Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, επίσης λες ότι δεν τους πάει γιατί κάνει έντονο κοντράστ και μετά λες ότι το άσπρο πάει στους μαυρισμένους γιατί κάνει κοντράστ. Γενικά κάθεσαι και τα αναλύεις τόσο που έχεις μπερδευτεί κι ο ίδιος. Όλα τα χρώματα είναι όμορφα και μπορούν να φορεθούν από όλους, αρκεί το ντύσιμο να έχει μια συνοχή και μια ταυτότητα.

Ναι δεν πάει στις ξανθιές που θέλουν μικρό κόντραστ.

Οι μελαχρινές με λευκό δέρμα όμως θέλουν μεγάλο κόντραστ, είανι στο άλλο *άκρο*.

Δε μπέρδεψα κάτι. :P

Το ξέρω πως το σκέφτομαι πολύ και ίσως υπερβολικά, αλλά I Rest my case ότι δεν πάνε όλα σε όλους και νομίζω η εικονίτσα που έβαλα το δείχνει πάρα πολύ καλά. Μετά απ' αυτά, προφανώς ο καθένας έχιε το γούστο του και δεν προσπαθώ να στη πω, μόνο να σε τσιγκλίσω ψιλοκαλόγουστη μου φαίνεσαι. Προσωπικά με ενδιαφέρει πάρα πολύ όταν βλέπω κάποιον, άντρα ή γυναίκα και μ αρέσει πολύ να καταλαβαίνω το γιατί. Ο εναρμονισμός των χρωμάτων με το συνδιασμό δέρμα-μαλλί, αλλά και με το undertone χρώμα του δέρματος(ψυχρό/θερμό) είναι απαραίτητο συστατικό για καλά συνολάκια κατά τη γνώμη μου.

Έχω και αλλά 2 τέτοια!Μου αρέσει αυτό το ντύσιμο.

Ρε θα απωθείς όλα τα κοπελούδια!!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ναι δεν πάει στις ξανθιές που θέλουν μικρό κόντραστ.

Οι μελαχρινές με λευκό δέρμα όμως θέλουν μεγάλο κόντραστ, είανι στο άλλο *άκρο*.

Δε μπέρδεψα κάτι. :P

Το ξέρω πως το σκέφτομαι πολύ και ίσως υπερβολικά, αλλά I Rest my case ότι δεν πάνε όλα σε όλους και νομίζω η εικονίτσα που έβαλα το δείχνει πάρα πολύ καλά. Μετά απ' αυτά, προφανώς ο καθένας έχιε το γούστο του. Προσωπικά με ενδιαφέρει πάρα πολύ όταν βλέπω κάποιον, άντρα ή γυναίκα και μ αρέσει πολύ να καταλαβαίνω το γιατί. Ο εναρμονισμός των χρωμάτων με το συνδιασμό δέρμα-μαλλί, αλλά και με το undertone χρώμα του δέρματος(ψυχρό/θερμό) είναι απαραίτητο συστατικό για καλά συνολάκια κατά τη γνώμη μου.



Ρε θα απωθείς όλα τα κοπελούδια!!!


Αφού αυτά τα έχω για πιο επίσημες καταστάσεις!!!
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
T-shirt λαιμοκοψη με blazer


Εννοείς V-neck? Μ' αρέσει το λουκ υπό προυποθέσεις, αλλά είανι μόνο για κλαμπ. Σε επίσημες καταστάσεις θες πουκάμισο όχι μπλουζάκι. :P
Ή αντίστοιχα ζιβάγκο τον χειμώνα

Δε μπορώ το chokefuck. :(
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εννοείς V-neck? Μ' αρέσει το λουκ υπό προυποθέσεις, αλλά είανι μόνο για κλαμπ. Σε επίσημες καταστάσεις θες πουκάμισο όχι μπλουζάκι. :P


Δε μπορώ το chokefuck. :(

Στρογγυλή λαιμοκοψη εννοούσα αλλά και το μικρό V δεν είναι άσχημο.

Ε άμα κάνει κρύο δεν το νιώθεις μωρέ
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ή αντίστοιχα ζιβάγκο τον χειμώνα
:inlove:

Το ζιβάγκο μου αρέσει σε πολύ λίγους άντρες, ενώ σα ρούχο μου αρέσει γενικά πολύ και φοράω κι εγώ. Νομίζω πως γι αυτό φταίει πως στο μυαλό μου το έχω συνδυάσει με κάτι τύπου "κολλεγιόπαιδα" που έλεγες και πριν, πχ παιδιά απ τη σχολή μου ή παιδιά που πάνε για καφέ στη Μητροπόλεως. (πολλές φορές οι δύο αυτές συνθήκες συμπίπτουν) :P
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το ζιβάγκο μου αρέσει σε πολύ λίγους άντρες, ενώ σα ρούχο μου αρέσει γενικά πολύ και φοράω κι εγώ. Νομίζω πως γι αυτό φταίει πως στο μυαλό μου το έχω συνδυάσει με κάτι τύπου "κολλεγιόπαιδα" που έλεγες και πριν, πχ παιδιά απ τη σχολή μου ή παιδιά που πάνε για καφέ στη Μητροπόλεως. (πολλές φορές οι δύο αυτές συνθήκες συμπίπτουν) :P


Πού να πας στο Ύψιλον, εκεί να δουν ζιβάγκο τα μάτια σου μ'ολους τους κυριλέ χιπστερ :laugh:
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το ζιβάγκο μου αρέσει σε πολύ λίγους άντρες, ενώ σα ρούχο μου αρέσει γενικά πολύ και φοράω κι εγώ. Νομίζω πως γι αυτό φταίει πως στο μυαλό μου το έχω συνδυάσει με κάτι τύπου "κολλεγιόπαιδα" που έλεγες και πριν, πχ παιδιά απ τη σχολή μου ή παιδιά που πάνε για καφέ στη Μητροπόλεως. (πολλές φορές οι δύο αυτές συνθήκες συμπίπτουν) :P
Εμένα πάλι το ζιβάγκο με θυμίζει παλιό πασοκ το ορθόδοξο. :hehe:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Το ζιβάγκο δε σας πνίγει όταν το φοράτε? Νιώθω ότι δε μπορώ να πάρω ανάσα με αυτό. Αν είμαι έξω θα βάλω κασκόλ για τό λαιμό, το ζιβάγκο είναι too much
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
To ζιβάγκο θέλει να έχεις μακρύ λαιμό για να το υποστηρίξεις. Εγώ μια φορά που είχα βάλει αισθανόμουνα ετσι

 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
To ζιβάγκο θέλει να έχεις μακρύ λαιμό για να το υποστηρίξεις. Εγώ μια φορά που είχα βάλει αισθανόμουνα ετσι



Για όλα υπάρχει λύση, ακόμη και για τους κοντολαίμηδες


Το ζιβάγκο δε σας πνίγει όταν το φοράτε? Νιώθω ότι δε μπορώ να πάρω ανάσα με αυτό. Αν είμαι έξω θα βάλω κασκόλ για τό λαιμό, το ζιβάγκο είναι too much

Πρέπει να κρυώνεις αρκετά για να μη σε πνίγει. Επίσης δεν είναι μόνο τα κολλητά ζιβάγκο, υπάρχουν και πιο χαλαρά όπως αυτό

Ή ένα άλλο που έχω εγώ πχ έχει τρία κουμπιά στο πλάι και αν σε πνίγει ως ζιβάγκο μπορείς να τα ανοίξεις και να το διπλώσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Lip gloss και να μην φεύγουν πως? Γενικά τα nude δε μου αρέσουν ούτε στις σκιές ούτε στα κραγιόν γιατί με τά κραγιόν φαίνομαι σάν πεθαμένη και φοράω γυαλιά οπότε στις σκιές δε φαίνονται. Εγώ τό ψήνω να πάρω τη Sophie x extra spicy τής revolution που είναι αρκετα value for money (και ναι ίσως οι αποχρώσεις νά είναι πιο καλοκαιρινές αλλά είναι υπέροχες)


Δεν ξέρω πως το έχω σκεφτεί. Θυμήθηκα κάτι παλιά που είχε η maybelline τα 24h superstay νομιζω τα έλεγε. Δεν ξέρω όμως αν ήταν λιπγλος η κραγιόν σε υγρή μορφή που δεν έφευγε. Γενικά όλα όσα γυαλίζουν φεύγουν πιο γρήγορα από τα ματ.

Το ζιβάγκο δε σας πνίγει όταν το φοράτε? Νιώθω ότι δε μπορώ να πάρω ανάσα με αυτό. Αν είμαι έξω θα βάλω κασκόλ για τό λαιμό, το ζιβάγκο είναι too much


Εγώ πάλι το αντίθετο. Προτιμώ να φοράω ζιβάγκο παρά να πάρω το κασκόλ μαζί μου.
Τα ζιβάγκο το χειμώνα γίνονται δεύτερο δέρμα μου, έχω παρά πολλά αλλα λεπτά αλλά πιο χοντρά.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κορίτσια, πόσα μυαλά κουβαλάτε και φοράτε αυτό το έκτρωμα;;; Πρόκειται για το latest trend στη γκαρνταρόπμπα της μέσης ελληνίδας. :tongue:
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχω ένα ζιβάνγκο και νομίζω θα πνιγώ κάθε φορά που το φοράω. Ωστόσο μου έχουν πει ότι με κάνει να δείχνω πιο μεγάλος whatever that means. Ίσως φταίει που συνήθως φοράω απλά κοντομάνικα.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Για όλα υπάρχει λύση, ακόμη και για τους κοντολαίμηδες





Πρέπει να κρυώνεις αρκετά για να μη σε πνίγει. Επίσης δεν είναι μόνο τα κολλητά ζιβάγκο, υπάρχουν και πιο χαλαρά όπως αυτό


Ή ένα άλλο που έχω εγώ πχ έχει τρία κουμπιά στο πλάι και αν σε πνίγει ως ζιβάγκο μπορείς να τα ανοίξεις και να το διπλώσεις.
Ναι το ξέρω και ειδικά αυτά τά χαλαρά ζιβάγκο είναι σίγουρα καλύτερα αλλά δε ξέρω νιώθω ότι πνιγομαι. Φαντάζομαι είναι και λίγο θέμα συνήθειας
Δεν ξέρω πως το έχω σκεφτεί. Θυμήθηκα κάτι παλιά που είχε η maybelline τα 24h superstay νομιζω τα έλεγε. Δεν ξέρω όμως αν ήταν λιπγλος η κραγιόν σε υγρή μορφή που δεν έφευγε. Γενικά όλα όσα γυαλίζουν φεύγουν πιο γρήγορα από τα ματ.




Εγώ πάλι το αντίθετο. Προτιμώ να φοράω ζιβάγκο παρά να πάρω το κασκόλ μαζί μου.
Τα ζιβάγκο το χειμώνα γίνονται δεύτερο δέρμα μου, έχω παρά πολλά αλλα λεπτά αλλά πιο χοντρά.
Τα super stay βγαίνουν σε μορφή liquid lipstick και χοντρού μολυβιού, δε νομίζω ότι έχει lip gloss. Για τα πρώτα έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά δε μπορώ με τίποτα να τα βρω. Όσο για τα φουλαρια/κασκόλ έχω αρκετά η αλήθεια είναι οπότε ναι είναι ακριβώς το αντίθετο από εσένα!
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Κορίτσια, πόσα μυαλά κουβαλάτε και φοράτε αυτό το έκτρωμα;;; Πρόκειται για το latest trend στη γκαρνταρόπμπα της μέσης ελληνίδας. :tongue:


Κοίτα να δεις που συμφωνούμε και κάπου φαστ. Τα θεωρώ κι εγώ εξαιρετικά αντιαισθητικά παπούτσια. Γενικότερα βέβαια δε μου αρέσουν καθόλου τα λευκά παπούτσια, εκτός αν παίζεις τένις.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα να δεις που συμφωνούμε και κάπου φαστ. Τα θεωρώ κι εγώ εξαιρετικά αντιαισθητικά παπούτσια. Γενικότερα βέβαια δε μου αρέσουν καθόλου τα λευκά παπούτσια, εκτός αν παίζεις τένις.

:angry:

Δεν έχεις ιδεά. Τα λευκά sneakers είανι το καλύτερο trend της δεκαετίας.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
:angry:

Δεν έχεις ιδεά. Τα λευκά sneakers είανι το καλύτερο trend της δεκαετίας.

Καταρχάς το τρεντ με τα λευκά σνικερς ξαναηρθε στη μόδα, δεν πρωτοεμφανιστηκε. Και όχι, εμένα τα στανσμιθ, τα αιρμαξ και τα συναφή λευκά σνεακερς ούτε μου αρέσουν ούτε τα αγοράζω. Λερώνουν πολύ εύκολα, μετά από λίγο το δέρμα τους "σπάει" και φαίνεται άσχημο, συν ότι εμένα προσωπικά τα λευκά παπούτσια μου φαίνεται πραγματικά ότι δεν ταιριάζουν με τίποτα ειδικά όταν έχουν και αυτά τα χρώματα πίσω ή στο πλάι. Μην τριγγαρεσαι γλυκέ μου επειδή δεν έχεις μόνο εσύ άποψη εδώ μέσα και μην αγχώνεσαι θα σε αφήσω να πιστεύεις πως η δική σου είναι η καλύτερη γιατί μετά από τόσα χρόνια εδώ μέσα σ αγαπάμε με τα ελαττώματά σου. :huglove:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top