Κόρινθος: Οικογένεια παλαιοχριστιανών ζει σε κατακόμβες – Αυτό είναι το σπίτι λαγούμι

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Εχμ για τους νόμους για τα δικαιώματα των ανθρώπων και δη των παιδιών εννοείται πως θα ασχοληθούμε. Δεν ασχολούμαστε με τους άλλους, ασχολούμαστε με το οτι κάποιος αδικείται. Ποιο είναι το συμπέρασμα που θες να καταλήξεις;
Αυτο που θελω να καταληξω ειναι πως μου φαινεται οτι γινεται μια τρομερα επιλεκτικη εφαρμογη του αν θα ασχολουμαστε με τους αλλους ή οχι, οχι ως αςρχη αλλα οποτε το θελουμε, οπως και η επικληση στον νομο
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,165 μηνύματα.
Αυτο που θελω να καταληξω ειναι πως μου φαινεται οτι γινεται μια τρομερα επιλεκτικη εφαρμογη του αν θα ασχολουμαστε με τους αλλους ή οχι, οχι ως αςρχη αλλα οποτε το θελουμε, οπως και η επικληση στον νομο
Οπότε αν εσύ έρθεις και με κλέψεις, θα πω οτι δε θα σε κυνηγήσω δικαστικά για να μη λες οτι ασχολούμαι μαζί σου; :confused:
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Οπότε αν εσύ έρθεις και με κλέψεις, θα πω οτι δε θα σε κυνηγήσω δικαστικά για να μη λες οτι ασχολούμαι μαζί σου; :confused:
Αυτο που εννοει ειναι οτι δεν γινεται εν ετη 2024 οι γυφτοι να κανουν παιδια στα 14 και ενα ευρωπαικο κρατος να κανει τα στραβα ματια.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,165 μηνύματα.
Αυτο που εννοει ειναι οτι δεν γινεται εν ετη 2024 οι γυφτοι να κανουν παιδια στα 14 και ενα ευρωπαικο κρατος να κανει τα στραβα ματια.
Μα αν δεις τα ποστ μου παραπάνω σε αυτό συμφωνώ. Είπα οτι θα ήθελα το κράτος να παρέμβει.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.

V@Per

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο V@Per αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Εντάξει δεν μπορείς να μην στέλνεις τα παιδιά σου στο σχολείο. Αν δεν έχεις τα μέσα, δρόμο ή σχολικό, διαμαρτύρεσαι και απαιτείς σωστά μία μέριμνα για τα παιδιά.
Αυτός δεν το είπε έτσι το είπε ως δικαιολογία περισσότερο..
Τα παιδιά αντί να τα πάρουν σε ίδρυμα τα έδωσαν σε μέλος της οικογένειας με αποτέλεσμα να τα κρύψουν. Την σκαπούλαρε και η μητέρα.

Περίμενα να μην υπάρχει προφυλάκιση γιατί οι δημοσιογράφοι ήταν πολύ φιλικοί μαζί τους και έχουν τη λαϊκή αποδοχή μεγάλης μερίδας του κόσμου στα social media αλλά έκανα λάθος.
Έτσι είναι αυτοί ζούνε πολλά χρόνια κάτω από αυτές τις συνθήκες. Μου φάνηκε τέρμα άκυρο ως θέμα. Πραγματικά δεν είχαν κατι άλλο να βάλουν ως θέμα για ξεκάρφωμα? Κάνει τόσο μπαμ το ότι με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο προσπαθούν να ξεχάσουμε το έγκλημα στα Τέμπη..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αιμομίχτης ο αρχηγός νεάντερνταλ ρωμιός με τα τόξα, σίγουρα αυτός είναι. Την είδε Αβραάμ ο τύπος, μάζεψε τα θηλυκά και διαιωνίζει τη φυλή του.
Εννοείται.. Όπου υπάρχει θρησκεία και κλειστή κοινωνία παίζει αιμομιξία, παιδεραστία κλπ..
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.
Και βυσματίας ο πατέρας.
Δούλευε στον δήμο εξ αποστάσεως χωρίς να ξέρει κανείς τι ακριβώς δουλειά έκανε...
Υπολογιστή και ρεύμα μέσα στις σπηλιές δε νομίζω να είχε πάντως.

 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Απίθανα πράγματα για απίθανους κατοίκους. :hehe:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Αρνητής της τεχνολογίας , αλλά τηλεργαζόμενος σε μια ομιχλώδη συνθήκη εργασίας.. Κατά τα άλλα λαγουμανθρωπος από ιδεολογία.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.
Ε ρε κοίτα να δεις κάτι πράγματα, πώς βρίσκονται τόσο γρήγορα τόσα στοιχεία, τα οποία προβάλουν με ανατριχιαστική λεπτομέρεια προς τέρψιν του αδηφάγου (για τέτοια) και φιλοθεάμονος κοινού. Αλλά για τα αντίστοιχα που συμβαίνουν με τους γύφτους στα γκέτο τους, την ...«ενδοοικογενειακή αγάπη» που υπάρχει και εκεί (πολύ γνωστά σε κοινωνικές υπηρεσίες αυτά), το ότι παντρεύονται από τα 12, όπως και το γεγονός ότι φεύγουν από το σχολείο και στην συντριπτική τους πλειονότητα δεν το ολοκληρώνουν, τσιμουδιά, έτσι;

Το μόνο που θα σου δείξουν είναι τον 1/1000 που θα βγάλει πανεπιστήμιο και θα «δώσει μια γροθιά στα στερεότυπα», κι άλλα τέτοια γλυκανάλατα για να να κάνει επίκληση στο συναίσθημα της μέσης Κάρεν που «ενημερώνεται» από τη Ρόζα και τον Ευαγγελάτο...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,915 μηνύματα.
Τώρα διαβάζουμε ότι ο πατέρας ήταν πρώην χρυσαυγίτης.

 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,390 μηνύματα.
Εκεί όπου έχουμε πάει το να πάρουμε τα βουνά και τα λαγκάδια φαντάζει η μόνη σωτηρία :P
Αυτά τα ακούω από πολλούς γενικά και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.
Όταν δεν θα έχεις ρεύμα και θα έρχεται το σκοτάδι κάθε βράδυ, δεν θα χεις πρόσβαση σε καθαρό νερό, ένα σπίτι με κλειδί για να νιώθεις ασφάλεια και θα σε τρώνε οι ψύλλοι στο βουνό ή το λαγούμι ή θα αρχίσει κανας τρελός πόνος και δεν θα έχεις πρόσβαση σε περίθαλψη ή θα κοιμάσαι και πάνω σου θα στάζει στην καλύτερη βροχή στην χειρότερη θα σε κατουράει κάνας σκύλος, τα δόντια σου θα σαπίζουν και θα πονάνε, θα βρωμάς αδιανόητη λέρα και θα ζεις σαν αγρίμι όπου τα αγρίμια θα δε φάνε επειδή δεν είσαι μαθημένος έτσι, τότε θα σου πω εγώ για πότε θα κλαίς με μαύρο δάκρυ και θα έδινες τα πάντα για να αράξεις την πέτσα σου στο πισάκι να παίξεις κανα LoL.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,592 μηνύματα.
Τι λες ρε Γιάννη που ο άλλος έχει γκαστρωσει γυναίκα κόρη και γκόμενα;; Ούτε οι γύφτοι δεν κάνουν παιδιά με τις κόρες τους, αυτό δεν είναι χριστιανισμός , αυτό είναι αίρεση.
Ειναι χαυγιτακι ο νεαντερνταλ για αυτο και τον παει ο γιαννακης μας.Ετσι εξηγηται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τώρα διαβάζουμε ότι ο πατέρας ήταν πρώην χρυσαυγίτης.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτά τα ακούω από πολλούς γενικά και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.
Όταν δεν θα έχεις ρεύμα και θα έρχεται το σκοτάδι κάθε βράδυ, δεν θα χεις πρόσβαση σε καθαρό νερό, ένα σπίτι με κλειδί για να νιώθεις ασφάλεια και θα σε τρώνε οι ψύλλοι στο βουνό ή το λαγούμι ή θα αρχίσει κανας τρελός πόνος και δεν θα έχεις πρόσβαση σε περίθαλψη ή θα κοιμάσαι και πάνω σου θα στάζει στην καλύτερη βροχή στην χειρότερη θα σε κατουράει κάνας σκύλος, τα δόντια σου θα σαπίζουν και θα πονάνε, θα βρωμάς αδιανόητη λέρα και θα ζεις σαν αγρίμι όπου τα αγρίμια θα δε φάνε επειδή δεν είσαι μαθημένος έτσι, τότε θα σου πω εγώ για πότε θα κλαίς με μαύρο δάκρυ και θα έδινες τα πάντα για να αράξεις την πέτσα σου στο πισάκι να παίξεις κανα LoL.
Διαφωτισου και εσυ τεκνον μου γιατι ο γιαννης μας λατρευει τον νεαντερνταλ αυτον.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,955 μηνύματα.
Αυτά τα ακούω από πολλούς γενικά και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.
Όταν δεν θα έχεις ρεύμα και θα έρχεται το σκοτάδι κάθε βράδυ, δεν θα χεις πρόσβαση σε καθαρό νερό, ένα σπίτι με κλειδί για να νιώθεις ασφάλεια και θα σε τρώνε οι ψύλλοι στο βουνό ή το λαγούμι ή θα αρχίσει κανας τρελός πόνος και δεν θα έχεις πρόσβαση σε περίθαλψη ή θα κοιμάσαι και πάνω σου θα στάζει στην καλύτερη βροχή στην χειρότερη θα σε κατουράει κάνας σκύλος, τα δόντια σου θα σαπίζουν και θα πονάνε, θα βρωμάς αδιανόητη λέρα και θα ζεις σαν αγρίμι όπου τα αγρίμια θα δε φάνε επειδή δεν είσαι μαθημένος έτσι, τότε θα σου πω εγώ για πότε θα κλαίς με μαύρο δάκρυ και θα έδινες τα πάντα για να αράξεις την πέτσα σου στο πισάκι να παίξεις κανα LoL.
Μ'αρέσει που απαντάς στα σοβαρά πάντως. Λες και επρόκειτο να κάναμε κάτι τέτοιο. Θα συνεχίζουμε να ζούμε με τους πολιτικούς να μας κατουράνε (είτε από πολιτικό είτε από σκύλο θα τη πάθεις τελικά :P ).

Εσύ άλλως τε αναφέρεις απλά πράγματα υγιεινής. Όσοι σιχαινόμαστε τον σύγχρονο κόσμο τον σιχαινόμαστε για άλλους λόγους.

Ειναι χαυγιτακι ο νεαντερνταλ για αυτο και τον παει ο γιαννακης μας.Ετσι εξηγηται.
Ούτε που ήξερα τις πολιτικές πεποιθήσεις του τύπου. Δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις τέτοιων υποθέσεων γενικά και αν δεν ήταν και το φόρουμ μπορεί να μη μάθαινα και ποτέ για το συγκεκριμένο συμβάν. Η μόνη μου "συνεισφορά" σε αυτό το θρεντ άλλως τε δεν είναι υπέρ ή κατά κανενός. Ήταν ενάντια στο κράτος που επιλεκτικά δείχνει τα δόντια του εκεί που το παίρνει. Όσο για αυτούς, καλά κάνουν και ζουν όπως επιλέγουν εκείνοι να ζουν, το μόνο τους λάθος ήτο που κράτησαν τα παιδιά τους μακριά από το σχολείο και από τα δικαιώματα/υποχρεώσεις τους που ορίζει η πολιτεία.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,592 μηνύματα.
Ούτε που ήξερα τις πολιτικές πεποιθήσεις του τύπου. Δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις τέτοιων υποθέσεων γενικά και αν δεν ήταν και το φόρουμ μπορεί να μη μάθαινα και ποτέ για το συγκεκριμένο συμβάν. Η μόνη μου "συνεισφορά" σε αυτό το θρεντ άλλως τε δεν είναι υπέρ ή κατά κανενός. Ήταν ενάντια στο κράτος που επιλεκτικά δείχνει τα δόντια του εκεί που το παίρνει. Όσο για αυτούς, καλά κάνουν και ζουν όπως επιλέγουν εκείνοι να ζουν, το μόνο τους λάθος ήτο που κράτησαν τα παιδιά τους μακριά από το σχολείο και από τα δικαιώματα/υποχρεώσεις τους που ορίζει η πολιτεία.
Ναι οκ με επεισες τωρα.Πηγαινε να δεις αν ερχομαι γιαννακη.
Εξαλλου αναμενομενο ειναι ενας νεαντερενταλ να ειναι χυαγιτης.Για αυτο και η συμπαρασταση ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙς..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ και ασε τα σαπια.
Κατα τα αλλα..νταξ δεν υπαρχει αυτο

17:49, Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου 2024

Κορινθία λαγούμι Παλαιοχριστιανοί


«Έχω ζητήσει από τις αρμόδιες αρχές να διεξάγουν έλεγχος προκειμένου να δούμε που υπηρετεί, με ποιο καθεστώς στον δήμο Ερέτριας – Αμαρύνθου της Εύβοιας ο 45χρονος πατέρας της οικογένειας των Παλαιοχριστιανών της Κορίνθου». Αυτό έκανε γνωστό η υπουργός Εσωτερικών Νίκη Κεραμέως, στο πλαίσιο συζήτησης επίκαιρη ερώτηση της βουλευτού του ΣΥΡΙΖΑ Κατερίνας Νοτοπούλου.
Η υπουργός, σχετικά με το ότι ο 45χρονος της οικογένειας των Παλαιοχριστινών της Κορίνθου ήταν δημοτικό υπάλληλος του δήμου Ερέτριας- Αμαρύνθου από το 2020 μετά από μετάταξή του, ανέφερε ότι «προτεραιότητα της Κυβέρνησης είναι να ενισχύομε το πολύτιμο ανθρώπινο δυναμικό μας, αλλά ταυτόχρονα η Κυβέρνηση φροντίζει να εποπτεύεται αυστηρά ο τομέας του ανθρώπινου και δράττομαι της ευκαιρίας να ανακοινώσω και στην Βουλή ότι έχω ήδη ζητήσει να διενεργηθεί έλεγχος για την περίπτωση του 45χρονου από την Κόρινθο προκειμένου να δούμε ακριβώς και αναλυτικά τι συμβαίνει στην περίπτωση αυτού του υπαλλήλου , που υπηρετεί, με ποιο καθεστώς».
Οτι αυτο το πραμα που το βλεπεις και μυριζεις την μποχα που εκπεμπει και τον νεαντερνταλισμο του...ειναι ; ηταν; δημοτικος υπαλληλος και πηρε και μεταταξη ; απο που; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δηλαδη....ζεχνει ο ιδιος και πολλοι μαζι του.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με τηλεργασια λεει ρε φιλε εργαζοταν στον δημο!!!!!!!!! Οσο παιε και καλυτερο!!!!!!!!!! :hehe: :hehe: :hehe:
Σύμφωνα με πληροφορίες της ΕΡΤ, ο 45χρονος πατέρας δούλευε μέσα από την τρώγλη που ζούσε με την οικογένειά του. Εργαζόταν συγκεκριμένα, με τηλεργασία σε δημοτική υπηρεσία, εδώ και κάποιο καιρό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,955 μηνύματα.
Ναι οκ με επεισες τωρα.Πηγαινε να δεις αν ερχομαι γιαννακη.
Εξαλλου αναμενομενο ειναι ενας νεαντερενταλ να ειναι χυαγιτης.Για αυτο και η συμπαρασταση ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙς..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ και ασε τα σαπια.
Κατα τα αλλα..νταξ δεν υπαρχει αυτο
Ναι γιατί ως γνωστόν ήμουν υπ'εύθυνος μελών της τοπικής της ΧΑ που ήταν ο τύπος και ήξερα το κάθε μέλος.

Η είδηση του ότι ήταν στην ΧΑ βγήκε σήμερα ενώ αυτά που έγραψα ήταν χθες. Πως μπορεί να γνώριζα τι ήταν αυτός; Ρε τι σκατά εδώ μέσα;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,592 μηνύματα.
Ναι γιατί ως γνωστόν ήμουν υπ'εύθυνος μελών της τοπικής της ΧΑ που ήταν ο τύπος και ήξερα το κάθε μέλος.

Η είδηση του ότι ήταν στην ΧΑ βγήκε σήμερα ενώ αυτά που έγραψα ήταν χθες. Πως μπορεί να γνώριζα τι ήταν αυτός; Ρε τι σκατά εδώ μέσα;
Μια χαρα απο χτες το ελεγαν.Κια επισης στο ξαναλεω γιατι μαλλον δεν το επιασες.
Λογικο να τον υποστηριζεις..διοτι οι χαυγιτες διακρινονται απο εναν νεαντερνταλισμο και ουγκανισμο.Τον οποιον διεκρινες και σου αρεσε!Αν δεν το καταλαβαινεις προμπλεμ.Ειναι και καλα αυτο το..εκτος συστηματος....εναντια στο κρατος..κατι με τον χριστιανισμο που σου αρεσε κλπ.Ε..λογικο.
Θα επρεπε να καταλαβαινεις ομως οτι αυτο δεν ειναι προς τιμην σου.Κια μην μου πεις οτι δεν τον υποστηριζεις.Απο τηνα ρχη με ενσ ΑΛΛΑ ησουν.Κλπ..κλπ...
 
Top