Ο Στέφανος Κασελάκης νέος Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ

_.Omorfoula._

Νεοφερμένος

Η _.Omorfoula._ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αγωνίστηκε ο Μητσοτάκης μήπως πάρει για την ΝΔ τις ψήφους των γκέυ ψηφίζοντας το διάσημο πλέον νομοσχέδιο, όμως νομίζω ότι με τον Κασελάκη πρόεδρο αυτές οι ψήφοι θα πάνε μάλλον στον Σύριζα. Γιατί ο Τσίπρας καλώς κακώς είχε και την Περιστέρα δίπλα του ενώ ο Κασελάκης είναι οριτζιναλ, δηλαδή και δηλωμένος και παντρεμένος γκέυ.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,966 μηνύματα.
Eπίσης όποιος Συριζαίος δεν εκφράζεται από τον Σύριζα λόγω του πολέμου του κομματικού του μηχανισμού σε έναν γκέι που ψηφίστηκε με δημοκρατικές διαδικασίες, ας ψηφίσει Ν.Δ για να τους κάνει σπάσιμο.
Αυτό το πράγμα που κάνεις είναι προπαγάνδα σε γελοίο βαθμό. Τον Κασσελάκη τον πολέμησαν (και τον πολεμάνε) γιατί είναι οριακά δεξιός (με οικονομικούς όρους), όχι γιατί είναι γκέι. Το Σύριζα είναι το πιο γκέι friendly κόμμα από αυτά της βουλής σε επίπεδο μέσου μέλους/ψηφοφόρου.
Αναγκάστηκα να υπερασπιστώ το αντιπαθέστατο αυτό καφενείο που λέγεται Σύριζα (και μακάρι να μην διαλυθεί ποτέ για να μας χαρίζει γέλιο), αλλά δεν μπορώ την εξόφθαλμη προπαγάνδα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Αφού ο Κασσελάκης είναι οριακά δεξιός, γιατί τον πολεμάνε όλα τα μέλη του στεκιού που είναι altright;
...
Ναι, τον πολεμούνε και αριστεροί. Χαρακτηριστικό της αριστεράς δεν είναι η φαγωμαρα;

Αυτό το πράγμα που κάνεις είναι προπαγάνδα σε γελοίο βαθμό.
Προφανώς δεν διάβασες το προηγούμενο ποστ από το δικό μου για να καταλάβεις την ειρωνική αντίδρασή μου.

...
Έχω γράψει και το εξής πιο κάτω...
Ρώτα τους ίδιους τους Συριζαιους που από την αρχή του έκαναν επίθεση χωρίς να υπάρχει αύριο. Δεν δέχτηκαν καν τα αποτελέσματα της δημοκρατικής διαδικασίας βάση της οποιας εξελέγη. Τόσο μίσος καιρό είχαμε να δούμε σε οποιοδήποτε κομμα. Και τόσο γρήγορα. Στο τέλος θα μου γίνει συμπαθής επειδή δέχεται όλο αυτόν τον καθημερινό οχετό.
Όχι δεν κάνω προπαγάνδα υπέρ του Σύριζα. Απλά όταν κάποιος βάλλεται πανταχόθεν, καθίσταται περισσότερο συμπαθής. Πως να το κάνουμε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,966 μηνύματα.
Προφανώς δεν διάβασες το προηγούμενο ποστ από το δικό μου για να καταλάβεις την ειρωνική αντίδρασή μου.
Ναι βρε παιδί μου, έχεις ασχοληθεί περισσότερο από κάθε άλλον με τη σεξουαλική ταυτότητα του Κασσελάκη σε αυτό το νήμα. Τέλος πάντων, αν ήμουν ΝΔ και εγώ τον Κασσελάκη θα ήθελα για κύριο αντίπαλο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Ναι βρε παιδί μου, έχεις ασχοληθεί περισσότερο από κάθε άλλον με τη σεξουαλική ταυτότητα του Κασσελάκη σε αυτό το νήμα.

Θετικά όμως. Είναι θετικό να βλέπεις αριστερούς πολιτικούς που έχουν κάνει άουτινγκ. Χειραφετεί τους αριστερούς ψηφοφόρους.

Τέλος πάντων, αν ήμουν ΝΔ και εγώ τον Κασσελάκη θα ήθελα για κύριο αντίπαλο.
Δεν ξέρω για σένα και δεν με ενδιαφέρει. Ποιο πολύ με ενδιαφέρουν οι ιδέες. Ξέρω πως η altright δεν θέλει τον Κασσελάκη με τίποτα ως αρχηγό του Σύριζα και οι οπαδοί των κομμάτων αυτών έχουν ένα γενικότερο τρεμουλο. Γιατί άραγε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Ένα ήταν το βασικότερο λάθος που έκανε ο Κασσελάκης αφού ήθελε να ασχοληθεί με την πολιτική στην χώρα και αυτό είναι ότι δεν πήγε στο ΠΑΣΟΚ.

Στο ΠΑΣΟΚ έχουν συνηθίσει σε μοντέλο σαν την ΝΔ που είναι ότι λέει ο αρχηγός χωρίς 5 όργανα και 10 συνέδρια για να βγει απόφαση. Ως ουρανοκατέβατος φυσιολογικά δεν ξέρει τις εσωτερικές διαδικασίες και δυναμικές για να ισορροπήσει μεταξύ των τάσεων.

Δεν θα έπρεπε να αποδείξει ότι είναι αριστερός, που δεν είναι, ούτε θα είχε να αντιμετωπίσει την δυσπιστία που φυσιολογικά έχει ένας εφοπλιστής που λέει ότι είναι αρχηγός αριστερού κόμματος ούτε θα είχε στελέχη που έχουν κυβερνήσει πρόσφατα και έχουν μαυριστεί στην συνείδηση του κόσμο. Ο τελευταίος τέτοιος στο ΠΑΣΟΚ ήταν ο Λοβέρδος και στις εκλογές πήγε σπίτι του.

Επίσης τα ΜΜΕ είναι γενικά πιο φιλικά προς το ΠΑΣΟΚ, μετά από τόσα χρόνια ως κόμμα εξουσίας έχει μεγαλύτερες συμπάθειες και πιο οργανωμένους μηχανισμούς.

Τώρα μάλλον κάηκε οριστικά ειδικά αν θα έχει και 1-2 βαριές ήττες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Το θετικό της όλης ιστορίας είναι να υπάρξουν και άλλοι αριστεροί ή δεξιοί, ανοιχτά δηλωμένοι γκέι, στην αρχηγία πολιτικών κομμάτων.

Είναι ευχάριστο και παράλληλα διασκεδαστικό να βλέπεις την καθημερινή γκρίνια και δυσφορία της altRight :hehe:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Screenshot_2024-02-28-07-11-43-575_com.miui.gallery.jpg
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Εμπρός να πάρουμε την Πόλιν! :hehe:

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Όταν είσαι ανόητος και το φωνάζεις.

 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Ο ολιγάρχης της καρδιάς μας, εφοπλιστής, στιχουργός και "ποιητής", Ευάγγελος Μαρινάκης, τώρα στο πλευρό του Στέφανου. :whistle:

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Απορώ πως δεν ντρέπονται να το λένε κιόλας. Αυτά βλέπει ο κόσμος και μετά απορούμε που η δημοτικότητα της θητείας έχει πέσει κατακόρυφα και το κοινωνικά αποδεκτό πλέον έχει γίνει το να γίνεσαι επίτηδες γιωτάς για να γλυτώσεις. Θα μπει είκοσι μέρες και μια χαρά.

Ένα από τα μεγάλα προβλήματα των σημερινών «ηγετών» είναι πως δεν είναι πια πρώτοι πολίτες όπως ήθελαν να δείχνουν παλιοί δυναμικοί ηγέτες. 12μηνη θητεία για τον απλό φαντάρο; 12μηνη και ο αυριανός ηγέτης. Όχι στις διαβιβάσεις ή σε χημείο αλλά κανονικά όπως οι άλλοι χωρίς ευνοϊκή μεταχείριση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
'Εχει κριντζάρει το είναι μου όλο με το σόου "Κασσελάκης πάει φαντάρος".
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Πηγε για διακοπες 20 ημέρες ο άνθρωπος.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top