 χρόνια από εκεί και ακόμη δεν έχουν πάθει τίποτα. Τα σημερινά 1 χρόνο Μαξ και οι ραφές κόβονται....

Μπουτίκ στην Αθήνα... σίγουρα θα υπάρχουν εκτός κέντρου κάποιες καλές, αλλά από ποιότητα είναι πολύ μέτρια ως μεχ.
Πάνω σε εσάς πάντως ήταν μια μπουτίκ που είχα πάει στο κέντρο, που είχε χωρίσει τα προϊόντα του ανά νούμερο.
Ο, τι καλύτερο. Ουτε να ψάχνεις το νούμερο σου ούτε τίποτα, ο,τι είχαν για σένα τα είχαν όλα μαζεμένα. Κρίμα που δεν κράτησα το όνομά τους
Όταν έρθεις θα πάμε παρέα να με δείξεις!
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,484 μηνύματα.
Θεωρείτε ότι ένα κάρο κολάν (καμπάνα κιόλας) σε αυτό το χρώμα και σχέδιο φαίνεται λίγο πιτζαμέ;
lydia_trousers_2_-700x1050.jpg
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top