Οι φωτογραφίες σας πριν και μετά την επεξεργασία!

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Before:











After:


Θέλει δουλειά ακόμα για να γίνει πιο ρεαλιστικό... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Πολύ ωραίο είναι πάντως! Αλλά αν το κοιτάς πολύ ώρα ζαλίζεσαι λιγουλάκι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ε, λογικό...και τις ίδιες τις γραμμές να κοιτάς το ίδιο δε παθαίνεις? :hypno:

Μη φοβάσαι, δεν πρόκειται να το βάλω για υπογραφή! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
:D

Πρέπει να σου έχουν βγει τα μάτια για να το φτιάξεις πάντως :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Όντως Isi, θέλει κι άλλη δουλειά.. Καλό όμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
@Molka: κι όμως είναι μόνο 3 καρέ! ;)
Ήμουν και λίγο κ*φαρδη πάντως διότι τώρα που προσπαθώ να το ξανακάνω δε μου κάθεται!...
Αν καταφέρω να φτιάξω καλύτερο θα το ποστάρω!

Ευχαριστώ guys!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Επειδή έγινε μια σχετική συζήτηση σε άλλο θέμα και εδώ είναι το σωστό σημείο, σας παραθέτω δύο εικόνες, πριν και μετά, της ίδιας φωτογραφίας:

Εδώ είναι η εικόνα, όπως την τράβηξα:
Before.jpg
Δεν λέει απολύτως τίποτα και ο ορίζοντας γέρνει (...με κίνδυνο να χυθεί η θάλασσα :hehe:)
Σίγουρα μια φώτο που θα κατέληγε στον κάλαθο των αχρήστων...

Για να δούμε τι θα μπορούσε να της συμβεί, πριν την πετάξω...
After.jpg
Νταξ, δεν είναι κανένα αριστούργημα, αλλά τουλάχιστον η σύνθεση είναι πλέον αρκετά ισορροπημένη τα χρώματα της λαμπερά, (περίπου έτσι όπως θα ήταν κάαααποτε το film Velvia της Fujifilm) και το αποτέλεσμα αρκετά ικανοποιητικό για να μην την πετάξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Επειδή έγινε μια σχετική συζήτηση σε άλλο θέμα και εδώ είναι το σωστό σημείο, σας παραθέτω δύο εικόνες, πριν και μετά, της ίδιας φωτογραφίας:

Εδώ είναι η εικόνα, όπως την τράβηξα:
View attachment 33885
Δεν λέει απολύτως τίποτα και ο ορίζοντας γέρνει (...με κίνδυνο να χυθεί η θάλασσα :hehe:)
Σίγουρα μια φώτο που θα κατέληγε στον κάλαθο των αχρήστων...

Για να δούμε τι θα μπορούσε να της συμβεί, πριν την πετάξω...
View attachment 33886
Νταξ, δεν είναι κανένα αριστούργημα, αλλά τουλάχιστον η σύνθεση είναι πλέον αρκετά ισορροπημένη τα χρώματα της λαμπερά, (περίπου έτσι όπως θα ήταν κάαααποτε το film Velvia της Fujifilm) και το αποτέλεσμα αρκετά ικανοποιητικό για να μην την πετάξω.

Το ίσιωμα του ορίζοντα είναι όντως καλύτερο, αλλά μπορώ να πω ότι η πρώτη μου φαίνεται πως έχει πιο όμορφα και πιο αληθινά χρώματα. Η δεύτερη μοιάζει λίγο σαν εικόνα από κομικς, δεν συναντάς τέτοια χρώματα στη φύση.

Όχι, δεν είμαι η μετενσάρκωση του Άγγελου, ούτε έχω χακάρει το λογαριασμό της Myrtle... :whistle: Γενικά δεν έχω θέμα με τις επεξεργασμένες φωτογραφίες όταν αυτές μοιάζουν αληθινές (εκτός, βέβαια κι αν ο σκοπός του καλλιτέχνη είναι να μοιάζουν ψεύτικες), απλά η συγκεκριμένη μου φαίνεται πιο όμορφη πριν την επεξεργασία...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το ίσιωμα του ορίζοντα είναι όντως καλύτερο, αλλά μπορώ να πω ότι η πρώτη μου φαίνεται πως έχει πιο όμορφα και πιο αληθινά χρώματα. Η δεύτερη μοιάζει λίγο σαν εικόνα από κομικς, δεν συναντάς τέτοια χρώματα στη φύση.

Όχι, δεν είμαι η μετενσάρκωση του Άγγελου, ούτε έχω χακάρει το λογαριασμό της Myrtle... Γενικά δεν έχω θέμα με τις επεξεργασμένες φωτογραφίες όταν αυτές μοιάζουν αληθινές (εκτός, βέβαια κι αν ο σκοπός του καλλιτέχνη είναι να μοιάζουν ψεύτικες), απλά η συγκεκριμένη μου φαίνεται πιο όμορφη πριν την επεξεργασία..

συμφωνω απολυτως...:D

η πρωτη ηταν καλυτερη,,απλα ηθελε ισιωμα..τιποτε αλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το ίσιωμα του ορίζοντα είναι όντως καλύτερο, αλλά μπορώ να πω ότι η πρώτη μου φαίνεται πως έχει πιο όμορφα και πιο αληθινά χρώματα. Η δεύτερη μοιάζει λίγο σαν εικόνα από κομικς, δεν συναντάς τέτοια χρώματα στη φύση.

Όχι, δεν είμαι η μετενσάρκωση του Άγγελου, ούτε έχω χακάρει το λογαριασμό της Myrtle... :whistle: Γενικά δεν έχω θέμα με τις επεξεργασμένες φωτογραφίες όταν αυτές μοιάζουν αληθινές (εκτός, βέβαια κι αν ο σκοπός του καλλιτέχνη είναι να μοιάζουν ψεύτικες), απλά η συγκεκριμένη μου φαίνεται πιο όμορφη πριν την επεξεργασία...:)

Δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου στο θέμα των χρωμάτων, γι' αυτό και έχω σώσει στον υπολογιστή μου τη νέα σύνθεση και με τα παλιά χρώματα. ;) Πέρα από τον ορίζοντα, έχω μεταφέρει και τη λάμπα δεξιά, διότι στο δικό μου μάτι φαίνεται έτσι περισσότερο ισορροπημένη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου στο θέμα των χρωμάτων, γι' αυτό και έχω σώσει στον υπολογιστή μου τη νέα σύνθεση και με τα παλιά χρώματα. ;) Πέρα από τον ορίζοντα, έχω μεταφέρει και τη λάμπα δεξιά, διότι στο δικό μου μάτι φαίνεται έτσι περισσότερο ισορροπημένη. :)

Το πρόσεξα, αλλά δεν μου έκανε έντονη διαφορά στο μάτι, γι'αυτό δεν μπορώ να πω ποια από τις δύο εκδοχές προτιμώ. Ίσως αν έβλεπα την πρώτη φωτογραφία με την λάμπα δεξιά να καταλάβαινα καλύτερα αν μου αρέσει περισσότερο ή όχι. Γιατί τώρα με κουράζουν πολύ τα χρώματα της δεύτερης και χάνω την γενική εντύπωση... :)

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος:
συμφωνω απολυτως...

Το φοβόμουν αυτό... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Before:











After:


Θέλει δουλειά ακόμα για να γίνει πιο ρεαλιστικό... :/:

για μια στιγμή, νόμιζα ότι έτρεχα εκεί πάνω....:)
ειλικρινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου στο θέμα των χρωμάτων, γι' αυτό και έχω σώσει στον υπολογιστή μου τη νέα σύνθεση και με τα παλιά χρώματα. ;) Πέρα από τον ορίζοντα, έχω μεταφέρει και τη λάμπα δεξιά, διότι στο δικό μου μάτι φαίνεται έτσι περισσότερο ισορροπημένη. :)
οντως ειναι πιο ισορροπημένη με τη λαμπα στα δεξια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
πριν:DSC00448.JPG

μετα:67280_160588430631577_100000412634589_401211_562298_n.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ο σκύλος σου με τη μουτσούνα, τα γυαλιά και το μουστάκι είναι όλα τα λεφτά πάντως :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όπως βλέπετε με χαλούσε το ΝΔ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Old_friends_by_Maroulip.jpg
    Old_friends_by_Maroulip.jpg
    212 KB · Εμφανίσεις: 151
  • DSCF1971.jpg
    DSCF1971.jpg
    810.8 KB · Εμφανίσεις: 150

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μ' αρέσει πολύ που άφησες την προσπάθεια κάλυψης των προηγούμενων "βανδαλισμών". :thumbup:

Before1.jpgAfter1.jpg

(Λυπάμαι για το smilie, αλλά δεν είχα την άδεια του μοντέλου :P. Τα οπίσθια του γατούλη, δεν είναι τέλεια, αλλά βαρέθηκα ν' ασχοληθώ περισσότερο, όταν έφτιαξα την εικόνα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Πριν


Μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χρωματική διόρθωση με το photo filter του photoshop και λίγη περαιτέρω επεξεργασία:

before2.jpgAfter2.jpg
Τη φωτογραφία τράβηξε η κόρη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top