Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το φόρεμά μου άρεσε πάρα πολύ. Συνήθως δεν παίρνω τέτοιο στυλ (δεν ξέρω γιατί), αλλά ευτυχώς που το δοκίμασα αλλιώς δεν θα το έπαιρνα. Μου άρεσε η ιδέα με το ψάθινο καπέλο. Δεν έχω και χρειάζομαι ένα για το καλοκαίρι 😅

Πήρα επίσης αυτό από ζαρα που ήταν σε εξευτελιστική τιμή. Τέρμα 🔥🔥🔥
Img_2022_01_24_23_56_23.jpeg
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ φέτος έψαχνα παντού να βρω κάνα ωραίο δερμάτινο blazer που είναι πολύ πολύ βιντατζ και πολύ πολύ σικ κατά τη γνώμη μου, αλλά ενώ στις φωτογραφίες τα βλέπω έτσι :

083ebbf9b4e7dae377fecdc97af0e3df.jpg


Από κοντά είναι σαν σακούλες σκουπιδιών, τρισάθλια.

Ίσως βέβαια φταίει που αυτό στη φώτο κάνει 990$ ενώ αυτά που βρίσκω γύρω στα 60-90€... :P

Αυτά μόνο αν μένεις μόνιμα Αθήνα και ψαχουλευεις κάθε μέρα κι από διαφορετικό θριφτάδικο, αλλιώς δεν υπάρχει σωτηρία. Πήρα όμως αυτό την Πρωτοχρονιά:

Screenshot_20220125_101836_com.inditex.zara.jpg

Αλλά σ εμένα δείχνει πολύ διαφορετικό, πολύ μεσάτο και το πιο εφαρμοστό. Της το χουν αφήσει και ξεκουμπωτο αυτηνης, την έχουν ντύσει και σαν κατσίκι, δηλαδή έλεος. Με ζιβάγκο και εφαρμοστό παντελόνι ή σκούρο τζιν το φοράω.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Πήγα για βόλτα στο διάλειμμα σήμερα και κατέληξα να πάρω ένα φόρεμα και ένα παλτό 😂 Το παλτό ήταν 100% ολομαλλο merino και δεν γινόταν να το αγνοήσω (το πήρα σε απαλό μωβ-σαπιο μήλο):
View attachment 94650

Πήρα και αυτό το φόρεμα:
View attachment 94651

Έβαλα στο μάτι ένα ακομα μακρυ ολομαλλο παλτό σε μαύρο. Αλλά έχω ήδη 4 παλτά. Φτάνει.
Με γεια

Και εγώ θέλω παλτό μάλλινο , βασικά ζεστό, το μαλλί δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο.

Παλτό έχω αλλά πρέπει να βάλω 5 μπλούζες από μέσα για να μη κρυώσω και μετά ζορίζομαι να μου χωρέσει το παλτό :hehe:

Κάπως ημίπαλτο θα το ήθελα, πάνω από το γόνατο και κάπως στενό ή να έχει ζώνη σαν τη φώτο , γιατί βλέπω κάποια έχουν φαρδιές γραμμές .
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Με γεια

Και εγώ θέλω παλτό μάλλινο , βασικά ζεστό, το μαλλί δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο.

Παλτό έχω αλλά πρέπει να βάλω 5 μπλούζες από μέσα για να μη κρυώσω και μετά ζορίζομαι να μου χωρέσει το παλτό :hehe:

Κάπως ημίπαλτο θα το ήθελα, πάνω από το γόνατο και κάπως στενό ή να έχει ζώνη σαν τη φώτο , γιατί βλέπω κάποια έχουν φαρδιές γραμμές .

Πολύ vfm είναι τα ONLY, αλλιώς μετά αν τυχόν βρεις τίποτα σε BSB, Marks&spencer, Lynne και γενικά μαγαζιά αυτού του στυλ.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Με γεια

Και εγώ θέλω παλτό μάλλινο , βασικά ζεστό, το μαλλί δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο.

Παλτό έχω αλλά πρέπει να βάλω 5 μπλούζες από μέσα για να μη κρυώσω και μετά ζορίζομαι να μου χωρέσει το παλτό :hehe:

Κάπως ημίπαλτο θα το ήθελα, πάνω από το γόνατο και κάπως στενό ή να έχει ζώνη σαν τη φώτο , γιατί βλέπω κάποια έχουν φαρδιές γραμμές .
Αν θελεις ζεστο, βλεπεις μαλλινο. Ειναι πιο ακριβα αλλα αντεχουν χρονια, βασικα αντεχουν μια ζωη. Αυτα τα φαρδια στην μεση ουτε εμενα μου αρεσουν. Αν σου ειναι φαρδυ αντι για πολλες μπλουζες απο μεσα δοκιμασε να φορεσεις blanket scarf. Κανει τρομερη διαφορα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το φόρεμά μου άρεσε πάρα πολύ. Συνήθως δεν παίρνω τέτοιο στυλ (δεν ξέρω γιατί), αλλά ευτυχώς που το δοκίμασα αλλιώς δεν θα το έπαιρνα. Μου άρεσε η ιδέα με το ψάθινο καπέλο. Δεν έχω και χρειάζομαι ένα για το καλοκαίρι 😅

Πήρα επίσης αυτό από ζαρα που ήταν σε εξευτελιστική τιμή. Τέρμα 🔥🔥🔥
View attachment 94653
πολυ ωραιο αυτο!Φοριεται και τωρα δεν ειναι καλοκαιρινο καλοκαιρινο,καλοφορετο!!!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ φέτος έψαχνα παντού να βρω κάνα ωραίο δερμάτινο blazer που είναι πολύ πολύ βιντατζ και πολύ πολύ σικ κατά τη γνώμη μου, αλλά ενώ στις φωτογραφίες τα βλέπω έτσι :

View attachment 94654

Από κοντά είναι σαν σακούλες σκουπιδιών, τρισάθλια.

Ίσως βέβαια φταίει που αυτό στη φώτο κάνει 990$ ενώ αυτά που βρίσκω γύρω στα 60-90€... :P

Αυτά μόνο αν μένεις μόνιμα Αθήνα και ψαχουλευεις κάθε μέρα κι από διαφορετικό θριφτάδικο, αλλιώς δεν υπάρχει σωτηρία. Πήρα όμως αυτό την Πρωτοχρονιά:

View attachment 94655
Αλλά σ εμένα δείχνει πολύ διαφορετικό, πολύ μεσάτο και το πιο εφαρμοστό. Της το χουν αφήσει και ξεκουμπωτο αυτηνης, την έχουν ντύσει και σαν κατσίκι, δηλαδή έλεος. Με ζιβάγκο και εφαρμοστό παντελόνι ή σκούρο τζιν το φοράω.
Τα δερματινα κοστιζουν αρκετα αλλα αξιζουν και θα το εχεις για πολλα χρονια. Εγω πλεον επενδυω σε ποιοτητα. Παλαιοτερα μου ειχαν κανει δωρο ενα πορτοφολι guess, PU υλικο. Πανω στον χρονο ξεφλουδιζε το "δερμα". Τωρα εχω ενα saffiano leather και δεν εχει παθει τιποτα και το εχω απο το 2016. Ναι μεν μου κοστισε $100-200, αλλα ειναι σαν καινουριο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Με γεια

Και εγώ θέλω παλτό μάλλινο , βασικά ζεστό, το μαλλί δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο.

Παλτό έχω αλλά πρέπει να βάλω 5 μπλούζες από μέσα για να μη κρυώσω και μετά ζορίζομαι να μου χωρέσει το παλτό :hehe:

Κάπως ημίπαλτο θα το ήθελα, πάνω από το γόνατο και κάπως στενό ή να έχει ζώνη σαν τη φώτο , γιατί βλέπω κάποια έχουν φαρδιές γραμμές .
δεν ξερω αν εχεις δει αυτες τις μπλουζες που βγαινουν και σε πουλοβερ,ή και σε κοντο μανικι πχ, οι μαλλιαρες,ειναι πολυ ζεστες και το χειμωνα μια τετοια φοραω και μπουφαν συνηθως.
Παλτα εχω αλλα δεν μαρεσουν :laugh: εχω ενα μαυρο παλτο μακρυ για καμια περισταση και μονο,συνηθως μπουφαν φοραω.Μακρια και κοντα.πχ

1643132722858.png
1643132905573.png
Μπουφαν τετοιο στυλ και πιο μακρυ λιγο και αλλα με γουνα απο μεσα. Εχω και ενα τετοιο για το πολυ κρυο και το φοραω πανω απο τη μπλουζα σε μαυρο χρωμα
1643132999380.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ φέτος έψαχνα παντού να βρω κάνα ωραίο δερμάτινο blazer που είναι πολύ πολύ βιντατζ και πολύ πολύ σικ κατά τη γνώμη μου, αλλά ενώ στις φωτογραφίες τα βλέπω έτσι :

View attachment 94654

Από κοντά είναι σαν σακούλες σκουπιδιών, τρισάθλια.

Ίσως βέβαια φταίει που αυτό στη φώτο κάνει 990$ ενώ αυτά που βρίσκω γύρω στα 60-90€... :P

Αυτά μόνο αν μένεις μόνιμα Αθήνα και ψαχουλευεις κάθε μέρα κι από διαφορετικό θριφτάδικο, αλλιώς δεν υπάρχει σωτηρία. Πήρα όμως αυτό την Πρωτοχρονιά:

View attachment 94655
Αλλά σ εμένα δείχνει πολύ διαφορετικό, πολύ μεσάτο και το πιο εφαρμοστό. Της το χουν αφήσει και ξεκουμπωτο αυτηνης, την έχουν ντύσει και σαν κατσίκι, δηλαδή έλεος. Με ζιβάγκο και εφαρμοστό παντελόνι ή σκούρο τζιν το φοράω.
το μπλειζερ ναι το συνδιαζεις με πολλα ειναι καλη επιλογη.
Για δερματινα οπως ειπε και η Νελλυ πρεπει να παρεις καλης ποιοτητας και αρα ακριβα γιατι ολα ειναι φθηνες δερματινες που στα δυο χρονια το πετας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης τα μπουφαν του χειμωνα ειναι αυτα με πουπουλο μεσα αυτα παιρνω τα ενισχυμενα οποτε δεν καταλαβαινεις τιποτα απο κρυο ειναι σαν παπλωμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα καλοκαιρινα εχω τα αντιστοιχα τα ελαφρια τους συνηθως σπορ μπουφανακια για ολες τις ωρες για πιο επισημα εχω καπαρτινες καλοκαιρινες.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
δεν ξερω αν εχεις δει αυτες τις μπλουζες που βγαινουν και σε πουλοβερ,ή και σε κοντο μανικι πχ, οι μαλλιαρες,ειναι πολυ ζεστες και το χειμωνα μια τετοια φοραω και μπουφαν συνηθως.
Παλτα εχω αλλα δεν μαρεσουν :laugh: εχω ενα μαυρο παλτο μακρυ για καμια περισταση και μονο,συνηθως μπουφαν φοραω.Μακρια και κοντα.πχ

View attachment 94753View attachment 94754 Μπουφαν τετοιο στυλ και πιο μακρυ λιγο και αλλα με γουνα απο μεσα. Εχω και ενα τετοιο για το πολυ κρυο και το φοραω πανω απο τη μπλουζα σε μαυρο χρωμα View attachment 94755
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


το μπλειζερ ναι το συνδιαζεις με πολλα ειναι καλη επιλογη.
Για δερματινα οπως ειπε και η Νελλυ πρεπει να παρεις καλης ποιοτητας και αρα ακριβα γιατι ολα ειναι φθηνες δερματινες που στα δυο χρονια το πετας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης τα μπουφαν του χειμωνα ειναι αυτα με πουπουλο μεσα αυτα παιρνω τα ενισχυμενα οποτε δεν καταλαβαινεις τιποτα απο κρυο ειναι σαν παπλωμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα καλοκαιρινα εχω τα αντιστοιχα τα ελαφρια τους συνηθως σπορ μπουφανακια για ολες τις ωρες για πιο επισημα εχω καπαρτινες καλοκαιρινες.
Μπλούζες εγώ πάντα ζιβάγκο
dsc5554.jpg


Είναι και φαρδιές, βάζεις και από κάτω άλλες .
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μπουφαν παντα πουπουλενια, κατα προτιμηση down. Για μπλουζες συστηνω μαλλινες merino. Ειναι πολυ απαλες και ζεστες ακομα και αν δεν ειναι χοντρες. Γενικα στο κρυο παιδια δεν φοραμε συνθετικα και βαμβακερα. Το μαλλινο ακομα και αν ιδρωσεις θα σε κρατησει ζεστη.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
καλα βρε παιδια εγω που μενω σε πιο κρυα περιοχη ντυνομαι πιο ελαφρια απο εσας, τι στο καλο; Γιατι κρυωνετε τοσο πολυ?!
Είναι στον άνθρωπο μάλλον γιατί και εγώ βλέπω άλλοι κυκλοφορούν με ένα μπλουζάκι .
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
καλα βρε παιδια εγω που μενω σε πιο κρυα περιοχη ντυνομαι πιο ελαφρια απο εσας, τι στο καλο; Γιατι κρυωνετε τοσο πολυ?!
εγω πιστευω ειναι αν μεγαλωσε κανεις βορεια ας πουμε οποτε εχει συνηθισει να το πω ετσι το κρυο,αν εισαι οπως εγω απο νησι με χειμωνες μετριους κρυωνεις,ειναι και ποσο κρυωνει ή δεν κρυωνει καποιος.Ξερω ατομο που στο καταχειμωνο βγαινει με πουκαμισακι χειμωνα καλοκαιρι μιλαμε κι εγω ειμαι με 2 πουλοβερ σαν αυτα της @Aura και ενα μπουφαν και παλι κρυωνω :laugh: ειμαι κρυουλιαρα ναι αλλα δεν μπορω τα πολλα ρουχα μετα εχω θεμα ιδρωνω,ασε δεν με βρισκεις πουθενα:laugh:
ειναι ποσο ανεκτο ειναι το κρυο για καποιους αλλους δεν τους ενοχλει καν.
Μετα εξαρταται αν δουλευεις εξω ή μεσα,μεσα με τη θερμανση ε δεν καταλαβαινεις και πολλα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγώ πρόσφατα αγόρασα το παρακάτω πουλόβερ με ζιβάγκο. Πολύ ζεστό, αξίζει το λεφτά του (αν και το πήρα και με έκπτωση οπότε και να μην τα άξιζε, κλάιν).
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μετά το παλτο έπεσα πάνω σε ένα μπουφάν σημερα και δεν μπόρεσα να αντισταθώ (goose down):
Img_2022_01_26_13_24_39.jpeg


https://www.aritzia.com/en/product/mont-blanc-parka/79642.html

Δεν ξαναπάω σε αυτό το μαγαζί. Μου έφυγαν 400 σε 3 μέρες 🥲 Αλλά εντάξει, δε νομίζω να αγοράσω άλλο μπουφάν στα επόμενα 3-4 χρόνια. Τα πουπουλένια είναι πάντα ακριβα, με τίποτα δεν θα έβρισκα κάτω απο 150 ούτως ή άλλως.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Ουαου εχετε στυλ
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μετά το παλτο έπεσα πάνω σε ένα μπουφάν σημερα και δεν μπόρεσα να αντισταθώ (goose down):
View attachment 95001

https://www.aritzia.com/en/product/mont-blanc-parka/79642.html

Δεν ξαναπάω σε αυτό το μαγαζί. Μου έφυγαν 400 σε 3 μέρες 🥲 Αλλά εντάξει, δε νομίζω να αγοράσω άλλο μπουφάν στα επόμενα 3-4 χρόνια. Τα πουπουλένια είναι πάντα ακριβα, με τίποτα δεν θα έβρισκα κάτω απο 150 ούτως ή άλλως.
Αυτα με πουπουλο χηνας ειναι τα καλυτερα εγω εχω ενα σε μαρκα μπενετον.
Πολυ ωραια η αγορα και συμφερει γιατι ειναι αποτελεσματικο σε κραταει απο το κρυο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top