Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Νομίζω σε ταμπά θα μου άρεσε, αλλά όλα μου τα ρούχα είναι μαύρα. :redface:
Να το αφήσω για αργότερα δηλαδή;

Εσύ ξέρεις πόσο "βιάζεσαι" την συγκεκριμένη αγορά.
Το ότι όλα τα ρούχα σου είναι μαύρα δε σημαίνει ότι αντίστοιχα πρέπει να κυμαίνεσαι μονίμως σε total black! Αν έχεις κάποιο παλτό/ζακέτα/τσάντα κτλ σε ταμπά, τότε μπορείς με άνεση να πάρεις και παπούτσια για να "σπάσει" το μαύρο.
Ή γκρενά που είναι επίσης πολύ "in" φέτος! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εσύ ξέρεις πόσο "βιάζεσαι" την συγκεκριμένη αγορά.
Το ότι όλα τα ρούχα σου είναι μαύρα δε σημαίνει ότι αντίστοιχα πρέπει να κυμαίνεσαι μονίμως σε total black! Αν έχεις κάποιο παλτό/ζακέτα/τσάντα κτλ σε ταμπά, τότε μπορείς με άνεση να πάρεις και παπούτσια για να "σπάσει" το μαύρο.
Ή γκρενά που είναι επίσης πολύ "in" φέτος! :redface:

Τι είναι το γκρενά; :hmm:
Τα oxfords αν είναι για χαμηλά δεν έχω πρόβλημα να τα πάρω και άνοιξη, δε με πειράζει, αλλά το θέμα είναι πως δε διαλέγω με τίποτα. Έχω μπεζ και καφέ σκούρο μπουφάν, δε ξέρω αν κάνει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Τι είναι το γκρενά; :hmm:
Αυτό είναι το γκρενά. Παρεπιπτόντως είναι το τρίτο καλυτερό μου χρώμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τι είναι το γκρενά; :hmm:
Τα oxfords αν είναι για χαμηλά δεν έχω πρόβλημα να τα πάρω και άνοιξη, δε με πειράζει, αλλά το θέμα είναι πως δε διαλέγω με τίποτα. Έχω μπεζ και καφέ σκούρο μπουφάν, δε ξέρω αν κάνει. :P

Αααα, καλή μου Alma, κάποια στιγμή θα πρέπει να διαλέξεις!:redface:
Νομίζω θα επιμείνω να πάρεις τώρα τα μποτάκια και να αφήσεις για πιο μετά τα oxfords! :P Μου φαίνεται πιο πρακτική επιλογή... Κανόνισε, μη τα πάρεις μαύρα και αυτά! Βάλε κανένα χρώμα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αααα, καλή μου Alma, κάποια στιγμή θα πρέπει να διαλέξεις!:redface:
Νομίζω θα επιμείνω να πάρεις τώρα τα μποτάκια και να αφήσεις για πιο μετά τα oxfords! :P Μου φαίνεται πιο πρακτική επιλογή... Κανόνισε, μη τα πάρεις μαύρα και αυτά! Βάλε κανένα χρώμα! ;)

Λες να πάω σε αυτό το γκρενά;:redface:

Αυτό είναι το γκρενά. Παρεπιπτόντως είναι το τρίτο καλυτερό μου χρώμα ;)

Ααα, πείτε βυσσινί ρε άτομα να καταλάβω και εγώ. :P Πολύ όμορφο χρώμα! Και εμένα μου αρέσει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κορίτσια έχει πάρει καμία παπούτσια από stradivarius? Έχουν καλή ποιότητα? Θέλω sneakers ή slip ons οπότε αν δε με βολέψουν κλαφτα και είδα κάτι ωραία χθες που πήγα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κόνστανς

Νεοφερμένος

Η Κόνστανς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Τέτοιο στυλ σε παπούτσια σας αρέσουν?




και αν ναι προτιμάτε oxford η bluchers shoes ?
για όσες δεν ξέρετε τι διαφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Νομίζω το blucher μου αρέσει πιο πολύ, αν και κάθε παπούτσι σε τέτοιο στυλ εγώ oxford το λέω. Δε μπορώ να καταλάβω εύκολα τις διαφορές και δε με απασχολούν κιόλας. Όσον αφορά το αν μου αρέσουν τέτοιου στυλ παπούτσια, νομίζω τα ποστ και η παπουτσοθήκη μου μπορούν να απαντήσουν αντί για εμένα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Κορίτσια έχει πάρει καμία παπούτσια από stradivarius? Έχουν καλή ποιότητα? Θέλω sneakers ή slip ons οπότε αν δε με βολέψουν κλαφτα και είδα κάτι ωραία χθες που πήγα. :hmm:

Δεν εχω παρει συγκεκριμενα απο εκει αλλα εχω δοκιμασει και ειναι μια χαρα. Εχω παρει απο pull and bear κατι suede μποτακια και μου βγηκαν πολυ καλα, αλλα παντοτε εξαρταται το παπουτσι. Ειναι ορισμενα που δειχνουν και τα αισθανεσαι φτηνιαρικα και αλλα που ειναι νορμαλ. Στα H&M αντιθετως δεν εχω βρει ακομη παπουτσι που να το αισθανομαι νορμαλ.

Δεν πολυκαταλαβα τη διαφορα μεταξυ bluchers και oxfords παρα την εξηγηση στη φωτογραφια. Δεν εντοπιζω οπτικα τη διαφορα. >.<

Alma, το παπουτσι σε στυλ oxford δεν ειναι απαγορευτικο. Εχει πολλα που ειναι και καθημερινα. Επισης το χρωμα του ταμπα πηγαινει και με μαυρο και υπαρχουν εικονες με ντυσιματα οπου εχει φουλ μαυρο συν ταμπα παπουτσι. Και το βυσσινι ομως ειναι ωραιο, απλα θα σου προτεινα ταμπα oxford καθημερινο γιατι 1) θα ειναι καθημερινο 2) θα ειναι μια αλλαγη τοσο στα χρωματα που φορας οσο και στο στυλ των ρουχων που εχεις 3) το χρωμα του ταμπα συνδυαζεται ευκολα, ειναι παντος καιρου και τραβαει το ματι περισσοτερο απο ενα βυσσινι (εκτος αν το σχεδιο αυτου του βυσσινι ειναι πιο επιβλητικο ωστε να τραωαει τα βλεμματα).

Τα αθλητικα που εδειξες δυσκολα μπορουν να ειναι επιτυχημενα, μονο αν εχεις γενικα ενα ωραιο αθλητικο στυλ και οχι σκετο αθλητικο που ειναι ιδιαιτερα σπανιο. Επισης, τα συγκεκριμενα αθλητικα πλεον μου προκαλουν αηδια για το λογο οτι ειναι τα κλασσικα σουπα-nike που εβλεπες περσυ παντου (και βλεπεις ακομη πού και πού αλλα οπχι στον ιδιο βαθμο), απλα μετην προσθηκη φτερων. Εαν ειναι να δωσεις τοσα χρηματα γιατι κατι τετοιο, καλυτερα να μην αγορασεις τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Φέτος λέω να ξεκινήσω να ψωνιζω από το ίντερνετ ρούχα γιατί εδώ τα μισά μαγαζιά έχουν κλείσει!:P
Έχω δει κάτι από την esprit στην επίσημη σελίδα της.Να το παραγγειλω από εκεί ή υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα πχ Αθήνα που μπορώ να επικοινωνησω να μου το στείλουν αυτοί; Γενικά πως γίνεται η παραγγελια για την συγκεκριμένη εταιρεία ; Τα φώτα σας please !!:worry::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα μποτάκια αυτά τι σας λένε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Καλά φαίνονται! Γενικα μ'αρεσουν αυτά τα μαύρα σε τέτοιο στυλ,εκτός απο κάποια που φαίνονται ότι δεν έχουν καλή ποιότητα και είναι πολύ πλαστικά. Δες και απο κοντά πως θα είναι (εκτός αν τα παραγγείλεις online).Εγώ πήρα αυτά πρόσφατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα έχω σταμπάρει σε μαύρο και καφέ, και απλά με δεσμεύει το λαστιχάκι στο πλάι αλλά το βλέπω που το φοράνε γενικά οπότε δε νομίζω να πειράξει. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μπα,όχι. Και εμένα μου φαινόταν κάπως αυτά τα λαστιχακια αλλά τα έχω συνηθίσει τώρα. Άσε που είναι άνετα και τα παπούτσια έτσι. Το μαύρο είναι πάντα ωραίο, αλλά αν έχεις ήδη μαυρα μποτάκια ή θες καφέ για να τα ταιριάξεις με κατι, πάρε καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν ξέρετε, πού θα μπορούσα να βρω κορδέλες (κυρίως σε μαύρο χρώμα) για το γιακά στο πουκάμισο; Μου αρέσουν πάρα πολύ, αλλά δεν θα ήθελα να "σκλαβώσω λεφτά" για να αγοράσω ένα πουκάμισο με ενσωματωμένη κορδέλα επάνω στο γιακά. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερη λύση να αγοράσω μια δυο κορδέλες για τα πουκάμισα που ήδη εχω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κορδέλες γενικά μπορείς να βρεις σε πάρα πολλά μέρη, οπουδήποτε πωλούν είδη μοδιστρικής, κλωστές, ψαλίδια κτλ
τώρα για αυτό που λες δεν ξέρω, όμως δε φαντάζομαι πως θα διαφέρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
κορδέλες γενικά μπορείς να βρεις σε πάρα πολλά μέρη, οπουδήποτε πωλούν είδη μοδιστρικής, κλωστές, ψαλίδια κτλ
τώρα για αυτό που λες δεν ξέρω, όμως δε φαντάζομαι πως θα διαφέρουν

Σ' ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
τα καινούρια μου μποτάκια :D



περιττό να πω ότι σε μπορντό και μπλε σκούρο ήταν ΤΕΛΕΙΑ :inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top