Ομοφυλόφιλοι και δίπλωμα οδήγησης

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Είναι το πρώτο μου topic, οπότε συγχωρείστε μου τα όποια λάθη άγνοιας. Ελπίζω να το έβαλα στην σωστή ενότητα. Το θέμα αυτό είναι λίγο παλιό βέβαια αλλά νομίζω ότι είναι άξιο συζήτησης. Λοιπόν..


Αναφορά στο Συνήγορο του Πολίτη υπέβαλε η Ελληνική Ομοφυλοφιλική Κοινότητα την Τρίτη 21 Μαρτίου, κατά των Υπουργείων Εθνικής Άμυνας και Μεταφορών για την απαράδεκτη διαδικασία που εφαρμόζουν καθιστώντας σχεδόν αδύνατη την έκδοση 'Aδειας Οδήγησης σε ομοφυλόφιλους άντρες οι οποίοι έχουν διωχτεί από το στρατό με απολυτήριο τύπου Ι5!!!

Ως γνωστόν, το ΓΕΕΘΑ, για να καλύψει τη συντηρητική και ομοφοβική νοοτροπία του, συνεχίζει ακόμη και σήμερα να χαρακτηρίζει την ομοφυλοφιλία "ψυχική ασθένεια" και αντί να προστατέψει τους φαντάρους από κάθε είδους άχρηστη διάκριση μέσα στο στράτευμα, τους διώχνει σαν αρρώστους (ενώ στην πραγματικότητα είναι απλώς ανεπιθύμητοι εξαιτίας φασιστικών κριτηρίων).

Το Υπουργείο Μεταφορών συνεχίζει το απίστευτο γαϊτανάκι της προκλητικής αυτής συμπεριφοράς, εμποδίζοντας την έκδοση άδειας οδήγησης για τους ομοφυλόφιλους με I5, τους ζητά να περάσουν από Δευτεροβάθμια Επιτροπή η οποία απαιτεί πιστοποιητικό ψυχιάτρου από Δημόσίο Νοσοκομείο ότι είναι ψυχικά υγιείς. Οταν φτάνουν στον Ψυχίατρο, εκείνος απαιτεί να τους παρακολουθήσει επί 6 μήνες σε Δημόσιο Ψυχιατρείο για να δώσει το Πιστοποιητικό !!!

Η Ελληνική Ομοφυλοφιλική Κοινότητα καταγγέλει την χυδαία αυτή ομοφοβικη διαδικασία την οποία θα αναφέρει και σε όλα τα Ευρωπαϊκά όργανα. Οταν η Ευρώπη επεξεργάζεται διαρκώς νέες Οδηγίες κατά του ρατσισμού και των διακρίσεων, όταν το Ευρωκοινοβούλιο εγκρίνει ψηφίσματα κατά της Ομοφοβίας, το Ελληνικό Κράτος εφευρίσκει διαρκώς νέους, πονηρότερους τρόπους βασανισμού των μειονοτήτων και των ασθενέστερων κοινωνικών ομάδων.

Πηγή: Ελληνική Ομοφυλοφιλική Κοινότητα

Όλο το άρθρο μπορείτε να το βρείτε εδώ


Προσωπικά, βρίσκω απαράδεκτο το γεγονός ότι δυσκολεύουν την ζωή κάποιων ανθρώπων για κάτι τόσο απαραίτητο όσο το δίπλωμα οδήγησης. Η γραφειοκρατία και η μηδαμινή ανεκτικότητα αυτής της χώρας συνεχίζει να με ξαφνιάζει επί καθημερινής βάσεως.. Άκου εκεί 6 μήνες παρακολούθηση σε δημόσιο ψυχιατρείο.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Και μου λέτε μετά να πάω και στρατό...Ιδού:P
Μόλκα αυτό το άρθρο το είχα δει και λίγο παλιότερα κάπου αλλού
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι, πως καταλαβαίνουν ποιοί είναι ομοφυλόφιλοι...Τους ρωτάνε δηλαδή ή κάτι τέτοιο? Αν ξέρει κανείς ας πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
χαχαχαχα! Τι να πει κανείς! Τα όσα περιγράφονται είναι απλά για γέλια! Πάντως εύλογη η απορία του Νικόλα. Οι σεξουαλικές προτιμήσεις είναι ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο το οποίο απλά δεν υπάρχει λόγος να αποκαλύπτεται σε δομές όπως ο στρατός.

Ιστορίες απίστευτης ελληνικής (στρατιωτικής και όχι μόνο δυστυχώς) τρέλας. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για το πως ξερουν αν εισαι εχω ακουσει χωρις να ξερω κατα ποσο ισχιει, αλλα μου το εχει πει ατομο που δεν πιστευω να λεει μπαρουφες, οτι αν δηλωσεις οτι εισαι ομοφυλοφιλος για να παρεις Ι5 κανουν εξεταση. Ξερετε δαχτυλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
"Γειά σας είμαι ομοφυλόφιλος"
"Μισό να σας βάλω δάκτυλο"

λολλλλλλλλλλλ.....τι άλλο θα ακούσουμε:D Και αν είναι ομοφυλόφιλος δλδ αλλά δεν έχει κάνει σεξ? Η είναι ενεργητικός? Ρε έλεος...αν και δεν πιστεύω να είναι αληθινό αυτό που λες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως ισχύει αυτό γιατί αν ίσχυε τότε θα είχε γίνει μεγάλος ντόρος. Πρόκειται για προσβολή της γενετήσιας αξιοπρέπειας. Είναι σαν να δηλώνω ότι είμαι ετεροφυλόφιλος και για να δουν αν ισχύει να μου προτείνουν να έρθω αναγκαστικά σε επαφή με μια γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Και κάτι άλλο Κρόνο...θα δήλωνε κάποιος ομοφυλόφιλος ότι είναι ομοφυλόφιλος για να πάρει Ι5 και να αποδείξουν ότι είναι τρελός και πάσχει και καλά ψυχολογικά? πολύ αμφιβάλλω πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι;

1.Τι ακριβώς είναι το Ι5. Απαλλαγή στράτευσης το ξέρω, αλλά ποιούς λόγους περιλαμβάνει;

2.Συμβαίνει το ίδιο για όλους όσους έχουν Ι5?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Και μου λέτε μετά να πάω και στρατό...Ιδού:P
Μόλκα αυτό το άρθρο το είχα δει και λίγο παλιότερα κάπου αλλού
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι, πως καταλαβαίνουν ποιοί είναι ομοφυλόφιλοι...Τους ρωτάνε δηλαδή ή κάτι τέτοιο? Αν ξέρει κανείς ας πει...

Ίσως να εξετάζουν τι εσώρουχα φοράνε και να τους κατατάσσουν ανάλογα με το τι σχεδιάκι ή χρώμα έχουν :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aυτο με το δαχτυλο δεν ισχυει...;)
Με το δαχτυλο κανουν εξετασεις οι γιατοι για τον προστατη, μιας και μονο ετσι μπορουν να τον πιασουν...δεν βλεπουν αν εισαι gay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
https://www.omhroi.gr/images/sections/SI.pdf σελίδα 45, παράγραφος 189

"Ψυχοσεξουαλικές διαταραχές (παραφιλίες) και διαταραχές ταυτότητας φίλου"

Αύτο δεν πιστεύω να ισχύει και για εμένα:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι;

1.Τι ακριβώς είναι το Ι5. Απαλλαγή στράτευσης το ξέρω, αλλά ποιούς λόγους περιλαμβάνει;

2.Συμβαίνει το ίδιο για όλους όσους έχουν Ι5?

Γενικά από όσο ξέρω (χωρίς να έχω κανει ακομη στρατό) Ι5 σημαίνει απλά ότι δεν είσαι άξιος στράτευσης για 1002 λόγους σωματικής και ψυχικής υγείας. Και νομίζω (από όσο καταλαβαίνω) πως την ίδια αντιμετώπιση την έχουν όλοι όσοι βγήκαν Ι5 με την σημείωση ότι πάσχουν από κάποια ψυχική δυσλειτουργία. Το πρόβλημα είναι ότι Ι5 βγαίνουν κ οι ομοφυλόφιλοι (σύμφωνα με το νόμο;):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εδώ γράφει τα πάντα για την Σωματική Ικανότητα. Μάλιστα κάπου λέει :

Τι επιπτώσεις έχει στην πολιτική μου ζωή;
Πλέον καμία. Από το τέλος του 2000 η Σωματική Ικανότητα ή η αιτία εξαίρεσης από τη στράτευση δε γράφονται στα πιστοποιητικά Α (απλά, όχι πλήρη) της στρατολογίας.

Στο ερώτημα: Κύριοι, θα ήθελα να ρωτήσω όταν κάποιος στρατεύσιμος απαλλάσσεται από τη στράτευση με Σωματική Ικανότητα 5 για ψυχολογικούς ή άλλους λόγους, αν ενημερώνεται για αυτό άλλος φορέας εκτός του Υπουργείου Άμυνας και των Ενόπλων Δυνάμεων. Γενικότερα, υπάρχουν επιπτώσεις στην πολιτική ζωή όσων απαλλάσσονται με Ι5 και από ποιόν Νόμο/Προεδρικό Διάταγμα/Υπουργική Απόφαση προβλέπονται αυτές; Το Τμήμα Στρατολογικής Πολιτικής του Επιτελείου Υπουργού Εθνικής Αμυνας απάντησε: Η σωματική ικανότητα είναι καταχωρημένη στην στρατολογική μερίδα σας και μόνον εσεις μπορείτε να ζητήσετε πιστοποιητικό από το Στρατολογικό σας Γραφείο.

:hmm: Πολύ περίεργα πράγματα....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι;

1.Τι ακριβώς είναι το Ι5. Απαλλαγή στράτευσης το ξέρω, αλλά ποιούς λόγους περιλαμβάνει;

2.Συμβαίνει το ίδιο για όλους όσους έχουν Ι5?


Ι 5 είναι οι ανίκανοι για στράτευση σύμφωνα με τον ελληνικό στρατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. :)

Βρήκα κι αυτό (στο ίδιο site)

· Ακουσα ότι αν πάρω αναβολή ή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους μπορεί να έχω πρόβλημα με το δίπλωμα οδήγησης


Όλα τα ψυχιατρεία της χώρας, στρατιωτικά και μη, είναι υποχρεωμένα να αναφέρουν ορισμένες περιπτώσεις στο Υπουργείο Μεταφορών. Όσοι πάσχουν από ορισμένες (βαριές) ψυχικές ασθένειες δεν δικαιούνται δίπλωμα οδήγησης. Όμως, το Υπουργείο Μεταφορών έχει τη δική του Β'βάθμια Υγειονομική Επιτροπή, στην οποία μπορείτε να αποτανθείτε αν παρουσιαστεί πρόβλημα λόγω ενός Ι5 ψυχολογικού ή σχετικής αναβολής. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να κριθείτε ακατάλληλος για στράτευση από την Επιτροπή Απαλλαγών του στρατού, και απόλυτα υγιής από το Υπουργείο Μεταφορών.

Ενημερώθηκε τον Ιανουάριο του 2005: Από το 2001 το ΓΕΕΘΑ έχει πάψει να διοχετεύει σε φορείς εκτός στρατού πληροφορίες σχετικές με τη Σωματική Ικανότητα. Διαβάστε σχετικά στο πόρισμα του Συνηγόρου του Πολίτη που εκδόθηκε το Δεκέμβριο του 2004.

Η υπόθεση βρωμάει!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ρε παιδιά μην τρελένεστε σε όλες τις μονάδες που είμουν είχαμε ομοφυλόφιλους να υπηρετούν.
Τώρα αν προσπαθήσεις να βγείς Ι5 φυσικό είναι να έχεις προβλήματα στην μετέπειτα ζωή σου.
Για να πα΄ρουμε τα πράγματα απο την αρχή
το Ι5 είναι κανονικά Ικανότητα 5
Υπάρχουν διάφορες βαθμίδες ανάλογα με την ικανότητα του κάθε στρατεύσημου
Απο Ι1 (απόλυτα υγειής πνευματικά και σωματικά) σε Ι2, Ι3 κτλ με όριο το Ι5.
Αν π.χ έχεις μυώπία 3 βαθμούς θα πάρεις Ι3 και πολύ φυσικό είναι να μην παίρνεις καν όπλο και θα κάνεις βοηθητικές υπηρεσίες.
Η εξέταση με το δάκτυλο γίνετε όπως πολύ σωστά έγραψε κάποιος για τον προστάτη, σε οποιονδήποτε ουρολόγο να πάει άντρας απο εκεί θα τσεκάρει για τυχόν προβλήματα στα γεννητικά όργανα.
Το Ι5 σημαίνει και άμεση απόλυση απο τον στρατό, δηλαδή δεν κάνεις καθόλου στρατιωτικό οπότε κάποιο πολύ σοβαρό πρόβλημα έχεις για να βγείς Ι5 λόγω ομοφυλοφυλίας (κάτι το οποίο είναι πάρα πολύ τραβηγμένο) θα πρέπει να εμφανιστείς τουλάχιστον ντυμένος γυναίκα, χωρίς πλάκα!.
Σε αυτήν την περίπτωση δεν μπορεί κάποιος να υπηρετήσει και όχι αν είναι ομοφυλόφιλος.
Το στρατιωτικό επιρεάζει τους άντρες και την μετέπειτα ζωή τους καθώς σε ακολουθεί παντού, δεν έιναι εύκολο λοιπόν αν είσαι αντιρησίας συνείδησης ή Ι5 λόγω προβλήματος να κάνεις ότι κάνουν οι άλλοι.
Αλλα είπαμε το Ι5 είναι για πάρα πολύ σοβαρές καταστάσεις, εδώ 8 βαθμούς μυωπία να έχεις ή να είσαι 180 κιλά και υπηρετείς, έστω και σαν Ι4 (μαγειρία, θαλαμοφύλακες κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά μην ανοίξω το στόμα μου για τον ελληνικό στρατό πάλι.
Γιάννη γενικά πέρα από το δημόσιο το Ι5 ποια δεν σε επηρεάζει και πολύ.
Για την ιστορία πάντως υπάρχουν δύο Ι5.
Το ψυχολογικό και το ιατρικό.
Το ιατρικό Ι5 είναι αυτό που επιδιώκεται από όλους καθώς δεν έχει καμιά επίπτωση στην Ελληνική κοινωνία, δίνεται πολύ δύσκολα και εκφράζει πραγματική ανικανότητα υπηρέτησης. Υπάρχουν διάφορες περιπτώσεις που καλά κάνουν και τις δίνουν.
Το ψυχολογικό Ι5 το οποίο παλαιότερα το πέρναν με τρελόχαρτο εκφράζει ανικανότητα υπηρέτησεις λόγω ψυχικών διαταραχών. Υποθέτωντας ότι είναι αλήθινό ένα ψυχολογικό Ι5 τότε καλά κάνουν κάποιες δημόσιες υπηρεσίες και το παίρνουν υπόψη. Φανταστείτε ένα τρελό στο δρόμο και να σπάσει. Τώρα όποιο λαμόγιο? ας πρόσεχε. Αν και τα ψυχολογικά Ι5 επιλέγονται από παιδιά με πλάτες συνεπώς δεν βρίσκουν και καμιά δυσκολία μετά.

Α υπάρχει και το Ι5 λόγω φύλλου.

Επιμένω στο όποιος δεν πάει θητεία είναι ο πιο έξυπνος άνθρωπος του κόσμου αλλά όχι με ψυχολογικό Ι5. Ιατρικό αν το δικαιούτε θα το πάρει αλλά αυτός έχει έτσι και αλλιώς ουσιώδες πρόβλημα στη ζωή και τιν να του πει και το ελληνικό κράτος για θητεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Α υπάρχει και το Ι5 λόγω φύλλου.

Επιμένω στο όποιος δεν πάει θητεία είναι ο πιο έξυπνος άνθρωπος του κόσμου αλλά όχι με ψυχολογικό Ι5. Ιατρικό αν το δικαιούτε θα το πάρει αλλά αυτός έχει έτσι και αλλιώς ουσιώδες πρόβλημα στη ζωή και τιν να του πει και το ελληνικό κράτος για θητεία.

+1.

Ξέρω άτομο που έχει ιατρικό Ι5 και απλά έχεις δίκιο.

-------------

btw αυτό το Ι5 λόγω φύλλου είναι αυτό για τους ομοφυλόφιλους που λέτε? Η δεν κατάλαβα εγώ καλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ιατρικό αν το δικαιούτε θα το πάρει αλλά αυτός έχει έτσι και αλλιώς ουσιώδες πρόβλημα στη ζωή και τιν να του πει και το ελληνικό κράτος για θητεία.

Εντάξει, λίγο σκληρό αυτό που λες. Ένας φίλος μου είναι Ι5 (σκλήρυνση κατά πλάκας), αλλά δεν μου αρέσει να το βλέπω όπως λες.:hmm:

Όσον αφορά το θέμα, πολλοί ομοφυλόφιλοι υπηρετούν. Πρέπει να κάνεις εξεζητημένα πράγματα για να γίνεις Ι5, επομένως να τα κάνεις επίτηδες για να αποφύγεις το φανταριλίκι, γνωρίζοντας τις συνέπειες.

Ένας φίλος μου μου είπε ότι όταν πήγε να παρουσιαστεί έσκασαν μύτη άντρες ντυμένοι περίεργα και συμπεριφερόμενοι περίεργα (δεν μου εξήγησε ακριβώς, γέλαγε:P ) τους οποίους από ό,τι κατάλαβα έδιωξαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
κατσε συγνωμη μισο, επειδη ειναι ομοφυλοφιλος δεν πηγε στρατο και θελει και τα ρεστα?

οχι δεν παει ετσι, ναι ο στρατος ειναι μια ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ, ενα χασιμο χρονου, αλλα γιατι αυτος να τη γλιτωσει να μην χασει το χρονο απο τη ζωη του και να εχει ακριβος τα ιδια δικαιοματα με εμενα που το εχασα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top