Νέα χρονιά - Νέοι στόχοι

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Την ευχή της απο πάνω,για διακοπές, και με κάποιον που θα θέλει που τον θέλω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
το 2014 ήταν δύσκολη χρόνια γιατί είχε πανελλήνιες αλλά ευτυχώς όλα τελείωσαν καλά :D απογοητεύτηκα, δυσκολεύτηκα αλλά ευτυχώς γνώρισα άτομα που αξίζουν και περνάω καλά μαζί τους.
στόχοι για το 2015:
1.να δεθώ ακόμη πιο πολύ με αυτά τα άτομα
2. να τα πάω καλά στην πρώτη μου εξεταστική
3. να αρχίσω ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ χορό
4. να νιώσω καλά με τον εαυτό μου
5. να πάρω το δίπλωμα οδήγησης (cross fingers)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drymenia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Drymenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Τι να πρωτοπώ για το 2014...έντονη χρονιά πανελλήνιες και κατ'επέκταση καινούρια πόλη ,καινούριο σπίτι καινούρια άτομα...χωρίσαμε,τα φτιάξαμε,απογοητευτήκαμε,χαρήκαμε τα πάντα είχαμε :P
Τώρα για το 2015...
1.Να τα πάω καλά στις εξεταστικές που έρχονται
2.Να ασχοληθώ και να αγαπήσω αυτό που σπουδάζω
3.Να χαμογελάω περισσότερο ότι και αν συμβαίνει γύρω μου
4.Να γίνω περισσότερο αποφασιστική και θαρραλέα
5.Να πιστέψω περισσότερο στον εαυτό μου..


χμμ αυτά νομίζω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Σου τα ευχομαι σπιντυ!
Έπιτελους βλεπω κι εναν παλιο συμφορουμιτη!
Κ που σαι σπιντυ-αιγοκερως χωρις στοχους Δεν υπαρχει. Οι μεγαλυτεροι οργανωτες του ζωδιακου :P

Μα υπάρχει ωραιότερο πράγμα από τους στόχους και τα όνειρα??
Καλά να περνάς mind!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
2014 έντονη χρονιά, έμαθα κάμποσα πράγματα..

Όνειρα για το 2015
1. Ελπίζω όλες οι σχέσεις μου, οικογενειακές, φιλικές κλπ. να είναι καλέ και αγαπημένες και να κρατήσουν χωρίς πολλά πολλά προβλήματα!
2. Καλοτυχία στις φετινές πανελλαδικές -.- .
3. Αυτά, ότι είναι θα μου το φέρει φάτσα φόρα ο χρόνος μπροστά μου, οπότε ελπίζω να μου φέρει και δύναμη έτσι ώστε να αντιμετωπίσω οτιδήποτε!

Καλή χρονιά σε όλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εγω με τη σειρά μου εύχομαι το 2015 να φέρει πάνω απο όλα υγεία που ειναι το πιο βασικό και το θεωρούμε πολλές φορές δεδομενο! Απο κει και πέρα, ευχομαι αυτή τη χρονιά να ατενισουμε το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία και να ονειρευόμαστε για να μην βυθιστουμε στη μονοτονία της καθημερινότητας λόγω των δυσκολιών που ο καθένας αντιμετωπίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ηδη πέρασαν δυο μήνες από το 2015 και δεν πήραμε χαμπάρι. Οι στόχοι που είχατε βάλει στον εαυτό σας έχουν εκπληρωθεί κατά έναν τρόπο ή ακόμη το παλεύετε; Πάντως όπως και να χει πρέπει να πιστεύουμε στον εαυτό μας και να πειστούμε πως μπορούμε να τα καταφέρουμε, αρκεί να μην τα παρατήσουμε.

Αν και με μια χρονοκαθυστέρηση ας πω και τους δικούς μου στόχους:

  • να χάσω μερικά από τα περιττά κιλά
  • να περάσω στην Θεσσαλονίκη
  • να μην σταματήσω το γυμναστήριο
  • να βρω το θάρρος να λέω αυτό που θέλω την κατάλληλη στιγμή
  • να αποκτήσω λίγη αυτοπεποίθηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Noμίζω αν πιστέψεις περισσότερο στον εαυτό σου Μάιρα, και βλέπεις την αισιόδοξη πλευρά των στόχων σου θα πετύχεις πολλά. Να ξέρεις ότι χάνουμε μεγάλο μέρος της ζωής μας, όταν δεν λέμε τι νιώθουμε ή τι σκεφτόμαστε. Καλό κουράγιο και καλή επιτυχία με τις πανελλήνιες.

Ήδη άρχισε η συστηματική δουλειά και οι προσωπικές θυσίες να αποφέρουν καρπούς στο πρώτο δίμηνο του 2015. Αισιοδοξούμε και προχωράμε ακάθεκτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κάπως αργά το θυμήθηκα, αλλά ας κάνω έναν απολογισμό του 2014.
Ήταν μια υπέροχη χρονιά. Με δυνατές στιγμές, καλές γνωριμίες, νέα άτομα στη ζωή μου που έφεραν χαρά και ελπίδα. Δεν έλειψαν μερικά προβλήματα υγείας βέβαια, και μερικές κακές μέρες. Δεν έλειψαν χωρισμοί και τσακωμοί, αλλά οι στιγμές που έζησα ήταν πολύ δυνατές που ξαφνικά ξεθώριασαν τα κακά μπροστά τους.

Το 2015 μου μπήκε με τσακωμούς όμως. Μέσα Ιανουαρίου όμως, ξεκίνησε να φτιάχνει, έμαθα πως πέρασα το δεύτερο πτυχίο μου για φέτος. Ο Φεβρουάριος κύλησε καλά. Τώρα για τον Μάρτιο, δεν ξέρω. Αλλά μιας και είδα το θέμα ζωντανό ας γράψω λίγο καθυστερημένα τι ελπίζω να μου φέρει το '15.

  1. Να συνεχίσει να φέρνει αγάπη και ευτυχία.
  2. Να μου φέρει το τρίτο πτυχίο. (αυτό ίσως να κατατάσσεται και στους στόχους για το 2016)
  3. Να με βρει σε λάιβζ, πάνω απο βιβλία, με παρέες, να δημιουργώ στιγμές.
  4. Να μου φέρει ένα εισιτήριο για Κρήτη, αμήν.
  5. Να με αφήσει υγιή.
  6. Να μην με στεναχωρεί.

Και όταν με το καλό φύγει, να μην είμαι χαρούμενη που θα το ξεφορτωθώ, αλλά "λυπημένη" που θα φύγει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ευχομαι το 2015 να φερει υγεια, ευτυχια κι αγαπη στους δικους μου ανθρωπους!
Και καλυτερες μερες για την χωρα μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το 14 ήταν μια πολύ καλή χρονιά θαρρώ και τις τελευταίες μέρες του χρόνου τις περνάω πολύ χαρούμενα σκεφτόμενη ότι η χρονιά ήταν γεμάτη από καλές στιγμές και γενικά η χρονιά ήταν μια πολύ καλή, με αλλαγές πολλές. Μπορεί να μην εκπληρώθηκαν οι στόχοι που'χα θέσει πέρυσι, but im happy.

Για το 15, απλά υγεία και δουλειά, κι όλα τα άλλα θα τα βρούμε. ^-^

Αααααα! Και να πάρω δίπλωμα αυτοκινήτου. οκ?

Το 15 ήταν από τις πιο κακές χρονιές που έχω ζήσει δυστυχώς. Έγιναν άσχημα γεγονότα, δύσκολες στιγμές, ζόρικες, αλλά δε το βάζουμε κάτω.
Το 2016 θα είναι καλύτερο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Για εμένα το 2014 δεν ήταν από τις καλύτερες χρονιές...
Για το 2015:
- Να συνεχίσω να προσπαθώ για να πραγματοποιήσω ένα από τα μεγαλύτερα όνειρά μου.
- Να μην στενοχωρώ τα άτομα που είναι δίπλα μου.
-Να χαρίσω περισσότερα χαμόγελα από ότι χάρισα το 2014.
-Να κάνω νέους φίλους
-Να πάω στο Μόναχο :redface:
- Να πάρω το πτυχίο μου στα γερμανικά
-Να μην χαθώ με άτομα που αγαπώ...

Δεν τα πήγα άσχημα το '15 θαρρώ:P

Αν και ήταν μια μέτρια χρονιά οι τελευτές μέρες του με εκπλήσσουν!!

Πάμε γερά για το '16!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
το 2014 ήταν δύσκολη χρόνια γιατί είχε πανελλήνιες αλλά ευτυχώς όλα τελείωσαν καλά :D απογοητεύτηκα, δυσκολεύτηκα αλλά ευτυχώς γνώρισα άτομα που αξίζουν και περνάω καλά μαζί τους.
στόχοι για το 2015:
1.να δεθώ ακόμη πιο πολύ με αυτά τα άτομα
2. να τα πάω καλά στην πρώτη μου εξεταστική
3. να αρχίσω ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ χορό
4. να νιώσω καλά με τον εαυτό μου
5. να πάρω το δίπλωμα οδήγησης (cross fingers)

κι εγώ δεν τα πήγα άσχημα για φέτος :P αν εξαιρέσουμε το 5 που ακόμη με παιδεύει γιατί ακόμη δεν έχω δώσει για δίπλωμα (!!) και το 4, το οποίο βέβαια το αντικατέστησα με άλλους τρόπους γυμναστικής, ακόμη πιο ωραίους, ήταν μια χρονιά από την οποία αποκόμισα αρκετά πράγματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Υγεια να εχουμε και ολα γινονται! Ευχομαι η νεα χρονια που θα ερθει να ειναι καλυτερη για ολους μας!Πανω απο ολα υγεια και αγαπη.Να μαθουμε να αγαπαμε.Ο καλυτερος στοχος.
Να ειστε καλα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το 2015 ηταν χαλια με πολλα ups and downs (κυριως downs), αλλα καλυτερο απο το 2014 που ηταν η πιο ασχημη χρονικη περιοδος της ζωης μου. Ελπιζω το 2016 να ειναι καλυτερο, αν και μετα απο ολα οσα εχω τραβηξει 2.5 χρονια τωρα, αρχιζω να πιστευω οτι ειναι στο χερι μας αν θα περναμε καλα ή χαλια, ακομα και αν προκειται για γεγονοτα τα οποια δεν μπορουμε να επηρεασουμε/αποφυγουμε/καθορισουμε. Αισιοδοξια, χιουμορ και καλη διαθεση σε οτι και αν μας συμβει. Αυτο ηταν το μηνυμα που μου αφησε η χρονια που φευγει και δεν ειναι τυχαιο που η ζωη μου αρχισε να αλλαζει προς το καλυτερο οταν αποφασισα να αλλαξω την διαθεση μου! Οποτε οι στοχοι μου για το 2016 ειναι:

1. ΥΓΕΙΑ
2. Αισιοδοξια, καλη διαθεση, χιουμορ και χαμογελο σε οτι και αν μας συμβει
3. Ασκηση (την εχω παραμελησει, οποτε σκεφτομαι απο το νεο ετος να ξεκινησω κατι που λατρευω να κανω και εχω να το κανω απο μικρο παιδι: κολυμβηση!)
4. Να τα παω καλα στη νεα μου δουλεια
5. Ανανεωση διπλωματος, αγορα SUV και αγορα ποδηλατου
6. Να μαθω να λεω οχι
7. Να γνωρισω νεο κοσμο
8. Να κανω ταξιδια στο εσωτερικο της χωρας και να γνωρισω μαγευτικα μερη που τα εχω διπλα και δεν τα εχω επισκευτει ακομα!
9. Να περασω περισσοτερο χρονο με ατομα που αγαπω
10. Να συμμαζεψω και να αρχειοθετησω τις σημειωσεις μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
3. Ασκηση (την εχω παραμελησει, οποτε σκεφτομαι απο το νεο ετος να ξεκινησω κατι που λατρευω να κανω και εχω να το κανω απο μικρο παιδι: κολυμβηση!)

7. Να γνωρισω νεο κοσμο

Άμα εχεις οικον. περιθωρια, δες και για γκολφ. Γνωριζεις ατομα-κλειδια με ιδέες και διασυνδεσεις, αλλά βεβαια το κομματι ασκηση ειναι σχετικό. Μια παρτιδα μπορει να παρει τρεις ωρες και παραπανω που σημαινει περπατημα και καθαρο αερα. Το μυαλο οξυνεται γιατι τα χτυπηματα απαιτουν ακριβεια, αλλά σωματικως δεν γυμναζεσαι και πολυ. Ειναι ομως κατι που δεν εγκαταλειπεται με το περασμα της ηλικιας, οπως αλλα σπορ που απαιτουν μεγαλες αντοχες. Μετραει και το κομματι συναντηση. Δηλαδη οτι θα συναντηθεις με καποια θετικα αισιοδοξα ατομα, θα κουβεντιαζεις, θα πας για φαγητο μετα το παιχνιδι, θα σε συστησουν σε φιλους κλπ Παω καπου δυο φορες το μηνα κι αισθανομαι σαν να γεμιζουν οι μπαταριες. Εν περιληψει, σε κραταει σε ψυχοσωματικη φορμα, βοηθαει επαγγελματικά και συστηνεται κυριως για καριεριστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
το '15 για μένα ήταν μια αρκετά καλή χρονιά. Απέκτησα εμπειρίες, δοκίμασα νέα πράγματα, ανακάλυψα περισσότερα για μένα.

Για το 2016 οι στόχοι μου είναι
  • να καταφέρω να κάνω πιο αποτελεσματικό το διάβασμα μου
  • να μην αναβάλλω πράγματα που θέλω να κάνω
  • να αποκτήσω περισσότερο αυτοέλεγχο
  • να αγαπήσω τον εαυτό μου και να μην τον καταστρέφω
  • να γίνω πιο θετικός άνθρωπος και να γκρινιάζω λιγότερο
  • να προσέχω την διατροφή μου περισσότερο
  • να αποβάλλω το υπερβολικό άγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλή εξεταστική κυρίως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η οποία ξεκινάει με το ... καλημέρα :P
Χαχαχαχα ισχύει! Έτσι για να μας πάει καλά η χρονιά. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top