Μήπως είναι του Βαγγέλη;

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ακομα φοβασε την μαμα σου και θα εφερνες και στο κοσμο παιδι; δεν μπορεις να φανταστεις ποσο θα την φοβοτα ν το μωρο; :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμμ θα απαντήσω με την υπόθεση ότι δεν εξαρτάμαι από γονείς.....

Αν η σύντροφος μου αποφάσιζεσαι να το κρατήσει, θα επαίρνα όλες τις ευθύνες του πατέρα και θα της εκτέλουσα όσο πιο κάλα μπορώ
Αν η σύντροφος μου αποφάσιζεσαι να μην το κρατήσει θα με έβαζε σε σκέψεις :hmm:

Αν ήταν πρώην οποιαδήποτε απόφαση και να επάρνε θα την βοήθουσα είτε οικονομικα είτε ψυχολογικά είτε και τα δύο χώρις ωστόσο αυτό να σημαίνει ότι θα γινόταν "νυν"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Εδώ σε θέλω κάβουρα!!!! Σήμερα το πρωί μετά απο την προτροπή της κολητής σας ανακαλύπτετε ότι είστε έγκυος!!!! Ποιές ειναι οι επόμενες κινήσεις, τι κάνετε με τους γονείς σας στην σχέση σας κτλ Για να καλύψω όλους τους χρήστες για όποια κοπέλα δεν έχει κάποια σχέση αυτό το διάστημα, μπαμπάς είναι ο πρώην που βγήκατε πριν λίγες μέρες και "ξεσκάσατε" Τυχαίνουν αυτά. Το αντοίστηχο και για τους άντρες τους site είναι ότι η τωρινή η και πρώην κοπέλα τους, τους ξεφουρνίζει κάτι τέτοιο. Αρχισαν τα όργανα

Λοιπόν... τωρινή ΔΕΝ υπάρχει... αν λοιπόν η πρώην μου, μου έλεγε οτι ήταν εγκυος θα ακολουθούσε μια πολύ σοβαρή συζήτηση αναθεώρισης καταστάσεων σχεδίων. Πιστεύω οτι δεν πρέπει να είμαστε βάναυσοι απέναντι στη φύση, πόσο μάλλον σε ένα τέτοιο θέμα. Η τελική επιλογή όμως είναι πάντα της γυναίκας. Απο την στιγμή που τα βρήσκαμε, θα την έκανα να αγοράσω ένα δαχτυλίδι και επιστρέφοντας να κάνω πρόταση γάμου. Κάτι τέτοιο θα γινόταν και με την νυν! Ξέρω θα μου πείτε μεγάλες κουβέντες... πού ξέρετε όμως... ίσως τα καλά τότε να αρχίζουν! όσοι έχουν μωράκια κάτι παραπάνω θα ξέρουν.
Νομίζω η Jenny έχει, σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Ουφ! βραδιάτικα τι με βάζετε να σκέφτομαι! :hmm:
Προσπαθώ πάντα να παίρνω προφυλάξεις για να μη σκεφτομαι τέτοια πράγματα! :'(

Αν ήμουν μικρότερη, μάλλον θα εξαρτιόταν από το τι αισθανόμουν και τι αισθάνεται ο πατέρας για μένα. Θα δίσταζα να πάρω μόνη μου μια τέτοια ευθύνη...

Στην ηλικία που είμαι πλέον, θα σκεφτόμουν σοβαρά να το κρατήσω αν έβλεπα ότι και ο πατέρας θα ενδιαφερόταν για το παιδί. Οχι να με παντρευτει ή να δίνει διατροφή, απλά να συμμετέχει στην ζωή του παιδιού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ δύσκολο ερώτημα. Παλιότερα κι εγώ θεωρούσα δεδομένη την έκτρωση αλλά τώρα πραγματικά δεν ξέρω (όχι δεν μου συνέβη κάτι απλά μάλλον μεγάλωσα λίγο και δεν τα θεωρώ όλα τόσο ευκολα). Μάλλον θα το κράταγα αν προέκυπτε απο μια σχέση με δυνατά συναισθήματα που φαίνεται οτι θα αντέξει στο χρόνο (όπως η τωρινή :inlove: ) και θα αντιμετώπιζα στα ίσια όσα προβλήματα προέκυπταν. Φυσικά εννοείται οτι έχει σημασία και η γνώμη του πατέρα γιατί ειναι και δικό του το παιδί, δεν θα το είχα κάνει μόνη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ δεν θα το κρατούσα έτσι λέω γιατί μπορεί στο μυαλό να είμαι ικανή να μεγαλώσω ένα παιδί σωστά αλλά δεν έχω άλλα προσόντα όπως οικονομική κατάσταση δεν είναι καλή αφού δεν έχω πάρει ακόμα το πτυχίο, αλλά απο την άλλη δεν ξέρω πάντως δεν θέλω να μου τύχει τώρα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Εγώ δεν θα το κρατούσα έτσι λέω γιατί μπορεί στο μυαλό να είμαι ικανή να μεγαλώσω ένα παιδί σωστά αλλά δεν έχω άλλα προσόντα όπως οικονομική κατάσταση δεν είναι καλή αφού δεν έχω πάρει ακόμα το πτυχίο, αλλά απο την άλλη δεν ξέρω πάντως δεν θέλω να μου τύχει τώρα :/

Εσύ κουνελίνο με τόσα παιδιά που θα κάνεις πρέπει να μιλάς με ποσοστα!
π.χ θα κρατούσα το 30% το 20% θα το έδινα σε ίδρύματα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Εσύ κουνελίνο με τόσα παιδιά που θα κάνεις πρέπει να μιλάς με ποσοστα!
π.χ θα κρατούσα το 30% το 20% θα το έδινα σε ίδρύματα κτλ

:tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
:hmm:
Όταν συνερχόμουν από τη λιποθυμία, τα κλάματα και τον πανικό, θα έπαιρνα τηλέφωνο τον πατέρα για να βρεθούμε. Θα πήγαινα στο ραντεβού αγκαλιά με ένα γιγάντιο κουτί χαρτομάντηλα και όταν με ρωτούσε "Τι έχεις;" θα του απαντούσα "Το παιδί μας στην κοιλιά μου. Εσύ καλά είσαι;" :whistle:
Όσο για τους γονείς, επειδή υποστηρίζω τη θεωρία ότι ο άνθρωπος μπορεί να αντέξει τα πάντα, θα τους το έλεγα, θα γινόταν ένας χαμός στο σπίτι, κλάματα, φωνές, πανικός αλλά μετά την καταιγίδα πάντα έρχεται ηρεμία.
Σ' αυτη τη φάση, όπου είμαι μόνο 18, δεν ξέρω αν θα το κρατούσα. Μετά τα 20 όμως σίγουρα θα το έφερνα στον κόσμο. Και μπορεί να ακουστώ φοβερά ρομαντική, αλλά πιστεύω ότι στην αρχή θα είναι δύσκολο, μετά όμως θα είναι υπέροχο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Είναι απο τις καταστάσεις που δεν μπορείς να υπολογίσεις τα πάντα απο πρίν. Δεν μπορώ να ξέρω πως θα συμπεριφερόμουνα αν ήμουνα ο Βαγγέλης (lol) αλλά εκτός απο το θέμα αφαίρεσης μιας ζωής, μελλοντικής για την ακρίβεια (γιατί στα πρώτα στάδια είναι απλά μια μάζα κυττάρων, ένα τμήμα του σώματος της μητέρας), υπάρχει και το θέμα των επιπτώσεων που θα έχει η κοπέλα γιατί ακόμα και σήμερα οι πιθανότητες να παρουσιαστεί πρόβλημα είναι αρκετές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
στην ηλικία μου είπε τώρα ούτε με σφαίρες... στα 21-22 και πάνω κάτι γίνεται, μάλλον ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Για τους 18 θα πώ πως και στα 21 22 να είσαι ειδικά οι κοπέλες αν δέν έχουν τελειώσει τις σπουδες ότι και τότε δεν νομίζω να το κρατήσουν γιατί και τότε τους κόβει τα πόδια όπως και στα 18. γιατί δεν νομίζω πως δεν το κρατάμε στα 18 19 επειδή είμαστε τόσο χρονών αλλά για άλλους παράγοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exophrenic

Νεοφερμένος

Ο exophrenic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Καταρχάς πιστεύω πως το να κάνεις έκτρωση είναι έγκλημα. Το να αποφασίσεις για τη ζωή του παιδιου δεν ειναι στο χερι σου. Αν εγινε κατα λαθος και δεν το θελεις μπορεις να το αφησεις σε καποιο ιδριμα. Με πιο δικεωμα σκοτωνουμε εναν ανθρωπο χωρις να τον ρωταμε? Η εκτρωση φανερώνει δειλεια και οτι αδυνατουμε να αναλαβουμε τις ευθήνες των πραξεών μας.

Υ.Γ χαρακτηρίστε με όπως θέλετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, με κέντρισε η ερώτηση αυτή... πριν λίγο μιλάγαμε για αυτό με τη Φανή...!

Κατ' αρχήν, αυτήν την περίοδο δε θα ήταν ό,τι καλύτερο να μείνω έγγυος...
Είμαι μακριά από το σπίτι και θα μείνω κι άλλω σε αυτή τη χώρα... αλλά μάλλον όχι τόσο, ώστε να χτίσω τη ζωή μου εδώ.
Και ο καλός μου είναι ξένος, άρα άντε βγάλε άκρη... Που και για γάμο να μιλάγαμε, έστω στο "πάμε και βλέπουμε", θα είχαμε πολλά να λύσουμε.

Αλλά θα έτεινα στο να το κρατήσω... Θα ήταν πολύ πιο δύσκολο να σκεφτώ την έκτρωση... Ούτε πιπίνι είμαι (ε, όχι τόσο), ούτε η έκτρωση είναι για μένα η αυτονόητη λύση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Δε ξέρω τι θα έκανα...τρομερό δίλημμα :/:
Στη κατάσταση που είμαι τώρα δε θα το κρατούσα γιατί για να μείνω έγκυος σημαίνει ότι είμαι ανεύθυνη.και από τη στιγμή που δεν είμαι σε θέση να προσέχω και να αναλαμβάνω τις ευθύνες μου το μεγάλο θύμα της υπόθεσης θα είναι το παιδί.Μπορεί να είναι έγκλημα να σκοτώνεις ένα έμβρυο αλλά είναι ακόμα μεγαλύτερο να το φέρεις σε μια ζωή που οι γονείς του είναι ανεύθυνοι και απρόσεχτοι.Από κει και πέρα θα ήμουν πααααρα πολύ πιο προσεχτική ώστε να μείνω έγκυος όταν πραγματικά θα είμαι έτοιμη και θα μπορώ να μεγαλώσω το παιδί μου στο κατάλληλο περιβάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exophrenic

Νεοφερμένος

Ο exophrenic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δεν νομιζω πως ειναι μεγαλυτερο εγκλιμα το να φερνεις ενα παιδι στο κοσμο με ανευθυνους γονεις καθως 1) ολοι καποια στιγμη γινονται υπευθυνοι αν αναγκαστουν 2) πως ξερεις οτι το συγκεκριμενο παιδι δεν ειναι αυτο που θα ανακαλυψει το φαρμακο για τον καρκινο ι το AIDS πχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεδομενου της ηλικιας μας.... συρμα στους γονεις και εκτρωση... Δεν γινετε τπτ αλλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Δεν νομιζω πως ειναι μεγαλυτερο εγκλιμα το να φερνεις ενα παιδι στο κοσμο με ανευθυνους γονεις καθως 1) ολοι καποια στιγμη γινονται υπευθυνοι αν αναγκαστουν 2) πως ξερεις οτι το συγκεκριμενο παιδι δεν ειναι αυτο που θα ανακαλυψει το φαρμακο για τον καρκινο ι το AIDS πχ

1)φαντάσου πόσο πιο υπεύθυνη θα ήμουν αν το ήθελα πραγματικά και όχι επειδή αναγκάστηκα.και εκτός αυτού,είναι και πρακτικά προβλήματα(πχ οικονομικά)που θα με εμπόδιζαν να το κρατήσω.
2)και πού ξέρω ότι δε θα ήταν ένας δολοφόνος ή παιδεραστής ή οτιδήποτε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
θα το καρατουσα θα το κρατουσα:clapup: :clapup: :clapup:

τα λατρευω τα μωρα

κ ποιο μικρη κ μονη αλλα κ ποιο μεγαλη με τον βαγγελη παρεα
κ δεν παει να λεει ο βαγγελης...

εγω θα κανω τα παντα... για να ειναι καλα κ να εχει τα απαρετητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ θα το κρατούσα ασυζητήτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top