Μεταναστευτικό - Προσφυγικό ζήτημα

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ούτε το να μπαίνουν παράνομα στην Ευρώπη είναι σωστό. Δυστυχώς η άμυνα των συνόρων έχει κάποια κόστη μας αρέσει δεν μας αρέσει.
Είμαι 100% κατά της παράνομης εισόδου σε μια χώρα αλλά δεν υποστηρίζω σε καμία περίπτωση ότι το να τους πετάξεις στη Θάλασσα είναι λύση ενός πολιτισμένου κράτους που σέβεται τα ανθρώπινα δικαιώματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Είμαι 100% κατά της παράνομης εισόδου σε μια χώρα αλλά δεν υποστηρίζω σε καμία περίπτωση ότι το να τους πετάξεις στη Θάλασσα είναι λύση ενός πολιτισμένου κράτους που σέβεται τα ανθρώπινα δικαιώματα.

Καταλαβαίνω πως το λες όμως η πηγή δεν είναι καν αξιόπιστη. Επίσης, το συγκεκριμένο μέλος έλεγε πέρσι έμμεσα ότι η Ελλάδα ευθυνόταν για το ναυάγιο στην Πυλο γεγονός που προφανώς δεν ίσχυε και το παραδέχθηκε η ίδια η Ευρωπαϊκή Ένωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
@Volkswagen Fan @Wonderful
καταρχήν ας το πάρουμε από την αρχή, δεν μπαίνουν παράνομα στην Ευρώπη. Είναι αναφαίρετο δικαίωμα κάθε ανθρώπου να πατάει το πόδι του εντός συνόρων, είτε σε θάλασσα είτε στεριά και να ζητάει άσυλο. Αν στην πορεία απορριφθεί το αίτημά του για άσυλο και αυτος συνεχισει και μπει παρανομα στα κρυφα, τότε θεωρειται παρανομος.

Όμως εσεις εξαρχης τους θεωρειτε ολους παρανομους για καποιο λογο, ετσι δεν ειναι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης, το συγκεκριμένο μέλος έλεγε πέρσι ότι η Ελλάδα ευθυνόταν για το ναυάγιο στην Πυλο γεγονός που προφανώς δεν ίσχυε και το παραδέχθηκε η ίδια η Ευρωπαϊκή Ένωση.
κοιταξε εχω ανεχτει πολλα απο σενα κατα καιρους
κι αλλη ομως συκοφαντικη δυσφημιση οχι, θα κανω αναφορα
μπορεις να αποδειξεις τι ισχυει και τι οχι για την πυλο;
και το τι παραδεχθηκε η ΕΕ τι σχεση εχει με το τι συνεβη οντως τοτε τα ξημερωματα και ποιος προκαλεσε την ανατροπη της βαρκας; απο,τι ξερω για το ιδιο το γεγονος δεν εχει αποδειχθει κατι ακομη, δεν εχει μαθευτει τιποτα παραπανω απο το καλοκαιρι. Προφανως σε ολο αυτο ευθυνη εχει πρωτη η ΕΕ με τις πολιτικες της, ολοι συμφεροντα εχουν σε αυτο και κοιτανε να καλυψουν τον πισινο τους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
@Volkswagen Fan @Wonderful
καταρχήν ας το πάρουμε από την αρχή, δεν μπαίνουν παράνομα στην Ευρώπη. Είναι αναφαίρετο δικαίωμα κάθε ανθρώπου να πατάει το πόδι του εντός συνόρων, είτε σε θάλασσα είτε στεριά και να ζητάει άσυλο. Αν στην πορεία απορριφθεί το αίτημά του για άσυλο και αυτος συνεχισει και μπει παρανομα στα κρυφα, τότε θεωρειται παρανομος.

Όμως εσεις εξαρχης τους θεωρειτε ολους παρανομους για καποιο λογο, ετσι δεν ειναι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


κοιταξε εχω ανεχτει πολλα απο σενα κατα καιρους
κι αλλη ομως συκοφαντικη δυσφημιση οχι, θα κανω αναφορα
μπορεις να αποδειξεις τι ισχυει και τι οχι για την πυλο;
και το τι παραδεχθηκε η ΕΕ τι σχεση εχει με το τι συνεβη οντως τοτε τα ξημερωματα και ποιος προκαλεσε την ανατροπη της βαρκας; απο,τι ξερω για το ιδιο το γεγονος δεν εχει αποδειχθει κατι ακομη, δεν εχει μαθευτει τιποτα παραπανω απο το καλοκαιρι. Προφανως σε ολο αυτο ευθυνη εχει πρωτη η ΕΕ με τις πολιτικες της, ολοι συμφεροντα εχουν σε αυτο και κοιτανε να καλυψουν τον πισινο τους.

Εσυ πέρσι δεν μας έλεγες ότι φταίει το ελληνικό λιμενικό για το ναυάγιο;; Δεν ανέβαζες διαφορά άρθρα τα οποία έκραξαν την Ελλάδα ενώ δεν είχε αποδεχθεί τίποτα ακόμα;;

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Volkswagen Fan @Wonderful
καταρχήν ας το πάρουμε από την αρχή, δεν μπαίνουν παράνομα στην Ευρώπη. Είναι αναφαίρετο δικαίωμα κάθε ανθρώπου να πατάει το πόδι του εντός συνόρων, είτε σε θάλασσα είτε στεριά και να ζητάει άσυλο. Αν στην πορεία απορριφθεί το αίτημά του για άσυλο και αυτος συνεχισει και μπει παρανομα στα κρυφα, τότε θεωρειται παρανομος.

Όμως εσεις εξαρχης τους θεωρειτε ολους παρανομους για καποιο λογο, ετσι δεν ειναι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


κοιταξε εχω ανεχτει πολλα απο σενα κατα καιρους
κι αλλη ομως συκοφαντικη δυσφημιση οχι, θα κανω αναφορα
μπορεις να αποδειξεις τι ισχυει και τι οχι για την πυλο;
και το τι παραδεχθηκε η ΕΕ τι σχεση εχει με το τι συνεβη οντως τοτε τα ξημερωματα και ποιος προκαλεσε την ανατροπη της βαρκας; απο,τι ξερω για το ιδιο το γεγονος δεν εχει αποδειχθει κατι ακομη, δεν εχει μαθευτει τιποτα παραπανω απο το καλοκαιρι. Προφανως σε ολο αυτο ευθυνη εχει πρωτη η ΕΕ με τις πολιτικες της, ολοι συμφεροντα εχουν σε αυτο και κοιτανε να καλυψουν τον πισινο τους.

 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 406 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
@Volkswagen Fan @Wonderful
καταρχήν ας το πάρουμε από την αρχή, δεν μπαίνουν παράνομα στην Ευρώπη. Είναι αναφαίρετο δικαίωμα κάθε ανθρώπου να πατάει το πόδι του εντός συνόρων, είτε σε θάλασσα είτε στεριά και να ζητάει άσυλο. Αν στην πορεία απορριφθεί το αίτημά του για άσυλο και αυτος συνεχισει και μπει παρανομα στα κρυφα, τότε θεωρειται παρανομος.

Όμως εσεις εξαρχης τους θεωρειτε ολους παρανομους για καποιο λογο, ετσι δεν ειναι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


κοιταξε εχω ανεχτει πολλα απο σενα κατα καιρους
κι αλλη ομως συκοφαντικη δυσφημιση οχι, θα κανω αναφορα
μπορεις να αποδειξεις τι ισχυει και τι οχι για την πυλο;
και το τι παραδεχθηκε η ΕΕ τι σχεση εχει με το τι συνεβη οντως τοτε τα ξημερωματα και ποιος προκαλεσε την ανατροπη της βαρκας; απο,τι ξερω για το ιδιο το γεγονος δεν εχει αποδειχθει κατι ακομη, δεν εχει μαθευτει τιποτα παραπανω απο το καλοκαιρι. Προφανως σε ολο αυτο ευθυνη εχει πρωτη η ΕΕ με τις πολιτικες της, ολοι συμφεροντα εχουν σε αυτο και κοιτανε να καλυψουν τον πισινο τους.

Και επειδή είπες για συκοφαντική δυσφήμιση εναντίον σου προφανώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο καθώς λέω πράγματα που έχεις γράψει εσυ ο ίδιος, αν αυτό εσυ το λες συκοφαντική δυσφήμιση δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Έλεγες ότι ευθύνεται η Ελλάδα για το ναυάγιο γεγονός που δεν ίσχυε προφανώς. Οι αποδείξεις είναι παρακάτω, για να μην λες ότι λέω πράγματα που δεν έχεις γράψει στο παρελθόν.

IMG_3134.png


IMG_3135.png


IMG_3136.png


IMG_3137.png
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
@Volkswagen Fan @Wonderful
καταρχήν ας το πάρουμε από την αρχή, δεν μπαίνουν παράνομα στην Ευρώπη. Είναι αναφαίρετο δικαίωμα κάθε ανθρώπου να πατάει το πόδι του εντός συνόρων, είτε σε θάλασσα είτε στεριά και να ζητάει άσυλο. Αν στην πορεία απορριφθεί το αίτημά του για άσυλο και αυτος συνεχισει και μπει παρανομα στα κρυφα, τότε θεωρειται παρανομος.

Όμως εσεις εξαρχης τους θεωρειτε ολους παρανομους για καποιο λογο, ετσι δεν ειναι;
Δεν μιλάμε για πρόσφυγα ή κάποιον που διώκεται γιατί κινδυνεύει η ζωή του. Μιλάμε για όλους αυτους που εκμεταλεύονται το προσφηγικό ζήτημα για να περάσουν παράνομα σε μια χώρα και φυσικά δεν πληρούν τις προϋποθέσεις για να ζητήσουν άσυλο επειδή μπορεί να είναι δραπέτες , εγκληματίες ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,830 μηνύματα.
ενός πολιτισμένου κράτους που σέβεται τα ανθρώπινα δικαιώματα.
Όποιο έθνος σκέφτεται με αυτό το τρόπο είναι καταδικασμένο σε αφανισμό. Η ζωή δεν είναι σαν τις ταινίες που στο τέλος τα καλά παιδιά θα νικήσουν. Σε αυτή τη ζωή αν είσαι ο καλός είναι σίγουρο πως θα φύγεις άκλαφτος. Όλο αυτό είναι ένας υβριδικός πόλεμος σε βάρος της Ευρώπης και γίνεται σε μια εποχή όπου οι άλλοτε κυρίαρχοι μαχητές Ευρωπαίοι έχουν μετατραπεί σε μαλθακούς, έτοιμους να υποταχτούν σε ο,τιδήποτε καινούργιο τους πλασάρει η Νέα Τάξη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Δεν μιλάμε για πρόσφυγα ή κάποιον που διώκεται γιατί κινδυνεύει η ζωή του. Μιλάμε για όλους αυτους που εκμεταλεύονται το προσφηγικό ζήτημα για να περάσουν παράνομα σε μια χώρα και φυσικά δεν πληρούν τις προϋποθέσεις για να ζητήσουν άσυλο επειδή μπορεί να είναι δραπέτες , εγκληματίες ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο.

Αυτό ακριβώς που λες. Η πλειοψηφία των ατόμων που περνούν παράνομα τα σύνορα το κάνει καθώς ξέρουν ότι δεν είναι πρόσφυγες που κινδυνεύει η ζωή τους και δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει δεκτό το αίτημα τους.
 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 406 μηνύματα.
Και επειδή είπες για συκοφαντική δυσφήμιση εναντίον σου προφανώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο καθώς λέω πράγματα που έχεις γράψει εσυ ο ίδιος, αν αυτό εσυ το λες συκοφαντική δυσφήμιση δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Έλεγες ότι ευθύνεται η Ελλάδα για το ναυάγιο γεγονός που δεν ίσχυε προφανώς. Οι αποδείξεις είναι παρακάτω, για να μην λες ότι λέω πράγματα που δεν έχεις γράψει στο παρελθόν.

View attachment 128384

View attachment 128385

View attachment 128386

View attachment 128387
Ναι αυτό μας έλειπε, ένα εθνικό πένθος...
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Όποιο έθνος σκέφτεται με αυτό το τρόπο είναι καταδικασμένο σε αφανισμό. Η ζωή δεν είναι σαν τις ταινίες που στο τέλος τα καλά παιδιά θα νικήσουν. Σε αυτή τη ζωή αν είσαι ο καλός είναι σίγουρο πως θα φύγεις άκλαφτος. Όλο αυτό είναι ένας υβριδικός πόλεμος σε βάρος της Ευρώπης και γίνεται σε μια εποχή όπου οι άλλοτε κυρίαρχοι μαχητές Ευρωπαίοι έχουν μετατραπεί σε μαλθακούς, έτοιμους να υποταχτούν σε ο,τιδήποτε καινούργιο τους πλασάρει η Νέα Τάξη.
Συμφωνώ απολύτως , εξάλλου οι περισσότεροι καταλαβαίνουμε τι κρύβεται πίσω από όλες αυτές τις ροες προσφύγων που εισβάλουν κατά το μεγαλύτερο ποσοστό στα Ευραπαϊκά κράτη. Το πρόβλημα πρέπει να αντιμετωπιστεί στη "ριζα" του όμως. Από τη στιγμή που έχει φτάσει στο σημείο να σου "χτυπήσει την πόρτα" έχεις χάσει το παιχνίδι... δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρα να το δεχθείς...γιατί πάνω από όλα είσαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και σε αυτό βασίζονται οι οραματιστές που κινούν τα νήματα όλης αυτής της κατάστασης ότι οι Ευρωπαίοι είναι πολιτισμένοι και φιλόξενοι..
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Οι "εσείς" που αναφέρεις ποιοι είναι?
οσοι το κανουν αυτο που εγραψα και ειναι αυτης της νοοτροπιας, εδω τους δύο που εκανα tag
Δεν μιλάμε για πρόσφυγα ή κάποιον που διώκεται γιατί κινδυνεύει η ζωή του. Μιλάμε για όλους αυτους που εκμεταλεύονται το προσφηγικό ζήτημα για να περάσουν παράνομα σε μια χώρα και φυσικά δεν πληρούν τις προϋποθέσεις για να ζητήσουν άσυλο επειδή μπορεί να είναι δραπέτες , εγκληματίες ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο.
και πώς ξερεις τι προτιθενται να κανουν εξαρχης χωρις καν να πατησουν το ποδι τους εδω για να διαπιστωσεις ποιοι ερχονται με λογο ή όχι; εγω βλεπω πως τους καταδικαζετε εξαρχης ως ενοχους. Συμφωνα με το διεθνες δικαιο ειναι δικαιωμα του καθε ανθρωπου να παει σε μια αλλη χωρα στα συνορα, να πατησει μεσα και να παραδοθει ζητωντας βοηθεια. Ειτε μας αρεσει ειτε οχι. Αυτη ειναι η νομοθεσια για τα ανθρωπινα δικαιωματα.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
οσοι το κανουν αυτο που εγραψα και ειναι αυτης της νοοτροπιας, εδω τους δύο που εκανα tag

και πώς ξερεις τι προτιθενται να κανουν εξαρχης χωρις καν να πατησουν το ποδι τους εδω για να διαπιστωσεις ποιοι ερχονται με λογο ή όχι; εγω βλεπω πως τους καταδικαζετε εξαρχης ως ενοχους. Συμφωνα με το διεθνες δικαιο ειναι δικαιωμα του καθε ανθρωπου να παει σε μια αλλη χωρα στα συνορα, να πατησει μεσα και να παραδοθει ζητωντας βοηθεια. Ειτε μας αρεσει ειτε οχι. Αυτη ειναι η νομοθεσια για τα ανθρωπινα δικαιωματα.
Φυσικά έχει δικαίωμα και αν πληροί τις προϋποθέσεις θα ζητήσει και θα
έχει άσυλο. Σε προηγούμενο ποστ μου ανέφερα ότι δεν έχει κανένας το δικαίωμα να πετάει ανθρώπους στη θάλασσα. Το πρόβλημα είναι με τους παράνομους και πως αυτοί πρέπει να αντιμετωπίζονται από το κράτος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Η Γαλλία, η Σουηδία και το Βέλγιο οι πιο επικίνδυνες χώρες της Ευρώπης πλέον 😤😤.

IMG_3138.png



Ο λόγος είναι προφανής.


 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,830 μηνύματα.
Η Ολλανδία και η Σουηδία υπήρξαν από τις πιο φιλομεταναστευτικές χώρες του κόσμου. Οι μεν κατέληξαν με πρώτο κόμμα ένα ακροδεξιό (τρομάρα του για ακροδεξιό, για μεγάλη πατάτα φαίνεται) και οι δε με δεξιό κυβερνητικό συνασπισμό με αντιμεταναστευτική ρητορική (η οποία παρέμεινε ρητορική, μέλι μέλι και τηγανίτα τίποτα). Και οι Έλληνες πιστεύουν πως θα υπάρξει αρμονική συνύπαρξη μετά από αυτά τα δύο παραδείγματα. Τα δε NPC καταλήγουν πάλι στο συμπέρασμα πως φταίει ο ρατσιστής λευκός στρέητ χριστιανός Ευρωπαίος. Άβυσσος η ψυχή του μαλθακού Ευρωπαίου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι είναι ένα από τα καλύτερα αριστερά παραλήρηματα που έχω διαβάσει, νομίζω ότι αξίζει ένα Oscar δραματικής αφήγησης.

Προφανώς έγραψε ένα post στο FB χωρις καμία απόδειξη μόνο και μόνο για να κάνει πανικό και να αλλάξει την γνώμη της κοινωνίας.

73c.jpg
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι είναι ένα από τα καλύτερα αριστερά παραλήρηματα που έχω διαβάσει, νομίζω ότι αξίζει ένα Oscar δραματικής αφήγησης.

Προφανώς έγραψε ένα post στο FB χωρις καμία απόδειξη μόνο και μόνο για να κάνει πανικό και να αλλάξει την γνώμη της κοινωνίας.
φυσικα, ξυπνησε χθες ο μητσαρας και λεει "μα τι να κανω σημερα, βαριεμαι..."
"ωω μα ναι, θα σκαρφιστω μια δακρυβρεχτη ιστορια αγαπης με παιδακι για μεταναστες για να κανω clout να ανεβουν οι followers μου".
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
φυσικα, ξυπνησε χθες ο μητσαρας και λεει "μα τι να κανω σημερα, βαριεμαι..."
"ωω μα ναι, θα σκαρφιστω μια δακρυβρεχτη ιστορια αγαπης με παιδακι για μεταναστες για να κανω clout να ανεβουν οι followers μου".

Ναι αλλά πηγή δεν έβαλε ώστε να δούμε την πραγματική ιστορία:bye::bye:.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top