"Λάθη" στο μακιγιάζ που κάναμε μικρές

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
βασικα αυτα καλυτερα να τα φορας αμα δεν εχεις ακμη (και γιατι θα την κανεις χειροτερα και γιατι θα μοιαζει το δερμα σου με αυτο) απο μενα ειναι ναι

ω, η ταυτιση...
Κλαίω με την εικόνα (δεν κάνω spoiler, να μπείτε,να την δείτε, να κλάψετε)! Απλά ξέρεις φαινόταν πολύ βαρύ και foundation και πούδρα και επειδή ήταν πρωί, σε κάποια σημεία δεν το απλωνα καλά. Όσο για το κόκκινο κραγιόν και το κορακί ντύσιμο, χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη να ξέρεις. Α! Επίσης στο λύκειο με είχαν πει αναρχικια επειδή φορούσα αρβυλακια και ναι, ήμουν η μόνη στην τάξη μου
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Κλαίω με την εικόνα (δεν κάνω spoiler, να μπείτε,να την δείτε, να κλάψετε)! Απλά ξέρεις φαινόταν πολύ βαρύ και foundation και πούδρα και επειδή ήταν πρωί, σε κάποια σημεία δεν το απλωνα καλά. Όσο για το κόκκινο κραγιόν και το κορακί ντύσιμο, χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη να ξέρεις. Α! Επίσης στο λύκειο με είχαν πει αναρχικια επειδή φορούσα αρβυλακια και ναι, ήμουν η μόνη στην τάξη μου
καλαααα εισαι
το πιστευω ακραδαντα οτι αν υπαρχε κατι χειροτερο απο το εφηβικο μακιγιαζ αυτο ηταν τα ρουχα...
αυτα που μας αγοραζε η μανα μας απο τα sprider δηλαδη και αυτα τα πανια που αγοραζαμε απο τα bershka και θελανε να λεγονται μπλουζες ή τα φοσφοριζε με πουλιες φορεματα-οριακα βρακια απο τα tally weil ή τις μπλουζες απο το metal&hammer ή τις μποτες ουγκα μπουγκα που φορουσαν ακομα και το καλοκαιρι με σορτς και ο,τι αλλο...απλα κακο, πολυ πολυ κακο (eye cancer)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
καλαααα εισαι
το πιστευω ακραδαντα οτι αν υπαρχε κατι χειροτερο απο το εφηβικο μακιγιαζ αυτο ηταν τα ρουχα...
αυτα που μας αγοραζε η μανα μας απο τα sprider δηλαδη και αυτα τα πανια που αγοραζαμε απο τα bershka και θελανε να λεγονται μπλουζες ή τα φοσφοριζε με πουλιες φορεματα-οριακα βρακια απο τα tally weil ή τις μπλουζες απο το metal&hammer ή τις μποτες ουγκα μπουγκα που φορουσαν ακομα και το καλοκαιρι με σορτς και ο,τι αλλο...απλα κακο, πολυ πολυ κακο (eye cancer)
Χαχαχαχαχαχαχαχα! Λοιπόν απο ρούχα, μακράν το χειρότερο που είχα αγοράσει ήταν μία φούστα από τα attrativo μέχρι το γόνατο που: το ύφασμα ήταν σαν αυτές τις μαλλινες κουβέρτες που έχουμε αλλά δεν είχε ένα χρώμα, ήταν πολλά σκούρα καφέ και μπλε μπερδεμένα. Είχε ασημετρο κόψιμο και το καλύτερο είχε ραμμένο ένα δερμάτινο λαμπάκι για να δείχνει πόσο φωστήρας ήμουν #νοτ. Επίσης, μια μπλούζα από τα bershka με οριζόντιες γκρί,μωβ ρίγες, τερααααστιο ντεκολτέ για να βάζεις φανελάκι από μέσα και φυσικά τρουξ. Και κάτι βρακες που φορούσα το καλοκαίρι. Νομίζω αυτό ήταν το top3 χειρότερων ρούχων!
Μπλούζες εγώ είχα πάρει απ'το monsterville που είναι γνωστοί μας αλλά δεν είχα τρέλα να φοράω μπλούζες με συγκροτήματα
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχα! Λοιπόν απο ρούχα, μακράν το χειρότερο που είχα αγοράσει ήταν μία φούστα από τα attrativo μέχρι το γόνατο που: το ύφασμα ήταν σαν αυτές τις μαλλινες κουβέρτες που έχουμε αλλά δεν είχε ένα χρώμα, ήταν πολλά σκούρα καφέ και μπλε μπερδεμένα. Είχε ασημετρο κόψιμο και το καλύτερο είχε ραμμένο ένα δερμάτινο λαμπάκι για να δείχνει πόσο φωστήρας ήμουν #νοτ. Επίσης, μια μπλούζα από τα bershka με οριζόντιες γκρί,μωβ ρίγες, τερααααστιο ντεκολτέ για να βάζεις φανελάκι από μέσα και φυσικά τρουξ. Και κάτι βρακες που φορούσα το καλοκαίρι. Νομίζω αυτό ήταν το top3 χειρότερων ρούχων!
Μπλούζες εγώ είχα πάρει απ'το monsterville που είναι γνωστοί μας αλλά δεν είχα τρέλα να φοράω μπλούζες με συγκροτήματα
what?? how??
εχω τοοοσες απορειες γι αυτο ειλικρινα

εγω παντως ηθελα παρα πολυ αυτα

και δεν μου τα παιρναν με τιποτα και ζηλευα απεριοριστα οσους τα ειχαν και ρολλαραν ανεμελοι σαν τα αμερικανακια απο την καλιφορνια στις ταινιες
επισης αλλη μεγαλη επιτυχια τα παππουτσια με τα φωτακια που ειχα στο νηπιαγωγειο
(καθολου οφφ τοπικ καθολου, ας κανει καποιος θεμα με νοσταλγικα ρουχα γιατι εγω βαριεμαι)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
what?? how??
εχω τοοοσες απορειες γι αυτο ειλικρινα

εγω παντως ηθελα παρα πολυ αυτα

και δεν μου τα παιρναν με τιποτα και ζηλευα απεριοριστα οσους τα ειχαν και ρολλαραν ανεμελοι σαν τα αμερικανακια απο την καλιφορνια στις ταινιες
επισης αλλη μεγαλη επιτυχια τα παππουτσια με τα φωτακια που ειχα στο νηπιαγωγειο
(καθολου οφφ τοπικ καθολου, ας κανει καποιος θεμα με νοσταλγικα ρουχα γιατι εγω βαριεμαι)
Χαχαχαχα για ποιο έχεις απορίες καλέ?Αχ αυτά τα έβλεπα στη σούπερ Κατερίνα! Και μου φαινόντουσαν τέλεια αλλά ναι ούτε εγώ πήρα ποτέ :/
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Χαχαχαχα για ποιο έχεις απορίες καλέ?Αχ αυτά τα έβλεπα στη σούπερ Κατερίνα! Και μου φαινόντουσαν τέλεια αλλά ναι ούτε εγώ πήρα ποτέ :/
"ραμμένο ένα δερμάτινο λαμπάκι"

I mean hooow? δεν μπορω καν να το κανω εικονα
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
"ραμμένο ένα δερμάτινο λαμπάκι"

I mean hooow? δεν μπορω καν να το κανω εικονα
Χαχαχαχαχαχαχαχα θα στην έστελνα φωτογραφία αλλά πάει καιρός που την έδωσα (γενικά δεν πετάω ποτέ ρούχα) και πραγματικά αναρωτιέμαι τί στο καλό απέγινε και τί σκέφτηκε αυτός που την είδε. Δυστυχώς λόγω του υφάσματος δεν κάνει ούτε για ξεσκονοπανο!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Παρατήρηση νο.1 : μόνο στο δικό μας σχολείο δε βαφοταν καμία μα καμία κοπέλα και απειροελαχιστες έκαναν καμία χαζή ανταυγεια ή ομπρε; Παίζει να μας έκαναν και παρατήρηση δηλαδή αν πηγαίναμε βαμμένες.

Παρατηρηση νο. 2: κάπου πήρε το μάτι μου για αρβυλακια και θυμήθηκα κάτι υπέροχες αρβύλες που είχα στο λύκειο... Μέχρι που άρχισαν με τα χρόνια να φθείρονται, και να λιώνει η σόλα στο τακούνι, και να τριβεται σιγά σιγά το δέρμα και να φεύγει σταδιακά και να μένει το ύφασμα... Και μια μέρα... Εκείνη η μαύρη μέρα, πάω να βάλω τις αρβύλες μου και δεν τις βρίσκω πουθενά. Ρωτάω τη μαμά μου και μου λένε με αυστηρό ύφος με τον πατέρα μου ότι τις πέταξαν και δεν πήγαινε άλλο η κατάσταση γιατί κυκλοφορούσα σαν τον γύφτο... Ήταν μαχαίρι στην καρδιά.


Παρατήρηση 3: θυμήθηκα κι άλλο λάθος που έκανα, την περίοδο που είχα φάει κόλλημα με το λευκό δέρμα και έβαζα ό,τι πιο ανοιχτόχρωμο κυκλοφορούσε σε μεικαπ. Ευτυχώς μετά βρήκα ένα ακριβώς ίδιο με το δέρμα μου και σταμάτησα να δείχνω σαν τον κασπερ το φαντασματακι στις φωτο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ειχα παρει ενα μεικ απ αλλα τοτε όταν εισαι μικρο και δε ρωτας και δε σου πουν ε δοκιμαζεις οτι να ναι, ηταν βαρυ για την επιδερμιδα ηθελα ενα με πιο ελαφρια υφη. Ηταν και καλοκαιρι και γενικα η καθε επιδερμιδα εχει τις δικες της αναγκες.
Και εβαλα αυτο το βαρυ ηταν και μαρκα και θυμαμαι το ειχα πληρωσει καλα😂 το βαζω και βλεπω να ιδρωνω βλεπω να με πιανει φαγουρα βλεπω να εχω γινει χαλια το εβγαλα αμεσως και δεν ξαναεβαλα😂👏👏
Μαθημα γνωριζουμε την επιδερμιδα μας τι ειναι λιπαρη ή κανονικη ή ευαισθητη και χρησιμοποιούμε αναλογα προϊόντα.
Ημουν μικρο τοτε εκει στα 12 13 μετα ολα καλα😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top