Οι τελευταίες μέρες του 2008!

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ευχές του 2008 :jumpy:


Το έτος ν ήταν για μένα μια δύσκολη χρονιά, γεμάτη πίκρες, στεναχώριες και απογοητεύσεις,
μα είμαι αισιόδοξος πως στο νέο έτος ν+1 θα βάλω τη ζωή μου σε μια τάξη.
Υγ. Χρόνια Πολλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κάθε νέα χρονιά είναι νέα ελπίδα
Δεν έχει σημασία τι δεν πέτυχα... σημασία έχει ότι έχω την ευκαιρία ξανά, άλλη μια χρονιά μπροστά μου
Νέοι στόχοι
Σημαντικότεροι
Δυσκολότεροι
Πιθανά... ρομαντικότεροι, μα δε βαριέσαι...
Μπορώ και θέλω


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Το 2008 ήταν τόσο δύσκολο, τόσο ατελείωτω...που ήθελα να βάλω τις φωνές
οτι δεν θα τελειώσει ποτέ το μαρτύριο.
Ομως ήρθε κάτι στην ζωή μου λίγο πριν τελειώσει αυτό το 2008 που μισούσα!!!!! Ήρθε ένα μωρό να με κάνει να χαμογελάσω.
Θα είναι από τις πιο όμορφες μέρες που θα περάσουμε εγώ και αυτοί που αγαπάω οι τελευταίες μέρες του 2008.

Να περάσετε όλοι όσο όμορφα μπορέσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ τον απολογισμό του 2008. Ήταν μακράν ο χειρότερος χρόνος της ζωής μου... Σε γενικές γραμμές;
1. Δεν πήγε καλά η εγκυμοσύνη
2. Επιδεινώθηκε το πρόβλημα με την υγεία μου
3. Έκανα επέμβαση
4. Έχασα τον μπέμπη μου 12 ημερών- δεν θα ξεχάσω ποτέ εκείνη την ημερομηνία 12/2/08... είχε καταρρεύσει ο κόσμος μου
5. Έκανα ξανά επέμβαση
6. Ξανάμεινα έγκυος εκεί που κανείς δεν το περίμενε και που δεν γινόταν - τερματίστηκε
7. Ο γάμος μου κόντεψε να διαλυθεί
8. Μπήκα σε πρόγραμμα μεταμόσχευσης
9. Κόντεψα να χάσω την πίστη μου σε οτιδήποτε
10. Έχασα ένα σωρό "φίλους" και την αξιοπρέπεια να μην στηρίζω τις βασικές ανάγκες μου σε άλλα άτομα, να μην τα επιβαρύνω
11. Έχω παρεξηγηθεί με χίλιους τρόπους
12. Έχασα τον εαυτό μου

Δεν ξέρω πώς επέτρεψε ο Θεός να χωρέσουν όλα αυτά σε ένα χρόνο, πραγματικά είναι απίστευτο το πόσα μπορούν να συμβούν, ήταν σαν να έπαιζε μαζί μου, σαν να με δοκίμαζε, δεν ξέρω ούτε τι άλλο μπορεί να επιφυλάσσει. Τα θετικά τα οποία πραγματικά όση προσπάθεια κι αν καταβάλω δεν μπορώ να απομονώσω:

1. Έγινα πιο δυνατός άνθρωπος - ψυχολογικά
2. Επέζησα
3. Έκανα ένα καλό φιλτράρισμα σχέσεων και τώρα ξέρω...
4. Ένιωσα την αγάπη μερικών ανθρώπων που υπό άλλες συνθήκες - καθημερινές- θα περνούσε απαρατήρητη
5. Έμαθα να προσέχω και να εκτιμώ μικρές στιγμές της μέρας που άλλοτε τις κατάπινε η ρουτίνα
6. Ανανέωσα τους στόχους μου

Δεν ξέρω κάτι με έπιασε και τρέμω τώρα. Απλά ο απολογισμός είναι δύσκολη δουλειά.

Οι στόχοι για το 2009:
1. Να γίνω καλά...
2. Να κάνω τους άλλους καλά ή καλύτερα
3. Να πω στους ανθρώπους που έχω κοντά μου ότι τους αγαπώ

Πιο μακροπρόθεσμοι στόχοι (στα επόμενα 2 χρόνια σίγουρα):
1. Να εξακολουθήσω να είμαι καλά
2. Να υιοθετήσω ένα παιδάκι
3. Να γράψω ακόμα ένα βιβλίο
4. Να τελειώσω το διδακτορικό
5. Να φτιάξω ένα ίδρυμα ένα φορέα προστασίας και συμβούλευσης ατόμων που έχουν υποστεί ιατρικά λάθη και στήριξης των οικογενειών τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Χριστίνα κουράγιο και μακάρι το 2009 να είναι όμορφο για σένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν θέλω φέτος να κάνω κανέναν απολογισμό...
Επέλεξα ό,τι θεωρούσα σωστό την κάθε στιγμή....

Για το 2009 δεν θέλω να βάλλω κανέναν στόχο...απλά να το ζήσω σε όλη του την ένταση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν εβλεπα τη ζωη μου τωρα καρε καρε, το 2008 δε θα επιανε ουτε ενα δεκατο του δευτερολεπτου. Ευτυχως δε βρηκα σε καμια ξεχασμενη τσεπη κανενα χαζοχαρτο με στοχους για τη χρονια αυτη, γιατι πιστευω οτι οχι απλα δεν επιασα τιποτα απ'οσα ηθελα να πετυχω, αλλα ο απολογισμος βγαινει και αρνητικος.

Καλη χρονια να χομεν, και φυσικα δε θα παιξει κανενα καινουριο χαζοχαρτο φετος, γιατι ποιος ξερει τι γελια θα ριξει ο τυπος στο κοντρολ και για το 9..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
oι στόχοι είναι

να δουλεύω λιγότερο.


υπό αυτή τη συνθήκη είμαι πάντα ευτυχισμένη.


άλλους στόχους δεν έχω, νιώθω ότι δεν έχουν σημασία και η ζωή σου δείχνει το δρόμο (είμαι πολύ ζεννν :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οι τελευταίες ώρες του 2008... όμορφα είναι

Χαίρομαι τόοοσο πολύ που φεύγει η χρονιά, όσο δεν περιγράφεται. :redface: Μα χαίρομαι και που υπήρξε γιατί μέσα σε αυτήν πέρασα πολλά, έμαθα πολλά, κατάλαβα πολλά, αγάπησα τον εαυτό μου, έμαθα πώς να ξεχωρίζω τους ανθρώπους που αξίζουν και πώς να τους δείχνω κάθε μέρα πόσο σημαντικοί είναι για μένα και πόσο τους αγαπάω...

Εύχομαι το 2009 να είναι μαγευτικό, υπέροχο και να ζήσουμε όλοι αυτά που ονειρευόμαστε. Να μην αναβάλλουμε γι αργότερα, να αφηνόμαστε, να νιώθουμε, να παθιαζόμαστε, να ζούμε!

Καλή χρονιά σας εύχομαι
Με πολλή πολλή πολλή αγάπη!
kalypso
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Δεν μπορώ μάλλον να μιλήσω για τη χρονιά που πέρασε, με μυαλό καθαρό. Γιατί με ακολουθεί ακόμα, και θα'ναι προέκτασή της και η επόμενη. Μακάρι να είχα τη δύναμη να αφήσω πίσω ό,τι με πληγώνει, όλα τα δύσκολα που μου συμβαίνουν κι αυτά που βλέπω να έρχονται. Δεν την έχω, όμως. Ξέρω ότι αύριο, θα αντιμετωπίσω τα ίδια με τα σημερινά. Μόνο που θα αλλάξω ημερολόγιο.

Εύχομαι του χρόνου να συμβεί κάτι σαν θαύμα μέσα στο κεφάλι μου και να εξαφανιστούν από μέσα οι σκέψεις που με κρατάνε πίσω.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Φοβάμαι να βάλω στόχους γιατί συνηθως τους ξεχνάω στην πορεία της ζωής, απλά μαζί με τις ευχές μου για το νέο έτος, θα έκανα μια ακόμα ευχή, του χρόνου να θυμόμαστε σαν ευτυχισμένη τη χρονιά που θα περάσει και για το 2010 να ευχόμαστε να είναι ακόμα καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Το 2008 ήρθε με προβλήματα και φεύγει με ανακούφιση και ευτυχία που πρόλαβα να αποκομίσω πολλά πράγματα από αυτό το έτος.Όσο για τον καινούριο χρόνο άμα υπάρχει υγεία,θα περάσει και αυτός ωραία :)
Αρκεί που θα είσαι υγιής για να είσαι και ευτυχισμένος.Κατά τα άλλα δύναμη να έχουμε,δίψα για γνώση,πίστη,μυαλά :P και...και..και άλλα που τώρα δεν μου έρχονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top