• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κόστος τεστ Παπανικολάου (test pap)

ele'na

Νεοφερμένος

Η ele'na αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Δεν ξέρω άμα γράφω στο σωστό θέμα αλλά θα την κάνω την προσπάθεια μου!:P
Επειδή χρειάζεται να αλλάξω γυναικολόγο έχετε να προτείνετε κάποιον καλό σε περιοχές κοντά του Πειραιά?
Περιμένω π.μ.!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Σε εξεταστικο κεντρο κανει 30 ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
'Οχι, όχι, όχι, δίνεις τζάμπα λεφτά έτσι. Πας στην Βιοιατρική/Euromedica και με τον ΕΟΠΥΥ πληρώνεις κάπου 2 ευρώ. Ασε που το δείγμα κατά πάσα πιθανότητα θα το πάρει γυναίκα.
Σε δημόσιο νοσοκομείο είναι 5 ευρώ, που αν πας σε πανεπιστημιακό ειδικά, είναι εγγυημένη η ποιότητα.

Αληθεια μπορεις να πας στην Βιοιατρική ως ασφαλισμένος του ΕΟΠΥΥ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
Αληθεια μπορεις να πας στην Βιοιατρική ως ασφαλισμένος του ΕΟΠΥΥ?

Ναι αλλά πρέπει να έχεις παραπεμπτικό από γιατρό του ΙΚΑ. Προσοχή όμως: αν κάποιο ΙΚΑ κάνει τεστ παπ εκεί, ο γιατρός δε σου δίνει παραπεμπτικό, σου λέει "κλείσε ραντεβού να το κάνεις εδώ". Κόντεψα να δείρω έναν γιατρό που δε μου έδινε το χαρτί αφού του είπα οτι δε θέλω να περιμένω το ραντεβού στο ικα αφού στη βιοιατρική το κάνω με 2 ευρώ, μου φέρονται σαν άνθρωπο και έχω αποτελέσματα σε 2 μέρες. Αυτός ανένδοτος, είπε οτι απαγορεύεται να μου δώσει χαρτί. Με τα πολλά πήγα σε ένα ιδιωτικό γιατρό συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ και μου έγραψε ο άνθρωπος το χαρτί και το πήγα στη Βιοϊατρική. Αλλά προσέξτε! Στις 8 του μηνός η Βιοϊατρική δε θα δέχεται πια παραπεμπτικά του ΙΚΑ για μια βδομάδα είναι η ανακοίνωση γιατί τους χρωστάνε λεφτά. Οπότε ή βιαστείτε ή περιμένετε να επανέλθει αυτό.;)

Γενικό σχόλιο: να ψάχνεστε όταν θέλετε κάτι να κάνετε. Εγώ πρόσφατα έμαθα οτι με κάρτα ανεργίας του ΟΑΕΔ έχω μισή τιμή στα ακτοπλοϊκά εισιτήρια (μπορεί και σε άλλα, δεν το έψαξα). Να ρωτάτε και να μαθαίνετε τι δικαιούστε γιατί κανείς δεν τα λέει χωρίς να τον ρωτήσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι αλλά πρέπει να έχεις παραπεμπτικό από γιατρό του ΙΚΑ. Προσοχή όμως: αν κάποιο ΙΚΑ κάνει τεστ παπ εκεί, ο γιατρός δε σου δίνει παραπεμπτικό, σου λέει "κλείσε ραντεβού να το κάνεις εδώ". Κόντεψα να δείρω έναν γιατρό που δε μου έδινε το χαρτί αφού του είπα οτι δε θέλω να περιμένω το ραντεβού στο ικα αφού στη βιοιατρική το κάνω με 2 ευρώ, μου φέρονται σαν άνθρωπο και έχω αποτελέσματα σε 2 μέρες. Αυτός ανένδοτος, είπε οτι απαγορεύεται να μου δώσει χαρτί. Με τα πολλά πήγα σε ένα ιδιωτικό γιατρό συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ και μου έγραψε ο άνθρωπος το χαρτί και το πήγα στη Βιοϊατρική. Αλλά προσέξτε! Στις 8 του μηνός η Βιοϊατρική δε θα δέχεται πια παραπεμπτικά του ΙΚΑ για μια βδομάδα είναι η ανακοίνωση γιατί τους χρωστάνε λεφτά. Οπότε ή βιαστείτε ή περιμένετε να επανέλθει αυτό.;)

Γενικό σχόλιο: να ψάχνεστε όταν θέλετε κάτι να κάνετε. Εγώ πρόσφατα έμαθα οτι με κάρτα ανεργίας του ΟΑΕΔ έχω μισή τιμή στα ακτοπλοϊκά εισιτήρια (μπορεί και σε άλλα, δεν το έψαξα). Να ρωτάτε και να μαθαίνετε τι δικαιούστε γιατί κανείς δεν τα λέει χωρίς να τον ρωτήσετε.

Μπράβο βρε Χιμέλα. Ωραίες πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_k

Νεοφερμένος

Η eleni_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σε νοσοκομειο δινεις συνηθως 5€, αν πας σε γιατρο του εοππυ ομως δε πληρώνεις τιποτα.... Και γενικοτερα αν ψαξετε το σωστο φορεα θα το κανετε δωρεαν. Τα 90 και 50€ που λετε, ειναι σε ιδιωτικά ιατρεία που πλεον δε πιστευω πως εχουν και δουλεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Αν έχεις ασφάλιση μπορείς να πας σε εξωτερικά ιατρεία με ραντεβού και δεν θα πληρώσεις τίποτα. Να θυμάστε ότι το τεστ Παπανικολάου πρέπει να γίνεται σε κάθε γυναίκα με την αρχή της σεξουαλικής της ζωής και θα ήταν καλύτερο να γίνεται κάθε χρόνο στα νεαρά κορίτσια. Μην το αφήνετε ποτέ! Αν δεν υπάρχουν χρήματα, υπάρχουν πολλές λύσεις όπου μία γυναίκα μπορεί να εξεταστεί. Σε πανεπιστημιακά νοσοκομεία η εξέταση είναι δωρεάν, σε ειδικά κέντρα που προσφέρουν δωρεάν τεστ κλπ κλπ. Να ξέρετε ότι κανονικά το τεστ δεν περιλαμβάνει μόνο την λήψη δείγματος αλλά και την αμφίχειρη γυναικολογική εξέταση, και την ψηλάφηση μαστών! Ειδικά εσείς που πληρώνετε ιδιωτικούς γιατρούς να το ζητάτε πάντα! Οι μεγαλύτερες γυναίκες, μην αφήνετε το τεστ παπ, μου έτυχε ως φοιτητής μαιευτικής που είμαι, να μας έρθει γυναίκα για τεστ παπ με το ζόρι μετά από προτροπή φίλης της και το τελευταίο τεστ ήταν πριν 10 χρόνια! Αν κάνεις τεστ κάθε 3, 4, 5 χρόνια πραγματικά δεν έχει κανένα απολύτως νόημα και είναι σαν να μην το κάνεις καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_k

Νεοφερμένος

Η eleni_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η αμφίχειρη και η εξεταση μαστων δεν ειναι υποχρεωτικά συνοδευόμενα στο τεστ παπ... Απλα ενας σωστος γιατρός η μαια μπορει να το κανει μαζι με το τεστ... Παντως πλεον και στα πανεπιστημιακά νοσοκομεια πληρώνεις 5€ , δεν ειναι δωρεαν... Για την επισκεψη στον γιατρο δηλαδη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violina

Νεοφερμένος

Η violina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
γεια σας, θα ηθελα κι εγω να ρωτησω κατι. δεν εχω ικα και ουτε εχω την οικονομικη δυνατοτητα να πληρωνω... διαβασα για κατι κεντρα που μπορεις να κανεις δωρεαν την εξεταση... θα ηθελα να μου πειτε μερικα για αθηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
Εδώ μπορείς να κάνεις τεστ παπ δωρεάν. Πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα για άλλες περιοχές αν θες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violina

Νεοφερμένος

Η violina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vtgian

Νεοφερμένος

Η vtgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στις 01/04 είχα ραντεβού με γυναικολόγο (όποιος θέλει, μπορώ να δώσω το όνομά του), στις υποδομές του ΕΟΠΥΥ Αργυρούπολης. Ο λόγος ήταν ότι έχοντας κάποιες ενοχλήσεις για παραπάνω από μία εβδομάδα (περιμένοντας για να βρω ραντεβού) και μη έχοντας κάνει Τεστ ΠΑΠ εδώ και 4 χρόνια, ήθελα να μου δώσει ένα αντίστοιχο παραπεμπτικό (το οποίο καλύπτει 100% ο ΕΟΠΥΥ και παροτρύνει τις ασφαλισμένες να το κάνουν προληπτικά). Μου έκανε άσχημη εντύπωση ότι το ιατρείο μύριζε έντονα καπνό τσιγάρου και ο γιατρός εμφανώς κάπνιζε εντός του ιατρείου. Ο γιατρός μου είπε ότι θα μου γράψει καλλιέργεια, όχι τεστ ΠΑΠ, του είπα εντάξει, και απόμα μου λέει "Όχι εντάξει! Εσύ ήρθες εδω και μου ζήτησες τεστ ΠΑΠ". Συγκαταβατικά, του είπα, "ό,τι νομίζετε εσείς". Μου είπε ότι το σύστημα ηλεκτρονικής συνταγογράφησης δεν λειτουργεί και ότι θα πρέπει να περάσω άλλη μέρα από τον ελεγκτή για να θεωρήσει το χειρόγραφο, καθώς τέτοια ώρα δεν υπάρχει ελεγκτής στα γραφεία. Σήμερα 08:30 πήγα στην ελέγκτρια, η οποία αρνήθηκε να μου θεωρήσει το παραπεμπτικό, εξηγώντας μου ότι α)είναι ελλιπές β) όταν πρόκειται για χειρόγραφα λόγω βλάβης της ηλεκτρονικής συνταγογράφησης, θα πρέπει να θεωρείται την ίδια μέρα από τον ελεγκτή. Δεν μπορεί η ίδια να ξέρει αν λειτουργούσε ή όχι εκείνη την ημέρα το σύστημα. Της εξήγησα ότι εκείνη την ώρα δεν υπήρχε ελεγκτής, ωστόσο μου είπε ότι εξακολουθεί και υπάρχει το πρόβλημα των ελλιπών στοιχείων. Με τη βοήθεια μίας υπαλλήλου πήγα και πάλι στο γραφείο του γιατρού όπου ρωτήθηκα από τη υπάλληλο αν με πειράζει που αυτή τη στιγμή ο γιατρός καπνίζει εντός του γραφείου! Εξηγήσαμε στον γιατρό τι συνέβη, ο γιατρός θεώρησε ασήμαντο ότι είναι ελλιπές το παραπεμπτικό, αν θέλω να μου γράψει νέο παραπεμπτικό να κλείσω άλλο ραντεβού ή να περιμένω κάποια (απροσδιόριστη) ώρα (ενώ εμφανώς δεν είχε δουλειά) πράγμα αδύνατο αφού ήδη απουσίαζα αδικαιολόγητα από τη εργασία μου, το οποίο και του εξήγησα. Τέλος (και ως υποχώρηση!) όταν του είπα ότι θα αναγκαστώ να το κάνω ιδιωτικά, μου είπε να περάσω και πάλι Παρασκευή απόγευμα και να ελπίζω να λειτουργεί η ηλεκτρονική συνταγογράφηση. Φεύγοντας (έχοντας πλέον 2 εβδομάδες με ιατρικό πρόβλημα), στην παρατήρησή μου ότι είναι απαράδεκτο γιατρός να καπνίζει εντός δημόσιας υπηρεσίας, η υπάλληλος μου είπε "ναι, είναι περίπτωση, τι να κάνουμε..." και ότι έχουν αναγκαστεί!!! να τον καλύψουν σε ελέγχους που έχουν γίνει! Της είπα ότι αυτοί φταίνει που αφήνουν να υπάρχουν τέτοια φαινόμενα. Επιπλέον, μετά από διασταύρωση και με άλλες ασφαλισμένες, ο συγκεκριμένος γιατρός ποτέ δε συμπληρώνει σωστά τα παραπεμπτικά, δημιουργώντας επανειλημμένα προβλήματα (κάτι που αναγνώρισε και η υπάλληλος!). Σκοπεύω να στείλω παράπονα στην υπηρεσία του και θεωρώ καθήκον μας να ενημερώνουμε ο ένας τον άλλο για τέτοια περιστατικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
Λοιπόν άκου: 1η λύση: μπορείς να κλείσεις ραντεβού σε ιδιωτικό γιατρό συμβεβλημένο με το ΙΚΑ (νομίζω πληρώνεις κάποιο ασήμαντο ποσό). 2η λύση: μπορείς να πας στο ΙΑΚ (Ιατροκοινωνικό κέντρο Αγίου Δημητρίου) και να κάνεις τεστ παπ δωρεάν.

Πάντως αυτό που πρέπει να θυμόμαστε είναι οτι είμαστε οι δικαιούχοι, εμείς πληρώνουμε αυτούς τους γιατρούς, και έχουν ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να μας εξυπηρετήσουν σωστά. Αν θες χαρτί για τεστ παπ, αυτό να πάρεις και να το απαιτείς. Αν το σύστημα δε δουλεύει να περιμένεις ώσπου να φτιάξει. Άντε με τους ηλίθιους!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
Α επίσης: δες κι αυτό το ποστ μου, είχα ξεχάσει οτι το είχα γράψει!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vtgian

Νεοφερμένος

Η vtgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι. Ήδη έστειλα καταγγελία στον ΕΟΠΥΥ. Πραγματικά δε με πείραξε τόσο ότι δεν μου έγραψε το τεστ ΠΑΠ, όσο το γεγονός ότι καπνίζει μέσα σε Δημόσια Υπηρεσία και ότι οι υπόλοιποι συνάδελφοί του το ξέρουν και τον δικαιολογούν! Όσο για τις διαγνωστικές, ήδη έκλεισα σε γνωστό μικροβιολογικό που έχει προσφορά τεστ ΠΑΠ, καρκινικό αντιγόνο και κολπικό υπέρηχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αφού τον είδες πως είναι έτσι, γιατί ξαναπήγες? Τόσοι γυναικολόγοι είναι στον ΕΟΠΥΥ, ψάξε λίγο και θα βρεις κάποιον καλό. Μετά θα πηγαίνεις να στα γράφει και θα τα κάνεις όλα με ελάχιστη συμμετοχή σε ιδιωτικά εργαστήρια (π.χ. Βιοιατρική που το τεστ παπ έχει 2 ευρώ). Αυτός που πάω εγώ (μέσω ΕΟΠΥΥ) δεν μου έχει κρατήσει ποτέ λεφτά και επειδή έχει 2 ρεσεψιονιστ, πηγαίνω, μου γράφουν οι κοπέλες τις εξετάσεις και μετά απλά κλείνω ραντεβού για να τις δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vtgian

Νεοφερμένος

Η vtgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αφού τον είδες πως είναι έτσι, γιατί ξαναπήγες? Τόσοι γυναικολόγοι είναι στον ΕΟΠΥΥ, ψάξε λίγο και θα βρεις κάποιον καλό. Μετά θα πηγαίνεις να στα γράφει και θα τα κάνεις όλα με ελάχιστη συμμετοχή σε ιδιωτικά εργαστήρια (π.χ. Βιοιατρική που το τεστ παπ έχει 2 ευρώ). Αυτός που πάω εγώ (μέσω ΕΟΠΥΥ) δεν μου έχει κρατήσει ποτέ λεφτά και επειδή έχει 2 ρεσεψιονιστ, πηγαίνω, μου γράφουν οι κοπέλες τις εξετάσεις και μετά απλά κλείνω ραντεβού για να τις δει.

Christinelle, δεν πήγα σε ιδιώτη γιατρό συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ. Πήγα σε πολυιατρείο του ΕΟΠΥΥ με ραντεβού μέσω του 14784. Το γιατρό αυτόν, τον είδα πρώτη φορά τη Δευτέρα και σήμερα αναγκαστικά μήπως και διορθώσει το λάθος του. Δεν πρόκειται να τον επιλέξω ξανά. Επιμένω στο να επιλέγω πρώτα τους δημόσιους φορείς γιατί πιστεύω ότι η υγεία θα έπρεπε να είναι δωρεάν αγαθό που προσφέρεται σε όλους τους πολίτες. Και θα συνεχίζω να πιέζω τουλάχιστον για ανθρώπινη εξυπηρέτηση. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν μου έχει τύχει κάτι σοβαρό. Φυσικά δεν είναι όλος ο δημόσιος τομέας σε τέτοια χάλια. Π.χ. σε εφημερεία του ΚΑΤ της Βούλας που χρειάστηκε να νοσηλευτώ, ξημερώματα Σαββάτου, οι γιατροί και οι νοσοκόμες ήταν καταπληκτικοί. Θεωρώ όμως υποχρέωσή μας να καταγγέλουμε οποιαδήποτε παρατυπία αν θέλουμε να αλλάξουμε έστω και ελάχιστα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion90

Νεοφερμένος

Η marion90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.. Μου έγραψε ιδιώτης γιατρός συμβεβλημένος με τον εοππυ ΤΕΣΤ ΠΑΠ και μου είπε πως το κάνω σε κάποιο κέντρο συμβεβλημένο με τον εοππυ και μετά του πάω τα αποτελέσματα.. Πού να πάω να το κάνω? Γνωρίζει κανείς κάποια καλή βιοιατρική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.. Μου έγραψε ιδιώτης γιατρός συμβεβλημένος με τον εοππυ ΤΕΣΤ ΠΑΠ και μου είπε πως το κάνω σε κάποιο κέντρο συμβεβλημένο με τον εοππυ και μετά του πάω τα αποτελέσματα.. Πού να πάω να το κάνω? Γνωρίζει κανείς κάποια καλή βιοιατρική?

Όλες οι βιοϊατρικές καλές είναι. Αναλόγως σε ποια περιοχή είσαι.

Έχω την εντύπωση πάντως οτι θα μπορούσε κι ο ίδιος να το κάνει το τεστ παπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top