Μειώνεται ο πληθυσμός της Ελλάδας

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,771 μηνύματα.
Ευκαιρια να αποδειξουμε (επι χρημασι) οτι δεν ανηκουμε (sexually) στη δυση...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί παλιά επειδή οι άνθρωποι έκαναν περισσότερο σεξ με στόχο την αναπαραγωγή και αφού μπήκε η τηλεόραση στα σπίτια, άλλαξαν οι προτεραιότητες; Πώς γίνεται μετά το χωράφι, να υπάρχει διάθεση για παιχνιδάκι ειδικά όταν οι περισσότεροι αγρότες δεν πλένονταν; :hmm:
Οι άνθρωποι (ειδικά στα χωριά) έκαναν ένα τσούρμο παιδιά γιατί ήθελαν χέρια στο χωράφι και επειδή λόγω ασθενειών ψοφάγανε τα μισά. Τόσο απλό είναι. Εγώ έκανα το κλασικό αστείο (και η γιαγιά επίσης) που λένε σε όσους έχουν πολλά παιδιά "καλά τηλεόραση δεν έχετε σπίτι;". Φυσικά δεν φταίει η τιβι..
Πλέον εκτός ότι δεν χρειάζονται 10 μουλάρια έξτρα στα καπνά έχουν ανέβει τα στάνταρ (καλώς) στην ανατροφή των παιδιών και οι γονείς πριν κάνουν ένα θα κοιτάξουν αν μπορούν να του τα προσφέρουν. Οπότε ο κόσμος δεν γεννοβολάει σαν να μην υπάρχει αύριο. Οι μέθοδοι αντισύλληψης εξάλλου προσφέρουν αρκετά καλή προστασία.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
H αιτιολογία περί "περισσότερα αρσενικά παιδιά, ίσον χέρια" για τα κοφίνια και το άρμεγμα έχει βάση. Υπήρχε και ο ρατσισμός φύλου. Ήθελαν μόνο σερνικά παιδιά για πολλούς λόγους: π.χ. η οικογένεια έδειχνε πιο δυνατή αν είχε μόνο άντρες. Βέβαια παλιά επειδή τα σπίτια δεν είχαν ανέσεις και θέρμανση όπως τώρα ειδικά σε ορεινά μέρη δεν ξέρω κατά πόσο άνετο ήταν το σ*ξ.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
H αιτιολογία περί "περισσότερα αρσενικά παιδιά, ίσον χέρια" για τα κοφίνια και το άρμεγμα έχει βάση. Υπήρχε και ο ρατσισμός φύλου. Ήθελαν μόνο σερνικά παιδιά για πολλούς λόγους: π.χ. η οικογένεια έδειχνε πιο δυνατή αν είχε μόνο άντρες. Βέβαια παλιά επειδή τα σπίτια δεν είχαν ανέσεις και θέρμανση όπως τώρα ειδικά σε ορεινά μέρη δεν ξέρω κατά πόσο άνετο ήταν το σ*ξ.

Έτσι, αστερίσκο να σώζουμε και κανα πρόσχημα στα 3 γράμματα τα 2 δώρο, αφού για πήδουλο μιλάμε ρε νπβ, τι το κρύβουμε, απο ντροπή;

Ντροπιογάμι ήτανε, επειδή δεν είχανε ανέσεις τον χώνανε στο πλυσταριό δίπλα στην κλανιόλα. :bleh:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Έτσι, αστερίσκο να σώζουμε και κανα πρόσχημα στα 3 γράμματα τα 2 δώρο, αφού για πήδουλο μιλάμε ρε νπβ, τι το κρύβουμε, απο ντροπή;

Ντροπιογάμι ήτανε, επειδή δεν είχανε ανέσεις τον χώνανε στο πλυσταριό δίπλα στην κλανιόλα. :bleh:

Κλαίω. :lol: Kλανιόλα; Σε ποια διάλεκτο το λέτε; Βασικά δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση των δυο μεριών όταν έκαναν στοματικό.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κλαίω. :lol: Kλανιόλα; Σε ποια διάλεκτο το λέτε; Βασικά δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση των δυο μεριών όταν έκαναν στοματικό.

Το επίπεδο βρωμιάς που μπορεί να ανεχτεί κάποιος έχει άμεση σχέση με το πως έχεις μεγαλώσει. Αν μεγάλωσες σε καλύβα και πλένεσαι μια φορά το μήνα η βρώμα δεν σε χαλάει.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Το επίπεδο βρωμιάς που μπορεί να ανεχτεί κάποιος έχει άμεση σχέση με το πως έχεις μεγαλώσει. Αν μεγάλωσες σε καλύβα και πλένεσαι μια φορά το μήνα η βρώμα δεν σε χαλάει.

Μη το λες, εγω εχω μεγαλώσει στα πούπουλα και κολυμπάω στα σκατά άνετα. Άμα δεν έχει και λίγη νόστα το γλυφοκώλι δε γίνεται δουλειά αποστειρωμένα αδερφέ μου.


Κλαίω. :lol: Kλανιόλα; Σε ποια διάλεκτο το λέτε; Βασικά δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση των δυο μεριών όταν έκαναν στοματικό.

Μη με ντρέπεσαι νέε μου, στον ενικό, στον ενικό. Όλα θα τα μάθουμε απόψε εδώ:

Τι ήταν η κλανιόλα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ναι, σκέψου ότι αρκετοί δυτικοί λαοί ενώ έχουν λύσει το σύστημα της στέγασης από το 1950 για σχεδόν όλους, δεν νομίζω να κάνουν ποτέ μπάνιο. Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι ως μόδα, όταν βλέπεις πολλούς να κυκλοφορούν με άκοπα νύχια και άπλυτο μαλλί.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Ναι, σκέψου ότι αρκετοί δυτικοί λαοί ενώ έχουν λύσει το σύστημα της στέγασης από το 1950 για σχεδόν όλους, δεν νομίζω να κάνουν ποτέ μπάνιο. Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι ως μόδα, όταν βλέπεις πολλούς να κυκλοφορούν με άκοπα νύχια και άπλυτο μαλλί.

Ναι γιατί εμείς το χουμε λύσει (το θέμα του μπάνιου εννοώ). Όταν είναι να βγάλουμε καμια γκόμενα στα 30 μας πλένουμε τον κώλο μας για καμια ώρα σα το γνωστό έργο GATACA που τριβόταν ο άλλος για να φύγει το νεκρό δέρμα και οι τρίχες, κι όταν παντρευτούμε και δέσουμε το γάιδαρο πλενόμαστε κάθε 2 βδομάδες και μυρίζει η χαράδρα μετσοβόνε.

Και δεν το χω δει μια και δυο και δεν είναι θέμα λαού. Είναι θέμα ανθρώπου.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μη το λες, εγω εχω μεγαλώσει στα πούπουλα και κολυμπάω στα σκατά άνετα. Άμα δεν έχει και λίγη νόστα το γλυφοκώλι δε γίνεται δουλειά αποστειρωμένα αδερφέ μου.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μη το λες, εγω εχω μεγαλώσει στα πούπουλα και κολυμπάω στα σκατά άνετα. Άμα δεν έχει και λίγη νόστα το γλυφοκώλι δε γίνεται δουλειά αποστειρωμένα αδερφέ μου.




Μη με ντρέπεσαι νέε μου, στον ενικό, στον ενικό. Όλα θα τα μάθουμε απόψε εδώ:

Τι ήταν η κλανιόλα

Ο θρύλος θέλει μάλιστα βασιλική κλανιόλα να βγαίνει σε δημοπρασία στον οίκο Sotheby’s του Λονδίνου, απ’ όπου και το κάτωθι απόσπασμα: «Το επόμενο αντικείμενο της συλλογής Γλύξμπουργκ, νούμερο 324 στους καταλόγους σας, είναι η χειροποίητη ασημένια κλανιόλα του Βασιλέως Γεωργίου του Β’, κατασκευασμένη από τον οίκο Bochler του Αμβούργου το 1894. Τιμή εκκίνησης 75.000 στερλίνες. Ακούω 75.000;»…

...πολλά τα λεφτά για το κλανοσίφωνο :hmm: Είδες οι Γερμανοί είχαν βρει μπίζνες το 1894. Ξέρουν αυτοί από γλυφοκώλεν και ρουφιμπίχτεν.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.
Ναι,ναι, πράγματι!
Αν αυτό το «κράτος» λειτουργούσε σωστά και έδινε στους νέους ευκαιρίες και δυνατότητες να αποκατασταθούν, δεν θα είχαμε αυτό το πρόβλημα.
Σφυρίξτε μου κλέφτικα όταν συμβεί αυτό
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ουδόλως με νοιάζει αν μειωθεί ο πληθυσμός διότι το δήθεν ενδιαφέρον του κράτους, είναι μόνο η φορολογία ανά κεφάλη κατοίκου, ώστε κάποιοι αργόμισθοι να τρώνε από τους φόρους των άλλων ή τελοσπάντων να συντηρείται αυτό το είδος κράτους (με την μορφή που έχει). Αυτό δεν το θεωρώ ισοπολιτεία και κοινωνικό ενδιαφέρον για τον άνθρωπο, πόσο μάλλον για τον Έλληνα. Ας αλλάξει λίγο η κασέτα και να ξαναμιλάμε. Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, κανένας δεν ενδιαφέρθηκε αν ζω ή αν πεθαίνω. Οπότε ποια είναι η σχέση μου με το κράτος ώστε να του γεννήσω παιδάκια, δηλαδή, νέους φορολογούμενους-ψηφοφόρους; Υπάρχει κάποιος λόγος; Όταν είσαι ηθικός και τίμιος απέναντι στην ηλιθιότητα, είσαι δυο φορές ηλίθιος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top