Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Εγώ αυτές τις μπότες δεν τις ήξερα ώσπου είδα χτες σε ένα σάιτ κατηγορία "ουγκ" και λέω, ρε συ τι να είναι αυτό; Κι όταν τις είδα έσκασα στα γέλια. Δε θα τις φορούσα ακόμα κι αν με πλήρωναν. Δηλαδή έλεος, πόσο κακόγουστοι να γίνουμε πια στο όνομα της μόδας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως εννοούσε να τα συνδυάσουμε όλα αυτά.. :)

Ναι ρε, το κατάλαβα, αλλά επειδή το εχω δει να γίνεται.. ;)

@Himela σε μια σειρά είχα δει που τις φορούσαν στο σπίτι. Έτσι μάλιστα, σαν σούπερ ζέστες και ογκώδεις παντόφλες ίσως να τα έβαζα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ για παντόφλες έχω αυτές και είναι ΠΑΡΑ πολύ βολικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ αυτές τις μπότες δεν τις ήξερα ώσπου είδα χτες σε ένα σάιτ κατηγορία "ουγκ" και λέω, ρε συ τι να είναι αυτό; Κι όταν τις είδα έσκασα στα γέλια. Δε θα τις φορούσα ακόμα κι αν με πλήρωναν. Δηλαδή έλεος, πόσο κακόγουστοι να γίνουμε πια στο όνομα της μόδας;

Τα πάντα είναι υποκειμενικά. Εγώ δεν τις θεωρώ καθόλου κακόγουστες. Ίσα ίσα τις θεωρώ πολύ τυπάτες. Δεν μου αρέσουν όταν συνδυάζονται με άλλα πράγματα που έχουν γούνα, επειδή γινεται το σύνολο πολύ τρέντυ. Αλλά κακόγουστες με τίποτα. Ίσα ίσα, με στενό τζινάκι είναι και πολύ σέξυ. Στην Κηφισιά φοριούνται πάρα πολύ και είναι δύσκολο να βρεις το νούμερό σου, εκτός αν πας μόλις τις πρωτοφέρουν. Αλλα περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα.

Εγώ για παντόφλες έχω αυτές και είναι ΠΑΡΑ πολύ βολικές!

Της μαμάς μου της αρέσουν πολύ οι παντόφλες τέτοιου στυλ
Ειναι καθόλου άβολο το ότι για να τις φορέσεις πρέπει να χρησιμοποιήσεις τα χέρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα με τις παντόφλες γιατί μου αρέσει να περπατάω ξυπόλιτη...
Τον χειμώνα αυτό οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια είτε στο κρύωμα είτε στο πάτωμα (γιατί οι κάλτσες γλιστράνε στο μάρμαρο-ακόμα και αυτές με τα πατουσάκια). Οπότε αυτές τις βάζω και δεν τις βγάζω ποτέ, είναι τόσο ελαφριές που δεν τις καταλαβαίνεις. Ακόμα και που κάθομαι πάνω στα πόδια μου, δεν με ενοχλούν. Οπότε εμένα μου αρέσει αυτή η "δυσκολία" να μπουν και να βγουν..Αν και σιγά την δυσκολία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκιο, έτσι είναι μια χαρά.
Και φαίνονται και πολύ ζεστές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι!
Και υπάρχουν και άπειρα σχέδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αν και από τα σχόλια μάλλον κατάλαβα τι λέτε, μπορείτε να βάλετε εικόνα επειδή είμαι από το κινητό και δεν ανοίγει το λινκ; :redface:

Κακό πράγμα αλλά κι εγώ μόνο ξυπόλυτη θέλω να τριγυριζω σπίτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
όλο δικό σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αχχαχαχχ ελα ρε και γαμώ φαίνονται! Εγκρίνω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι πάρα πολύ βολικές! Αν είσαι στην ίδια κατηγορία με μένα-του ξυπόλιτου- θα σε βολέψουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Ποτέ δε μου άρεσε αυτή η έκφραση. Τι θα πει must have... Λες και έχουμε όλοι ίδιο στυλ ή γούστο. :P

Εγώ μια φορά τις απαίσες Ugg δε θα τις χωνέψω όσο must κι αν θεωρούνται. :P

Συμφωνω! Βεβαιως δεν εχουμε ολοι το ιδιο στυλ ή γουστο! Αν ειχαμε ολοι το ιδιο στυλ, θα ηταν....ασε!:P
Περισσοτερο με τη φραση "must have" εννοω αυτα που πρεπει να εχει το προσωπικο μου στυλ!

Ugg και λεοπαρ φουλαρι; Το must-have του κακόγουστου. :loltooth:
Δεν εννοω να τα συνδυασουμε!
Το animal print scarf θα το φορουσα ανετα με αρβιλακι και μαυρο ή καφε παντελονι!;)

Δεν νομίζω πως εννοούσε να τα συνδυάσουμε όλα αυτά.. :)
Αυτο ακριβως!:D

Εγώ αυτές τις μπότες δεν τις ήξερα ώσπου είδα χτες σε ένα σάιτ κατηγορία "ουγκ" και λέω, ρε συ τι να είναι αυτό; Κι όταν τις είδα έσκασα στα γέλια. Δε θα τις φορούσα ακόμα κι αν με πλήρωναν. Δηλαδή έλεος, πόσο κακόγουστοι να γίνουμε πια στο όνομα της μόδας;
Προσωπικα, τις φοραω μονο και μονο γιατι ειναι ανετες και οχι γιατι ειναι της μοδας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Επιτέλους! :inlove:

Για να μη χρειάζεται ν' αποχωρίζεστε τις αγαπημένες σας μπότες, ούτε με τα καλά σας ενδύματα, στις επίσημες εξόδους σας! :inlove:

Έχει και σε άλλα χρώματα φυσικά! ;)


αυτες ειναι για να βλεπουν τους πεζους το βραδι τα αυτοκινητα:P

btw soz αλλαα αν δεν το πω θα σκασω
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΙΣ UGH!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω πουλοβεράκια, αυτά τα φαρδιά και λίγο μακριά (κάτω από το κωλί :redface: ). Ωστόσο πάντα βρίσκομαι αντιμέτωπη με το γνωστό χειμωνιάτικο θέμα. Όλα τα ρούχα είναι ακριβά. Πιάσε τις μπότες, τα παντελόνια, τα παλτό, τα πουλόβερ. Όλα είναι ακριβά. Αυτά που είναι φθηνά είναι συνήθως κακής ποιότητας. :/: Απφφφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πόσα χρήματα θα ήταν μια καλή τιμή για ένα τέτοιο πουλόβερ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πόσα χρήματα θα ήταν μια καλή τιμή για ένα τέτοιο πουλόβερ?

Γύρω στα 20-25ευρώ. Δεν μπορώ να υπολογίσω γιατί μαλλί από μαλλί διαφέρει. Έχω δει όμως τρελά πράγματα από πολυεθνικά που ένα "χαλαρής πλέξης" το έχουν γύρω στα 50-60ευρώ. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ στα γνωστά μαγαζιά Θάλεια, έχω βρει με 25..
είναι λεπτούλικα βέβαια, αλλά είναι πολύ καλής ποιότητας και ζεστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δίκιο έχεις, γενκά τα χουν ακριβά, λες και απευθύνονται σε άλλη χώρα και σε άλλη εποχή.
Αυτό που θα σου πρότεινα θα ήταν να κάνεις λίγο υπομονή μέχρι τις εκπτώσεις.
Στα Massimo Dutti και σε ένα σωρό άλλα καταστήματα θα βρεις πολύ ποιοτικά ρούχα, και τα πουλόβερ θα χουν την τιμή που θες. Επίσης υπάρχουν βιομηχανίες πλεκτών (ξέρω μία στον Πειραιά για πάραδειγμα), που παίρνεις φοβερά πλεκτά, πολύ φτηνά. Πέρσι είχα πάρει δυο ωραιότατα πουλόβερ, με 10 Ευρώ το καθένα. Απλά δεν είναι επώνυμα, ούτε το κατάστημα είναι κάποιο συγκεκριμένο, είναι απλές βιομηχανίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ στα γνωστά μαγαζιά Θάλεια, έχω βρει με 25..
είναι λεπτούλικα βέβαια, αλλά είναι πολύ καλής ποιότητας και ζεστά.
Ναι ε; :worry: Εγώ έκανα μία πρόχειρη "έρευνα αγοράς" και βρήκα τα παρακάτω.

59,95ευρώ
49,95ευρώ
49,95ευρώ
Δίκιο έχεις, γενκά τα χουν ακριβά, λες και απευθύνονται σε άλλη χώρα και σε άλλη εποχή.
Αυτό που θα σου πρότεινα θα ήταν να κάνεις λίγο υπομονή μέχρι τις εκπτώσεις.
Στα Massimo Dutti και σε ένα σωρό άλλα καταστήματα θα βρεις πολύ ποιοτικά ρούχα, και τα πουλόβερ θα χουν την τιμή που θες. Επίσης υπάρχουν βιομηχανίες πλεκτών (ξέρω μία στον Πειραιά για πάραδειγμα), που παίρνεις φοβερά πλεκτά, πολύ φτηνά. Πέρσι είχα πάρει δυο ωραιότατα πουλόβερ, με 10 Ευρώ το καθένα. Απλά δεν είναι επώνυμα, ούτε το κατάστημα είναι κάποιο συγκεκριμένο, είναι απλές βιομηχανίες.

Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει να έχουν κάποια φίρμα επάνω απλά να έχουν μία καλή ποιότητα και μία λογική τιμή. Το παράδοξο είναι ότι όταν θα έρθουν οι εκπτώσεις το Φεβρουάριο, α) έχω εξεταστική και ξεχνάω τα ψώνια β) ξεχνάω ότι έπεται και άλλος χειμώνας και παίρνω όλο λεπτούτσικα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι η αλήθεια ότι εγώ μιλάω για πιο λεπτά αλλά πολύ καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top