Πέθανε η ηθοποιός Άννα Παναγιωτοπούλου

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,287 μηνύματα.
Η Κατερίνα πέθανε 49 ετών κι άφησε πίσω της μια έφηβη κορούλα. Δεν έχω δει ντόλτσε βίτα από τότε. :(
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,287 μηνύματα.
Η πιο συγκινητική στιγμή από το ντόλτσε βίτα για μένα:

Που τραγουδάνε όλοι το "ποιος το ξέρει τί μας έγραψε η μοίρα ποιος το ξέρει" :(
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ η Άννα Παναγιωτοπούλου ήταν τεράστιο υποκριτικό κεφάλαιο. Και οι περισσότεροι την αποκαλούν κωμική ηθοποιό, κάτι που στην ίδια δεν άρεσε..

Έχει πολλά χιλιόμετρα στο θεατρικό σανίδι, τόσο ερμηνευτικά όσο και συγγραφικά.. Πολύ κρίμα η απώλεια της και η απομόνωση της τα τελευταία 10 χρόνια σχεδόν..💔
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,377 μηνύματα.
κι εκείνοι, άνθρωποι είναι.
Και αυτό τους κάνει αυτόματα τρωτούς στο να αναπτύξουν τις ίδιες συμπεριφορικές παθογένειες όπως πολλοί άλλοι άνθρωποι. Εαν και άλλο πράγμα το να είσαι συστηματικά μαλάκας απο το να συμπεριφερθείς μαλακισμένα επειδή είχες μια δύσκολη μέρα ή να παρεξηγηθείς για κάποιον λόγο.

Αυτό που σου είπε η @amarelia είναι οτι μπορείς να είσαι συστηματικά μαλάκας ενώ ταυτόχρονα είσαι σπουδαγμένος και διαβασμένος ακόμα και σε επαγγέλματα που θεωρούνται πιο ανθρωπιστικά. Δες ας πούμε πόσοι παπάδες, που υποτίθεται οτι πρέπει να είναι πιο κοντά στον άνθρωπο σε σχέση με όλα τα άλλα επαγγέλματα, κάνουν χειρότερα και απο αυτά που κράζουν ως αμαρτωλά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,287 μηνύματα.
Και οι περισσότεροι την αποκαλούν κωμική ηθοποιό, κάτι που στην ίδια δεν άρεσε..
Τουναντίον, στη συνέντευξη που έβαλα που είναι περίπου το 2000, η ίδια λέει οτι μικρή έπαιζε δράμα αλλά την πρώτη φορά που έκανε τον κόσμο να γελάσει, συνειδητοποίησε οτι αυτό ήθελε να κάνει και αυτό επέλεξε να κάνει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
Ρε παιδια μολις τωρα το ακουσατ στις διαφησεις των ειδησεων! Δεν το πιστευω! Ρε γμτ...ηταν η καλυτερη μανταμ σουσου...εξαιρετικη στο ντολτσε βιτα..και γενικα εξαιρετικη ηθοποιος! Στο μεταξυ........νιωθω οτι εφυγε πολυ νωρις γμτ.,.τι κριμα..:no: αφου μολις το ακιυσα κιαισ την κυριολεξια εμεινα με το στομα ανοιζχτο..δεν ξερω ακριβως γιατι...αλλα για καποιο λογο μου φαινεται αδιαννοητο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οχι ρε γμτ.,,.τωρα τα διαβαζω..ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ! Οτι χειροτερο..εχασε τηνε αυτο της γμτ! Ποσο κριμα..και νεα σχετικατο επαθε..αν ειναι δυνατον!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πολύ στεναχωρήθηκα γαμώτο..Θα κάτσω σήμερα όταν βρω χρόνο να σπαμμάρω όλες τις σειρές που έχει παίξει, για το αύθονο γέλιο που μου έχει προσφέρει σε πολύ δύσκολες στιγμές της ζωής μου μέσα από τους ρόλους της.

Ας ελπίσουμε εκεί που πήγε να έχει στρώμα με νερό..

View attachment 132141
Και εγω στεναχωρεθηκα παρα πολυ..βασικα ότι το ακουσα και δεν μπορω να το πιστεψω..την αγαπουσα γμτ...οσο μπορουμε να αγαπησουμε ηθοποιους απο το γυαλι!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εκτός από τους ρόλους της θα την θυμόμαστε και για το πόσο ντόμπρα μίλησε για τον Τσίπρα.

Άραγε ο Αλεξάκης τι θα πει για την μητέρα του συμμαθητή του;
ΜΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ.ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.Ελεος καπου.ΝΤΡΟΠΗ ΠΙΑ.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.
Θυμήθηκε η μαμά μου πριν λίγο, όταν ήμουν 5-6 χρονών και βλέπαμε επανάληψη της ντόλτσε βίτα, της λέω σε κάποια φάση: Τι όμορφη είναι η Χριστίνα🥺♥️

Αχ..🩸
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
Ρε γμτ πραγματικα την ειχα λατρεψει και ειδικα στο ντολτσε βιτα.Μιλαμε για ηθοποιηα και ατακες αξεπεραστες...


16:09, Σάββατο 04 Μαΐου 2024

κοινωνία

Άννα Παναγιωτοπούλου: Το συγκινητικό αντίο του Θανάση Ευθυμιάδη – «Σ’ ευχαριστώ από καρδιάς»


Με μια κοινή τους φωτογραφία από το σίριαλ «Dolce Vita», ο ηθοποιός Θανάσης Ευθυμιάδης αποχαιρετά την Άννα Παναγιωτοπούλου, η οποία άφησε την τελευταία της πνοή σε ηλικία 76 ετών.
Άννα Παναγιωτοπούλου: Το «αντίο» από τον Σπύρο Μπιμπίλα – «Άλλαξε την επιθεώρηση και την ματιά μας»
Κάτω από τη φωτογραφία, που τραβήχτηκε 29 χρόνια πριν, ο ηθοποιός είπε το δικό του αντίο στο άλλοτε τηλεοπτικό του ταίρι, γράφοντας: «Ακριβώς 29 χρόνια πριν, τον Μάιο τού 1995, είχαμε κάνει το πρώτο μας γύρισμα για το Ντόλτσε Βίτα. Σ’ ευχαριστώ από καρδιάς. Καλό σου ταξίδι».
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
Παντως το οτι ''ειχε'' και το δραμα φαινοταν και απο την μανταμ σουσου ξεκαθαρα

 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,069 μηνύματα.
Μαντάμ Σουσού δεν πρόλαβα αλλά έχω δει την ατάκα "Τσοκαρίες!"
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,775 μηνύματα.
Dolce vita έβλεπα και εγώ όταν ήμουν μικρός. Πολύ γέλιο και η Μπαλανίκα που έκανε τη Σασα.

Πλάκα έχει και το κλάμα βγήκε από τον παράδεισο που παίζει και η Παναγιωτοπούλου.


 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.
Η μοναδική ηθοποιός που με έκανε να γελάω.. Αυτή και η Δήμητρα Παπαδοπούλου, δεν έχω άλλες αγαπημένες της κωμωδίας.

💔
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Ήσουν είσαι και θα είσαι κυρία στην καρδιά μου. <3

 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,287 μηνύματα.
Η Παναγιωτοπούλου και όλοι της γενιάς της αγαπούσαν την ηθοποιία βαθειά, ήταν όλοι σκηνοθέτες, σεναριογράφοι, σκηνολογοι, φροντιστές ήχου, χορευτές, τραγουδιστές και ηθοποιοί. Όλοι έκαναν τα πάντα γιατί το αγαπούσαν κι είχαν μεράκι με αυτό. Μίρκα Παπακωνσταντίνου (πολύ αγαπημένη της φίλη), Φασουλής, Λαζόπουλος, Μίνα Αδαμάκη, και άλλοι, βγήκαν από το ελεύθερο θέατρο.

Υπέροχη, δε θα σε ξεχάσω ποτέ. <3
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.
Η Παναγιωτοπούλου και όλοι της γενιάς της αγαπούσαν την ηθοποιία βαθειά, ήταν όλοι σκηνοθέτες, σεναριογράφοι, σκηνολογοι, φροντιστές ήχου, χορευτές, τραγουδιστές και ηθοποιοί.
Ακόμα υπάρχουν, αλλά είναι ελάχιστοι και κυρίως, άσημοι.. δυστυχώς!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
Ti να σας πω ρε παιδια...απο οσους ηθοποιους εχουν πεθανει τα τελευταια χρονια..εκτος της βουγιουκλακης δηλαδη...που ποκ..ΗΤΑΝ ΣΟΚ...αυτος ο θανατος με εχει στεναχωρεσει περισσοτερο..
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Για περάστε..για περαστε !
Προκαταβολικα συγγνώμη αλλά θα σπαμαρω αυτό το θρεντ με τις καλύτερες στιγμές της σε σειρές, κατ έμε. Να θυμηθούμε/μάθουμε ατακες..:)

 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,790 μηνύματα.
Για περάστε..για περαστε !
Προκαταβολικα συγγνώμη αλλά θα σπαμαρω αυτό το θρεντ με τις καλύτερες στιγμές της σε σειρές, κατ έμε. Να θυμηθούμε/μάθουμε ατακες..:)

Ειναι αυτο που πρεπει! Ετσι πρεπει..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top