Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις; Μόνο τόσο;;;:eek:
Καλέ στείλε μου πμ από που το πήρες.
Ναι, σου έστειλα π.μ. Η χαμηλή τιμή -προφανώς- οφείλεται στα φτηνά υλικά. Είναι -δηλαδή- μακό το ύφασμα. Εντούτοις δείχνει αριστοκρατικό. Τα μακό καλό είναι να τα επιλέγουμε σε σκούρα χρώματα, γιατί δείχνουν πιο ποιοτικά σε σχέση με τα ανοιχτόχρωμα μακό.

Με γειά!:clapup:
Βέβαια είναι πανομοιότυπο με εκείνο που είχες πάρει τον περασμένο Μάιο
αλλά αφού σου αρέσει τόσο πολύ η γραμμή του και το βρήκες και στη μισή τιμή, γιατί όχι;;)
Το Μάη το είχα βρει με 15 ευρώ. Εννοείται ότι δεν θα προέβαινα σ' αυτή την αγορά αν εξακολουθούσε να έχει την αρχική τιμή. Για να πω την αλήθεια, δεν το περίμενα να ρίξουν κι άλλο την τιμή.

Υ/Γ Τα σκουρόχρωμα καλοκαιρινά φορέματα έχουν το πλεονέκτημα ότι φοριούνται και τον χειμώνα με ένα κοντό μπλέζερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
χμμμ μηπως οι ψηλες του στεκιου μπορειτε να με βοηθησετε?
πηγα να κοιταξω τζιν σε staff and co (ειπα να παω ολα για ολα σε αυτες τις εκπτωσεις) κι ολα δεν μου καλυπταν τον αστραγαλο:eek:
τα ιδια συμβαινουν γενικως σε zara και pullandbear, ενα h&m ειχα βρει πριν καιρο αλλα ελεγα να παρω κατι που ειναι περισσοτερο τζιν και λιγοτερο ελαστικο.
εχει κανεις καμια ιδεα?
Κράτα το

Θα μπορούσες να αγοράσεις ένα παντελόνι με καμπάνα. Είναι πολύ θηλυκο, κομψο και κολακεύει γενικώς τη γυναικεία σιλουέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θέλω να φορέσω λευκό δαντελωτό τοπ και μια λευκή φούστα ως το γόνατο με διαφάνεια για ένα γάμο που θα πάω.
ΤΙ ΑΠΟΨΗ ΕΧΕΤΕ γιατί λένε όλοι μη βάλεις λευκά σε γάμο και τέτοιες αηδίες :ρ

Κάτι τέτοιο αλλά όχι πενσιλ φούστα, αλλά full.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ μ' αυτούς που το λένε γιατί υποτίθεται πως το λευκό εκείνη τη μέρα είναι το χρώμα της νύφης.
Κατά τ' άλλα είμαι σίγουρη πως θα είναι πανέμορφο το σύνολο που θα φορέσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Πολύ ωραίο φόρεμα, που όμως θα μπορούσε άνετα να παραπέμψει και σε νυφικό (όχι κατ'ανάγκη παραδοσιακό).
Όχι λευκό, δεν είναι καθόλου.... "comme il faut" σε αυτή την περίπτωση. Το λευκό σε γάμο ανήκει αποκλειστικά στη νύφη
(θα φαίνεται σαν να την ανταγωνίζεσαι).
Μπορείς κάλλιστα να το φορέσεις σε οποιαδήποτε άλλη περίσταση, εκτός από αυτή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Γιατί να μην πάρεις το μπλουζάκι σε λευκό που τόσο σ' αρέσει και τη φούστα σε κάποιο άλλο χρώμα να κάνει και κοντράστ; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πού να το βάλω ρε κορίτσια, δε ντύνομαι τόσο "καλά" γενικά. :(
Η μαμά μου λέει να το βάλω.
Και σε μια άλλη πελάτισσα είχαμε φτιάξει λευκό φόρεμα που θα φόραγε σε γάμο και ούτε καν είχε αμφιβολλίες. Μήπως είναι λίγο στερεότυπο μωρέ?
Σιγά ανάμεσα σε τόσους καλεσμένους εμένα θα κοιτάνε ή τη νύφη; >.<
Τεςπα ας πουν κι άλλες κοπέλες, αλλιώς θα το συνδιάσω με άλλο χρώμα φούστα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γιατί να μην πάρεις το μπλουζάκι σε λευκό που τόσο σ' αρέσει και τη φούστα σε κάποιο άλλο χρώμα να κάνει και κοντράστ; ;)

Νε είναι το πλαν β' μου, απλά ήθελα αυτό το στυλ γιατί θέλω να κάνω και τα μαλλιά μου λίγο boho και θα έδενε τέλεια ! Είναι που έχω κολλήσει μ' αυτό. :redface:


Α! δε θα τα αγοράσω, τα έχω ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Πού να το βάλω ρε κορίτσια, δε ντύνομαι τόσο "καλά" γενικά. :(
Η μαμά μου λέει να το βάλω.
Και σε μια άλλη πελάτισσα είχαμε φτιάξει λευκό φόρεμα που θα φόραγε σε γάμο και ούτε καν είχε αμφιβολλίες. Μήπως είναι λίγο στερεότυπο μωρέ?
Σιγά ανάμεσα σε τόσους καλεσμένους εμένα θα κοιτάνε ή τη νύφη; >.<
Τεςπα ας πουν κι άλλες κοπέλες, αλλιώς θα το συνδιάσω με άλλο χρώμα φούστα. :(
Κοίτα ότι είναι στερεότυπο, είναι... Κι εμένα μ' αρέσει να τα σπάω, απλά σκέφτομαι πως θα ένοιωθα σα νύφη αν έβλεπα άλλη με λευκά ρούχα. Πάντως κι εγώ αν και έλεγαν πως η νύφη δεν φοράει ποτέ μαύρα, το δεύτερο νυφικό μου ήταν κατάμαυρο.:P
Το μπλουζάκι σου σίγουρα μπορείς να το βάλεις με ένα σωρό άλλα πράγματα, ακόμα και με τζινάκι. Και τη φούστα το ίδιο υποθέτω, δεν είναι ανάγκη να τα φοράς πάντα μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Θέλω να φορέσω λευκό δαντελωτό τοπ και μια λευκή φούστα ως το γόνατο με διαφάνεια για ένα γάμο που θα πάω.
ΤΙ ΑΠΟΨΗ ΕΧΕΤΕ γιατί λένε όλοι μη βάλεις λευκά σε γάμο και τέτοιες αηδίες :ρ

Κάτι τέτοιο αλλά όχι πενσιλ φούστα, αλλά full.
Αμα θες να σε κραξουν ολο τα σοι της νυφης βαλτο:P.Περα απο την πλακα θα σε κοιτανε με μισο ματι γιατι οπως λενε και παραπανω το λευκο ειναι μονο για την νυφη,υπαρχουν τοσα χρωματα,διαλεξε ενα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κοίτα ότι είναι στερεότυπο, είναι... Κι εμένα μ' αρέσει να τα σπάω, απλά σκέφτομαι πως θα ένοιωθα σα νύφη αν έβλεπα άλλη με λευκά ρούχα. Πάντως κι εγώ αν και έλεγαν πως η νύφη δεν φοράει ποτέ μαύρα, το δεύτερο νυφικό μου ήταν κατάμαυρο.:P
Το μπλουζάκι σου σίγουρα μπορείς να το βάλεις με ένα σωρό άλλα πράγματα, ακόμα και με τζινάκι. Και τη φούστα το ίδιο υποθέτω, δεν είναι ανάγκη να τα φοράς πάντα μαζί.

Ελα ρε μαύρο νυφικό; Δεύτερο εννοείς στη δεξιώση;
Φαντάζεσαι να βάλει μετά αυτή κανά φούξια και να με περνάνε για τη νύφη; :hehe:
Το ξέρωωω ότι μπορώ να τα βάλω ξεχωριστά ακόμα και πρωινό ντύσιμο, αλλά μαζί μπορώ μόνο σε γάμο βάφτιση κτλ. Ε ίσως το βάλω στον αρραβώνα μου τελικά :hehe:

Αμα θες να σε κραξουν ολο τα σοι της νυφης βαλτο:P.Περα απο την πλακα θα σε κοιτανε με μισο ματι γιατι οπως λενε και παραπανω το λευκο ειναι μονο για την νυφη,υπαρχουν τοσα χρωματα,διαλεξε ενα αλλο.

Μετά έχω επιλογή κόκκινο στενό φόρεμα ως το γόνατο ή αλλαγή φούστας στο ολόλευκο.
Ούτε αν βάλω χρωματιστά αξεσουάρ θα το σώσω?


Εντωμεταξύ μ' αρέσει που ρωτάω εσένα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Ναι για τη δεξίωση εννούσα, μαύρο ταφτά εξώπλατο με φούστα χορού από κάτω. Δεν το αγόρασα όμως, έχω ξάδελφο σχεδιαστή και μου τα έφτιαξε αυτός. Καλά με κοιτούσαν όλοι καλά καλά και μάλιστα πήγαμε με τον άντρα μου με βέσπα εκεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι για τη δεξίωση εννούσα, μαύρο ταφτά εξώπλατο με φούστα χορού από κάτω. Δεν το αγόρασα όμως, έχω ξάδελφο σχεδιαστή και μου τα έφτιαξε αυτός. Καλά με κοιτούσαν όλοι καλά καλά και μάλιστα πήγαμε με τον άντρα μου με βέσπα εκεί. :P

Ουάου τι ρομαντικό :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Η μαμά σου βλέπει πόσο τέλεια σου πηγαίνει το συγκεκριμένο φόρεμα (και είμαι σίγουρη οτι έτσι θα είναι), γι αυτό και λέει να το φορέσεις (ο μαμάδες θέλουν το καλύτερο για τις κόρες τους), αλλά υπάρχει και το "σαβουάρ βιβρ", που λένε. Καλό είναι τα σχόλια των καλεσμένων να αφορούν μόνο τη άψογη εμφάνισή σου και όχι σε συνδυασμό με την επιλογή σου αυτού του χρώματος.
Μπορείς κάλλιστα να είσαι όμορφη και λαμπερή και με κάποια άλλη επιλογή.
Όσο για το πότε άλλοτε θα έρθει η ευκαιρία να το φορέσεις, υπάρχουν γιορτές και βαφτίσια.
Όμως δεν θα επιμείνω. Ας πουν -καλά λες- κι άλλες κοπέλες τη γνώμη τους, κι η απόφαση δική σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νομίζω πείστηκα να μη το βάλω ολόλευκο, πιο πολύ γιατί τη νύφη δε τη ξέρω καν ούτε κανέναν άλλον, εκτός από αυτούς με τους οποίους θα πάω, οπότε καλυτερα να είμαι πιο ήσυχη γιατί το σχολιασμό δε τον γλιτώνω έτσι κι αλλιώς. :P
Μου βγήκε και μένα το άχτι γιατί από το σόι μου δε παντρεύεται κανένας. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Θέλω να φορέσω λευκό δαντελωτό τοπ και μια λευκή φούστα ως το γόνατο με διαφάνεια για ένα γάμο που θα πάω.
ΤΙ ΑΠΟΨΗ ΕΧΕΤΕ γιατί λένε όλοι μη βάλεις λευκά σε γάμο και τέτοιες αηδίες :ρ

Κάτι τέτοιο αλλά όχι πενσιλ φούστα, αλλά full.

Eίναι τέλειο ως σύνολο, αλλά θα σου πρότεινα να το αγοράσεις σε άλλο χρώμα (λ.χ. κόκκινο, μπλε ή μαύρο). Ένα σκούρο χρώμα θα σου επιτρέψει να το φοράς και το χειμώνα σε επίσημες περιστάσεις. Αν πάλι σου αρέσει πάρα πολύ το λευκό, θα μπορούσες να επιλέξεις το εκρού ή το μπεζ (ή κάποιο απαλό χρώμα, όπως το ροζ ή το σιελ). Δική σου βέβαια είναι η απόφαση!:eek: Οτιδήποτε και να διαλέξεις μεγαλύτερη σημασία έχει να αρέσει σ' εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το άλλο φόρεμα που έχω και δεν έχω βάλει ποτέ είναι αυτό

Θα κοντύνω βέβαια το μανίκι του :3

Αυτό; Το εγκρίνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Προτιμώ 1000 φορές το άσπρο σε σχέση μ' αυτό. Αυτό μου κάνει πολύ κυριλέ. Το άλλο είναι απλά υπέροχο (όπως κι αν το συνδυάσεις!)

Φυσικά, εσύ όπως νιώθεις καλύτερα. Εννοείται αυτό, φαντάζομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μπράβο κορίτσια πολύ βοηθάτε!!!!! Πάνω που ξεκόλλησα από το λευκό, ξανά πάλι πίσω. :mad:

αχαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Βάλε ή το ένα κομμάτι ή το άλλο, συνδυάζοντάς το με άλλο χρώμα. Είμαι σίγουρη ότι μπορείς να κάνεις 100 φανταστικούς συνδυασμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top