Οι ωραίες γυναίκες... μένουν μόνες τελικά;

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
xaxaxa...δε το ΄πα ρατσιστικά !

Δεν μίλησα αποκλειστικά για σένα, αλλά για τον τίτλο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αυτή η κατηγοριόποιηση έχει μπερδέψει τα πράματα κι έχει δημιουργήσει έριδες μεταξύ του κόσμου, ανασφάλειες στις μεν, σνομπισμούς στις άλλες.
Υπάρχουν γυναίκες, λιγότερο όμορφες με περισσότερο προσαρμοστικό χαρακτήρα, γνωρίζοντας τα αδύνατα σημεία τους και εκείνες ποντάρουν στα καλά της προσωπικότητας τους. Καποιες άλλες ποντάρουν στην εμφάνισή τους. Υπάρχουν κι αυτές που έχουν το πακέτο και γίνονται ακόμα δυσκολότερες στις επιλογές τους. Για κάποια ας πούμε πως υπάρχει ο άνδρας που θέλει μια προσαρμοστική γυναίκα και τον καλύπτει, για την άλλη υπάρχει αυτός που του αρέσει να ικανοποιεί τις απαιτήσεις μιας ομορφης γυναίκας πλάι του.
Και συμφωνώ (πάλι) με την ενρόουζ (καλώς όρισες επι τη ευκαιρία), για όλους υπάρχει κάποιος/α.
Ασε που γενικός κανόνας δεν υπάρχει τελικά, ζήτημα χαρακτήρα και πώς βλέπει ο καθένας τον εαυτό του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
υτό θα έλεγα και εγώ..ότι όπως και να το κάνουμε μια έξυπνη όμορφη πετυχημένη(δεν εννοώ το κλασικο πετυχημενη όπως εννοείται γενικα - μικροαστικα) είναι πιο απαιτητική και θα δυσκολευτεί να βρει το άλλο της μισό ή μέχρι να το βρει δε θα έχει τόσες εμπειρίες ας πούμε σε αντίθεση με μια άλλη που θα έχει ρίξει τα στάνταρτ της και απλως θα ψάχνει κάποιον και εν τέλει θα τον βρει και πιο γρήγορα!
και αυτή δε σημαίνει ότι θα είναι άσχημη , μπορεί να είναι και μοντέλο με μυαλό..γιούχου..κάπου θα χάνει τέλος πάντων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Αυτή η κατηγοριόποιηση έχει μπερδέψει τα πράματα κι έχει δημιουργήσει έριδες μεταξύ του κόσμου, ανασφάλειες στις μεν, σνομπισμούς στις άλλες.

Πες τα σε παρακαλώ, όχι που κυκλοφορούμε σήμερα στο δρόμο και βλέπουμε τα κοριτσάκια με μια μύτη μέχρι εκεί πάνω... Και κάτι άλλα μπορεί όχι τόσο όμορφα, αλλα που εκπέμπουν τόση γλύκα να είναι συνεσταλμένα και με το κεφάλι κάτω. Κάτι τέτοια νε τρελαίνουν και γίνομαι κακιά.

Ακόμα και για τις χειρότερες υπάρχει ένα ταίρι...

Σ'ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Ακόμα και για τις χειρότερες υπάρχει ένα ταίρι...
εξήγησα γιατί υπάρχει για αυτές...σίγουρα όμως παίζει και αυτό που είπες ότι καθένας κρύβει στοίχεια που τελικά κάποιος θα αναγνωρίσει , θα αξιολογήσει και θα εκτιμήσει...αλλά...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Πολλές φορές εχω δεί στο δρόμο κάτι παλικάρια σα τα κρύα τα νερα, να είναι με κάτι κοπέλες που εμφανισιακα τουλάχιστον, γιατι απο χαρακτήρα μπορεί να είναι διαμάντι, δεν μετρούν και πολύ. Αυτές δηλαδή έχουν ρίξει τα στάνταρτς? Μπορεί βέβαια και αυτός να μην λέει και πολλά απο θέμα χαρακτήρα, αλλά ούτε αυτό το ξέρω, τοποθετουμαι καθαρά στο εμφανησιακό κομμάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ακόμα και για τις χειρότερες υπάρχει ένα ταίρι...

Γιατι πρέπει να κατατάσσουμε τους ανθρώπους σε κατηγορίες,
:P

Συμφωνώ γενικά με όσα λές,αλλά δεν υπάρχει ούτε "χειρότερος" ούτε "καλύτερος" σε τίποτα.

Ευτυχώς που το να έχει κάποιος σχέση δεν πάει ανάλογα με το πόσες ώρες ξοδεύει μπροστά στον καθρέφτη του,
λέγοντας "μα πόσο γαμάτη είμαι",
ενώ ταυτόχρονα ρίχνει τα Χ αβέρτα καθώς κανένας ποτέ δεν συγκρίνεται με την τελειότητα του ίδιου,
και κατηγορεί κιόλας και τα "μπάζα" που βλέπουν πέρα από τις γνωστές επιφανειακές μαλακίες,
κερδίζοντας τελικά έναν πολύ καλό σύντροφο που αυτή μπορεί να απέρριψε πριν 2 βδομάδες και τώρα να ζηλεύει κιόλας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
υτό θα έλεγα και εγώ..ότι όπως και να το κάνουμε μια έξυπνη όμορφη πετυχημένη(δεν εννοώ το κλασικο πετυχημενη όπως εννοείται γενικα - μικροαστικα) είναι πιο απαιτητική και θα δυσκολευτεί να βρει το άλλο της μισό ή μέχρι να το βρει δε θα έχει τόσες εμπειρίες ας πούμε σε αντίθεση με μια άλλη που θα έχει ρίξει τα στάνταρτ της και απλως θα ψάχνει κάποιον και εν τέλει θα τον βρει και πιο γρήγορα!
και αυτή δε σημαίνει ότι θα είναι άσχημη , μπορεί να είναι και μοντέλο με μυαλό..γιούχου..κάπου θα χάνει τέλος πάντων!
Καταλαβαίνω τι λες, όμως δεν επιτρέπεται (κατά τη γνώμη μου) να προβαίνουμε σε χαρακτηρισμούς. Δυστυχώς ο κόσμος κατά γενική ομολογία είναι ''κουτσομπόλης'' κι αν δει μια όμορφη γυναίκα με έναν μη εμφανίσημο άνδρα κατευθείαν να τρέξει να αναρωτηθεί αν ''αυτός έχει λεφτα;'' Παράδειγμα φέρνω. Η και το αντίθετο. Ενω μπορεί στη συγκεκριμένη περίπτωση η ''όμορφη'' γυναίκα να καλύπτεται απο αυτόν σε συναισθηματικό, επικοινωνιακό και σεξουαλικό επίπεδο. Ενα άλλο παράδειγμα ενός εμφανίσημου αντικειμενικά άνδρα να είναι δίπλα σε μια λιγότερο εμφανίσημη, αλλά παρ'ολ αυτά να καλύπτεται σε όλα τα παραπάνω. Οταν ακούω γυναίκες αντικειμενικά όμορφες και πετυχημένες προσωπικότητες να ''κράζουν'' τις άλλες ή όταν βλέπω ζηλοφθονια των άλλων απέναντι στις πρώτες, κάτι δε μου κολλάει, εννοώ πως κάπου μπάζει διότι η μετριοφροσύνη είναι αρετή και το κοίταγμα στον καθρεφτή για ατέλειες κι αποδοχή αυτών είναι επίσης σημάδι ολοκλήρωσης. Αλλωστε, ουδείς τέλειος. Και κακά τα ψέμματα, ο έρωτας δεν κοιτάει εμφάνιση, όλοι λίγο πολύ θα το'χουμε διαπιστώσει- κι αυτός είναι κανόνας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Όλα είναι θέμα γούστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Και όχι μόνο αυτό αλλα για μένα δεν υπάρχει αντικειμενική ομορφιά. Μπορεί κάποιον που θεωρώ εγώ κούκλο, η κολλητή μου να τον θεωρεί χάλια. Βεβαια, θα μου πείς τι συμβαίνει στην πλειοψηφία, μα εκεί πάλι καταλήγουμε στην υποκειμενικότητα. Αυτο προσπαθώ να πώ, ο ερωτας είναι τυφλός και μας χτυπάει την πόρτα απο εκεί και απο αυτόν που δεν το περιμένουμε. Οπότε ας αφήσουμε τις αμπελοφιλοσοφίες για ομορφιά, γιατι η καθεμία απο εμάς και ο καθένας την ομορφιά την εκπέμπει απο την ψυχή του και όχι απο τα μαλλία, τα πόδια, το κραγιόν, κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ε αντικειμενικότητα = γούστο. :P Νομίζω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτες που νομιζουν οτι ειναι ωραιες..
ναι,,δεν τις συμπαθω..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Όυτε και εγω Αγγελε;)


Σ'αγαπώ γιατί είσαι εσύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
αυτες που νομιζουν οτι ειναι ωραιες..
ναι,,δεν τις συμπαθω..:worry:

Εννοείς αυτές που καβαλούν το καλάμι;
Γιατί αν μια γυναίκα (ή ένας άνδρας) είναι αντικειμενικά όμορφη/ος, το ξέρει, δεν το νομίζει

Πχ ο Τζορτζ Κλουνευ δεν ξέρει οτι είναι ομορφος? Η Μπελούτσι? Το νομίζουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Τότε το ξέρει, όπως το είπες.
Απ'ότι κατάλαβα εννοεί αυτές που δεν είναι αλλα πιστεύουν πως είναι... Μεγάλος καημός κι αυτός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:hmm:Πως γίνεται όμως να αυταπάταται τοσο ένας άνθρωπος...
Θελω να πω πχ η Βασιλιάδου (τη θυμάστε στις ελλ. ταινίες?) δεν τη λες ωραία... αλλά φοβερή ηθοποιός, φαντάζεστε να βγαινε και να λεγε ''είμαι όμορφη?''/ Θελω να πω, Αγγελε, αυτό ειναι ψευδαίσθηση
Συνήθως όλοι λίγο πολύ ξέρουν πως ειναι, τα καλά και τα στραβά τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απ'ότι κατάλαβα εννοεί αυτές που δεν είναι αλλα πιστεύουν πως είναι... Μεγάλος καημός κι αυτός

η αλαζονια και ο ναρκισσισμος οσα προσοντα και να εχεις,,απωθητικα ειναι..

και γιαυτο ακριβως δεν μου αρεσει και η μονικα..-που δεν εχει και τελειο προσωπο,,πολλες ελληνιδες ωραιοτερες ειναι,,και οχι κοινης χρησης..)

οσο πιο προικισμενος εισαι -ειτε στο μαυλο ειτε στο σωμα,,τοσο πιο ταπεινος πρεπει να εισαι..

δεν υπαρχει πιο ελκυστικο ,απο μια πανεμορφη γυναικα ,που δεν το ξερει ή απλα δεν δινει σημασια,,και ειναι απλη..

απεχθανομαι τις σοβατισμενες ναρκισσους με το φρυδι μεχρι το θεο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
οσο πιο προικισμενος εισαι -ειτε στο μαυλο ειτε στο σωμα,,τοσο πιο ταπεινος πρεπει να εισαι..

Ταπεινός πρέπει να είσαι είτε είσαι προικισμένος είτε όχι. Αλλα κάτι τέτοιο είναι σπάνιο στις μέρες μας. Κάποιοι θεωρούν πως η ταπεινοφροσύνη είναι μειονέκτημα και πως τους καθιστά αδύναμους, αλλά κατα βάθος αυτή είναι η δύναμη, να είσαι ταπεινός μα συνάμα δυνατός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ισχύει...και εγώ single! :P
κάτι χοντρές κοντές και με δείκτη νοημοσύνης υπό του μηδεμός πάλι ...βολέυονται!

εγω παντως που ειμαι ολα αυτα single ειμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Θεμα επιλογης και λιγης τυχης ειναι τα πραγματα αυτα,τι παει να πει η ωραια ειναι μονη ,δηλ μια ασχημη ειναι καπαρωμενη;'Η φιαχνει καλο παστιτσιο;:P

Αν ειναι μονοι καποιοι ανθρωποι ειναι λογο επιλογης,αν μερικες ειναι αυτο που λεμε θεες ειναι μονες γιατι μπορουν να εχουν οποιον θελουν για οσο θελουν,αν τους αρεσει βεβαια να ακολουθουν αυτη τη ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top