Ομοφυλόφιλοι από μικρή ηλικία..

FvR

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FvR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Darkly Noon αν αυτή είναι η σύντομη σου απάντηση δεν θα ήθελα να ξέρω πώς είναι να δίνεις μια κανονική..:P
ψίτ Michelle και ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ από ότι βλέπετε δεν χρειάζεται να το πολυψάξει κανείς..τα παιδιά εδώ είναι καλά διαβασμένα..;) ..το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το ψάξω ώστε να εξακριβώσω την εγκυρότητα των γεγραμμένων τους...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από FvR:
Οπότε MonaXos επέτρεωε μου μια ερώτηση.Συμφωνώ με όσα λές και περισσότερο με τον τρόπο που τα έθεσες.Αλλά..εφόσον ο ομοφυλόφιλος ΔΕΝ είναι εκ γενετής αλλά ΟΥΤΕ το περιβάλλον παίζει καθοριστικό λόγο..[ξέρω περί της αλληλεξάρτησης περιβάλλοντος και φύσης πίστεψε με..4 χρόνια αυτά διάβαζα (λέμε τώρα)]..εσύ τι θα θεωρόυσες ως παράγοντα?Ή αν δεν μπορείς να αναφέρεις έναν (γιατί στάνταρ δεν υπάρχει ένας παράγοντας..τη ζωή μας την επηρεάζουν άπειροι παράγοντες και μεταβλητές)..θα μπορούσες να παραθέσεις κάποιους?

Ο συνήθης ύποπτος ως τρίτος παράγοντας είναι οι γνωστικοί παράγοντες. Ο τρόπος δηλαδή επεξεργασίας των εισερχόμενων πληροφοριών.

Αλλά δεν υπάρχουν συγκεκριμένοι παράγοντες. Εάν υπήρχαν τότε νομίζω πως η συζήτηση θα περιστρέφονταν στο πως μπορούμε να αποτρέψουμε αυτή τη συμπεριφορά εξαλείφοντας τους παράγοντες αυτούς. Άρα θα κάναμε παθολογική την ομοφυλοφιλία. Αλλά απλά είναι μέρος της ταυτότητας κάποιου, όπως μέρος της ταυτότητάς του είναι η εσωστρέφεια ή η εξωστρέφεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkly Noon

Νεοφερμένος

Ο Darkly Noon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από FvR:
Darkly Noon αν αυτή είναι η σύντομη σου απάντηση δεν θα ήθελα να ξέρω πώς είναι να δίνεις μια κανονική..:P

Trust me, δεν θέλεις να ξέρεις...:P

Αρχική Δημοσίευση από FvR:
ψίτ Michelle και ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ από ότι βλέπετε δεν χρειάζεται να το πολυψάξει κανείς..τα παιδιά εδώ είναι καλά διαβασμένα..;)

Αν τα "παιδιά" δεν το είχαν "πολυψάξει" δεν θα ήταν διαβασμένα! :whistle:

Αρχική Δημοσίευση από FvR:
το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το ψάξω ώστε να εξακριβώσω την εγκυρότητα των γεγραμμένων τους...:)

:hmm: Αυτό θα ήταν ενδιαφέρον...

...εφόσον φυσικά κάποιος αντιλαμβάνεται οτι μιλάμε για "απόψεις" και όχι για μαθηματικά. Τα πράγματα δεν είναι μόινο σωστά ή λάθος. Ισως θα έπρεπε να διαβάσεις και αντίθετες απόψεις, αρκεί να βασίζονται σε επιχειρήματα και όχι σε ...αλαλαγμούς:P

Περιμένω με ενδιαφέρον λοιπόν τις αντίθετες απόψεις με επιχειρήματα που θα παραθέσεις για αυτές, ώστε να έχει ενεδιαφέρον η συζήτηση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FvR

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FvR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δεν γινόταν να ΜΗΝ το γράψω...α
αχχχ τι διαβάζω...ααχχ...
"Χαρακτηριστική περίπτωση σύγχρονης ομοφυλοφιλικής συμπεριφοράς με χαρακτήρα πνευματικό και μυητικό είναι ένα έθιμο της φυλής Σάμπια, στα απομονωμένα υψίπεδα της Νέας Γουινέας.
Σύμφωνα με τον καθηγητή Μάικλ Μπέιλι, σε ηλικία από εφτά μέχρι δέκα ετών τα αγόρια απομακρύνονται από τη μητέρα τους και συμβιώνουν με ενηλίκους για μια δεκαετία. Είναι υποχρεωμένα μερικές φορές τη βδομάδα να ρουφούν το σπέρμα των ενήλικων παιδαγωγών τους, αφού η φυλή πιστεύει ότι μόνο έτσι μεταβιβάζεται το σπέρμα από γενιά σε γενιά και μέσω αυτού η αναπαραγωγική ικανότητα. Αν όμως το εν λόγω τελετουργικό συνεχιστεί και μετά τη μυητική περίοδο, όσοι το διαπράττουν χλευάζονται από τη φυλή."
Αντιλαμβάνεστε βέβαια ποιό είναι το συμπέρασμα απο κάτι τέτοιο έτσι?Πέρα απο το εμφανές....ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑ....ΜΗ ΚΑΤΑΠΙΝΕΤΕ!!! Μπορεί αντί για γάλα να κατεβάσουμε τπτ αλλο!!!
χχαχαχαχααχαχαχχαχαχαχααχχααχχααχαχαχαχαχχαχααχαχαχαχαχαχαχαχ:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Στο κείμενο που παραπέμπεις Michelle διαβάζω:

«Σε ένα έμβρυο γενετικώς προδιατεθειμένο να γίνει ομοφυλόφιλος, οι υποδοχείς αυτοί δεν είναι τόσο αποτελεσματικοί στην απορρόφηση της τεστοστερόνης. Ως εκ τούτου, αυτό το σχετικά αναίσθητο τμήμα του εγκεφάλου ακολουθεί την προκαθορισμένη αναπτυξιακή οδό - τη θηλυκή»

Αυτό σημαίνει ότι δεν συμβαίνει το ίδιο με όλους τους ομοφυλόφιλους, αλλά μόνο σε αυτούς που έχουν επιπλέον βιολογικό υπόβαθρο. Δεν νομίζω πως βρέθηκε η λύση στα γονίδια. Απλά μια έρευνα είναι, όπως τόσες άλλες. Οι μισές βγάζουν φύση, οι άλλες περιβάλλον και άλλες δεν βγάζουν τίποτα. Τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο ακόμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Οι μισές βγάζουν φύση, οι άλλες περιβάλλον και άλλες δεν βγάζουν τίποτα. Τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο ακόμη...
Μάλλον ισχύουν όλα ... και φύση και περιβάλλον και πιθανά και κάτι άγνωστο σε μας (ακόμα).... όχι απαραίτητα όλα μαζί....
πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι εκφράζεται σε νεαρή ηλικία (ακόμα και αν δεν το εκφράζει ανοιχτά το άτομο λόγω φόβου, ταμπού κλπ) και επίσης είναι σίγουρο ότι ακόμα και αν ως ενα βαθμό οφείλεται στην διαπαιδαγώγιση (κάτι που δεν πιστεύω) δεν είναι ΜΟΝΟ αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μπορεί η τάση να αποκτάται σε μικρή ηλικία, αλλά δεν εκφράζεται απαραίτητα σε μικρή ηλικία. Άνετα και ένας 40άρης παντρεμένος με παιδιά μπορεί να παρουσιάσει ομοφυλόφιλες τάσεις χωρίς ποτέ να μην του έχει περάσει από το μυαλο (συνειδητά! ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
παρατηρώ γύρο μου και βλέπω άτομα κυριολεκτικά με συνχιση μυαλού...Από μικρή ηλικία έχουν κάνει τα πάντα με το αντι8ετο φυλλο(αυτό νομίζω τι παίζει ρολο..btw.Γνωρίζω προσωπικά κάποια άτομα δεν τα λέω τυχαία.),μετά βαριούνται και δοκιμάζουν με το ίδιο φύλλο,ώσπου να βαρεθούν και αυτό μετά,και να αρχίσουν άλλες αναζητήσεις..Σε πια "κατηγορια" ανήκουν αυτά τα άτομα άραγε?

Γιατί ναι ωραία μου αρέσουν και τα 2 φυλλα και τα ζώα και τα φυτά...Μου φαίνεται ότι αρχίσαμε και δημιουργούμε κατηγοριες ανάλογα με το πως μαs "βολεύει".Και ας γραφει οτι 8ελει και ο κεκε και ο βγεκε,εεε μα πια :/:

Sorry για το off topic,αλλα μια και υπάρχει ένα θέμα κάπως σχετικό είπα να μην ανοίξω άλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τέσπα..η ερώτηση μου είναι γιατί απο τόσο μικρή ηλικία διαμορφώνουν τέτοιες προτιμήσεις?

απο ποσο χρονων ξερεις οτι σου αρεσουν τα αγορακια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FvR

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FvR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
απο ποσο χρονων ξερεις οτι σου αρεσουν τα αγορακια?

(Ελπίζω να τα κάταφερα επιτέλους με την παράθεση μονίμως ξεχνάω πώς να το κάνω)
Λοιπόν μιάς και απευθύνεσαι σε μένα προσωπικά να σου απαντήσω ότι..................δεν θυμάμαι :worry: ....κάποια στιγμή νομίζω στο δημοτικό ακόμα πήγαινα..όταν άρχισαν να μου γυαλίζουν τα αγοράκια;) .Βέβαια το ότι νιώθω να γίνεται μονίμως προσωπική επίθεση κατ' εμέ δεν θα το σχολιάσω..
Να πώ και τη γνώμη μου στο δυσμοιρο το arfi-gorgona o...που άδικο δεν έχει.Ξέρεις που νομίζω πως οφείλεται αυτό?Στο ότι αντιμετωπίζουν τον έρωτα σαν σωματική φυσική ηδονή και μόνο.Εεε τότε φυσικό νομίζω είναι κάποια στιγμή να το βαριέσαι το ίδιο και το ίδιο και να αναζητήσεις νέους τρόπους απόλαυσης.Ωστόσο αν αντιμετωπίσεις τον έρωτα σαν πνευματική ηδονή επίσης θα διαπιστώσεις ότι είναι σε απόλυτη συνάρτηση με το άτομο που έχεις απέναντι σου.Αν το απέναντι σου άτομο σε διεγείρει και σε ικανοποιεί και σωματικά αλλα ΚΑΙ πνευματικά νομίζω ότι κάτι τέτοιο δεν το βαριέσαι και δεν αναγκάζεσαι να αναζητήσεις κάτι άλλο.
"Κατηγορία" τώρα σε κατηγορία δεν μπορείς να τους κατατάξεις αυτούς τους ανθρώπους παρά μόνο στη κατηγορία των ανθρώπων που απο τους ρυθμούς της σύγχρονης ζωής έχουν "χαθεί" μάλλον.Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από FvR:
Βέβαια το ότι νιώθω να γίνεται μονίμως προσωπική επίθεση κατ' εμέ δεν θα το σχολιάσω..
Όχι να το σχολιάσεις... Πού έγινε αυτό; Σου έστειλε κάποιος υβριστικό πμ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Να αγιάσει το στόμα σου καλή μου FvR...:) Όχι "το" όμως βρε σύ,αγοράκι είμαι βάλε και το v :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αν το απέναντι σου άτομο σε διεγείρει και σε ικανοποιεί και σωματικά αλλα ΚΑΙ πνευματικά νομίζω ότι κάτι τέτοιο δεν το βαριέσαι και δεν αναγκάζεσαι να αναζητήσεις κάτι άλλο.

αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο και δεν περιοριζεται στους ομοφυλοφιλους αλλα σε πασης φυσης παιδι πανω απο τα 12.

Point was οτι ο ομοφυλοφιλος δεν επιλεγει να ειναι ομοφυλοφιλος, απλα οτι νοιωθεις εσυ για τον γιωργακη με τα μπλε ματια και το ξανθο μαλι που παιζει μπαλα...ε το νοιωθει και αυτος:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
epote η απάντηση αυτή ήταν για το δικό μου ερώτημα :)

PS:Αμάν ...ξαφνικά είδα ότι μεγάλωσα αρκετά.Ας όψεται ο μέσος ορος :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από FvR:
.Βέβαια το ότι νιώθω να γίνεται μονίμως προσωπική επίθεση κατ' εμέ δεν θα το σχολιάσω..

Χωρίς να θέλω να γίνω κακιά, εκτός και αν ισχύει αυτό που λέει η Michelle πιο πάνω από πότε τα απευθείας ερωτήματα σε αυτόν που θέτει τους προβληματισμούς στο ποστ είναι επίθεση? Εσύ άνοιξες το ποστ ερωτήματα όπως "από πότε άρχισαν να σου αρέσουν τα αγοράκια?" σε εσένα θα απευθύνονται... Απάντηση ήταν και αυτό ουσιαστικά... Απλά με έμμεσο τρόπο ;)
Τι θα έπρεπε να είναι η ερώτηση δηλαδή? "από πότε αρέσουν στην ΧΡΖ τα αγορακια?" ????? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FvR

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FvR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Michelle όχι προς Θεού.Τίποτα τέτοιο.Απλά μερικά ερωτήματα έχουν κάποιο ειρωνικό ύφος.Αυτό και μόνο.
Σόρυ αν το πήρα πολύ στα σοβαρά.
XRZ έχεις δίκιο..
arfi-gorgona o το "το" πήγαινε στο γλυκό μας το παιδί βρε..απλά το παρέλειψα μάλλον :P :P :P


ΥΓ:πωωω πρέπει να ανοίξω άλλο topic όπου θα έχω και εγώ για μια φορά δίκιο..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από FvR:
ΥΓ:πωωω πρέπει να ανοίξω άλλο topic όπου θα έχω και εγώ για μια φορά δίκιο..:redface:

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Απο την στιγμη που καποιος αρχιζει να ελκεται ερωτικα και γενικα εχει ερωτικες αναζητησεις μπορει να καταλαβει το τι του αρεσει και τι οχι, ασχετα με το σε ποια ηλικια βρισκεται. Σαφως και στην ηλικα των 15-16 δεν μπορει να πει με σιγουρια, ξερει να ξεχωρισει ομως αν ελκεται απο ατομα του ιδιου η' του αντιθετου φυλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι όταν μπαίνουν ερωτήματα από κορίτσια 15-16 όπως "δεν ξέρω πως να φιλήσω τον οποιονδήποτε" (κάποιος το έχει γράψει δεν θυμάμαι και ΔΕΝ είναι παράλογο ούτε το λέω για κακό!) τότε αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό και όλοι πέσαμε πάνω στο "πρόβλημα" για να το λύσουμε και να δώσουμε συμβουλές. Πουθενά κακό σε αυτό ε? Αν όμως εμφανιστεί ο μπάμπης και μας πει "νομίζω μου αρέσει ο Τάκης", φυσικά και πάλι θα του δώσουμε συμβουλές για το πως να το αντιμετωπίσει αλλά στατιστικά θα βρεθεί κάποιος να θέσει προβληματισμούς για το πως είναι δυνατόν να ξέρει ότι του αρέσει ο Τάκης από τα 15! Δεν ξερω από κοντά κάποιον ομοφυλόφιλο [από όσο ξέρω τουλ!] οπότε δεν μπορώ να είμαι απόλυτη όμως φαντάζομαι ότι μερικά πράγματα είναι όπως έχουν ήδη ειπωθεί (όπως εμένα μου άρεσε ο Σπύρος στη β' γυμνασίου έτσι και σε κάποιον άλλο άρεσε επίσης ο Σπύρος!). Το αν βγάζουμε τα ματια μας από μικρότατες ηλικίες και μετά βαριόμαστε και και και (όπως ειπώθηκε)... είναι αλλού παπα ευαγγέλιο :), αλλά από εκεί και πέρα το να ξέρει κάποιος ότι είναι ομοφυλόφιλος από τα πχ 15 δεν μου φαίνεται παράλογο! :) Η διαφορά είναι ότι εγώ δεν ένιωθα να κάνω κάτι κακό ή λάθος όταν στα 14 "ανακοίνωνα" στις φίλες μου "μου αρέσει ο Σπύρος!" ενώ το αγοράκι που θα ήθελε να ανακοινώσει το ίδιο θα είχε 100 δισταγμούς και προβληματισμούς :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top