Ντεμι/σέξουαλ

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Έχετε ακούσει, πιστεύω, αυτή τη λέξη
Είναι αυτοί που μπορούν να νιώσουν σεξουαλική έλξη και να απολαύσουν το σεξ, μόνο με άνθρωπους με τους οποίους έχουν σχηματίσει δυνατό συναισθηματικό δέσιμο
Τι γνώμη έχετε γιαυτούς;
Έχω την εντύπωση, πως πάρα πολλοί λειτουργούν πλέον έτσι, απλά δεν το λένε.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Έχετε ακούσει, πιστεύω, αυτή τη λέξη
Είναι αυτοί που μπορούν να νιώσουν σεξουαλική έλξη και να απολαύσουν το σεξ, μόνο με άνθρωπους με τους οποίους έχουν σχηματίσει δυνατό συναισθηματικό δέσιμο
Τι γνώμη έχετε γιαυτούς;
Έχω την εντύπωση, πως πάρα πολλοί λειτουργούν πλέον έτσι, απλά δεν το λένε.
Προσωπικά, δεν την είχα ακούσει. Έψαξα, μόλις, και την βρήκα...

Τί γνώμη να έχουμε ; Μια χαρά φυσιολογικοί άνθρωποι είναι !!! Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση...

Ούτε το...πλέον καταλαβαίνω. Δεν είναι κάτι καινούριο, δεν είναι ρεύμα/μόδα της εποχής...Υπάρχουν άνθρωποι (μεταξύ των οποίων κι εγώ) που θα πρέπει πρώτα να νιώσουν κάποιο συναισθηματικό δέσιμο (δυνατό ή αδύναμο, δεν ξέρω, πάντως δέσιμο, κάποια συναισθήματα...), πριν προχωρήσουν στο οτιδήποτε..

Και που δεν το λένε ; Και γιατί να μην το λένε ; Δεν είναι κάτι το μεμπτό...

Έτσι όπως το ρωτάς, και συμπάθα με, είναι σαν είναι εξωγήινοι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Η προσωπική μου αίσθηση είναι πως αυτό είναι και το φυσιολογικό. Το "πάρα πολλοί λειτουργούν πλέον έτσι, απλά δεν το λένε", ειλικρινά αδυνατώ να το καταλάβω. Στίγμα είναι;
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
έχεις δίκιο, δεν το έθεσα σωστά.
Λοιπόν, γνωρίζω άντρα, νεαρό ντεμισεξουαλ. Αποφεύγει να συζητά γιαυτό το θέμα, ίσως επειδή κάποιες παλιές νοοτροπίες αντρών <<παλαιάς κοπής>> ήθελαν τον άντρα πολυγαμικό. Βέβαια όπως λες, μια χαρά είναι όλα και δεν είναι εξωγήινοι οι άντρες αυτοί.
Για σκέψου, αν επρόκειτο για άντρα 26 ετών πχ όπου όλοι οι συνομίληκοί του κοιμούνταν με ό,τι θηλυκό έβρισκαν και αυτός περίμενε τον μεγάλο έρωτα. Κάπως έτσι ίσως νοιώθει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χαίρομαι για τις απαντήσεις! Δεν είναι στίγμα, έχεις δίκιο Δροσουλίτη. Ναι και γω έτσι νομίζω πως είναι το φυσιολογικό
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Αυτή η ρημάδα ή έννοια "παλαιάς κοπής" είναι ότι πιο κακοποιημένο έχω συναντήσει τελευταία. Ξεκίνησε τόσο όμορφη και πως έφτασε στα χάλια αυτά, δεν κατάλαβα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top