Ο Βουλευτής Μπογδάνος και τα κιλά της Μαλτέζας στην Eurovision

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βέβαια άλλο τα πρότυπα της εμφάνισης που κάπως μπορεί να πεις ότι επηρεάζεις τους άλλους , άλλο το χρώμα ή τη σεξουαλικότητα που δεν επηρεάζεις τους άλλους , δεν θα αποκτήσει κανείς ανασφάλεια ούτε θα αλλάξει σεξουαλικότητα ούτε θα μιμηθεί ούτε θα προκύψει ομοιομορφία , ούτε κάτι ανεπιθύμητο να σκεφτείς .

Τέσπα τι διαφωνώ με τους πάντες...
Έχει φοβηθεί και το μάτι μου εδώ μέσα..
Πόσο ρηχά σκέφτεστε ορισμένοι.
Λοιπόν, το οτι δεν θα επηρεαστούν απο τα δεύτερα πρότυπα που λες με τον ίδιο τρόπο που επηρεάζονται με τα πρότυπα που προβάλλουν την εμφάνιση δεν σημαίνει πως δεν επηρεάζονται.
Επηρεάζονται και ενθαρρύνονται θετικά οι άνθρωποι που έχουν ζήσει βαθύτατα ρατσισμό που έχει να κάνει με το χρώμα του δέρματός τους την σεξουαλικότητά του κ.ο.κ.
Δεν θα μιμηθεί την εμφάνιση αλλά θα πάρει κουράγιο πως πλέον είναι σε μια κοινωνία όπου αποδέχεται αυτά τα άτομα και δεν χρειάζεται να νιώθουν μειονεκτικά.
Και έτσι θα κάνουν come out πιο εύκολα για τους lgbtq+ και θα νιώσουν μεγαλύτερη ασφάλεια τα υπόλοιπα θύματα ρατσισμού.


Μα όλα σε κουτάκια;
Τόση τατραγωνισμένη λογική;Δεν καταλαβαίνω.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Ναι οκ, τελικα ομως δεν θα το απορριψεις κιολας, γιατι εστω και τεχνητα δημιουργει αυτη την ψευδαισθηση οτι γινεται αυτο που θελεις.
Διαφορετικο ειναι επισης και το να μην θελει ο αλλος να υπακουσει σε αυτους τους νομους
Δεν είναι αυτό που θέλω, είναι αυτό που είναι το σωστό να γίνεται. Εσύ αν ήσουν άλλης φυλής εκτός λευκός δε θα ήθελες να βλέπεις μια σειρά ή ένα παιχνίδι που δεν έχει μόνο λευκούς;
Δεν είναι θέμα υπακοής σε νόμους. Είναι το λογικό. Μην κοιτάτε μόνο τους εαυτούς σας. Επειδή είστε στην πλειοψηφία δε σημαίνει οτι αυτοί της μειοψηφίας δεν έχουν ίσα δικαιώματα με σας.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Βέβαια άλλο τα πρότυπα της εμφάνισης που κάπως μπορεί να πεις ότι επηρεάζεις τους άλλους , άλλο το χρώμα ή τη σεξουαλικότητα που δεν επηρεάζεις τους άλλους , δεν θα αποκτήσει κανείς ανασφάλεια ούτε θα αλλάξει σεξουαλικότητα ούτε θα μιμηθεί ούτε θα προκύψει ομοιομορφία , ούτε κάτι ανεπιθύμητο να σκεφτείς .

Τέσπα τι διαφωνώ με τους πάντες...
Έχει φοβηθεί και το μάτι μου εδώ μέσα..
Κοιτα, δεν πολυσυμφωνω οτι προκειται για προωθωση, τουλαχιστον στη συγκεκριμενη περιπτωση, χωρις και να αμφισβητω πως μπορει και να υπαρχει αυτη η ταση. Δεν ξερω και πολλα για τη Μαλτα, αλλα το πολυ πολυ να πεις οτι με το να εχεις την συγκεκριμενη τυπισσα να γκρινιαζει που της την πεφτουν (αρα ειναι απλα αλλη μια νορμαλ κοπελα) προσπαθεις να κανονικοποιησεις καποια πραγματα. Αλλα σε οποιαδηποτε περιπτωση αλλο αυτο και αλλο για παραδειγμα αυτο εδω:
αρχείο λήψης.jpg

Καπου μετα εμπλεξε και η ανεκτικοτητα. Anyway, ηθελα να σχολιασω τη λογικη οτι πρεπει οπωσδηποτε να εχουμε απ'ολους και απ'ολα

Δεν είναι αυτό που θέλω, είναι αυτό που είναι το σωστό να γίνεται. Εσύ αν ήσουν άλλης φυλής εκτός λευκός δε θα ήθελες να βλέπεις μια σειρά ή ένα παιχνίδι που δεν έχει μόνο λευκούς;
Δεν είναι θέμα υπακοής σε νόμους. Είναι το λογικό. Μην κοιτάτε μόνο τους εαυτούς σας. Επειδή είστε στην πλειοψηφία δε σημαίνει οτι αυτοί της μειοψηφίας δεν έχουν ίσα δικαιώματα με σας.
Δεν ειμαι woketard οποτε η προτεραιοτητα μου ειναι να δω μια καλη ταινια/σειρα. Αν ειναι να βαλουν μη-λευκους καθαρα και μονο για να τους εχουν και να καταντησει preachy κουραδα ή σαν το meme netflix adaptation, ε οχι ευχαριστώ. Απο κει και περα, αλλο το να θελω κατι, αλλο το να υπαρχει νομος να το επιβαλλει.
Λολ λογικο λεει, ηρεμησε λιγο με το ζηλο. Δηλαδη δεν μπορεις με τιποτα να φανταστεις γιατι θα μπορουσε να διαφωνησει καποιος με αυτα, περαν του να ειναι ρατσιστης or whatever?
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Πόσο ρηχά σκέφτεστε ορισμένοι.
Καλά εγώ δεν διαφωνώ με σένα γενικά, ούτε είμαι χάκερ.
Απλά δεν μπορώ να επικοινωνήσω από ότι φαίνεται .
Πως γίνεται βέβαια να επικοινωνώ καλύτερα με αυτούς που διαφωνώ παρά με αυτούς που συμφωνώ είναι ένα θέμα .
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν ειμαι woketard οποτε η προτεραιοτητα μου ειναι να δω μια καλη ταινια/σειρα. Αν ειναι να βαλουν μη-λευκους καθαρα και μονο για να τους εχουν και να καταντησει preachy κουραδα ή σαν το meme netflix adaptation, ε οχι ευχαριστώ. Απο κει και περα, αλλο το να θελω κατι, αλλο το να υπαρχει νομος να το επιβαλλει.
Λολ λογικο λεει, ηρεμησε λιγο με το ζηλο. Δηλαδη δεν μπορεις με τιποτα να φανταστεις γιατι θα μπορουσε να διαφωνησει καποιος με αυτα, περαν του να ειναι ρατσιστης or whatever?

πιστεύεις πως μια μεγάλη κινηματογραφική θα ρίσκαρε πραγματικα να βγάλει οπως λες μια preachy κουράδα με ό,τι συνεπάγεται αυτό για το οικονομικό της performance, προκειμένου να αποκτήσει ένα inclusive cast; ή απλά βαφτίζουμε κάτι σκουπίδι επειδή έχει κάποιον αφροαμερικανό σε ρόλο μέχρι πρότινος λευκού ή δίνει χώρο σε ένα νέο ταλέντο αντί να τα σκάσει σε κάποιον καταξιωμένο αστέρα;
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
πιστεύεις πως μια μεγάλη κινηματογραφική θα ρίσκαρε πραγματικα να βγάλει οπως λες μια preachy κουράδα με ό,τι συνεπάγεται αυτό για το οικονομικό της performance, προκειμένου να αποκτήσει ένα inclusive cast; ή απλά βαφτίζουμε κάτι σκουπίδι επειδή έχει κάποιον αφροαμερικανό σε ρόλο μέχρι πρότινος λευκού ή δίνει χώρο σε ένα νέο ταλέντο αντί να τα σκάσει σε κάποιον καταξιωμένο αστέρα;
Γιατι, δεν εχουν κανει κατι παρομοιο με ταινια οπως πχ το remake του Ghostbusters? Και τι, τωρα θυμηθηκαν να ειναι οικονομικα ορθολογικοι, τοσο καιρο δεν το ειχαν αναγκη να προσλαμβανουν πιο φτηνους ηθοποιους?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top