Ντρέπομαι να αγοράσω προφυλακτικά

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Το ξέρω οτι ακούγεται χαζό αλλα ντρέπομαι να αγοράσω προφυλακτικά... :P Μεχρι τωρα παντα φροντιζε το αγορι μου να εχουμε, αλλα δεν γινεται να παιρνει συνεχεια αυτος.Το πιο ευκολο μου φαινεται να αγορασω απο το σουπερ μαρκετ αλλα φοβαμαι μην συναντησω κανενα γνωστο μιας και μενω σε μικρο μερος.Επισης τη στιγμη που ο ταμιας θα χτυπαει τα πραγματα(γιατι θα παρω σιγουρα και αλλα πραγματα για ξεκαρφωμα) θα ειναι καπως αβολη. Έχω ακούσει κι από άλλα άτομα το ίδιο και μου φαίνεται αρκετά χαζό αλλά να που συμβαίνει! :P
Πως μπορώ να το "καταπολεμίσω";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
έχω μια φίλη που τα παραγγέλνει από online φαρμακείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Το κλσδικά προφυλακτικά είναι δουλειά του άντρα. Οι γυναίκες μπορούνε να αγοράσουν δικά τους προφυλακτικά αν θέλουν

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Το κλσδικά προφυλακτικά είναι δουλειά του άντρα. Οι γυναίκες μπορούνε να αγοράσουν δικά τους προφυλακτικά αν θέλουν


Έλα μωρέ, δεν συμφωνώ καθόλου με το ότι η αγορά προφυλακτικών είναι "υποχρέωση" του άντρα!Και οι δύο είναι υπεύθυνοι και δεν γίνεται κάθε φορά να ξοδεύεται το αγόρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Βασικά δεν είναι απλά θέμα εξόδων. Είναι για την προστασία ΚΑΙ των δύο, άρα αφορά και τις κοπέλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Αν είναι οικονομικό, μπορείτε απλά να έχετε κοινό budget και τα να αγοράζει αυτός. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ξέρω οτι ακούγεται χαζό αλλα ντρέπομαι να αγοράσω προφυλακτικά... :P

Δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να μην ντρέπεσαι να αγοράζεις πάνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Απλα σταμάτα να το σκέφτεσαι.Eνώ γενικά είμαι ντροπαλό άτομο,σε αυτό το θέμα απλά σταματάω να σκέφτομαι για να πάρω αυτό που θέλω.Είχα ρωτήσει παλιά και περιπτερά αν έχει ταμπόν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θα παρεξηγηθώ αλλά θεωρώ γυφτιά για έναν άντρα να αγοράζει η γυναίκα προφυλακτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Mπορεις να τα παραγγειλεις online ,απο φαρμακειο στην ιδια τιμη ισως και χαμηλοτερα ..... Εγω ετσι τα αγοραζω για να μην τρεχω σε φαρμακεια-σουπερμαρκετ, αλλα και επειδη αυτα που παιρνω δε τα βρισκω στο σουπερμαρκετ της γειτονιας μου.. Αν εισαι κοπελα και δε μενεις με τους δικους σου, γιατι θα στα φερουν σπιτι ειναι η πιο ευκολη λυση... Αν μενεις, να εχετε κοινο μπατζετ με το αγορι σου και να τα αγοραζει αυτος..

Δεν ξέρω αν θα παρεξηγηθώ αλλά θεωρώ γυφτιά για έναν άντρα να αγοράζει η γυναίκα προφυλακτικά.
Με 8 και 9 ευρω τη δωδεκαδα, δεν ειναι καθολου γυφτια να μοιραζονται τα εξοδα σε τετοιες εποχες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το ξέρω οτι ακούγεται χαζό αλλα ντρέπομαι να αγοράσω προφυλακτικά... :P Μεχρι τωρα παντα φροντιζε το αγορι μου να εχουμε, αλλα δεν γινεται να παιρνει συνεχεια αυτος.Το πιο ευκολο μου φαινεται να αγορασω απο το σουπερ μαρκετ αλλα φοβαμαι μην συναντησω κανενα γνωστο μιας και μενω σε μικρο μερος.Επισης τη στιγμη που ο ταμιας θα χτυπαει τα πραγματα(γιατι θα παρω σιγουρα και αλλα πραγματα για ξεκαρφωμα) θα ειναι καπως αβολη. Έχω ακούσει κι από άλλα άτομα το ίδιο και μου φαίνεται αρκετά χαζό αλλά να που συμβαίνει! :P
Πως μπορώ να το "καταπολεμίσω";

Αγοράζει αυτός, του δίνεις τα λεφτά. Problem solved.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Με 8 και 9 ευρω τη δωδεκαδα, δεν ειναι καθολου γυφτια να μοιραζονται τα εξοδα σε τετοιες εποχες

ας κόψει το κάπνισμα ή να κάνει οικονομία αλλού αν δε καπνίζει και 100 ευρώ να έκανε η 12δα τα ίδια θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
ας κόψει το κάπνισμα ή να κάνει οικονομία αλλού αν καπνίζει και 100 ευρώ να έκανε η 12δα τα ίδια θα έλεγα.

...γιατί? Και οι δύο κάνουν σεξ, δεν το κάνει μόνος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
...γιατί? Και οι δύο κάνουν σεξ, δεν το κάνει μόνος του.
μία γυναίκα ξοδεύει πάρα πολλά λεφτά για κρέμες, μανό, σαμπουαν και άλλες σαχλαμάρες που δεν ξερω πως λέγονται.

Καλό είναι να μην τις επιβαρύνουμε με τα λεφτά των προφυλακτικών (πέρα που δίνεις κάκιστη εντύπωση, ανευθυνότητα όταν το πράξεις αυτό) αγοράζοντας τα τα ρημάδια δείχνεις υπεύθυνος και σεβασμό

Κρίση κρίση αλλά μην είμαστε γύφτοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
πάντως στη θέση σου θα το βρισκα ευκαιρεία για χοντρή τρολιά σαν αυτό που έβγαλε το walmart, πες να τα πάρεις όαλ εσύ και πάνε πάρε: μία στοίβα προφυλακτικά, ένα τεστ εγκυμοσύνης και ένα πηρούνι... και κόψε μετά φάτσα ταμία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
μία γυναίκα ξοδεύει πάρα πολλά λεφτά για κρέμες, μανό, σαμπουαν και άλλες σαχλαμάρες που δεν ξερω πως λέγονται.

Καλό είναι να μην τις επιβαρύνουμε με τα λεφτά των προφυλατικών (πέρα που δίνεις κάκιστη εντύπωση, ανευθυνότητα όταν το πράτεις αυτό) αγοράζοντας τα τα ρημάδια δείχνεις υπεύθυνος και σεβασμό

Κρίση κρίση αλλά μην είμαστε γύφτοι...

Μόνο που καμία γυναίκα δεν αγοράζει για την προστασία και προφύλαξή της όλα τα παραπάνω. Τα αγοράζει για να είναι πιο όμορφη και περιποιημένη. Υπάρχουν επίσης άντρες που αγοράζουν κρέμες, ειδικά σαμπουάν και αφρούς, απλά τα κοινωνικά στερεότυπα επιβάλλουν η γυναίκα (ως "ωραίο φύλο") να είναι πάντα στην τρίχα και ο άντρας να μπορεί να βγει με την φόρμα και το τισέρτ.

Επειδή λοιπόν δεν είναι ανάγκη να διαιωνίζουμε τα κοινωνικά στερεότυπα και εδώ, το έξοδο για την απόλαυση και των 2, μοιράζεται επίσης στα 2. Και για πρακτικούς λόγους φυσικά. Το budget για να είμαστε ασφαλείς και υγιείς για κάτι που αφορά και τους 2, είναι άλλο από το budget του να είμαι εμφανίσιμος ή να καπνίζω ή να αγοράζω περιοδικά. Όπως λοιπόν λες με μεγάλη ευκολία "ο άντρας ας κόψει από κάπου", έτσι πιστεύω ότι και η γυναίκα μπορεί να κόψει, και μάλιστα έχει και περισσότερα πράγματα να κόψει, αν θεωρείς εκ των πραγμάτων ότι ξοδεύει παραπάνω.

Σημείωση ότι αυτά τα αναφέρω για την περίπτωση που μιλάμε για ζευγάρι. Αν κάποια δεν έχει κάτι σταθερό, παρότι δεν είναι "δουλειά" της να τα έχει, θα σύστηνα επίσης να έχει πρόχειρα 2-3 προφυλακτικά πάντα (σε σπίτι, τσάντα, νεσεσέρ, δεν ξέρω τι), γιατί δεν ξέρει τι θα της τύχει, και εμ, οι πάνες κοστίζουν παραπάνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
μία γυναίκα ξοδεύει πάρα πολλά λεφτά για κρέμες, μανό, σαμπουαν και άλλες σαχλαμάρες που δεν ξερω πως λέγονται.

Καλό είναι να μην τις επιβαρύνουμε με τα λεφτά των προφυλακτικών (πέρα που δίνεις κάκιστη εντύπωση, ανευθυνότητα όταν το πράξεις αυτό) αγοράζοντας τα τα ρημάδια δείχνεις υπεύθυνος και σεβασμό

Κρίση κρίση αλλά μην είμαστε γύφτοι...

Ποιος ειπε να μην τα αγορασω;; Ειπα οτι σε μια σταθερη σχεση αν ενα ζευγαρι θελει 2 πακετα το μηνα, πανε 20 ευρω που δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητο ποσο... Δε θα ζητουσα ποτε απο κοπελα να μου συμβαλλει σε αυτο το ποσο με το ζορι, προσωπικα παντα περιμενω να προσφερθει αν θελει. Αλλα ειναι κατι που αφορα και τους 2 και αγοραζεται και για τους 2.
Τωρα τα αλλα που λες για κοψικο καφεδων,τσιγαρων λοιπων εξοδων ειναι ανουσιες αερολογιες...
Επισης αν ετσι δειχνω ανευθυνοτητα και μη σεβασμο ζητω συγνωμη απο τις κοπελες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε πειράζει μη κωλώνεις, έχω στείλει το αγόρι μου να μου πάρει σερβιέτες, big deal.
Είναι θέμα "σταρχιδισμού". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δε πειράζει μη κωλώνεις, έχω στείλει το αγόρι μου να μου πάρει σερβιέτες, big deal.
Είναι θέμα "σταρχιδισμού". :P

Α κι εμένα είχε πάει μόνος του μια φορά και είχε φέρει, χωρίς να του το πω, χωρίς να έχω περίοδο, χωρίς να το συζητήσουμε τέλος πάντων, τις έβαλε στο ραφάκι στον καθρέφτη και το επόμενο πρωί που τις βρήκα η ατάκα ήταν "έπρεπε να είμαι εξοπλισμένος για κάθε ενδεχόμενο όταν έρχεσαι εδώ" :P

Ακόμα απορώ πώς πήρε τις σωστές χωρίς οδηγίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Επισης αν ετσι δειχνω ανευθυνοτητα και μη σεβασμο ζητω συγνωμη απο τις κοπελες!!

μαν μέχρι να περιμένεις συγχωρέση έφυγε το πουλάκι και θα ψάχνεις για άλλο και αυτο θα γίνεται συνέχεια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top