Οι περιουσίες των ''Εθνοπατέρων''

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Εχθές βγήκαν στη δημοσιότητα τα πόθεν έσχες των πολιτικών μας. Οι Εθνοπατέρες μας λοιπόν, με ελάχιστες εξαιρέσεις είναι από τους πλουσιότερους Έλληνες. Από τους Πολιτικούς αρχηγούς, ο ''αριστερός'' κατα τα άλλα Αλέκος Αλαβάνος είναι ο πιο πλούσιος με εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ περιουσία, δεκάδες ακίνητα, 3 ή 4 αμάξια, υψηλά ετήσια εισοδήματα και πάει λέγοντας. (Χμμ, αν είναι έτσι η Αριστερά, θέλω και εγώ να γίνω Αριστερός... :P) Δε θυμάμαι ακριβώς, ακολουθούν Γιωργάκης και Κωστάκης με εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ περιουσίες. Η Αλέκα Παπαρήγα, είναι η πιο φτωχιά από όλους. Παρά την όποια απέχθειά μου προς το Κομμουνιστικό σύστημα, της βγάζω το καπέλο σε αυτό το θέμα. Καταθέτει τη βουλευτική της αποζημίωση στο κόμμα και έχει 1 ακίνητο στο όνομά της και μόλις 40 ευρώ σε καταθέσεις. Θαυμάζω τη στάση της προς το χρήμα και είναι από τους λίγους πολιτικούς που δε δίνουν βάση σε αυτό. (Θέλω να είμαι δίκαιος, παρά την απέχθειά μου προς το κομμουνισμό. Σ'αυτό το θέμα της λέω ένα μεγάλο μπράβο.) :) Από τους εξωκοινοβουλευτικούς, μεγάλη περιουσία έχει ο πρόεδρος του Λαος Γ. Καραντζαφέρης. Πέρα από τις καταθέσεις και τα ακίνητα έχει και δικό του κανάλι. Παρόλα αυτά του λέω και αυτού μπράβο διότι έχει αφιερώσει μέρος της περιουσίας του στο κόμμα και έχει κάνει σημαντικές αγαθοεργίες. Σε αντίθεση με τους άλλους (Εκτός Παπαρήγα) που δεν εχουν δώσει από τις προσωπικές τους περιουσίες για τα κόμματά τους και κοιτούν τη πάρτι τους. ;)

Από βουλευτές, καλά πάμε... Οι βουλευτές του ''σεμνά και ταπεινά'', όπως και οι άλλοι του Πασόκ, δε ξέρουν τί έχουν με λίγες μόνο εξαιρέσεις. Παρόλα αυτά οι φτωχοί τους ψηφίζουν και τους εμπιστεύονται... Α, ρε αθάνατη Ελλάδα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν έχεις κάποιο σχετικό link καλό θα είναι να το δημοσιεύσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Αν έχεις κάποιο σχετικό link καλό θα είναι να το δημοσιεύσεις ;)

Όχι δεν έχω κάποιο σχετικό link. Τα στοιχεία αυτά παρουσιάστηκαν από ΟΛΑ τα ΜΜΕ εχθές, λεπτομερώς. Φαντάζομαι ότι οι σημερινές εφημερίδες θα έχουν εκτενή αφιερώματα. Τα στοιχεία αυτά, δεν επιδέχονται αμφισβήτησης, διότι τα Πόθεν έσχες κατατέθηκαν στη βουλή, η οποία στη συνέχεια τα έδωσε στη δημοσιότητα. Ως γνωστόν, τα πόθεν έσχες των βουλευτών, υποχρεωτικά δημοσιοποιούνται. Ακόμα κανείς από τους πολιτικούς δεν είπε ότι δημοσιοποιήθηκαν υπερβολές από τα μίντια. ;) Θα πρέπει κάποιος, να εθελοτυφλεί για δικούς του λόγους, για να μη τα πιστέψει αυτά που βγήκαν στο φώς της δημοσιότητας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
η κόκκινη γραμματέας (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δε θίγουμε:P) στέλνει τα παιδιά της στο αμερικανικό κολλέγιο. Στους εχθρούς :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
η κόκκινη γραμματέας (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δε θίγουμε:P) στέλνει τα παιδιά της στο αμερικανικό κολλέγιο. Στους εχθρούς :hehe:

Είχα ακούσει πρίν από καιρό ότι η κόρη της πηγαίνει στο Αμερικανικό κολλέγιο και δεν το πίστευα με τίποτα. Φαίνεται τελικά ότι είναι αλήθεια... Τί να πεί κανείς για αυτή τη μεγάλη αντίφαση - Ας τη κρίνει ο καθένας μόνος του. :hmm:

Όπως και να χει, προσωπικά μίλησα για τη στάση της στο θέμα των χρημάτων και ΜΟΝΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Πάντως, για να σχολιάσω στα των περιουσιών:

ωραίο επάγγελμα το βουλευτιλίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Ναι συμφέρει... :D

Πάντως για να πούμε και του στραβού το δίκιο, το θέμα δεν είναι αν κάποιος έχει μεγάλη προσωπική περιουσία και την απέκτησε δουλεύοντας ή τη κληρονόμησε. Το θέμα είναι τί κάνει σα πολιτικός για τον φτωχό λαό και αν κατανοεί το πόνο του. Όπως έχει πεί και ο Άμος Οζ, μεγάλος Ισραηλινός συγγραφέας, Για να καταλάβεις τον άλλο, φέρε έστω για λίγο με το μυαλό σου, τον εαυτό σου στη θέση του. ;) Ακόμα μεγάλη σημασία έχει και πώς χρησιμοποιεί τη περιουσία του αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν παρακολουθούμε όλοι ειδήσεις! :hmm:

Πάντως καλό είναι να στηρίζεις αυτά που λες με επίσημες δημοσιεύσεις γιατί κάθε είδηση από στόμα σε στόμα ξεχειλώνει. (και δεν αναφέρομαι στην παραπάνω είδηση αλλά σε οποιαδήποτε).

Παρ' όλ' αυτά βρέθηκε link:
https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=710129&lngDtrID=244
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φυσικο ειναι ολοι αυτοι να εχουν μεγαλες περιουσιες γιατι και πριν μπουν στην πολιτικη δεν ητανε μπακαλιδες...
Ομως το θεμα ειναι, ειναι απο καθαρα δικες του δουλειες η τρωνε και απο τα λευτα του κοσμακι; Γιατι ειναι ελευθερη με τα λευτα που βγαζουν να κανουν επενδυσεις και ετσι ειναι καθαροτατα τα λευτα και καλα κανουν που πολαπλασιαζουν τα λευτα τους. Αν ομως αυτα τα λευτα θα μπορουσαν να ειναι μια αξιολογη αυξηση στης συνταξης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αύξηση της σύνταξης???!?!

ωϊμέ!!!!!


αλί και τρισαλί!!!!!!!!!!!


αχ βαχ ( ο θαλασσινός)


δε γίνονται αυτά τα πράγματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Η παπαρήγα δεν έρειχνε καντίλια στους Αμερικανούς; Πως γίνετε η κόρη της να είναι σε Αμερικάνικο κολέγιο; :P Οι πολιτικοί το μόνο που κοιτάνε είναι πως να φάνε τα λεφτά του κόσμου. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δεν πιστευω να σας προκαλουν εντυπωση ολα αυτα...
καθε χρονο μια απο τα ιδια εχουμε...
και για να ειμαι ειλικρινης..δε με ενδιαφερει καθολου...ας εχουν ό,τι θελουν...
στην τελικη..ποιος από εμας σημερα ενδιαφερεται για τον διπλανο του..?!..γιατι να περιμενουμε απο εκεινους?!
τς τς τς τς τς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παντως στην πλεοιοψηφια τους οσοι ακολουθουν τα πολιτικα και ειδικα το βουλευτιλικι και το προεδριλικι σε κομματα εχουν ηδη ενα backround καλης οικονομικης καταστασης.
Δεν ανηκουν στην μικρομεσαια κατηγορια δηλαδη.;)
τωρα το οτι μετα την εκλογη τους, ανεβαινει το..."εισοδημα", ειναι αλλουνου παπα τροπαριο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εάν τα λεφτά είναι νομιμα, δεν με νοιάζει πόσα (λέει) ότι έχει ο καθένας. Κάποιος θα πρέπει να εθελοτυφλεί κατά τη γνώμη μου εάν νομίζει οτι πέρασε ποτέ μεγάλος πολιτικός σε αυτή τη χώρα και πέθανε στην ψάθα.

Σημασία δεν έχει το "τι έχουν", αλλά το "τι κάνουν" για το κράτος. Χτίζουν κράτος δικαίου; Κράτος κοινωνικής πρόνειας; Κράτος χωρίς ανεργία; :hmm: Κάνουν ή προτείνουν (τα κόμματα της αντιπολίτευσης) ουσιαστικές αλλαγές στον τόπο; Αυτά τα ερωτήματα είναι που πρέπει να απασχολούν το οποιονδήποτε ψηφοφόρο (ή μελλοντικό ψηφοφόρο).

Άσχετο... Αναρωτιέμαι πόση περιουσία έχει ο Μπους! :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου κάνει πλέον εντύπωση κάθε μα κάθε χρόνο τα ίδια ακούμε.Και να φανταστείς ότι αυτή είναι μόνο η μιση αλήθεια, αφού το μεγαλύτερο μέρος της περιουσίας τους είναι γραμμένο σε συζύγους,παιδιά,ανήψια,τρίτα ξαδερφια και πάει λέγοντας;)
Ο Μάριος έχει ένα δίκιο οι περισσότεροι έχουν ένα μπακραουντ όμως η αύξηση της περιουσίας τους δεδομένου του δημοσίου λειτουργήματος που ασκούν και της αμοιβής που παίρνουν για αυτό δεν είναι φυσιολογική.
Όπως και να χει εγω δεν κόπτομαι ιδιαίτερα, συζητώντας το δεν αλλάζει και τίποτα, σε αυτή την χώρα περιουσίες κάνουν οι "λαοπλάνοι" είτε πουλούν ιδέες είτε πουλούν cd είτε πουλούν χαμόγελα στην τιβί, όλοι οι υπόλοιποι βάζουν στην άκρη ό,τι τους περισσεύει αφού αφαιρέσουν τα μηνιαία έξοδα και έτσι επιτέλους μετά απο 35ετη δουλειάς μπορούν και αυτοί να απολαύσουν τα "μπάνια του λαού".:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ο Μάριος έχει δίκιο. Ελάχιστοι ασχολούνται με την πολιτική αν πρώτα δεν είναι οικονομικά εξασφαλισμένοι. Και μην ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι είναι παιδιά οικογενειών με "παράδοση" στο βουλευτιλίκι.
Οι οικονομικές απολαβές των βουλευτών είναι σχετικά μεγάλες ακριβώς για να μπορούν να μένουν ανεπηρέαστοι από άλλα συμφέροντα.Λέμε τώρα...Κακό πράγμα η απληστεία.
Όποιες και να είναι οι περιουσίες τους πάντως, δεν έχει να κάνει με το πώς ασκούν το λειτούργημά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
....και εγώ με τις πλάτες του Μπαμπά μου και με 25 ακίνητα στο ονομά μου ξέρετε πόσες επαναστάσεις κάνω!!!!!:sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Xίλιες φορές καλύτερα ένας οικονομικά εύπορος (από πριν) που δεν έχει σκοπό να μπει στην πολιτική να κονομήσει, παρά ένας που δεν έχει τίποτα, ή έχει αρκετά και θέλει να τα κάνει ακόμα περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αληθεια ... γιατι σας ενοχλει που οι πολιτικοι εχουν περουσιες;
Ποτε θα παψουμε να κρινουμε αρνητικα αυτους που εχουν λεφτα; Μηπως δεν τα αξιζουν; Ακομη και απο τους γονεις να τα εχουν ... απο τι στιγμη που τα εχουν ακομη εμενα μου λεει παρα πολλα αυτο. Η μηπως πιστευετε οτι αν διναμε απο 1.000.000€ σε 100 ατομα μετα απο ενα χρονο και τα 100 ατομα θα ειχαν περισσοτερα απο 1.000.000€. Εγω αμφιβαλλω αν απο τους 100 θα εχουν εστω και 15 παραπανω.

Για να γινουν περισσοτεροι πλουσιοι δεν χρειαζετε να ξανα μοιρασουμε την "πιτα" αλλα να δημιουργησουμε νεες "πιτες". Απο την στιγμη που δεν μπορουμε να δημιουργησουμε νεες "πιτες" ... μας αξιζει η θεση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aπλουστατα κρινοντας τους οποιους πολιτικους, ενα ξερο
"εχει 15 σπιτια, και 500.000 ευρω στην τραπεζα" προσωπικα ΔΕΝ μου λεει τιποτα...
Εαν εγω αποφασισω να κατεβω σε εκλογες σαν βουλευτης και βγω, και μετα ερθει η καθε εφημεριδα (το ειχαν κανει πακαιοτερα και για τωρα δεν ειμαι σιγουρος) και αρχιζουν και λενε τι εχω και τι οχι, ειναι ακυρο.
Ολα αυτα εγω πιθανοτατα να τα ειχα πριν κατεβω βουλευτεις.
αυτο που θα πρεπει να εξετασουν ισως ειναι το "πριν" και το "μετα" αλλα ακομα και αυτο βγαζει σε λαθος αποτελεσματα αν δεν ψαξεις και τον τροπο που εφτασε στο "μετα"...Ξερα νουμερα και περιουσιακα στοιχεια δεν μου λενε κατι.:confused:
Αντιθετα περισοοτερο σημαντικο ηταν το γεγονος οτι ;;;περσυ;;; βγηκε στην φορα οτι τοσα χρονια οι βουλευτες που μιλουσαν στα κινητα τους ΔΕΝ πληρωναν ποτε τους λογαριοασμους κι εφασε η... "βουλη" να χρωστα σε τηλεπικοινωνιακα χρεη περι τα 5-6μυρια ευρω...
(αν βρω ακριβη στοιχεια θα τα πω..τωρα δενθυμαμαι που και ποτε ακριβως το ειδα...)

To βρηκα-το ειχα διαβασει στο myphone και ακριβως εγραφε:

22 Ιούν. 2005
Όπως κατήγγειλε σήμερα στη Βουλή ο Πρόεδρος του ΟΤΕ Παναγής Βουρλούμης, υπάρχουν βουλευτές οι οποίοι χρωστάνε μεγάλα ποσά στον οργανισμό, τα οποία μάλιστα εκείνος φρόντισε πέρυσι να διαγράψει. Η δήλωσή του αυτή, προκάλεσε δριμύτατες αντιδράσεις, κυρίως από τον βουλευτή του ΠΑΣΟΚ κ. Βενιζέλο, ο οποίος κάλεσε τον κ.Βουρλούμη εάν έχει στοιχεία να τα προσκομίσει στη Βουλή.
Από το 1974 μέχρι το 1997 ίσχυε το καθεστώς της ατέλειας για τους έχοντες το βουλευτικό αξίωμα. Αυτό σημαίνει ότι μπορούσαν να κάνουν τηλεφωνικές κλήσεις ατελώς, μέχρι ένα όριο. Το όριο αυτό πολλές φορές ξεπερνιόταν, αλλά οι βουλευτές δεν κάλυπταν τη διαφορά.
Τα πράγματα μάλλον χειροτέρεψαν το 1997, αφού με την πρώτη μετοχοποίηση του ΟΤΕ καταργήθηκε η ατέλεια. Έκτοτε, χορηγείται στους βουλευτές ειδικό επίδομα για την κάλυψη των επικοινωνιακών τους αναγκών, το οποίο όμως κατά τα φαινόμενα δεν το χρησιμοποιούσαν και... άφηναν τους λογαριασμούς απλήρωτους! Τα παραπάνω αναφέρονται σε επιστολή του κ. Βουρλούμη στην πρόεδρο της Βουλής Άννα Ψαρούδα-Μπενάκη, στην οποία τα χρέη φαίνονται να έφτασαν πέρυσι τα 6.706.805 ευρώ, ενώ συνολικά να ξεπερνούν τα 20 εκατομύρια ευρώ.
Ας αφησουμε εμεις απληρωτο λογαριασμο 2-3 μηνων....:whistle:
Και τελικα αποπληρωθηκε το ποσο;;:hmm: ....Ποιος ξερει ε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top