Μόσχα : Επίθεση ενόπλων στο Crocus City Hall

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.

Τουλαχιστον 40 οι νεκροι λενε τα διεθνη πρατορεια...στην ΤΙΒΙ..το λινκ απο το ενικος δεν ειναι ενημερωμενο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


1711132906106.png


Μόσχα: Σοκάρουν οι εικόνες με τους ένοπλους να σκορπάνε τον θάνατο​

Άνδρες πυροβολούν αδιακρίτως, άνθρωποι στριμώχνονται σε γωνιές, τρέχουν να σωθούν κείτονται νεκροί μέσα στο απόλυτο μακελειό​



Βίντεο με τους ένοπλους να πυροβολούν αδιακρίτως μέσα στον συναυλιακό χώρο Crocus City Hall στη Μόσχα σκορπίζοντας τον θάνατο κάνουν το γύρω του διαδικτύου μέσα από τα social media.

Οι εικόνες είναι συγκλονιστικές και σοκάρουν.

Προσοχή, σκληρές εικόνες:​


«Άγνωστοι άνοιξαν πυρ στο Crocus City Hall. Σε εξέλιξη είναι η απομάκρυνση των ανθρώπων από τον χώρο», δήλωσαν οι υπηρεσίες εκτάκτων περιστατικών στο πρακτορείο TASS.

Τα πρακτορεία Tass και Ria Novosti κάνουν λόγο για «τραυματίες» έπειτα από «πυρά από αυτόματα όπλα». Το Ria Novosti επικαλείται δημοσιογράφο του που βρίσκεται στο σημείο.
Βίντεο που περιήλθε στην κατοχή του Ρόιτερς δείχνει μεγάλη φωτιά και καπνούς από το σημείο όπου σημειώθηκε το περιστατικό.

Πτώματα στο δρόμο



Γινεται Ο ΧΑΜΟΣ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Τουλαχιστον 40 οι νεκροι λενε τα διεθνη πρατορεια...στην ΤΙΒΙ..το λινκ απο το ενικος δεν ειναι ενημερωμενο.
Και εγώ είδα άρθρο για σαράντα στον τίτλο αλλά στο κυρίως κείμενο έγραφε 12.
Όπως και να 'χει, σου σφίγγεται το στομάχι με αυτό που συνέβη. Πολύ στεναχωρέθηκα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Και εγώ είδα άρθρο για σαράντα στον τίτλο αλλά στο κυρίως κείμενο έγραφε 12.
Όπως και να 'χει, σου σφίγγεται το στομάχι με αυτό που συνέβη. Πολύ στεναχωρέθηκα.
Ναι...στα σαιτ ακομα 12 με 14 γραφεται..αλλα στην τιβι λενε για 40 τουλαχιστον..θα δειξει..αλλα ειναι συγκλονιστικο γμτ...
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Ειναι απολυτα φρικιαστικο και τρομακτικο.Κια δυστυχως στη ρωσια συχνα συμβαινουν αυτα.
Τσετσενοι; Κατι αλλο; Παντως τρομοκρατικη επιθεση ειναι οφθαλμοφανεστατη..καμια αμφιβολια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Δεν νομίζω Τσετσένοι, οι σχέσεις τους έχουν θεραπευτεί. Με μυρίζει δυτικός δάκτυλος. Ένα είδος προειδοποίησης και εξευτελισμού, κάνω τα πάντα εντός του εδάφους σου, στην ίδια σου τη πρωτεύουσα.

Αν ισχύουν και κάτι δημοσιεύματα αμερικανικής πρεσβείας που έλεγε για 48 ώρες μη πάτε πουθενά τότε δένει το γλυκό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Δεν νομίζω Τσετσένοι, οι σχέσεις τους έχουν θεραπευτεί. Με μυρίζει δυτικός δάκτυλος. Ένα είδος προειδοποίησης και εξευτελισμού, κάνω τα πάντα εντός του εδάφους σου, στην ίδια σου τη πρωτεύουσα.

Αν ισχύουν και κάτι δημοσιεύματα αμερικανικής πρεσβείας που έλεγε για 48 ώρες μη πάτε πουθενά τότε δένει το γλυκό.
Τι να σου πω.,με ξεπερνα ολο αυτο.Το σιγουρο ειναι οτι Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΕ ΑΜΑΧΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ ΚΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ.Ότι και να κανουν οι κυβερνησεις.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Ειναι απολυτα φρικιαστικο και τρομακτικο.Κια δυστυχως στη ρωσια συχνα συμβαινουν αυτα.
Τσετσενοι; Κατι αλλο; Παντως τρομοκρατικη επιθεση ειναι οφθαλμοφανεστατη..καμια αμφιβολια.
Ακούγεται πως οι δράστες είναι αμπαρωμένοι σε μία αίθουσα του κτιρίου.

LCI en direct : info du jour en direct | TF1 INFO
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Και εγώ απ' όσα διαβάζω όλοι κάνουν λόγο για τρομοκρατικό χτύπημα.
Γράφει και αυτό που είπε ο Γιάννης για την προειδοποίηση των ΗΠΑ. Πολύ ύποπτο αυτό όντως, αν και πιστεύω πως, αν όντως φταίνε αυτοί, κάπως θα το φορτωσουν σε άλλους.
Διαφορετικά, έτσι και διαπιστωθεί πως αλήθεια έχει βάλει η Αμερική το χεράκι της, ζήτω που καήκαμε. Την κάτσαμε.
Πάντως δε νομίζω να είναι η Αμερική, μου φαίνεται λίγο υπερβολικό.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η αμερικανική πρεσβεία στη Μόσχα είχε εκδώσει προειδοποίηση στις 7 Μαρτίου, συμβουλεύοντας τους Αμερικανούς πολίτες να αποφεύγουν τις μεγάλες συγκεντρώσεις για 48 ώρες, λέγοντας ότι οι εξτρεμιστές έχουν «επικείμενα σχέδια» να στοχεύσουν μεγάλες συγκεντρώσεις στη Μόσχα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Τελικά συναυλία ροκ ήταν. Του γκρουπ πικ-νικ. Θυμίζει Μπατακλαν...
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.
1711137895633.png



Ukrainian Military Intelligence:​

H ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ.
ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΡΩΣΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΤΑ ΟΔΗΓΙΑ ΠΟΥΤΙΝ
Σκοπός του είναι να δικαιολογήσει ακόμη πιο σκληρά χτυπήματα στην Ουκρανία και πλήρη κινητοποίηση στη Ρωσία.


Δεν ξερω τι γίνεται... Δεν μου φαίνεται καλό αυτο παντως, με τιποτα..
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Και εγώ κάτι τέτοιο άκουσα στην τηλεόραση, έγινε μια μικρή αναφορά για υποψία για προβοκάτσια από μέρους της Ρωσίας, αν και το αποσιώπησαν και δεν το ξανάπαν.
Εν τω μεταξύ βρίσκεται σε εξέλιξη ανθρωποκυνηγητό, μιας και οι δράστες φαίνεται πως έχουν διαφύγει.
Και μόλις έγινε μια αναφορά για 145 νεκρούς στην τηλεόραση, πραγματικά ελπίζω να είναι λάθος η συγκεκριμένη αναφορά.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Τελικά το ISIS ανέλαβε την ευθύνη της τρομοκρατικής επίθεσης, ενώ εξέδωσε ανακοίνωση όπου αναφέρεται ότι οι δράστες έφυγαν σώοι και αβλαβείς, σύμφωνα με πολλά μέσα ενημέρωσης.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
View attachment 130935


Ukrainian Military Intelligence:​

H ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ.
ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΡΩΣΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΤΑ ΟΔΗΓΙΑ ΠΟΥΤΙΝ
Σκοπός του είναι να δικαιολογήσει ακόμη πιο σκληρά χτυπήματα στην Ουκρανία και πλήρη κινητοποίηση στη Ρωσία.


Δεν ξερω τι γίνεται... Δεν μου φαίνεται καλό αυτο παντως, με τιποτα..

Για να είμαστε και αντικειμενικοί, θα μπορούσε να ισχύει αυτό. Αυτό θα φανεί από τις κινήσεις της Ρωσσίας, εάν συμβεί κάτι πιο ακραίο ως απάντηση της Ρωσσίας τότε θα μπορούσε να είναι στημένο για να δικαιολογηθούν κάποιες νέες ενέργειες. Ήδη όσο να πεις σε προϊδεάζει αρνητικά το ότι ο Μεντβέντεφ με την μία απείλησε την Ουκρανία και όχι τις ΗΠΑ για πιθανή εμπλοκή. Στη περίπτωση της Γαλλίας (δηλώσεις Μακρόν για γαλλικά στρατεύματα στην Ουκρανία) οι Ρώσσοι υπήρξαν λαλίστατοι με τον Πεσκόφ να δηλώνει πως μέσα σε δύο λεπτά το Παρίσι μπορεί να χτυπηθεί με πυρηνικά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Τελικά το ISIS ανέλαβε την ευθύνη της τρομοκρατικής επίθεσης, ενώ εξέδωσε ανακοίνωση όπου αναφέρεται ότι οι δράστες έφυγαν σώοι και αβλαβείς, σύμφωνα με πολλά μέσα ενημέρωσης.
Ακούγεται πως είναι ιθαγενείς της Ινγκουσετιας.
Απλά μου κάνει εντύπωση πως σε ένα τόσο αστυνομοκρατούμενο κράτος και με τόσους ελεγχους μπορεί να συμβεί κάτι ανάλογο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μπράβο στο Open που έχει έκτακτο δελτίο διαρκείας. Οι υπόλοιποι κοιμούνται.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Μπράβο στο Open που έχει έκτακτο δελτίο διαρκείας. Οι υπόλοιποι κοιμούνται.
Για να βλεπουν τον Αυγερινό να λέει βλακείες πως δήθεν είναι Ουκρανοί οι υπεύθυνοι; Εγώ αμέσως θυμήθηκα το Μπατακλαν στην Γαλλία.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Top