Νεοελληνική μιζέρια

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που εκνευρίζομαι απίστευτα απο αυτή τη μιζέρια και τη μοιρολατρία που βλέπω στους συμπατριώτες μου;
Όλοι κλαίγονται, παραπονιούνται για τα πάντα όμως τίποτα δεν κάνουν για να βελτιώσουν τη ζωή τους.
Παραπονιούνται για τη δουλειά τους που δεν τους αρέσει (αλλά που να χάσουν το βόλεμα και να ψάξουν για άλλη)
Για το γάμο τους που πάει απο το κακό στο χειρότερο (αλλά που να κάνουν κάτι για να τον βελτιώσουν ή να χωρίσουν - αλλά σιγά μην χάσουν το βόλεμα)
Για τις "γκόμενες" που δεν τους κοιτάνε
Για τους άντρες που "δεν υπάρχουν πια"
Για το τσιγάρο που θέλουν να κόψουν αλλά δεν μπορούν (αλλά δεν έχουν προσπαθήσει και ποτέ)
Για τα όνειρα που δεν πέτυχαν (γιατί προτίμησαν το προαναφερθέν βόλεμα)
Για τα λεφτά που δεν έχουν
Για τη ζωή που είναι δύσκολη
Για το ωράριο που τους πιέζει
Για την κίνηση
Για τους πολτικούς
Για τους φόρους που πληρώνουν
Για τους λογαριασμούς
Για τον πληθωρισμό
Για το νοίκι
κλπ κλπ κλπ η λίστα θα μπορούσε να είναι ατελείωτη.
Παντού κλάψα, γκρίνια και μιζέρια.
Περπατάς στο δρόμο και τους βλέπεις μέσα στην αυτολύπηση και τη μιζέρια που κάνει μπαμ απο μακριά.
Τους μιλάς και δεν χάνουν ευκαιρία να κλαφτούν για το "δράμα τους και την τάνα την κενωνία" και να προσπαθήσουν να σε κάνουν ίδια μ'αυτούς ή να σε βεβαιώσουν οτι κι εσύ έτσι θα γίνεις.
Κλαίγονται χωρίς να κάνουν τίποτα γι'αυτό, χωρίς να προσπαθούν να αλλάξουν κάτι, απλώνοντας κάθε μέρα τον παχύ τους πισινό στον καναπέ "μπας και ξεχαστούν λίγο".
Και το χειρότερο όλων, προσπαθούν να κάνουν και τα παιδιά τους έτσι, μην τυχόν και κοιτάξουν πιο ψηλά, μην τυχόν και δεν γίνουν κι αυτά μίζερα.
Πραγματικά αυτή τη μιζέρια δεν την έχω δει πουθενά αλλού. Πρέπει να είναι ελληνικό "προνόμιο". Και προσωπικά με αηδιάζει.
Ελπίζω να μην γίνω ποτέ έτσι και αν γίνω, να μην κάνω και τα παιδιά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,501 μηνύματα.
Κατάλαβες τώρα λοιπόν γιατί έγινα τόσο χύμα;

Μυαλό, σεβασμός, γερά @@ και χαμόγελο. Όποιος δεν έχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αυτά καλύτερα να αυτοκτονήσει. Βαρέθηκα να βλέπω καγκουράκια να τρέχουν πίσω από ενα μάρσιπο. Της μαμάς που μαγειρεύει ως τα 40 τον/την αχαείρευτο/η, του μπαμπά που πληρώνει τα βλαμμένα του ως τα 40 γιατί έχουν ματώσει τα γεννητικά τους όργανα από την απραξία, της γκόμενας που φτύνει το καλό παιδι (ε ξέρνα τη ρε παλικάρι μου και πήγαινε αλλού), του γκόμενου που είναι ιδιότροπος αλλά δεν τον χωρίζουμε γιατί είναι ματσό και ο γάμος είναι ένα τυχερό που αν μας κάτσει δε το αφήνουμε, της γειτόνισσας που σε κουτσομπολεύει γιατι κάνεις σεξ καθε μέρα με το μελαχροινό παλικάρι.... Ρε αντε στα κομμάτια όλοι! Γι αυτό τα πήρα κάποια στιγμή και έβγαλα οτι ένιωθα στην επιφάνεια. Κάφρος; Ναι ρε, καλύτερα κάφρος και μάγκας παρά σοβαροφανής και μ...κας.

Θα τους ξερνάω όλους μέχρι να το κλείσουν ή μέχρι να γίνουν άνθρωποι! Δεν είναι θέμα μαγκιάς! Είναι τρόπος ζωής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παει καιρος τωρα που τα λεω και ολοι μου λενε οτι ζω στον κοσμο μου και σε μια ουτοπιοια.
Ολοι βριζουν τα παντα και δεν ειναι ευχαριστιμενοι με τπτ αλλα δεν κανουν κατι για αυτο, ολοι βλεπουν τα παντα γυρο τους μαυρα, ολοι βλεπουν οτι ζουμε στην χοιριστη χωρ ακλπ. Και ρωταω, που τα βλεπετε ολα αυτα; Δεν λεω οτι ειναι ολα τελια, αλλα δεν ειναι και τοσο χαλια ρε παιδια. Και θα θελα να ξερα, ολοι αυτοι που παραπονιουνται τι εχουν κανιε στην ζωη του; Εχουν βγει καθολου απο το σπιτι τους να δουν τι συμβνει; Εχουν παει στο εξωτερικο να δουν τι γινετε εκει; Μηπος δεν τους φτανει ο μισθος για να εχουν 10 σπιτια, 30 εξωχικα την Ferrari και την Ducati και για αυτο φταιει η Ελλαδα και ολα εκτος απο αυτοι οι ιδιοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Είμαι η μόνη που εκνευρίζομαι απίστευτα απο αυτή τη μιζέρια και τη μοιρολατρία που βλέπω στους συμπατριώτες μου;
Όλοι κλαίγονται, παραπονιούνται για τα πάντα όμως τίποτα δεν κάνουν για να βελτιώσουν τη ζωή τους.
Παραπονιούνται για τη δουλειά τους που δεν τους αρέσει (αλλά που να χάσουν το βόλεμα και να ψάξουν για άλλη)
Για το γάμο τους που πάει απο το κακό στο χειρότερο (αλλά που να κάνουν κάτι για να τον βελτιώσουν ή να χωρίσουν - αλλά σιγά μην χάσουν το βόλεμα)
Για τις "γκόμενες" που δεν τους κοιτάνε
Για τους άντρες που "δεν υπάρχουν πια"
Για το τσιγάρο που θέλουν να κόψουν αλλά δεν μπορούν (αλλά δεν έχουν προσπαθήσει και ποτέ)
Για τα όνειρα που δεν πέτυχαν (γιατί προτίμησαν το προαναφερθέν βόλεμα)
Για τα λεφτά που δεν έχουν
Για τη ζωή που είναι δύσκολη
Για το ωράριο που τους πιέζει
Για την κίνηση
Για τους πολτικούς
Για τους φόρους που πληρώνουν
Για τους λογαριασμούς
Για τον πληθωρισμό
Για το νοίκι
κλπ κλπ κλπ η λίστα θα μπορούσε να είναι ατελείωτη.
Παντού κλάψα, γκρίνια και μιζέρια.
Περπατάς στο δρόμο και τους βλέπεις μέσα στην αυτολύπηση και τη μιζέρια που κάνει μπαμ απο μακριά.
Τους μιλάς και δεν χάνουν ευκαιρία να κλαφτούν για το "δράμα τους και την τάνα την κενωνία" και να προσπαθήσουν να σε κάνουν ίδια μ'αυτούς ή να σε βεβαιώσουν οτι κι εσύ έτσι θα γίνεις.
Κλαίγονται χωρίς να κάνουν τίποτα γι'αυτό, χωρίς να προσπαθούν να αλλάξουν κάτι, απλώνοντας κάθε μέρα τον παχύ τους πισινό στον καναπέ "μπας και ξεχαστούν λίγο".
Και το χειρότερο όλων, προσπαθούν να κάνουν και τα παιδιά τους έτσι, μην τυχόν και κοιτάξουν πιο ψηλά, μην τυχόν και δεν γίνουν κι αυτά μίζερα.
Πραγματικά αυτή τη μιζέρια δεν την έχω δει πουθενά αλλού. Πρέπει να είναι ελληνικό "προνόμιο". Και προσωπικά με αηδιάζει.
Ελπίζω να μην γίνω ποτέ έτσι και αν γίνω, να μην κάνω και τα παιδιά μου.

Και τι προτείνεις να γίνει?
Πιστεύεις ότι είναι θέμα προσωπικό του καθενός να αντιδράσει ή θα πρέπει να υπάρξει μια γενικότερη αλλαγή -κοινωνική, πολιτική- για να βελτιωθεί η ζωή όλων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Παντου υπαρχει μιζερια, και ολοι περναμε κατα καιρους διαστηματα μιζεριας και μας πιανει το παραπονο. Οταν ομως αυτο γινεται τροπος ζωης, λεγεται αλλιως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Και τι προτείνεις να γίνει?
Πιστεύεις ότι είναι θέμα προσωπικό του καθενός να αντιδράσει ή θα πρέπει να υπάρξει μια γενικότερη αλλαγή -κοινωνική, πολιτική- για να βελτιωθεί η ζωή όλων?
Αν ο καθένας αντιδράσει προσωπικά και επιτέλους κουνήσει λίγο τον πισινό του για να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ για μια καλύτερη ζωή αντί να μοιρολογάει, πιστευω οτι η γενικότερη αλλαγή θα είναι θέμα χρόνου. Και ακόμα και αν δεν γίνει, με προσπάθεια και αισιοδοξία, ναι και σε αυτή τη χώρα μπορεί να είναι κάποιος ευτυχισμένος και να ζει άνετα (όπως ορίζει ο καθένας το τελευταίο). Ένα είναι σίγουρο: Οτι με τη γκρίνια και τη μιζέρια δεν πρόκειται να πετύχει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι παει να πει "παντου υπαρχει μιζερεια"; Γιατι να υπαρχει μιζερια; Πρεπει ολα να τα βλεπουμε απο κατω; Δεν μπορουμε να τα δουμε απο πανω η εστω απο την μεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οχι, δεν μπορουμε γιατι δεν ειναι ολες οι στιγμες ιδιες.
Αλλα και παλι ειπα, αυτο συμβαινει σε πολυ πολυ μικρα διαστηματα και μετα φευγει. Διαφορετικα δεν λεγεται μιζερια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αν ο καθένας αντιδράσει προσωπικά και επιτέλους κουνήσει λίγο τον πισινό του για να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ για μια καλύτερη ζωή αντί να μοιρολογάει, πιστευω οτι η γενικότερη αλλαγή θα είναι θέμα χρόνου. Και ακόμα και αν δεν γίνει, με προσπάθεια και αισιοδοξία, ναι και σε αυτή τη χώρα μπορεί να είναι κάποιος ευτυχισμένος και να ζει άνετα (όπως ορίζει ο καθένας το τελευταίο). Ένα είναι σίγουρο: Οτι με τη γκρίνια και τη μιζέρια δεν πρόκειται να πετύχει τίποτα.

Συμφωνώ ότι με τη μοιρολατρεία δεν γίνεται τίποτα.
Πιστεύω όμως ότι δεν είναι προσωπική υπόθεση του καθενός.
Οι περισσότεροι έχουμε τα ίδια προβλήματα και σχεδόν όλα ξεκινούν από το οικονομικό.(πολλά από τα παραδείγματα γκρίνιας που έγραψες σχετίζονται με τη δυσκολία μας όχι μόνο να ζήσουμε αξιοπρεπώς αλλά να ανταπεξέλθουμε ακόμη και στις βασικές ανάκες). Και όπως λέει ένα ρητό: no money, no funey ;) ..

H οικονομική πολιτική που εξαλθιώνει τους Έλληνες τα τελευταία χρόνια έιναι η πηγή πολλών κακών.Και η αλλάγή της είναι θέμα που εξαρτάται από τους πολλούς και όχι τους λίγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ο καθενας εχει τα δικα του προβληματα και γι'αυτα κλαιγεται. Οταν η ανεργια υπαρχει παντου ειναι επομενο να μην παρει αποφαση να ξεκουνησει κανεις απ'τη δουλεια που δεν τον ευχαριστει, ειδικα αν εχει και αλλους να σκεφτει οικονομικα. Τα γκομενικα δεν εχουν να κανουν με την ελληνικη(που btw καθολου δε μ'αρεσει ο ορος, τι παει να πει ελληνικη? σε αλλες χωρες δε γκρινιαζουν για τιποτα?, δεν ειναι ολα παντου χαρουμενα και μονο στην ελλαδα ****α..) μιζερια, εχουν να κανουν με το τι κουβαλαει ο καθενας στο κεφαλακι του. Και παει λεγοντας, μη γραφω για ενα ενα ξεχωριστα. Εγω ξερω οτι για τα θεματα που μας ενοχλουν ολοι εχουμε γινει μιζεροι καποια στιγμη. Κι αυτο το τοπικ ακομη ειναι μιζερο στο θεμα της "ελληνικης" μιζεριας! Ξεκινηστε τις αλλαγες απο σας και αφηστε τους αλλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Συμφωνώ ότι με τη μοιρολατρεία δεν γίνεται τίποτα.
Πιστεύω όμως ότι δεν είναι προσωπική υπόθεση του καθενός.
Οι περισσότεροι έχουμε τα ίδια προβλήματα και σχεδόν όλα ξεκινούν από το οικονομικό.(πολλά από τα παραδείγματα γκρίνιας που έγραψες σχετίζονται με τη δυσκολία μας όχι μόνο να ζήσουμε αξιοπρεπώς αλλά να ανταπεξέλθουμε ακόμη και στις βασικές ανάκες). Και όπως λέει ένα ρητό: no money, no funey ;) ..

H οικονομική πολιτική που εξαλθιώνει τους Έλληνες τα τελευταία χρόνια έιναι η πηγή πολλών κακών.Και η αλλάγή της είναι θέμα που εξαρτάται από τους πολλούς και όχι τους λίγους.
Εχω δει ανθροπους με πολυ μεγαλυτερο εισοδημα απο του πατερα μου και χωρις παιδια γυνεκες σκυλους κλπ να γρινιαζουν για την οικονομια τους. Πως γινετε λοιπον αυτος να γκρινιαζει ενω εγω να ειμαι ευχαριστιμενος και να λεω οτι τα λευτα του πατερα μου ειναι υπερακετα για να ζησω ανετα;

Η οικονομικη πολιτικη φταιει; Κανε κατι για αυτο... Γιατι 30 χρονια τωρα ψηφιζουν ολοι νδ και πασοκ; Ψηφισε και κατι αλλο...


@κατερινα, Και εγω εχω προβληματα, και ο πατερας μου εχει προβληματα, και ο παπους μου εχει προβληματα, και ο valder εχιε προβληματα και ολοι εχουν προβληαμτα. Γιατι ομως δεν γκρινιαζουν ολοι; Γιατι ο παπους μου με την συνταξη πεινας που περνει τα βγαζει περα και μαλιστα αρκετα καλα θα ελαγα ενω αλλοι με ιδια γρινιαζουν οτι δεν τους φτανει ουτε για τα βασικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μα στο παραδειγμα σου κρονε δε μιλαμε για "νεοελληνικη μιζερια", μιλαμε για μιζερια συγκεκριμενα του ατομου στα οικονομικα του! Τι τσουβαλιασμa ειν'αυτο!:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Εχω δει ανθροπους με πολυ μεγαλυτερο εισοδημα απο του πατερα μου και χωρις παιδια γυνεκες σκυλους κλπ να γρινιαζουν για την οικονομια τους.

Μιλας για εξαιρεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
που btw καθολου δε μ'αρεσει ο ορος, τι παει να πει ελληνικη? σε αλλες χωρες δε γκρινιαζουν για τιποτα?,

Αυτή την γκρίνια του Έλληνα δεν την έχω δει ΠΟΥΘΕΝΑ αλλού. Μα πουθενά.

Και ναι το τοπικ είναι μίζερο γιατί μιλάει για μιζέρια. Όπως και ουσιαστικά όποιος πχ αντιπαθεί τους ρατσιστές είναι ρατσιστής απέναντι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Ξεκινηστε τις αλλαγες απο σας και αφηστε τους αλλους!

Οκ...θα κάνω απεργία πείνας μόνη μου αύριο έξω από τη Βουλή για την ανεργία, καλοκαίρι είναι, να αδυνατίσω και λίγο.:P . Τι θα καταφέρω?

Σαν να ακούω το Χατζηνικολάου να λέει στο δελτίο :
''Νεαρή ξεκίνησε απεργία πείνας έξω από τη Βουλή διαμαρτυρόμενη για την ανεργία που μαστίζει τη χώρα.Έγκυρες πηγές αναφέρουν ότι χρήζει ψυχιατρικής παρακολούθησης. Τόσα νερά παιδιά έρχονται αντιμέτωπα με το πρόβλημα, αλλά δεν κάνουν και έτσι..'':rtfm:
Παίδες εγώ το βλέπω πολιτικά το ζήτημα και όχι προσωπικά.
Βλέπετε κανέναν λεφτά να γκρινιάζει? Άντε να στενοχωρεθεί γιατί ο Jean-Paul δεν του έραψε το μοντελάκι εγκαίρως για τη δεξίωση.:P

Η γροθιά είναι πάντα πιο δυνατή από ένα δάχτυλο :strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ισως γιατι δεν εχεις ζησει μονιμα στην κοινωνια αλλης χωρας, για να δεις τα προβληματα απο μεσα. Κι αν εχεις ζησει, που δεν το ξερω, ισως εχεις δει πως λειτουργει μια χωρα ετσι, οχι ολες! ;) Αν και επιμενω οτι η γκρινια ειναι θεμα προσωπικο και του χαρακτηρα του καθε ατομου, κι οχι καθολικο ωστε να χαρακτηριζεται μιζερος ολος ο κοσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω εφερεα ενα συγκεκριμενο παραδειγμα, αλλα εγω βλεπω σχεδων τους παντες να ειναι ετσι ασχετα απο το εισοδημα του, πως λοιπον μιλαμε εξ ατομικευμενα και οχι για το συνολο των Ελληνινω; Και σχετικα με το τι γινετε αλλου, δεν εχω διε πουθενα τετια μιζερια, εχω ζεισει στο εξωτερικο.Αλλα και απο τα καναλια αμα δεις θα καταλαβεις τι γινετε, εδω ολοι βγαινουν στα παραθιρα και κλαινε, αλλου δεν τα εχω δει αυτα.... Εδω ολοι κλαινε για τα παντα, απο το γιατι να εχει μια πετρα εδω ο δρομος; μεχρι το γιατι δεν ειμαι ο Ωνασης και το γιατι δεν ειναι η Ελλαδα Αμερικη
@misslittledevil αν αυτο ειναι εξερεση τι να πω,το 90% των ανθρωπων που ξερω ειναι μιζεροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Οκ...θα κάνω απεργία πείνας μόνη μου αύριο έξω από τη Βουλή για την ανεργία, καλοκαίρι είναι, να αδυνατίσω και λίγο.:P . Τι θα καταφέρω?

Σαν να ακούω το Χατζηνικολάου να λέει στο δελτίο :
''Νεαρή ξεκίνησε απεργία πείνας έξω από τη Βουλή διαμαρτυρόμενη για την ανεργία που μαστίζει τη χώρα.Έγκυρες πηγές αναφέρουν ότι χρήζει ψυχιατρικής παρακολούθησης. Τόσα νερά παιδιά έρχονται αντιμέτωπα με το πρόβλημα, αλλά δεν κάνουν και έτσι..'':rtfm:
Παίδες εγώ το βλέπω πολιτικά το ζήτημα και όχι προσωπικά.
Βλέπετε κανέναν λεφτά να γκρινιάζει? Άντε να στενοχωρεθεί γιατί ο Jean-Paul δεν του έραψε το μοντελάκι εγκαίρως για τη δεξίωση.:P

Η γροθιά είναι πάντα πιο δυνατή από ένα δάχτυλο :strong:


Δλδ αυτο ειναι να μην εισαι μιζερος; Αν ειναι αυτο τοτε συγνωμη αλλα και εγω ειμαι μιζερος μια και δεν πηγα να δεθω πανω στο "Τοιχος του αισχους" ζητωντας να κατεδαφειστει επειδη μου εκοψε την θεα στην θαλασσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα ελληνικής μιζέριας:
Νέος/α (15, 20, 25 χρονών) στεναχωριέται για κάποιο πρόβλημα, ερωτικό, επαγγελματικό οτιδήποτε.
Απάντηση μεγαλύτερου: "Πουυ να πας 30-35-40 να έχεις και οικογένεια, παιδιά, τότε να δεις!"
Η οικογένεια και τα παιδιά θα έπρεπε να είναι ΧΑΡΑ και όχι (μόνο) προβλήματα. Σαφώς και θα υπάρξουν σχετιζόμενα με αυτά προβλήματα αλλά όταν κάποιος θεωρεί οτι η ύπαρξη τους και μόνο είναι ίσο με πρόβληματα και σκοτούρες τότε είναι άλλος ένας μίζερος για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Δλδ αυτο ειναι να μην εισαι μιζερος; Αν ειναι αυτο τοτε συγνωμη αλλα και εγω ειμαι μιζερος μια και δεν πηγα να δεθω πανω στο "Τοιχος του αισχους" ζητωντας να κατεδαφειστει επειδη μου εκοψε την θεα στην θαλασσα

Δεν με πιάνεις τι θέλω να πω..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top