Πέθανε η ηθοποιός Άννα Παναγιωτοπούλου

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,083 μηνύματα.
Με τέτοιους θανάτους ατόμων που μεσουρανούσαν στα 90s, καταλαβαίνουμε οι σημερινοί 35+ ότι σιγά σιγά γινόμαστε κυριολεκτικά ρετρό, δηλαδή προερχόμενοι απο μιαν άλλη εποχή :P Όσο κι αν προσπαθεί η tv να δείχνει καλλιτέχνες των 90s που με το ζορι στεκονται χαρην νοσταλγίας. Ο κόσμος προχωράει, θα είμαστε συντομα το χθες.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Με τέτοιους θανάτους ατόμων που μεσουρανούσαν στα 90s, καταλαβαίνουμε οι σημερινοί 35+ ότι σιγά σιγά γινόμαστε κυριολεκτικά ρετρό, δηλαδή προερχόμενοι απο μιαν άλλη εποχή :P Όσο κι αν προσπαθεί η tv να δείχνει καλλιτέχνες των 90s που με το ζορι στεκονται χαρην νοσταλγίας. Ο κόσμος προχωράει, θα είμαστε συντομα το χθες.
Κι εγώ που είμαι 22, ρετρό αισθάνομαι🙃
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,083 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Δεν είναι στερεότυπο.. Αλλά στο πένθος, ανέκαθεν, επικρατούν τα σκούρα χρώματα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
αλλά είθισται στο πένθος να φοράς σκουρόχρωμα..
Σε αλλες χωρες ειθισται το ασπρο.Και να επτρεψεις αν θες...να μην ασπαζονατι ΟΛΟΙ τα στερεοτυπα και επετρεψε τους να τα εφαρμοζουν κιολλας στη ζωη τους,ευχαριστω.
Λες και μιλαει η θεια μου η μαριγουλα δηλαδη...100 χρονων γυναικα και εισαι τοσο μικρη,αν ειναι δυνατον.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν είναι στερεότυπο.. Αλλά στο πένθος, ανέκαθεν, επικρατούν τα σκούρα χρώματα.
ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΟ ειναι και σταματα διοτι εκτιθεσαι υπερβολικα με κατι που αγνοεις εντελως.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Τέλος πάντων, ούτως ή άλλως δεν έχει καμία σημασία τι φοράει ο καθένας στις κηδείες..
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Τέλος πάντων, ούτως ή άλλως δεν έχει καμία σημασία τι φοράει ο καθένας στις κηδείες..
Αυτο σου εξηγω και σε αυτο σου απαντησα..διοτι εσυ ΤΟ ΕΚΡΙΝΕΣ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΥΤΟ..και σε αυτο σε παραθεσα..για δες..εκρινες ατομα για τα ρουχα που φορεσαν.
Είδα πολλούς ηθοποιούς που φορούσαν άσπρα και ανοιχτά χρώματα..

Έλεος ρε παιδιά!
Και μαλιστα εβαλες και το ελεος....
Ελεος δηλαδη.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Είδα αυτό το βίντεο του Γιάννη Κατινάκη (αγαπώ) και με συγκίνησε τόσο πολύ..💔 Την αγαπούσε ως ηθοποιό από πολύ μικρός και βρήκε παρηγοριά σ εκείνη στις δύσκολες στιγμές του..🕊️
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,935 μηνύματα.
Γενικά σαν ηθοποιός δεν μου άρεσε. Έπαιζε όλους τους ρόλους (Τρεις χάριτες και Ντόλτσε Βίτα που παρακολούθησα) με τον ίδιο τρόπο. Οξύθυμη και φώναζε. Τρεις Χάριτες μου άρεσαν σαν σειρά, η Ντόλτσε Βίτα όχι.

Τέλος η δημόσια επίθεση προς τον Ευθυμιάδη τόσα χρόνια μετά μου κακοφάνηκε.

Παρόλα αυτά άφησε την ταυτότητα της στην ελληνική τηλεόραση και δίκαια κατατάσσεται στους πιο σημαντικούς ηθοποιούς στη γενιά της.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Οχι που δεν θα ελεγες τα αντιθετα απο εμας ακικε.Σεβαστο να μην σου αρεσει..αυτα περι ευθυμιαδη δεν αφορουν την ιδια και ουτε μας νοιαζουν.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,935 μηνύματα.
Οχι που δεν θα ελεγες τα αντιθετα απο εμας ακικε.Σεβαστο να μην σου αρεσει..αυτα περι ευθυμιαδη δεν αφορουν την ιδια και ουτε μας νοιαζουν.
Αν ήταν σεβαστό δεν θα έκανες αυτό το μήνυμα. Επίσης μίλα για τον εαυτό σου. Δεν σε εξουσιοδότησε κανένας να χρησιμοποιείς το "μας".
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,891 μηνύματα.
Είδα πολλούς ηθοποιούς που φορούσαν άσπρα και ανοιχτά χρώματα..

Έλεος ρε παιδιά!

Moυ έκανε εντύπωση ότι οι ηθοποιοί ήταν λίγο ... δεν ξέρω πως να το πω. :down: Φαίνεται ότι δεν ξέρουν την έννοια του πένθους και του σεβασμού. Φόρεσαν ρούχα σαν να πήγαιναν να πάρουν νερό στο απέναντι περίπτερο. Μόνο η Δανδουλάκη και ο Φασουλής δείχνουν να έχουν αίσθηση της στιγμής. :hmm:
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Κι εμένα έτσι μου φάνηκε, αλλά την σπουδαία Άννα δεν την γνώριζα προσωπικά.. Μπορεί να τα σιχαινόταν αυτά και για αυτό να κράτησαν μια τέτοια στάση..

Καλά, οι περισσότεροι τυπικά πήγανε προφανώς.. αλλά ο Σταμάτης Φασουλής που την ήξερε 60 χρόνια, στενοχωρήθηκε υπερβολικά πολύ και λογικό💔
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,891 μηνύματα.
Κι εμένα έτσι μου φάνηκε, αλλά την σπουδαία Άννα δεν την γνώριζα προσωπικά.. Μπορεί να τα σιχαινόταν αυτά και για αυτό να κράτησαν μια τέτοια στάση..

Καλά, οι περισσότεροι τυπικά πήγανε προφανώς.. αλλά ο Σταμάτης Φασουλής που την ήξερε 60 χρόνια, στενοχωρήθηκε υπερβολικά πολύ και λογικό💔

Αυτή η δήθεν τυπικίλα μας έφαγε. Ότι και να ήταν, έπρεπε να τιμήσουν δεόντως τη νεκρή. Μου έκανε εντύπωση που δεν είδα την Καβογιάννη, τον Ευθυμιάδη, τη Μπαλανίκα, τον Ρήγα, κτλ.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Αυτή η δήθεν τυπικίλα μας έφαγε. Ότι και να ήταν, έπρεπε να τιμήσουν δεόντως τη νεκρή. Μου έκανε εντύπωση που δεν είδα την Καβογιάννη, τον Ευθυμιάδη, τη Μπαλανίκα, τον Ρήγα, κτλ.
Ε εντάξει, αυτό δεν έχει να κάνει.. Θα ήθελα να πω πολλά, αλλά δεν θα πω τίποτα!

Την είχαν ξεχάσει την Άννα όλοι αυτοί και ξαφνικά την θυμήθηκαν, περνούσε δύσκολα και πού ήταν όλοι αυτοί;

Δεν θα το συνεχίσω, αφήστε με να ξέρω λίγο καλύτερα το σινάφι των ηθοποιών..
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,891 μηνύματα.
Ε εντάξει, αυτό δεν έχει να κάνει.. Θα ήθελα να πω πολλά, αλλά δεν θα πω τίποτα!

Την είχαν ξεχάσει την Άννα όλοι αυτοί και ξαφνικά την θυμήθηκαν, περνούσε δύσκολα και πού ήταν όλοι αυτοί;

Δεν θα το συνεχίσω, αφήστε με να ξέρω λίγο καλύτερα το σινάφι των ηθοποιών..

Μου έκανε λίγο εντύπωση ότι εκτός ορισμένων ηθοποιών, κάποιοι άλλοι λυπήθηκαν και αυτοί επειδή έπρεπε να λυπηθούν. :down: :hmm:
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Ρε ο γλυκούλης💔🥀
IMG_20240512_101734.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top