Λεφτά από το internet

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Έχω λίγες απορίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει.
όταν κάποιος έχει λογαριασμό στο adf.ly και φτιάχνει ένα blog ή twitter, ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσει; πρέπει να βάλει κάποιο κώδικα στις ιστοσελίδες αυτές και ανάλογα με τα κλικ που έχει να κερδίζει ή δεν χρειάζεται τίποτα παρά μόνο να βάλει τα λινκ που μετατρέπει; επίσης αν στους λογαριασμούς αυτούς δεν έχει το ίδιο μαιλ με αυτό που έχει δηλώσει στο adf.ly θα κερδίζει τα χρήματα, ή θα φαίνεται ότι δεν είναι δικός του λογαριασμός;
Ξέρω ότι ίσως ρωτάω βλακείες,αλλά η αμάθεια είναι μισή βλακεία και έχω ανάγκη να μάθω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Έχω λίγες απορίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει.
όταν κάποιος έχει λογαριασμό στο adf.ly και φτιάχνει ένα blog ή twitter, ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσει; πρέπει να βάλει κάποιο κώδικα στις ιστοσελίδες αυτές και ανάλογα με τα κλικ που έχει να κερδίζει ή δεν χρειάζεται τίποτα παρά μόνο να βάλει τα λινκ που μετατρέπει; επίσης αν στους λογαριασμούς αυτούς δεν έχει το ίδιο μαιλ με αυτό που έχει δηλώσει στο adf.ly θα κερδίζει τα χρήματα, ή θα φαίνεται ότι δεν είναι δικός του λογαριασμός;
Ξέρω ότι ίσως ρωτάω βλακείες,αλλά η αμάθεια είναι μισή βλακεία και έχω ανάγκη να μάθω :P

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Αν λές να αλλάξεις τα λινκ των διαφημίσεων adsense σε adf.ly και να επωφελείσαι και από τα δύο, αυτό δεν γίνεται. Αν εννοείς να βάλεις δικά σου λινκ περασμένα από adf.ly στο blog η twitter σου, εννοείται ότι γίνεται και είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία με τα "κανονικά" links. Email μπορείς να έχεις όσα διαφορετικά θες, το adsense έτσι κι αλλιώς επιταγή σου στέλνει. Μόνο για το adf.ly θες PayPal στο email που δηλώνεις. Αν έχεις πολλά blog, μπορείς να τα βάλεις κάτω από το ίδιο adsense, ώστε να μαζεύονται όλα τα κέρδη εκεί και να μπορείς πιό γρήγορα να φτάσεις τα $100 (75 ευρώ περίπου) που είναι το μινιμουμ για επιταγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
μα δεν ισχυρίστηκε κανένας ότι θα βγάλεις λεφτά εύκολα..αυτά όλα τα βγάζεις από το μυαλό σου..

όσον αφορα το facebook μάλλον λίγο δύσκολο το κόβω να μπει google adsense εκεί.Ωστόσο αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις ένα blog να βάλεις εκεί google adsense και να ανεβάζεις λινκ στο γκρουπάκι σου στο facebook..θα μαζέψεις λίγο κόσμο..δεν ξέρω αν είναι αρκετός για να βγάλεις κάποια χρήματα..
Οι μηχανολογοι ειναι το φως!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Quest

Νεοφερμένος

Ο The Quest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω λίγες απορίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει.
όταν κάποιος έχει λογαριασμό στο adf.ly και φτιάχνει ένα blog ή twitter, ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσει; πρέπει να βάλει κάποιο κώδικα στις ιστοσελίδες αυτές και ανάλογα με τα κλικ που έχει να κερδίζει ή δεν χρειάζεται τίποτα παρά μόνο να βάλει τα λινκ που μετατρέπει; επίσης αν στους λογαριασμούς αυτούς δεν έχει το ίδιο μαιλ με αυτό που έχει δηλώσει στο adf.ly θα κερδίζει τα χρήματα, ή θα φαίνεται ότι δεν είναι δικός του λογαριασμός;
Ξέρω ότι ίσως ρωτάω βλακείες,αλλά η αμάθεια είναι μισή βλακεία και έχω ανάγκη να μάθω :P

Είναι αξιόπιστο το adf.ly, και το μόνο που χρειάζεται είναι να βάλεις τα λινκς που έχεις μετατρέψει σε adf.ly όπου θέλεις εσύ (είτε στο twitter, στο site σου κτλ). Όταν κάνει κάποιος click σε αυτά (στα λινκς) τότε βλέπει μια διαφήμιση, τότε οι διαφημιζόμενος πληρώνει το adf.ly και αυτό με τη σειρά του πληρώνει εσένα. Δεν χρειάζεστε να κάνεις τίποτα άλλο, απλά να βάλεις τα λινκς από το adf.ly, όπου θέλεις.


Ρε παιδιά, έχω μια σελιδούλα στο facebook με 90 κάτι χιλιάδες θαυμαστές! μπορώ να βάλω το adsense της google και εκεί;

Το facebook, έχει τις δικές του διαφημίσεις, όπως και το twitter. Το καλύτερο είναι να χρησιμοποιείς το adsense σε δικό σου site, μιας και θα έχεις τον απόλυτο έλεγχο.

οκ αυτο με ενδιεφερε κυριως δλδ να ξερω χοντρικα ποσα ατομα.Χαλια ε,χμ ασχημο και παλι thanx για τις πληροφοριες παντως:)
ναι οκ δεν χρειαζονται περισσοτερες πληροφοριες απλα ημουν περιεργος να δω γενικα το ''θεμα'' που χρησιμοποίησε για να επιτυχει ναι οκ για αυτο δεν ξερω αλλα ναι γενικα και εγω που ρωτησα καποιον ποσα θελει να φτιαξει ενα site(ειναι αποκλειστικα και μονο αυτη η δουλεια του) μου ειπε πολλα παραπανω... :eek::eek::eek:μια χαρα τον βρισκω:clapup::clapup::clapup::clapup: μαι χαρα ειναι ο τυπας δεν το συζητώ και respect το αντικειμενο του:clapup::clapup::clapup:
merci beaucoup, +1 by me:D

Θα διαφωνήσω με τον φίλο που είπε ότι χρειάζονται χιλιάδες άτομα την ημέρα ή εκατοντάδες. Αν κάποιος ψάχνει πως να βγάλει τους ιούς από τον υπολογιστή του, και έρθει στο site σου και δει μια διαφήμιση για ένα πρόγραμμα που βγάζει ιούς, τότε το πιθανότερο είναι να κάνει κλικ. Αν όμως δει μια διαφήμιση για ζώδια, μάλλον δεν θα κάνει. Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι αν το θέμα του site είναι σχετικό με τις διαφημίσεις και το όλο site βοηθάει, τότε δεν χρειάζεται να έχει τους χιλιάδες επισκέπτες.
Επίσης κάθε διαφήμιση πληρώνει διαφορετικά. Όσο πιο ανταγωνιστικό είναι το μάρκετ που διαφημίζεις, τόσο περισσότερα σε πληρώνει αν κάνουν κλικ στις διαφημίσεις σου. Αν για παράδειγμα έχεις διαφημίσεις για δάνεια και πιστωτικές κάρτες, μπορείς να πάρεις και 2$ για κάθε κλικ.


Το 99,99% όσον υπόσχονται εύκολα και γρήγορα χρήματα, στο μόνο που αποσκοπούν είναι τα πάρουν από εσένα (εύκολα και γρήγορα).

[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Καλησπέρα.

Εδώ και αρκετό καιρό έχω ένα Blog, το οποίο καθημερινά έχει γύρω στα 4.000 χτυπήματα.
Θα ήθελα να βάλω διαφημίσεις προκειμένου να βγάλω λίγα χρήματα από αυτό.
Φυσικά οι διαφημίσεις θα ήθελα να είναι σχετικές με το περιεχόμενο του Blog.

Τι μου προτείνετε; Τι κίνηση να κάνω;

- Google AdSense

Κατά πόσο οι διαφημίσεις θα είναι σχετικές και κυρίως που θα γίνεται η κατάθεση των χρημάτων; Σε λογαριασμό στην τράπεζα; Τα έσοδα πως θα τα δικαιολογώ;

- Θα γινόταν να απευθυνθώ σε άτομα που έχουν π.χ, κομμωτήριο σκύλων και να τους πω θέλω Χ € για Χ διάστημα και με ένα banner σε εμφανές σημείο του Blog;

Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
To Adsense βάζει πάντα διαφημίσεις σχετικές με το περιεχόμενο και μόλις φτάσεις τα $100 (περίπου 75 ευρώ) σου στέλνουν επιταγή.
Μπορείς να απευθυνθείς σε επιχειρίσεις συναφείς με το περιεχόμενο και εφόσον συμφωνήσουν, βάζεις banner τους και κλείνετε συμφωνία π.χ. με τα κλικ, με το μήνα, με τις προβολές, κλπ. Εκεί το διαπραγματεύεσαι πότε, πόσο και πως θα πληρωθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ωραία, σε ευχαριστώ.

Στο Adsense λέει «Your Payee name needs to match the name on your bank account.». Πρέπει να έχω λογαριασμό στη τράπεζα; Αν δεν έχω; Πρέπει οπωσδήποτε να φτιάξω στο δικό μου όνομα;

Μπορώ να συμπληρώσω όλα τα πεδία, να ξεκινήσουν οι διαφημίσεις ακόμα και αν δεν έχω δικό μου λογαριασμό στην τράπεζα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λογικα για να σου βαζουν λευτα θα πρεπει να εχεις και λογαριασμο! Αν προσπαθεις να χρησιμοποιησεις τον λογαριασμο καποιου αλλου θα πρεπει να δηλωσεις και το δικο του ονομα και επομενος να τα δηλωνει αυτος ως εσοδα δικα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ναι μα θα μου τα στέλνουν τα λεφτά με επιταγή.. Γι' αυτό ρώτησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Λοιπόν,

έφτιαξα λογαριασμό στο Adsense.
Δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα αλλά δείτε την εικόνα παρακάτω.


Μου λέει Grand Account Access Failed

Mετά όμως που πήγα να δω τι γίνεται στην ενότητα «Κέρδη» μου έβγαλε αυτό αφού πιο πριν, όταν πάτησα πάνω στα κέρδη μου είπε σύνδεση λογαριασμού και έγραφε λίγο πιο κάτω ότι πρέπει να περάσουν 48 ώρες για την έγκριση.


Τι γίνεται τώρα; Όλα καλά; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πως γίνεται να βγάζεις και τίποτα από το site σου?

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα #52-#60 προήλθαν από το θέμα «Θέλω να κάνω το Blog μου site. Βοήθεια και γνώμες!!»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Τι εννοείς Johnny15; Βάζεις διαφημίσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ο fockos τα ξέρει καλά αυτά και γενικά ότι έχει να κάνει με χρήμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ο fockos τα ξέρει καλά αυτά και γενικά ότι έχει να κάνει με χρήμα. :P
:P
όχι δε ξέρω πολλά απλά ψάχνω και ανακαλύπτω απλός αυτό ειναι μια καλή αρχή
πάντως είναι πολυ δύσκολο να κερδίσεις σοβαρό ποσό με αυτό τον τρόπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πόσα βγάζεις από το blog σου tsako?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Πόσα βγάζεις από το blog σου tsako?
:P
το μέγιστο που έχω βγάλει είναι 15 ευρώ Ιουλιου- Αυγουστο το μήνα

αλλά τώρα που δεν ασχολούμαι με βάσεις είμαι στον πάτο, και 2 ευρώ να βγάλω καλά είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
:P
το μέγιστο που έχω βγάλει είναι 15 ευρώ το μήνα αλλά τώρα που δεν ασχολούμαι με βάσεις είμαι στον πάτο, και 2 ευρώ να βγάλω καλά είναι

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα να βγάζεις παραπάνω? Είχα την εντύπωση πως είσαι ψαγμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα να βγάζεις παραπάνω? Είχα την εντύπωση πως είσαι ψαγμένος.

Μπορώ αλλά δε θέλω να εκμεταλεύομαι παιδιά με το blog μου...

Υπάρχουν επιχειρήσεις που σου πλασάρουν ένα προιόν ή μια υπηρεσία και σε πληρώνουν για να τα διαφημίσεις...... αλλά δε θέλω να το κάνω αυτό..... (αν επιτρέπεται από τους κανονισμους του φορουμ μπορώ να παρουσιάσω μια τέτοια υπηρεσία)


Επίσης δεν εχω το blog για να βγάζω χρήματα αν το είχα κάνει έτσι θα ήταν top τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top