Μετανάστευση για τον έρωτα (;)

nemii_nemo

Νεοφερμένος

Η nemii_nemo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους. εχω σχεση απο αποσταση εδω και 1,5 χρονο. εγω απο επαρχια, αυτος αθηνα. εχω κουραστει να τον βλεπω 1-2 φορες το χρονο απο λιγο, θελω να ειμαστε απο κοντα μαζι. το θελει κ αυτος. για να γινει ομως πρεπει εγω η μικρη βοσκοπουλα να παω στην πρωτευουσα. ειμαι 25 και δεν εχω ξαναπαει. με φοβιζει η μεγαλη πολη, ομως εδω πνιγομαι χωρις αυτον, ολα ειναι γκριζα και μοναχικα. να σημειωσω πως αν γινει το μεγαλο βημα, θα πρεπει να βρω δουλεια εκει εννοειται, καθως και να βρουμε σπιτι μαζι (μενει με τους δικους του). τι θα κανατε στη θεση μου; συγγνωμη για το σεντονι!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Να πάς να τον βρείς αν θέλεις. Και αμα πιάσεις και εσυ μια δουλειά να νοικιάσετε.
 

nemii_nemo

Νεοφερμένος

Η nemii_nemo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αμα έχετε καλή σχέση πηγαινε μη το χάσεις.
 

hellofromtheothersi-

Νεοφερμένος

Ο hellofromtheothersi- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

nemii_nemo

Νεοφερμένος

Η nemii_nemo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αμα έχετε καλή σχέση πηγαινε μη το χάσεις.
εχουμε πολυ καλη σχεση! απλα με κολλαει το μεγαλο βημα να παω στην αθηνα ενω δεν εχω καν σπιτι και δουλεια απο πριν και πρεπει ολα να γινουν απο την αρχη
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
εχουμε πολυ καλη σχεση! απλα με κολλαει το μεγαλο βημα να παω στην αθηνα ενω δεν εχω καν σπιτι και δουλεια απο πριν και πρεπει ολα να γινουν απο την αρχη

Κάθε αρχή κ δυσκολη... Θα συνηθισεις αυτός έχει να προτεινει καμια δουλειά ; καμια γνωριμία;
 

nemii_nemo

Νεοφερμένος

Η nemii_nemo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μχμ κατάλαβα. Τι να σε πω, για όλα υπάρχει μια πρώτη φορά... :P
θελω πολυ να παω αρχικα μερικες μερες, να κοψω κινηση... να δω πως θα μου φανει το μερος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάθε αρχή κ δυσκολη... Θα συνηθισεις αυτός έχει να προτεινει καμια δουλειά ; καμια γνωριμία;
δυσκολα γενικα, γιατι δεν δουλευουμε σε παρομοιους κλαδους. αλλα μου λεει οτι υπαρχουν δουλειες και δεν θα δυσκολευτω να βρω. παντα υπαρχει και το μαξιλαρακι του ταμειου ανεργειας αλλα προφανως για λιγο...
 

hellofromtheothersi-

Νεοφερμένος

Ο hellofromtheothersi- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι κάλε. Κανόνισε για αρχή μια εκδρομούλα. Για να δεις αν σου αρέσει κιόλας, η ζωή εκεί…
 

nemii_nemo

Νεοφερμένος

Η nemii_nemo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εχουμε πολυ καλη σχεση! απλα με κολλαει το μεγαλο βημα να παω στην αθηνα ενω δεν εχω καν σπιτι και δουλεια απο πριν και πρεπει ολα να γινουν απο την αρχη
Εγω πηγα σε αλλη ηπειρο που εβλεπα σε φωτο και ημουν και 17 τοτε. Ουτε σπιτι ειχα, ουτε δουλεια. Ουτε ηξερα καποιον.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπερα σε ολους. εχω σχεση απο αποσταση εδω και 1,5 χρονο. εγω απο επαρχια, αυτος αθηνα. εχω κουραστει να τον βλεπω 1-2 φορες το χρονο απο λιγο, θελω να ειμαστε απο κοντα μαζι. το θελει κ αυτος. για να γινει ομως πρεπει εγω η μικρη βοσκοπουλα να παω στην πρωτευουσα. ειμαι 25 και δεν εχω ξαναπαει. με φοβιζει η μεγαλη πολη, ομως εδω πνιγομαι χωρις αυτον, ολα ειναι γκριζα και μοναχικα. να σημειωσω πως αν γινει το μεγαλο βημα, θα πρεπει να βρω δουλεια εκει εννοειται, καθως και να βρουμε σπιτι μαζι (μενει με τους δικους του). τι θα κανατε στη θεση μου; συγγνωμη για το σεντονι!
Καλημέρα!

Ο τολμών νικά ή τουλάχιστον δεν του μένουν απωθημένα για κάτι που ήθελε και δεν τόλμησε να ζήσει.
Όπως και να έχει κερδισμένη θα βγεις .
Πας κάνεις το βήμα σου και βλέπεις.

Πρόσεχε όμως μια συμβουλή και κράτα την καλά.
Πρώτα δουλειά, εξασφάλιση, οικονομική ανεξαρτησία δική σου και μετά όλα τ αλλα θα έρθουν...
Μονο τότε θα υπάρχει το κατάλληλο έδαφος να δυναμώσουν όλα όσα ζείτε και να σου δείξουν αν έκανες καλά ή όχι 😉
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,165 μηνύματα.
Οπότε εσύ θα κάνεις όλες τις θυσίες κι εκείνος τίποτα;
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Οπότε εσύ θα κάνεις όλες τις θυσίες κι εκείνος τίποτα;
Σε τέτοιες περιπτώσεις, ο ένας είναι που παίρνει το ρίσκο να χαλάσει όλη του τη ζωή για να είναι μαζί με τον άλλον, με την ελπίδα ότι αξίζει τον κόπο.

-Το κακό με τις σχέσεις από απόσταση είναι ότι ζεις όλα τα καλά και η φθορά τής καθημερινότητας μένει στην άκρη (όχι ότι δεν υπάρχουν άλλα μείον: ανασφάλεια ότι μπορεί να παίξει ανειλικρίνεια, ιδίως εάν δεν βρίσκεται συχνά το ζευγάρι κλπ). Αν δεν έχεις την τριβή με τον άλλον σε συχνή βάση, δεν μπορείς να πεις ότι όντως ταιριάζεις με τον άλλον. Εδώ στην ίδια πόλη είσαι πολλές φορές, νομίζεις ότι όλα είναι μια χαρά και σου σκάνε πολλά στη συγκατοίκηση. Γι' αυτό είναι μεγάλη απόφαση και ρίσκο το να τ' αφήσεις όλα και να ξεκινήσεις από το μηδέν για να είσαι με κάποιον άνθρωπο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top